Zarezerwuj odbiór Najszybciej zarezerwujesz odbiór online - tak jak 81% naszych klientów

Odbiory mieszkan, odbiór mieszkania i domu Olsztyn

Rzetelny i profesjonalny odbiór mieszkań i domów w Olsztynie. Korzystne ceny i dojazd inżyniera. Skorzystaj z pomocy Pewny Lokal. Odbiory mieszkań.
W 2019 r. klientów!

Napisali o nas

6 lutego 2020

Odbiór mieszkania, odbiory mieszkań lub odbiory domów z Pewnym Lokalem w Olsztynie (odbiór z inżynierem oraz inspektorem budowlanym)

Odbiór techniczny mieszkania lub domu jest dosyć skomplikowaną procedurą. Nie pomagają w tym deweloperzy, którzy coraz częściej budują takie inwestycje, w których lokale nabywców mają wiele usterek i wad. To już w zasadzie standard, że każde odbierane mieszkanie należy "poprawić". Zgodnie z prawem nabywca musi odebrać lokal i wskazać które elementy deweloper powinien naprawić. W czasie odbioru nabywca musi zwrócić uwagę czy deweloper wybudował lokal zgodnie z normami budowlanymi, normami technicznymi i sztuką budowlaną. Czy to co obiecywał w umowie i standardzie wykończenia zgadza się z rzeczywistością. Typowymi wadami i usterkami są: spękane tynki, zawilgocenia, nierówne ściany i sufity, wadliwe dylatacje, zarysowane okna, ubytki w parapetach czy niezgodna z projektem instalacja elektryczna i wentylacja. Nawet jeżeli sam lokal jest wykonany bez wad to może się okazać, że w komórce lokatorskiej nie ma światła, o którym była mowa w umowie lub że miejsce postojowe ma mniejszą niż wymaga prawo powierzchnię.

Jak Pewny Lokal pomaga w odbiorze mieszkania lub domu

Pewny Lokal posiada sieć inżynierów na terenie Olsztyna. Każdy z nich jest wyposażony w przepisowy sprzęt oraz dysponuje wiedzą i bogatym doświadczeniem. Co miesiąc dokonujemy setki odbiorów w całej Polsce (jesteśmy największą tego typu firmą w kraju) i kilkadziesiąt w samym Olsztynie i okolicach. Na miejsce przyjeżdża jeden z naszych fachowców (inżynier lub inspektor budownictwa). Spotyka się z nabywcą mieszkania i po wejściu do lokalu rozpoczyna odbiór. Sprawdza usterkowość: zawilgocenia przy pomocy wilgotnościomierza firmy Trotec, kąty przy użyciu kątownika, odchyłki przepisowymi łatami czy napięcie miernikiem napięcia. Szczególną uwagę zwraca na metraż - od tego jaka jest powierzchnia zależy też końcowa cena, którą kupujący będzie musiał zapłacić deweloperowi - przy użyciu dalmierza marki BOSCH weryfikuje końcowe pomiary. Dodatkowo sprawdza przynależności i używając kamery termowizyjnej znajduje mostki termiczne.

Kontakt z Pewny Lokal w Olsztyn (cena, cennik)

W celu zamówienia inżyniera lub inspektora budownictwa z firmy Pewny Lokal najlepiej skontaktować się telefonicznie z naszym biurem obsługi (tel. 797 014 014). Nasz pracownik zapewni Ci obsługę w ten sposób, że znajdzie odpowiedniego fachowca i wytłumaczy na czym dokładnie będzie polegał odbiór (zakres usługi, co przed a co po odbiorze, dokładne informacje o sprzęcie, który używamy, czy opinie o odbiorach u danego dewelopera). Naszą usługę można również zamówić przez formularz na naszej stronie. Również płatność można dokonać online lub dla wygody przy spotkaniu z naszym inżynierem. Jeżeli zastanawiasz się czy poradzisz sobie z odbiorem mieszkania lub domu w Olsztynie lub okolicach, nie wahaj się i skontaktuj się z nami! Chętnie pomożemy!


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 21 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu w Olsztynie

Sprawdzamy teżstan techniczny

Sprawdzamy, czy powinieneś renegocjować umowę deweloperską oraz, czy deweloper poprawnie przenosi na Ciebie prawa do mieszkania.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań w Olsztynie

Oferujemy usługę odbioru technicznego. Nasi inżynierowie sprawdzają mieszkania i domy.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Sprawdzamy też stan prawny lokali w innych miastach!