Zarezerwuj odbiór lub napisz do nas

Odbiór mieszkania i domu Olsztyn

Rzetelny i profesjonalny odbiór mieszkań i domów w Olsztynie. Korzystne ceny i dojazd inżyniera. Skorzystaj z pomocy Pewny Lokal.
W 2019 r. już klientów!

Napisali o nas

Odbiory mieszkań lub odbiory domów z Pewnym Lokalem w Olsztynie (odbiór z inżynierem oraz inspektorem budowlanym)

Odbiór techniczny mieszkania lub domu jest dosyć skomplikowaną procedurą. Nie pomagają w tym deweloperzy, którzy coraz częściej budują takie inwestycje, w których lokale nabywców mają wiele usterek i wad. To już w zasadzie standard, że każde odbierane mieszkanie należy "poprawić". Zgodnie z prawem nabywca musi odebrać lokal i wskazać które elementy deweloper powinien naprawić. W czasie odbioru nabywca musi zwrócić uwagę czy deweloper wybudował lokal zgodnie z normami budowlanymi, normami technicznymi i sztuką budowlaną. Czy to co obiecywał w umowie i standardzie wykończenia zgadza się z rzeczywistością. Typowymi wadami i usterkami są: spękane tynki, zawilgocenia, nierówne ściany i sufity, wadliwe dylatacje, zarysowane okna, ubytki w parapetach czy niezgodna z projektem instalacja elektryczna i wentylacja. Nawet jeżeli sam lokal jest wykonany bez wad to może się okazać, że w komórce lokatorskiej nie ma światła, o którym była mowa w umowie lub że miejsce postojowe ma mniejszą niż wymaga prawo powierzchnię.

Jak Pewny Lokal pomaga w odbiorze mieszkania lub domu

Pewny Lokal posiada sieć inżynierów na terenie Olsztyna. Każdy z nich jest wyposażony w przepisowy sprzęt oraz dysponuje wiedzą i bogatym doświadczeniem. Co miesiąc dokonujemy setki odbiorów w całej Polsce (jesteśmy największą tego typu firmą w kraju) i kilkadziesiąt w samym Olsztynie i okolicach. Na miejsce przyjeżdża jeden z naszych fachowców (inżynier lub inspektor budownictwa). Spotyka się z nabywcą mieszkania i po wejściu do lokalu rozpoczyna odbiór. Sprawdza usterkowość: zawilgocenia przy pomocy wilgotnościomierza firmy Trotec, kąty przy użyciu kątownika, odchyłki przepisowymi łatami czy napięcie miernikiem napięcia. Szczególną uwagę zwraca na metraż - od tego jaka jest powierzchnia zależy też końcowa cena, którą kupujący będzie musiał zapłacić deweloperowi - przy użyciu dalmierza marki BOSCH weryfikuje końcowe pomiary. Dodatkowo sprawdza przynależności i używając kamery termowizyjnej znajduje mostki termiczne.

Kontakt z Pewny Lokal w Olsztynie

W celu zamówienia inżyniera lub inspektora budownictwa z firmy Pewny Lokal najlepiej skontaktować się telefonicznie z naszym biurem obsługi (tel. 797 014 014). Nasz pracownik zapewni Ci obsługę w ten sposób, że znajdzie odpowiedniego fachowca i wytłumaczy na czym dokładnie będzie polegał odbiór (zakres usługi, co przed a co po odbiorze, dokładne informacje o sprzęcie, który używamy, czy opinie o odbiorach u danego dewelopera). Naszą usługę można również zamówić przez formularz na naszej stronie. Również płatność można dokonać online lub dla wygody przy spotkaniu z naszym inżynierem. Jeżeli zastanawiasz się czy poradzisz sobie z odbiorem mieszkania lub domu w Olsztynie lub okolicach, nie wahaj się i skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy!


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 10 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Punktujemy ryzyka prawne przy kupnie mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Oferujemy usługę odbioru technicznego. Nasi inżynierowie sprawdzają mieszkania i domy.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Sprawdzamy też stan prawny lokali w innych miastach!