Zarezerwuj badanie termowizyjne!

Jesteśmy certyfikowaną firmą, która ma za sobą setki audytów termowizyjnych.

Ocena 4,8 w serwisach Google i Facebook na podstawie ponad 800 opinii

Napisali o nas

NAJSZYBCIEJ ZAREZERWUJESZ BADANIE TERMOWIZYJNE ONLINE - TAK JAK 81% NASZYCH KLIENTÓW

Kim jesteśmy?

Pewny Lokal to ogólnopolski lider na rynku audytów nieruchomości mieszkalnych oraz badań termowizyjnych. Wieloletnie doświadczenie z audytów termowizyjnych mieszkań, domów i budynków pozwoliło nam rozszerzyć ofertę badań termowizyjnych także na inne branże np. przemysł i fotowoltaikę.

Kamery FLIR

Nasi pracownicy korzystają z kamer marki FLIR (Forward Looking InfraRed). FLIR to światowy liderem w projektowaniu, produkcji i sprzedaży wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii. Posiadamy w dyspozycji różne modele kamer FLIR, każda za kilkadziesiąt tysięcy złotych

Jesteśmy certyfikowani!

Wykonujemy certyfikowane badania termowizyjne. Nasi pracownicy posiadają certyfikaty szkoleniowe m.in. prestiżowej organizacji Infrared Training Center. Z każdego badania sporządzamy certyfikowany raport, zgodnie z zaleceniami normy PN-EN 13187.

REZERWUJ BADANIE TERMICZNE

Nasze usługi

Usługę badania termowizyjnego kierujemy zarówno do klientów indywidualnych, jak i do podmiotów gospodarczych, np. wspólnot, zarządców oraz właścicieli budynków i osiedli. Pomagamy też przemysłowi i farmom fotowoltaicznym. Badanie termowizyjne wykonujemy na terenie całej Polski.

Termowizyjne badanie budynków

Wskażemy, gdzie następuje największa strata cieplna budynku oraz opiszemy punkty wymagające remontu lub docieplenia.

Odbiory, przeglądy mieszkań i domów

Wyłapiemy nieszczelne oraz błędnie osadzone okna nadające się do wymiany, zawilgocenia oraz ogniska korozji biologicznej.

Audyty termowizyjne w przemyśle

Badanie termowizyjne umożliwia optymalizację procesu produkcyjnego oraz minimalizację ryzyka awarii.

Audyty paneli fotowoltaicznych

Wskażemy niesprawne, nadające się do wymiany gwarancyjnej panele.

Jak działa kamera termowizyjna?

Original Image
Original Image
Original Image
Original Image

W 2019 zaufało nam 8548 klientów!

Ocena 4,8 w serwisach Google i Facebook na podstawie ponad 800 opinii

Termowizyjne badanie budynków

Przy pomocy kamery termowizyjnej możemy ocenić jakość wykonanych izolacji, zarówno hydro jak i termoizolacji. Powiemy Państwu m.in., w których miejscach następuje największa strata cieplna budynku oraz wskażemy punkty wymagające remontu lub docieplenia. Wskażemy też miejsca ewentualnych przecieków i zawilgoceń. Pomagamy zarówno wspólnotom mieszkaniowym, zarządcom jak i nabywcom w ramach termowizyjnego due dilligence budynku.

Odbiory, przeglądy mieszkań i domów

W ramach usługi odbioru lub przeglądu technicznego mieszkania/domu wykonujemy także badania termowizyjne. Dzięki kamerze termowizyjnej wykorzystanej przy odbiorze/przeglądzie nieruchomości jesteśmy w stanie wykryć mostki termiczne, co może skutkować nawet koniecznością wymiany okien przez sprzedawcę/dewelopera. Kamerą możemy też wykryć zawilgocenia, które mogą być wynikiem m.in. wody technologicznej "zamkniętej" w murach. Podczas odbiorów i przeglądów nieruchomości sprawdzamy też kamerami ogniska korozji biologicznej, nieszczelności przy wykańczaniu komina lub połaci dachu oraz błędnie wykonane izolacje poziome budynku. Zawilgocenia oprócz tego, że są ciężkie do wyeliminowania mogą mieć również negatywny wpływ na klimat panujący w mieszkaniu. W ramach audytów mieszkań i domów sprawdzamy też instalację elektryczną - jeśli instalacja będzie podłączona możemy sprawdzić czy przewody i bezpieczniki nie są nadmiernie obciążone. Weryfikujemy też ogrzewanie podłogowe wodne lub elektryczne, rozmieszczenie mat grzewczych oraz wycieki, a także (w domach) miejsca bytowania zwierząt.

Audyty termowizyjne w przemyśle

Przeanalizujemy termograficznie proces produkcyjny i wskażemy m.in. miejsca odznaczające się ponadprzeciętną temperaturą. Dzięki badaniu termowizyjnemu jesteśmy w stanie powiedzieć m.in. czy proces produkcyjny nie jest przeciążony oraz czy bilans energetyczny jest zrównoważony, a tym samym zminimalizować ryzyko awarii w zakładzie.

Audyty paneli fotowoltaicznych

Szacuje się, że ok. 30 proc. paneli fotowoltaicznych jest błędnie zainstalowanych. Przy pomocy kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie ocenić, czy panele panele są sprawne, pracują równomiernie lub nadają się wymiany/zgłoszenia gwarancyjnego. Pomagamy zarówno indywidualnym gospodarstwom domowy, jak i dużym farmowm fotowoltaicznym.