Odbiór jakościowy mieszkania

W artykule opowiadamy jak wykonać dobrej jakości odbiór techniczny. Z punktu widzenia nabywcy odbiór techniczny powinien być przeprowadzony w jak najlepszy sposób.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Odbiór jakościowy mieszkania

O czym myślimy gdy mówimy, że dana usługa jest jakościowa, ma dobrą jakość? Każdy z nas zapewne posiada swoje subiektywne skojarzenia i wspomnienia związane z czymś, co w przeszłości sprawiło nam przyjemność lub rozwiązało problem, z którymi sami byśmy sobie nie poradzili. W poniższym artykule przedstawiamy warunki, które naszym zdaniem musi spełniać prawdziwie jakościowa usługa oraz pokazujemy na przykładzie Pewnego Lokalu czym powinien być jakościowy odbiór mieszkania.

Dobra usługa odbioru mieszkania powinna być pewna i przynosić dobre i powtarzalne rezultaty. Decydując się skorzystać z czyjejś pomocy chcemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana rzetelnie oraz że sprawdzała się w przeszłości. Taką jakościową usługą jest odbiór mieszkania z Pewnym Lokalem. Nasi inżynierowie biorą udział w kilkudziesięciu odbiorach w ciągu jednego miesiąca, mają więc za sobą takich odbiorów setki. Dzięki temu wiedzą, jakich wad mogą się spodziewać przed pojawieniem się na miejscu odbioru. Nasi fachowcy dzięki swojemu doświadczeniu działają sprawnie i metodycznie, co pozwala im na rzetelną ocenę stanu lokalu w krótkim czasie. Pomaga im w tym również checklista, dzięki której postępują według stałego, sprawdzonego schematu. Zawsze dbamy o najwyższą jakość naszych usług, o czym świadczą setki pozytywnych opinii na portalu Google.

Chociaż zdarza nam się tęsknić za starymi czasami, to jednak nie wyobrażamy sobie życia bez dobrodziejstw najnowszej technologii. Również prawdziwie jakościowy odbiór mieszkania nie może się bez nich obyć. Wytworem takich technologii jest kamera termowizyjna. Dzięki niej jesteśmy w stanie sprawdzić wykryć usterki, których nie ujrzelibyśmy nieuzbrojonym okiem. Za pomocą badania termowizyjnego zweryfikujemy obecność wycieków i zawilgoceń, nieszczelność okien oraz stan izolacji termicznej. Występowanie powyższych niedociągnięć w lokalu może drastycznie wpłynąć na wzrost kosztów ogrzewania aż o 150%.

Fachowy sprzęt za tysiące złotych sam w sobie nie czyni jednak inżyniera. znaczyłby jednak wiele bez wiedzy dotyczącej norm oraz doświadczenia. Lubimy czuć, że ktoś kto dla nas pracuje „zna się na rzeczy”, wie na dany temat wszystko, słowem – jest profesjonalistą. Jest też w stanie podzielić się swoją wiedzą tak, abyśmy w przyszłości w razie potrzeby mogli z tej wiedzy skorzystać sami. Jakościowy odbiór to odbiór wykonany przez fachowca. To właśnie doświadczenie z setek odbiorów oraz obeznanie z Polskimi Normami i normami budowlanymi pozwala naszym inżynierom sprawnie i rzetelnie przeprowadzać odbiory mieszkań. Pomaga także w sytuacji gdy deweloper stara się podważyć kompetencje i pomiary inżyniera.

Dobrze wykonany odbiór powinien być odbiorem kompleksowym. Lubimy czuć, że wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i nie musimy do niej wracać. Im bardziej kompleksowa usługa, tym większe prawdopodobieństwo, że wszystko zostało należycie sprawdzone i będziemy mogli poczuć się bezpiecznie w nowym mieszkaniu. Taką kompleksową usługę oferuje Pewny Lokal. Podczas każdego odbioru mieszkania nasi inżynierowie sprawdzają z jednej strony usterki (czyli po prostu niedociągnięcia budowlane), a z drugiej zgodność z projektem i standardem wykończenia (np. jeśli deweloper obiecał w standardach tynki III kategorii, to inżynier sprawdzi, czy takie tynki rzeczywiście są w mieszkaniu). Bardziej precyzyjnie nasz inżynier sprawdzi m.in.

 

  • tynki (zawilgocenia, odchylenia od płaszczyzny, “prostość” kątów, ubytki) 
  • wylewki (wilgotność, poziom, ubytki)
  • okna i parapety (umocowania, poziomy, uszkodzenia mechaniczne, regulację, uszczelki)
  • balkony (obróbki blacharskie, spadki, mocowanie i stan balustrady, pobliską elewację)
  • metraż (główne pomiary mieszkania i przynależności)
  • drzwi (zazwyczaj tylko zewnętrzne - szczególnie pod względem regulacji, uszkodzeń, uszczelek)
  • instalacje (rozmieszczenie - zgodność z umową, napięcie - jeśli jest już doprowadzone <w większości nieruchomości nie będzie podpisanej jeszcze umowy więc nie uda się tego sprawdzić>)
  • przynależności (komórki, miejsca postojowe, garaże pod względem ewentualnych usterek, braku zgodności z projektem)

Mamy nadzieję, że dzięki temu artykułowi wyjaśniliśmy jak powinien wyglądać prawdziwie jakościowy odbiór oraz zachęciliśmy do skorzystania z usług naszej firmy. O czym pamiętać przy odbiorze przeczytasz w artykule klikając tutaj.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 12 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka