Jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku pierwotnym

Zakup mieszkania jest marzeniem wielu osób, jednak często ekscytacja wynikająca z całego procesu sprawia, że zapominamy o bezpieczeństwie i fundamentalnych zasadach, bez których nie ma szans na korzystną transakcję.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)?

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści:

1. ABC zakupu mieszkania – poznaj opinie o deweloperze
2. Kupno mieszkania od dewelopera - lokalizacja
3. Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego bez oglądania?
4. Negocjuj ceny

Jeśli jesteś na etapie wybierania swojego lokum lub nosisz się z tym zamiarem, to ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiemy Ci, czym się kierować, kupując mieszkanie na rynku pierwotnym.

kupno

1. ABC zakupu mieszkania – poznaj opinie o deweloperze

W pierwszej kolejności warto zasięgnąć języka na temat dewelopera, oferującego Ci nieruchomość. Jest to nieco trudniejsze w przypadku firm, które stawiają swoje pierwsze inwestycje, jednak w obecnych czasach niewiele jest takich przedsiębiorstw. Informacje warto czerpać z opinii w Internecie, od osób mieszkających w innych budynkach stawianych przez konkretną firmę oraz ze środowiska deweloperskiego. Oczywiście to, co usłyszymy od innych, nie powinno być czynnikiem decydującym o zakupie bądź rezygnacji z niego, jednak może to znacznie zweryfikować nasze oczekiwania.

2. Kupno mieszkania od dewelopera - lokalizacja

Kolejną kwestią jest dokładne zbadanie terenu, na którym znajduje się inwestycja. Niestety coraz częściej budynki stawiane są bardzo blisko siebie, przez co ograniczone jest poczucie prywatności. Zdarza się także, że bloki stawiane są nieopodal rzek czy innych zbiorników wodnych. Jest to ogromny plus, jednak należy dokładnie sprawdzić, czy nie są to tereny zalewowe. Jeśli zdarzyły się w tym miejscu powodzie czy lekkie zalania, musisz mieć świadomość, że nie tylko będziesz żyć w obawie o zniszczenie mieszkania, ale także będzie problem z jego ubezpieczeniem. Żadna z firm ubezpieczających nie będzie chciała podjąć się takiego ryzyka, a nawet jeśli, to koszty będą ogromne.

3. Jak bezpiecznie kupić mieszkanie z rynku pierwotnego bez oglądania?

Kupowanie mieszkania z rynku pierwotnego, często wiąże się z „kupowaniem kota w worku”. Wynika to z faktu, że lokale rozchodzą się, zanim blok zostanie postawiony. Dla wielu osób jest to duży problem, ponieważ trudno jest ocenić czy to, co widzimy na wizualizacji, rzeczywiście pokryje się z tym, co zastaniemy po zakończeniu budowy. Warto więc poprosić dewelopera o umożliwienie zobaczenia podobnego mieszkania, które już zostało sprzedane i jest gotowe. Jest to oczywiście możliwość wyłącznie dla osób, kupujących lokal od firmy obsługującej wiele inwestycji. Pamiętaj jednak, aby w przypadku takiego zakupu, spisać dokładną umowę związanym z tym, jak wyglądać ma mieszkanie. Jeśli nie wiesz, czy Twoja umowa jest dla Ciebie zabezpieczeniem, możesz skorzystać z naszej usługi, która polega na dokładnej analizie dokumenty przez wyspecjalizowanego w tym temacie prawnika.

4. Negocjuj ceny

Pamiętaj również, że cena ofertowa, zwykle jest ceną do negocjacji. Pierwotna kwota może zostać obniżona o kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, w przypadku bardzo drogich nieruchomości. Oczywiście zdarzają się mieszkania, które wyprzedają się na pniu, po swojej cenie wyjściowej, dlatego warto podjąć próbę, ale jeśli zależy Ci na konkretnym lokalu, a deweloper nie chce obniżyć ceny nawet odrobinę, musisz zdecydować się na zakup w pełnej cenie, zanim ktoś Cię ubiegnie.

Stosując się do naszych rad, kupisz swoje mieszkanie bezpiecznie!

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

DARMOWE PORADNIKI PEWNY LOKAL

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 3 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka