Budowa domu projekt

Kwestia wyboru projektu domu jest trudna do przecenienia - od jego jakości w dużym stopniu zależy powodzenie całej realizacji przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy podpisaniu umowy o roboty budowlane lub przy odbiorze domu?
Dowiedz się więcej o naszych usługach

Dlaczego przed podpisaniem umowy o budowę domu warto jest dać ją do przejrzenia wyspecjalizowanemu prawnikowi?

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Spis treści:

1. Projekt indywidualny czy z katalogu
2. Projekt z katalogu - co warto o nim wiedzieć
3. Projekt indywidualny - czy warto

1. Projekt indywidualny czy z katalogu

Zarówno projekt indywidualny, jak i taki z katalogu projektów ma swoje wady i zalety. Jeżeli budujemy swój pierwszy dom, czytanie projektu i ocena jego jakości może być dla nas dużym wyzwaniem. Może okazać się, że, pomimo iż projekt sprawia wrażenie dopracowanego, to brak w nim niezbędnych szczegółów, na przykład brakuje dokładnego opisu materiałów, które powinny zostać użyte przez wykonawcę. Decyzję dotycząca wyboru rodzaju projektu należy podjąć głównie w oparciu o swoje oczekiwania względem jego jakości, ponieważ kwestia ceny może być myląca - może okazać się, że za projekt katalogowy zapłacimy niedużo, ale koszt jego adaptacji okaże się wyższy niż koszt projektu indywidualnego.

odbiór techniczny domuNasi Inżynierowie przeprowadzą precyzyjny odbiór techniczny domu.

2. Projekt z katalogu - co warto o nim wiedzieć

Wybierając projekt z katalogu danej pracowni, nie powinniśmy koniecznie kierować się renomą biura projektowego, ponieważ nawet projekty z jednego biura mogą różnić się między sobą znacząco pod względem jakości.

Projekt katalogowy powinien zostać szczegółowo sprawdzony przez projektanta adaptującego. Za taką usługę zapłacimy kilka tysięcy złotych, co zagwarantuje optymalizację projektu.  Często jednak, w przypadku tańszej usługi, w praktyce wygląda to tak, że projektant wrysowuje projekt w działkę, uzupełnia go o wskazówki klienta, ale sam projekt może być niekompletny lub może zawierać błędy.

Oczywiście może być i tak, że trafimy na bardzo dobrej jakości projekt katalogowy, idealnie dopasowujący się do naszych wyobrażeń o naszym przyszłym domu i wykonany z pełną starannością.

3. Projekt indywidualny - czy warto

Projekty indywidualne są zazwyczaj bardziej przemyślane. Nad ich przygotowaniem pracuje architekt wraz z konstruktorem i projektantem sanitarnym i projektantem instalacji elektrycznych. Dzięki jego szczegółowemu dopracowaniu w trakcie budowy wprowadzane są jedynie drobne zmiany. Wyższy koszt takiego projektu często się zwraca, jeżeli weźmiemy pod uwagę wysokie koszty poprawek do tańszego projektu, wprowadzanych na budowie.

Projekty indywidualne są bardzo zróżnicowane cenowo - znajdziemy takie i za 5 lub 6 tysięcy złotych, jak i takie za kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najdroższe projekty zazwyczaj zawierają projekt wykonawczy, co oznacza, że wraz z projektem otrzymujemy kompletny przepis na dom. Czasem jednak nie warto za niego płacić, zwłaszcza jeżeli mamy prosty projekt.

Na cenę projektu wpływ mają wszystkie dodatkowe usługi projektanta, takie jak zdobycie wszystkich dokumentów, badanie geodezyjne, zdobycie mapy do celów projektowych etc. Projektant może też świadczyć nadzór autorski.

Warto podkreślić, że dobry projekt pozwala oszczędzić na czasie i kosztach, które mogą wynikać z konieczności nanoszenia poprawek. Braki w tańszych projektach mogą być efektem tego, że projektant nie miał możliwości poświęcenia na ich przygotowanie wystarczającej ilości czasu.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dlaczego warto zlecić profesjonalny audyt działki?

Z filmu dowiecie się Państwo m.in., na co warto zwrócić uwagę przed kupnem działki.

Co sprawdzić przed zakupem działki budowlanej?

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

DARMOWE PORADNIKI PEWNY LOKAL

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka