Zarezerwuj odbiór lub napisz do nas

Jak znaleźć ekipę remontową

Wybór ekipy budowlanej do wykończenia lub remontu mieszkania czy domu nie jest łatwą sprawą. Ale można sobie z tym poradzić – trzeba tylko podejść do tej operacji spokojnie i metodycznie.
Potrzebujesz remontu lub wykończenia mieszkania? Bezpłatna wycena ekipy remontowej

Projekt i zakres prac remontowych

Przed przystąpieniem do szukania ekipy remontowej najlepiej wykonać projekt wykończenia lub przebudowy mieszkania, a co najmniej przygotować precyzyjny spis prac, jakie mają zostać wykonane podczas remontu. Pozwoli nam to jasno określić zakres prac budowlanych podczas rozmów z potencjalnymi wykonawcami oraz porównanie przygotowanych ofert.

Porównanie ofert ekip remontowych

Poszukiwanie firm budowlanych warto rozpocząć od tzw. poczty pantoflowej – czyli popytać wśród znajomych o firmę godną polecenia lub o takie, których raczej należy się wystrzegać, poczytać opinie w internecie. Dobrze wybrać kilka firm, spotkać się z przedstawicielem każdej z nich w mieszkaniu lub w domu, omówić z nim projekt lub wykonany spis prac.

Jedna czy kilka ekip remontowych

Ważną sprawą podczas szukania i wyboru firm, jest podjęcie decyzji, czy szukamy jednej firmy, która podejmie się wykonania całego zakresu prac czy do każdej branży szukać innej firmy. Może to mieć bardzo duży wpływ na jakość wykonywanych prac oraz sposób ich prowadzenia. Wybór jednej firmy, która podejmuje się wykonania całego zakresu prac pozwoli nam uniknąć nieporozumień między firmami oraz zagwarantuje podjęcie odpowiedzialności za całość wykonanych prac przez jedną jednostkę.

Kosztorys remontu

Każda z wybranych przez nas firm na podstawie projektu lub przygotowanego zakresu prac powinna wykonać kosztorys, który będzie podstawą do porównania ofert firm. Ważne jest, aby przygotowane przez firmy oferty zawierały opis prac, które zostały wycenione aby można było przestawione kosztorysy porównać.

Termin

Termin wykonania określonego zakresu prac, poza ceną, jest jednym z istotniejszych parametrów wpływających na naszą decyzję. Pamiętajmy jednak, że pewne procesy budowlane wymagają czasu i nie wolno ich przyspieszać. Ważną kwestią, dotyczącą również terminu wykonania jest bieżąca kontrola postępu i jakości wykonywanych prac.

Referencje firmy budowlanej

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze jednej firmy remontowej, której powierzymy wykonanie prac, warto również poprosić firmę o referencje, obejrzeć dotychczas wykonane przez tą ekipę prace, porozmawiać z poprzednimi klientami firmy.

Materiały budowlane

Bardzo istotne jest również ustalenie z potencjalnym wykonawcą kwestii, która ma istotny wpływ na cenę – zaopatrzenia w materiały budowlane. Niektóre z firm załatwiają tą kwestie we własny zakresie, inne oczekują tego od inwestora.

Umowa z firmą remontową

Niezbędnym elementem, kończącym etap wyboru firmy budowlanej, jest spisanie umowy na wykonanie prac. Koniecznie należy zawrzeć w niej szczegółowo opisany zakres wykonywanych prac, cenę za wykonanie prac, termin, etapy płatności, oraz kary umowne za niedotrzymanie postanowień umowy.

Źle wykonany remont? Jak sprawdzić firmę remontową?

Nawet stosując do powyższych rad może okazać się, że będziesz miał problem z firmą remontową. Błędy, wady, usterki, źle wykonane prace remontowe to bardzo częsta zmora właścicieli mieszkań lub domów. W sytuacji, kiedy potrzebujesz wsparcia doświadczonego fachowca, aby sprawdzić prace wykonane przez swoją ekipę przedzwoń do Pewny Lokal pod 797 014 014. Nasz inżynier dokładnie zweryfikuje jakość wykonanych prac, wyłapie ewentualne usterki i zapisze je w szczegółowym protokole, który pomoże Ci w negocjacjach z ekipą remontową lub przy ewentualnym sporze. Pomożemy także podczas odbioru mieszkaniadomu oraz w analizie umowy deweloperskiej.

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 25 opinii.

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka