Zarezerwuj odbiór

Odbiór domu jednorodzinnego

Budowa domu jednorodzinnego to w większości przypadków inwestycja o bardzo długim horyzoncie czasowym. W artykule opisujemy co zrobić, żeby cieszyć się z mieszkania w bezusterkowej i bezpiecznej nieruchomości.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

W jaki sposób zakończyć współpracę z deweloperem przy budowie domu?

Budowa domu jednorodzinnego to zwykle inwestycja na całe życie. Często inwestor zleca to zadanie firmie deweloperskiej, która buduje całe osiedla, lub firmom budowlanym, stawiającym domy do różnych etapów – w zależności od uzgodnień. 

Warto w takich kluczowych momentach, gdy kończymy współpracę z deweloperem, lub firmą, która zbudowała dom, zdecydować się na pomoc osoby specjalizującej się w odbiorach domów i mieszkań, ponieważ potencjalnemu inwestorowi może umknąć to, co finalnie rzutować będzie na stan techniczny domu.

Fachowy odbiór domu z inżynierem

Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z inwestycją dewelopera, czy z budową domu jednorodzinnego, którą inwestor zleca firmie budowlanej, nadchodzi moment, w którym jako właściciel musi ocenić jakość wykonanej pracy. Zwykle robią to właściciele, którzy oceniają stan prac, wierząc w kompetencje wykonawcy. Bardzo często wykonawcy odwracają uwagę od elementów, które mogą zostać źle odebrane przez inwestora.

Naszym zadaniem jest wskazanie każdej nieprawidłowości, która może na późniejszym etapie okazać się kosztowna, konieczna do modyfikacji lub do naprawy. Zatrudniamy inżynierów, którzy zajmują się głównie odbiorami domów i mieszkań. Mamy świadomość, że to fachowcy, którzy potrafią przewidzieć konsekwencje pewnych rozwiązań, o których inwestor nie będzie wiedział. 

Odbiór domu – co należy sprawdzić?

Oceniając jakość wykonania domu, należy przede wszystkim zapoznać się z dokumentacją i porównać ją ze stanem faktycznym. Jeśli się pokrywa, jest dobrze, jeśli nie – wszystkie nieprawidłowości warto wyszczególnić w protokole odbioru.

Oprócz standardowych, charakterystycznych również dla odbioru mieszkań, elementów, sprawdzamy także teren przynależny do budynku. Oceniamy podjazd, ogrodzenie i inne elementy, czy są zgodne z prospektem. Ważna jest kontrola dachu i zbadanie przyczyny ewentualnych zawilgoceń.

Istotność momentu odbioru domu jednorodzinnego

Warto pamiętać, że odbiór domu jednorodzinnego jest bardzo ważnym etapem, ponieważ każda nieprawidłowość, która nie zostanie dostrzeżona w odpowiednim momencie, będzie generowała koszty związane z jej naprawą. Trzeba o tym pamiętać, gdy zastanawiamy się czy zainwestować w pomoc przy odbiorze domu. Czasami dobry fachowiec, który będzie po naszej stronie i pomoże nam odszukać wszystkie usterki do poprawy, jest wart swojej ceny. Tym bardziej, że ta usługa, w porównaniu do prac naprawczych, jakie mogą czekać inwestora, który nie dostrzeże wad w trakcie odbioru domu, nie jest droga. Po udanym odbiorze nowej nieruchomości, polecamy stronę naszawilla.pl, na której znajduje się wiele cennych porad dotyczących domu, ogrodu i wnętrz.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.5/5 na podstawie 8 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka