Zarezerwuj odbiór lub napisz do nas

Odbiór mieszkania i domu Białystok

Fachowe i niezawodne odbiory mieszkań i domów w Białymstoku. Korzystne ceny. Skorzystaj z pomocy firmy Pewny Lokal
W 2019 r. już klientów!

Napisali o nas

Odbiór mieszkania i domu w Białymstoku

Obok umowy deweloperskiej i umowy przenoszącej własność, odbiór mieszkania jest jednym z najważniejszych elementów procesu nabycia nowego lokalu. W czasie odbioru sprawdzane jest to czy deweloper wybudował nasze przyszłe mieszkanie zgodnie z normami budowlanymi i technicznymi. Należy zweryfikować zgodność z umową deweloperską, standardem wykończenia i rzutem architektonicznym. Sprawdzany jest metraż w każdym pomieszczeniu (od niego zależy ostateczna cena, którą zapłacimy deweloperowi) oraz wszelkie usterki takie jak: popękane tynki, zawilgocenia czy nierówności ścian i sufitów. Często w odbieranym mieszkaniu przeprowadzane jest badanie kamerą termowizyjną oraz sprawdzenie czy również przynależności (garaż, komórka lokatorska, ogródek czy taras) nie są "usterkowe".

Jak wygląda odbiór mieszkania i domu z inspektorami budownictwa i inżynierami Pewny Lokal?

Pewny Lokal jest największą firmą zajmującą się odbiorami mieszkań i domów w Polsce. Dysponujemy siecią w każdym z 13 miast, między innymi w Białymstoku. Po zamówieniu usługi prosimy o komplet dokumentów (rzut architektoniczny, projektowy, zmiany aranżacyjne oraz standard wykończenia), który przekazujemy do jednego z naszych fachowców. Inżynier przegląda dokumenty dzięki czemu jest doskonale przygotowany do przeprowadzenia odbioru - wie na które elementy zwrócić szczególną uwagę. Na miejsce przyjeżdża z kompletem sprzętu (m.in. łata, kątownik, pirometr, miernik napięcia). Dokładnie sprawdza lokal według procedury Pewny Lokal i spisuje wszystko do protokołu odbioru. Zaletą fachowca jest to, że na miejscu tłumaczy nabywcy mieszkania wszystkie niezrozumiałe techniczne pojęcia. Dzięki swojej asertywności, wiedzy i przepisowemu sprzętu nie dopuszcza do tego, żeby deweloper zakwestionował pomiary i usterki znalezione na miejscu. Usługę można opłacić online lub do rąk inżyniera.

Pewny Lokal w Białymstoku

Jeżeli chcesz być pewien, że kupiona nieruchomość nie będzie w przyszłości sprawiała problemów to skorzystaj z usług inżyniera lub inspektora budownictwa firmy Pewny Lokal. W celu zamówienia usługi wystarczy zadzwonić pod 797 014 014 lub skorzystać z naszego formularza z rezerwacją terminu lub zamówieniem usługi na stronie. Nasz pracownik od początku do końca zaopiekuje się odbiorem Twojego mieszkania lub domu. Znajdzie odpowiedniego inżyniera lub inspektora budownictwa i dokładnie wyjaśni jak wygląda odbiór z naszą firmą. Nie wahaj się i zamów odbiór mieszkania lub domu już teraz!

Odbiór mieszkania i domu z Pewny Lokal we Wrocławiu

Zanim deweloper przeniesie na Ciebie prawo własności lokalu przeprowadzany jest odbiór mieszkania. Warto w takiej sytuacji skorzystać z doświadczenia fachowców. Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani firmy Pewny Lokal w dziedzinie odbiorów mieszkań od deweloperów mają pokaźne doświadczenie. Nasza firma wykonywała odbiory mieszkań w takich inwestycjach jak Osiedle Kowarzyka od Wrocławskiego Przedsiębiorstwa budowlanego czy Osiedle Aura dewelopera Dom Development S.A. Po przeprowadzeniu wielu odbiorów mieszkań we Wrocławiu, zaobserwowaliśmy, że największą bolączką miejscowych deweloperów jest poprawne wykonanie prac tynkarskich. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania we Wrocławiu!

Jak wyglądają nasze usługi we Wrocławiu (odbiory mieszkań i odbiory domów z inżynierem oraz inspektorem budowlanym)

Umów się na odbiór mieszkania lub domu z fachowcami Pewny Lokal! Działamy na terenie całego Wrocławia i w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miasta. Wystarczy, że złożysz zamówienie korzystając z naszego formularza lub skorzystasz z infolinii: 797014014. Nasz pracownik błyskawicznie skontaktuje się z Tobą, żeby umówić termin odbioru. Nie przejmuj się papierologią: w czasie rozmowy precyzyjnie wyjaśnimy Ci, jakich dokumentów będziemy potrzebować przed odbiorem (m.in. rzutu architektonicznego oraz standardów wykończenia lokalu). Podczas odbioru sprawdzamy m.in. zgodność mieszkania lub domu z normami budowlanymi, Polskimi Normami, a także z umową deweloperską i prospektem dewelopera. Nasi inżynierowie oraz inspektorzy budowlani wypatrują też najdrobniejszych usterek (np. rysy, wady dylatacji, szczelność okien), a także sprawdzą poprawność pomiaru metrażu. Zamówienie możesz opłacić online jeszcze przed wizytą lub gotówką po odbiorze.

Odbiory mieszkań Wrocław

W przeciwieństwie do naszych konkurentów jesteśmy nie tylko firmą zatrudniającą inżynierów budownictwa specjalizujących się w odbiorach mieszkań, ale także portalem z poradami dotyczącymi prawnych i technicznych zagadnień związanych z kupnem mieszkania. Dzięki współpracy z kilkudziesięcioma inżynierami na terenie całej Polski nieustannie uczymy się nowych rzeczy. Świat (także świat odbiorów mieszkań) nie znosi powtarzalności i w każdym kolejnym miesiącu musimy pomagać naszym klientom w nowym problemie technicznym lub prawnym, który "zdarzył się" podczas odbioru. Cenne porady dotyczące odbiorów mieszkań można znaleźć także na naszej stronie. Na stronie z poradami dowiesz się m.in o normach budowlanych, których znajomość przydaje się podczas odbiorów mieszkań oraz o rodzajach umów, na podstawie których można kupić mieszkanie (a także o różnicach między tymi umowami oraz ich wadach i zaletach). Polecamy między innymi poniższe artykuły o odbiorach mieszkań: formalności po odbiorzenarzędzia do odbiorutynki i ściany, a także protokół odbioru. Odbiór mieszkania we Wrocławiu tylko z Pewnym Lokalem!

Opinie odbiór mieszkania - Wrocław

Pewny Lokal to największa ogólnopolska firma specjalizująca się w odbiorach mieszkań. Nasi klienci po zrealizowanej usłudze wyrażają się w samych superlatywach chwaląc naszych inżynierów.

Pani Patrycja z Wrocławia, tak oceniła naszą usługę odbioru mieszkania:

"Bardzo polecam usługi świadczone przez firmę. Wczoraj odbierałam mieszkanie we Wrocławiu - 63m2 w stanie deweloperskim. Poprosiłam o pomoc inżyniera z "Pewnego Lokalu". Na miejsce przybył Pan Jakub - odbiór trwał 2 godziny. Pan Jakub sprawdzał wszystko dokładnie, centymetr po centymetrze, każdą usterkę zgłosił, została wpisana w protokole u dewelopera i zgłoszona do usunięcia. Dodatkowo odpowiedział na każde nasze pytanie, wszystko tłumaczył i podszedł do wszystkiego z uśmiechem na twarzy.  Ceny bardzo ok w stosunku do nakładu pracy. Bardzo serdecznie polecam każdemu odbierającemu dom czy mieszkanie ta firmę."

Pani Monika chwaliła nasze odbiory mieszkań we Wrocławiu w następujący sposób (opinia):

"Wczoraj odbierałam dom niedaleko Wrocławia - pan inżynier przyjechał na czas, każda usterka została mi dokładnie i na spokojnie wyjaśniona, potem jeszcze raz szczegółowo omówiona z deweloperem. Wszystko w super miłej atmosferze :) Polecam serdecznie!"

Poniżej, opinia pana Michała, który wykonywał z nami odbiór mieszkania:

"Bardzo profesjonalna obsługa, wszystko sprawnie i rzetelnie. Sprawdzenie mieszkania przebiegło prawidłowo. Super podejście do klienta."

Pani Dagmara, wystawiła nam poniższą opinię po odbiorze mieszkania:

"Solidnie i fachowo, bardzo duże wsparcie przy odbiorze mieszkania , Pan inżynier dostrzegł wszystkie, najmniejsze nawet niedociągnięcia i dopilnował aby wpisano je w protokół. Serdecznie polecam."

Pani Gabriela:

"Bardzo sprawnie i profesjonalnie przeprowadzony odbiór techniczny."

Pan Tomasz ocenił nas w ten sposób:

"Bardzo profesjonalni i dokładni. Obsługa Klienta na najwyższym poziomie."

Oceny Pana Pawła po odbiorze mieszkania były następujące:

"Sprawnie, rzetelnie, terminowo, profesjonalnie, polecam gorąco."

Na koniec, opinia Pani Joanny z odbioru mieszkania:

"Bardzo sprawna i fachowa pomoc w odbiorze lokalu.Zostały wychwycone usterki których sama bym nie znalazła.Z czystym sumienie polecam."

Wszystkim zainteresowanym pomocą inżyniera Pewnego Lokalu przy odbiorze mieszkania polecamy nasze usługi. Wystarczy wybrać numer telefonu wskazany na naszej stronie, żeby umówić odbiór.

Zwięzła historia wrocławskich mieszkań

Najstarszym budynkiem we Wrocławiu jest mający ponad 800 lat kościół św. Idziego położony na Ostrowie Tumskim, jednak większość budowli w tym mieście jest znacznie młodsza, powstała w okolicach XVII/XVIII wieku. Ciekawostką jest to, że po wojnie z Wrocławia wywieziono ok. 163 mln cegieł ze zrujnowanych budynków – posłużyły one do odbudowy Warszawy i kilku innych miast. Mimo że stan techniczny kamienic przy wrocławskim rynku jest idealny, nie należy dać się zwieść pozorom – we Wrocławiu, tak jak i w każdym mieście, stan techniczny wielu starych budynków, w szczególności kamienic nie jest najlepszy. Głośny był przypadek budynku przy ul. Jedności Narodowej 73 (w dzielnicy Śródmieście), w którym po latach zaniedbań zaczęły pękać ściany. Udział w tym ma polityka miasta, które nie chce wydawać pieniędzy na remonty kamienic w których ma udziały i sukcesywnie zmniejsza budżet na ten cel.

Określenie stanu technicznego bez profesjonalnego przeszkolenia jest trudne, nie trudno pomylić strop kleinowski ze zwykłym stropem betonowym, czy nie zauważyć że w różnych pokojach jest różna wysokość. Dlatego najlepiej skorzystać z profesjonalnej pomocy – technicy Pewny Lokal (inżynierowie i inspektorzy budowlani)  mogą określić stan najważniejszych części mieszkania. Nasi doświadczeni prawnicy przeanalizują księgę wieczystą i określą jaki jest udział miasta w nieruchomości, a dzięki temu unikniesz problemów, które spotkały mieszkańców kamienicy przy ul. Jedności Narodowej 73.

Najwięksi deweloperzy obecni we Wrocławiu to Archicom, Vantage, Lokum oraz Rafin. Tylko tych czterech deweloperów oddaje rocznie ponad trzy tysiące mieszkań, a poza tym istnieje jeszcze wiele mniejszych deweloperów. Budują oni przede wszystkim w drogich dzielnicach takich jak Krzyki, Biskupin, Sępolno i Karłowice, Śródmieście i Przedmieście Oławskie. We Wrocławiu, w dzielnicy Krzyki powstał jeden z najwyższych apartamentowców w Polsce – liczący 212 m. Sky Tower. Mimo że, deweloperzy budują mieszkania we współczesnej technologii i na pierwszy rzut oka nie ma tu miejsca na żadne problemy techniczne, to odbiór mieszkania od dewelopera nie należy do prostych – umowa deweloperska, prospekt i jego załączniki mogą liczyć ponad sto stron, a w wielu miejscach znajdują się odnośniki do norm, prawa budowlanego i innych długich, i niezrozumiałych dokumentów. Dlatego powstał Pewny Lokal – nasi doświadczeni technicy mogą pomóc w odbiorze mieszkania, sprawdzić czy deweloper wywiązał się z umowy, a także znaleźć wszystkie wady i usterki w mieszkaniu.

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniale podejscie do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji Pan odpowiedział wyczerpujaco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Punktujemy ryzyka prawne przy kupnie mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy deweloperskiej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Oferujemy usługę odbioru technicznego. Nasi inżynierowie sprawdzają mieszkania i domy.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Sprawdzamy też stan prawny lokali w innych miastach!