Zarezerwuj odbiór Najszybciej zarezerwujesz odbiór online - tak jak 81% naszych klientów

Jak dobrze odebrać mieszkanie od dewelopera?

Odbiór mieszkania od dewelopera to bardzo ważna czynność. Jak zrobić to dobrze? Kto może zrobić to za nas? Odpowiadamy, informujemy, pomagamy.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?

Odbiór mieszkania to niezwykle ważna czynność. Należy pamiętać, by nadać jej charakter formalny. Sporządzić protokół z datą odbioru i zebrać podpisy obu stron. Jest to tylko z pozoru czynność prosta. Warto dokładnie sprawdzić każdy szczegół, by potem móc domagać się ewentualnej naprawy na rzecz dewelopera.

Odbiór mieszkania – pierwsza czynność

 W związku z tym, że stan deweloperski w dużej mierze zależy od tego, co zostało umieszczone w umowie podpisanej przed rozpoczęciem inwestycji, warto do niej wrócić. Wiedząc, czego można oczekiwać odbiór mieszkania wydaje się oczywisty, ale konieczne jest, by sprawdzić przed odbiorem wszystkie elementy, jakie zostały zawarte w umowie w taki sposób, by w razie konieczności domagać się poprawek lub wymiany wadliwego elementu.

Jak dobrze odebrać mieszkanie od dewelopera?

Pewny Lokal to firma, która gwarantuje kompletną usługę odbioru. Nasi inżynierowie przeprowadzają odbiór na rynku pierwotnym bardzo szczegółowo, sporządzając raport z usterkami i wadami, jakie można przedstawić deweloperowi. Dotyczy on wszelkich nieprawidłowości, zarówno odchyleń od płaszczyzny, które są wynikiem nieprawidłowych prac ekipy budowlanej, jak i aspektów związanych z montażem drzwi, okien czy parapetów.

Sprawdzane są też instalacje: elektryczna (stan i trwałość gniazdek i włączników, napięcie w gniazdkach), ogrzewanie (jakość montażu grzejników), wodno-kanalizacyjna (montaż i działanie baterii/kranów, korków odpływowych), gazowa, wentylacyjna i inne.

Odbiór i co dalej?

Na podstawie raportu, który sporządzamy, klient może domagać się naprawy wszystkich wad i usterek. Po sporządzonym protokole mamy 14 dni na to, by deweloper odniósł się do zauważonych wad, zaś do 30 dni od podpisania protokołu ma obowiązek wszystkie wady naprawić na własny koszt. Wyniki, jakie zostają zawarte w naszym raporcie opracowano w oparciu o specjalistyczny sprzęt, a zatem trudno podważyć jego prawdziwość, co jest istotne, gdy deweloper będzie miał jakiekolwiek uwagi.

Istotne jest wpisanie do protokołu tych usterek, które w dniu odbioru zostały dostrzeżone, ponieważ za te, których nie uwzględnimy nie możemy domagać się naprawy.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 9 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka