Porada prawna

Analiza ksiąg wieczystych

Pewny Lokal oferuje usługę kompleksowej analizy ksiąg wieczystych.
W 2019 r. klientów!
Zamów analizę prawną
Zobacz ofertę wszystkich usług prawnych: zobacz ofertę

Napisali o nas

Czym są księgi wieczyste?

Księgi wieczyste są podstawowym źródłem informacji o sytuacji prawnej nieruchomości. To dzięki nim można dowiedzieć się o ciążących na mieszkaniu hipotekach, a także innych prawach i roszczeniach. W księgach znajduje się też precyzyjny opis lokalu oraz informacja o jego przeznaczeniu (a także przeznaczeniu budynku i gruntu). Z ksiąg wieczystych wynika też rodzaj praw, które do lokalu, budynku i gruntu posiada właściciel mieszkania. To od ksiąg zależy, jaki metraż mieszkania kupujemy oraz jakie pomieszczenia przynależne i pomocnicze wchodzą w skład lokalu. To wreszcie w księgach można wykryć przeróżne subtelności związane z sytuacją prawną spółdzielni mieszkaniowych, jeśli zdecydujemy się na kupno mieszkania spółdzielczego. Księgi wieczyste prowadzone są w wersji elektronicznej przez ministerstwo sprawiedliwości na stronie https://ekw.ms.gov.pl.

Na czym polega nasza usługa?

Pewny Lokal powstał m.in. z myślą o ułatwieniu przeciętnemu nabywcy mieszkania „wydestylowania” z ksiąg wieczystych potrzebnych mu informacji o nieruchomości. Zanim uruchomiliśmy nasze usługi, stworzyliśmy oprogramowanie do zaawansowanej analityki ksiąg wieczystych – dzięki temu możesz być pewny, że sprawdzimy każde, nawet najmniej oczywiste pole w księdze wieczystej. Przejrzeliśmy ponadto kilkaset reprezentatywnych geograficznie ksiąg – pomimo tego, że księgi są udostępniane przez ministerstwo, informacje są do nich bowiem wpisywane przez kilkaset sądów rejonowych, a sposób zapisu ważnych danych często różni się w zależności od konkretnego sędziego. Po złożeniu zamówienia, przy pomocy narzędzi komputerowych, analizujemy treść księgi lokalu, budynku oraz gruntu i w ciągu 24 h przesyłamy do konsumenta przejrzysty i jednorodny raport. Każdy raport jest weryfikowany i ręcznie edytowany przez doświadczonego prawnika.

Jakie informacje znajdziesz w raportach?

Nasze raporty składają się z trzech części: podsumowania, ksiąg wieczystych w „pigułce” oraz części z objaśnieniami i rekomendacjami. Pierwsza część wskazuje, na które informacje należy zwrócić szczególną uwagę podczas lektury raportu. W części drugiej znajduje się podsumowanie wszystkich przeanalizowanych ksiąg. W trzeciej części raportu objaśniamy informacje z części drugiej oraz wskazujemy na konkretne działania, jakie polecamy podjąć w celu zabezpieczenia się przed ryzykami prawnymi. Nasze raporty z ksiąg wieczystych nie tylko objaśniają prawną sytuację lokalu, flagują główne ryzyka prawne i sugerują jak się z nimi uporać, ale także – wykorzystując zgromadzone przez nas statystyki – pokazują, jak analizowane mieszkanie wypada na tle innych lokali w Polsce.

Dlaczego my?

Dzięki naszym raportom za niewielką kwotę (promil ostatecznej ceny sprzedaży) można uniknąć przykrych niespodzianek (np. roszczenia na gruncie, brak prawa do miejsca postojowego), oszczędzić czas konieczny do podjęcia decyzji o kupnie nieruchomości, a także zyskać argument w negocjach. Elektroniczne księgi wieczyste mają hermetyczną strukturę, a do przeprowadzenia ich kompleksowego audytu potrzebna jest także analiza „historycznych” części księgi (dostępnych w tzw. zupełnych treściach ksiąg wieczystych). Niezbędne jest także sprawdzenie ksiąg gruntu i budynku, w których położony jest lokal. Co więcej, żeby uniknąć wszystkich ryzyk prawnych, należy nie tylko sprawdzić wartości poszczególnych pól ksiąg wieczystych, ale także przeanalizować potencjalne niezgodności pomiędzy tymi polami, a także niezgodności pomiędzy różnymi polami w księdze mieszkania a polami w księdze budynku i gruntu. Dzięki naszemu oprogramowaniu, a także zgromadzonej wiedzy jesteśmy w stanie wychwycić wszelkie ważne informacje i nieprawidłowości w księgach i tym samym przeanalizować stan formalno-prawny mieszkania. Nasza skala i stosowane narzędzia pozwolą też dostarczyć Ci niezbędnych informacje szybciej i sprawniej niż kancelaria prawna.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 6 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Punktujemy ryzyka prawne przy kupnie mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Oferujemy usługę odbioru technicznego. Nasi inżynierowie sprawdzają mieszkania i domy.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Sprawdzamy stan prawny lokali na rynku wtórnym m.in. w następujących miastach

Sprawdzamy umowy deweloperskie

Zobacz

Sprawdzamy stan techniczny mieszkań

Zobacz