Zamów pomoc prawną

Kredyt hipoteczny kalkulator

Uzyskanie kredytu hipotecznego nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Oczywiście trzeba spełnić szereg warunków, jednak nie są one podyktowane bardzo rygorystycznymi zasadami.
Chcesz poprosić o pomoc przy sprawdzeniu umowy deweloperskiej lub umowy kredytowej? Skontaktuj się z nami!

Dowiedz się, czym są rachunki powiernicze.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Spis treści:

1. Kredyt hipoteczny 2020 - porównaj najlepsze oferty
2. Kredyt hipoteczny – oblicz ratę
3. Zwróć uwagę na inne czynniki

Często kredytobiorcy mogą zdecydować pomiędzy kilkoma bankami, które to oferują im pożyczkę. Który wybrać? Jedną z podpowiedzi na pewno może okazać się kalkulator kredytów hipotecznych, który ustali, jakie koszty będziesz ponosić w poszczególnych placówkach.

1. Kredyt hipoteczny 2020 - porównaj najlepsze oferty

Jednym z najważniejszych czynników, które mają ogromny wpływ na to, jakie koszty podnosisz w związku z kredytem, jest oprocentowanie. Ma ono dwa elementy – stały i zmienny, określające jak duże raty będziesz spłacać. Stały to marża banku, która nie może się zmienić przez cały okres kredytowania, chyba że istnieją zapisy w umowie, które na to pozwalają. Drugi natomiast jest zmienny, ponieważ to WIBOR, czyli wartość aktualizowana przez państwo, zazwyczaj co trzy miesiące. Wpływ na to, jaka jest jego wysokość, mają czynniki rynkowe, za które banki nie odpowiadają.

2. Kredyt hipoteczny – oblicz  ratę

Używając kalkulatorów kredytowych, możesz dokładnie dowiedzieć się, ile będzie wynosiła rata kredytu, jednak pamiętaj, że jest to wartość pomnożona o aktualny WIBOR. Wielu osobom wydaje się, że oprocentowanie o wielkości 2,16% niewiele różni się od np. 3,03%. Spójrzmy zatem na liczby. Załóżmy, że potrzebujesz 250 000, które będziesz spłacać przez 25 lat. Przy oprocentowaniu 2,16%, kwota, którą oddasz bankowi, wynosić będzie 329884,39 zł, a każdorazowa rata wyniesie Cię 1099,61 zł. W przypadku oprocentowania 3, 03%, kwota raty to 1189,43 a spłaty to 356829,86, czyli niemalże 27 tysięcy więcej! Ta kwota jest już całkiem spora i można zainwestować ją w coś znacznie lepszego niż bank, któremu oddajemy pieniądze.

3. Zwróć uwagę na inne czynniki

Oczywiście trzeba pamiętać, że oprocentowanie to tylko jeden czynnik i czasami warto wybrać „droższy kredyt”, ponieważ daje on nam inne lepsze warunki, np. konieczność wniesienia niskiego wkładu własnego czy inne zapisy w umowie, które będą ułatwiały Ci spłatę, takie jak możliwość odroczenia spłacania kredytu na kilka miesięcy, jeżeli zajdzie w Twoim życiu taka potrzeba.

Użyj kalkulatora kredytu hipotecznego i ułatw sobie poszukiwania odpowiedniego banku!

Pewny Lokal to kancelaria specjalizująca się w analizie umów deweloperskich i pomocy nabywcom w kupnie mieszkania od dewelopera. Jednocześnie jesteśmy też firmą inżynieryjną asystującą nabywcom przy odbiorze technicznym nieruchomości od dewelopera. Zachęcamy do kontaktu.

Dowiedz się, na co uważać podpisując umowę deweloperską.

Zobacz wywiad Rzeczpospolitej z ekspertem Pewny Lokal, adwokatem dr Piotrem Semeniukiem

Zobacz, kiedy można odstąpić od umowy deweloperskiej.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 2 opinii.

Czy i kiedy warto sprawdzić stan prawny na rynku wtórnym?

Zobacz rozmowę naszych pracowników.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka