Na co zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania forum

W artykule podpowiadamy, czy wspomaganie się forami internetowymi podczas przygotowań do kupna mieszkania jest odpowiednie.
Potrzebujesz pomocy przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)? Pewny Lokal to prawnicy i inżynierowie specjalizujący się w nieruchomościach.

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści:

1. Forum a rzetelne informacje
2. Czy warto korzystać z porad na forum

Obecnie w sieci możemy znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytanie, jakie tylko przyjdą nam do głowy. Bardzo często jednak uzyskane w ten sposób informacje nie są do końca wiarygodne, a czasami mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Jednak kiedy poszukujemy konkretnych informacji na dany temat, warto zajrzeć na tematyczne forum, gdzie użytkownicy mogą nas wesprzeć swoją wiedzą i doświadczeniem. Tak bywa właśnie w przypadku przygotowywania się do kupna mieszkania.

1. Forum a rzetelne informacje

Na forum tematycznym możemy zadać pytanie dotyczące najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie mieszkania, lub też poszukać, czy takie pytanie padło już wcześniej w danym miejscu. Bez problemu znajdziemy bardzo liczne wskazówki.

Wśród najczęściej pojawiających się odpowiedzi są następujące punkty:

 • lokalizacja,
 • wiarygodność dewelopera (w przypadku rynku pierwotnego),
 • powierzchnia mieszkania, jego ustawność,
 • położenie względem stron świata (czy mieszkanie jest odpowiednio nasłonecznione),
 • jakość wykończenia (w przypadku rynku wtórnego),
 • okoliczna infrastruktura,
 • uporządkowana sytuacja prawna (kwestia własności, braku obciążeń hipoteki, służebności etc),
 • stan techniczny lokalu i budynku,
 • brak zaległości w opłatach (czynsz, media, podatek od nieruchomości).
   

Często na forach pojawiają się polecenia, dotyczące na przykład konkretnego dewelopera lub agencji nieruchomości, do których należy podejść z pewnym dystansem, nie do końca ufając bezstronności użytkowników takiego forum. Zdarza się, że opinie i komentarze, zarówno pozytywne, jak i negatywne, które możemy znaleźć na forach, są efektem współpracy danych użytkowników na przykład z deweloperem, który w ten sposób chce poprawić swój wizerunek w sieci.

2. Czy warto korzystać z porad na forum

Na pewno, jeżeli wskazówki, udzielane na forum, pomagają nam uporządkować posiadaną już wiedzę lub uzupełnić ją o dodatkowe informacje, wówczas warto skorzystać z porad, udzielanych na forum.

Należy je jednak traktować tylko jako dodatek do rzetelnie przeprowadzonej analizy rynku, a następnie- kompleksowego audytu nieruchomości, który jest niezbędnym narzędziem do uzyskania pełnej wiedzy na temat kupowanego mieszkania. Bez tego może okazać się, że staniemy się właścicielami mieszkania, które nie jest pozbawione wad, zarówno fizycznych, jak i prawnych. Dlatego tak istotne jest zarówno dokładne sprawdzenie mieszkania pod kątem technicznym i prawnym, jak i weryfikacja zapisów umowy, którą będziemy podpisywać. Jeżeli nie mamy pewności, że sami poradzimy sobie z tym zadaniem, warto jest, wesprzeć się wiedzą i doświadczeniem inżynierów i prawników, współpracujących z Pewnym Lokalem.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Jak sprawdzić inwestycję deweloperską?

Zachęcamy do obejrzenia filmu o sprawdzeniu inwestycji deweloperskiej.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 6 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka