Zarezerwuj odbiór

Jak przebiega odbiór mieszkania

Podpowiadamy jak w skuteczny sposób odebrać mieszkanie. Na co zwrócić uwagę podczas odbioru technicznego?
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Jak przebiega odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania można realizować różnie, nie zmienia to jednak faktu, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie. Chodzi o to, by przeanalizować dokumentację od momentu podpisania umowy, w której z pewnością znajdą się informacje dotyczące stanu deweloperskiego. W związku z tym, że jest to definicja nieprecyzyjna, każdy deweloper w umowie doprecyzowuje, co powinno zawierać mieszkanie w stanie deweloperskim gotowe do odbioru.

Jak dokonać odbioru mieszkania od dewelopera

Jeśli przeanalizowaliśmy dokumentację i wiemy, co należy sprawdzić, możemy umówić się z deweloperem na odbiór mieszkania. Warto przeanalizować również projekt instalacji, by skonfrontować go z rzeczywistością. Co więcej, każdą nieprawidłowość należy odnotować w protokole odbioru. Daje to szansę na naprawę odnotowanych usterek na koszt dewelopera, a czasem są to poważne uchybienia, które mogą sporo nadszarpnąć budżet na wykończenie mieszkania, jeśli nie zostaną wykryte w trakcie odbioru mieszkania.

Ważnym aspektem odbiorów mieszkań jest to, czy decydujemy się na pomoc z zewnątrz. Nasza firma zatrudnia wyłącznie inżynierów z doświadczeniem, którzy po przeprowadzonym kursie potrafią w odpowiedni sposób sprawdzić mieszkanie. Są doświadczeni i wychwycą każdy istotny detal, który jest usterką.

Jak wygląda odbiór techniczny mieszkania

Odbiór techniczny bardzo często nazywany jest również odbiorem przedwstępnym. Realizuje się go na wyraźne życzenie inwestora, gdy budynek nie został jeszcze odebrany i miejsce cały czas jest określane jako plac budowy.

Jeśli chodzi o formalności jest to odbiór identyczny z tym, który dokonuje się standardowo, już po odbiorze budynku. Różnica polega tylko na poruszaniu się po obszarze placu budowy, na którym obowiązują inne przepisy. Należy się z nimi zapoznać i ich przestrzegać.

Należy pamiętać, że po odbiorze, gdy konsekwencją jest oddanie kluczy, należy spisać liczniki wody i ogrzewania, a wszystkie wady, które zostaną zamieszczone w protokole muszą zostać naprawione do 30 dni od daty sporządzenia protokołu. Deweloper ma 14 dni na doręczenie inwestorowi oświadczenia o uznaniu wad lub o odmowie ich uznania, dlatego tak ważne jest, by protokół odbioru zawierał prawidłową datę wykonania odbioru.

Jak przebiega odbiór mieszkania

Kwestie związane z odbiorem są zwykle marginalizowane. Ważne, by uświadomić właścicielowi, jak wiele można zyskać inwestując w pomoc specjalisty. Już nie raz zdarzało się, że nasi inżynierowie odkryli wady, które chciał ukryć nieuczciwy deweloper. Rzeczywistość potwierdza, że w dziedzinie związanej z nieruchomościami ważne jest umiarkowane zaufanie w każdej kwestii.

Fachowa pomoc i przekonanie, że jest ktoś, kto stoi po stronie inwestora to spory atut dla klientów, którzy decydują się na skorzystanie z usługi Pewnego Lokalu. Jako firma, jesteśmy przekonani, że nasza obecność ogranicza nadmiar zbędnych emocji, ponieważ staramy się zrobić wszystko, by nasz klient był zadowolony i czuł się bezpiecznie.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.7/5 na podstawie 26 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka