Odbiór mieszkania a koronawirus

Koronawirus wpływa na życie każdego z nas. W artykule opisujemy wpływ choroby na odbiór mieszkań. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Spis treści:

1. Bezpieczna obsługa klientów podczas odbiorów mieszkań
2. Odbiór mieszkania podczas epidemii koronawirusa
3. Odbiór przez pełnomocnika
4. Jak odebrać mieszkanie od dewelopera?
5. Odpowiedzialność dewelopera za opóźnienia
6. Ogólne zalecenia związane z koronawirusem
7. Dodatkowe obostrzenia z 24 marca 2020 r. nie wpływają na możliwość odbioru mieszkania z asystą

aktualizacja: 16 kwietnia 2020 r.

1. Bezpieczna obsługa klientów podczas odbiorów mieszkań

Pewny Lokal dba, o bezpieczeństwo wszystkich naszych klientów oraz pracowników. Jako firma wprowadziliśmy specjalny poradnik, który wysyłamy do wszystkich osób korzystających z naszych usług. Zapewniamy, że na bieżąco monitorujemy sytuację i podejmujemy odpowiednie kroki zaradcze. Zaletą samego procesu obsługi Klienta na etapie zamawiania usługi odbioru czy też przeglądu mieszkania jest możliwość umówienia się za pomocą rezerwacji na stronie www.pewnylokal.pl lub dzwoniąc na naszą infolinię – tel. 797 014 014. Nie ma więc potrzeby fizycznego kontaktu z drugim człowiekiem. Jeżeli chodzi, o usługi prawne tutaj stosujemy całkowicie zdalny system obsługi. Klient dzwoni do nas, aby zlecić weryfikację np. umowy deweloperskiej, przesyła do nas dokumenty potrzebne do analizy, a biuro prawne w ciągu 3 dni roboczych odsyła gotowy, szczegółowy raport. Istnieje możliwość także zamówienia trybu przyspieszonego jeżeli chodzi o analizę dokumentacji. Nasze biuro prawne pozostaje w tym względzie otwarte dla Państwa.

2. Odbiór mieszkania podczas epidemii koronawirusa

Nasza firma działa normalnie. Oznacza to, że w przypadku dokonanych rezerwacji inżynierowie Pewnego Lokalu pojawiają się w ustalonych dniach i godzinach. Apelujemy jednak o zachowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa podczas odbioru technicznego (niepodawanie ręki, pozostawanie w odległości dwóch metrów od innej osoby obecnej na odbiorze). Chcemy w ten sposób zadbać o bezpieczeństwo Państwa, jak i naszych inżynierów, których poinstruowaliśmy już o konieczności przestrzegania zasad minimalizacji ryzyka zakażenia.

3. Odbiór przez pełnomocnika

Przypominamy, że nasza firma oferuje usługę odbioru technicznego przez pełnomocnika (bez Państwa obecności podczas odbioru). Taki odbiór możliwy jest w świetle ustawy deweloperskiej. Jeżeli bylibyście Państwo zainteresowani taką formą prosimy o stosowną informację, a my napiszemy informacje odnośnie niezbędnych danych w celu przygotowania pełnomocnictwa.

4. Odbiór mieszkania a polityka deweloperów w czasie epidemii koronawirusa

Z naszych obserwacji wynika, że deweloperzy, którzy podjęli już decyzję o wydawaniu mieszkań raczej nie przekładają odbiorów. Opóźnienia mogą nastąpić w przypadku inwestycji, dla których deweloperzy nie uzyskali jeszcze pozwolenia na użytkowanie od organów nadzoru budowlanego. Jeśli ustalicie Państwo z deweloperem, że odbiór zostanie przełożony, prosimy o taką informację, a potem kontakt i podanie nowej planowanej daty odbioru, kiedy deweloper już ją wyznaczy. Chcemy uniknąć sytuacji, w której nasz inżynier pojawiłby się sam na odbiorze. Pracownicy naszego biura obsługi mogą pomóc Państwu w ustaleniu z deweloperem nowego terminu odbioru technicznego.

5. Odpowiedzialność dewelopera za opóźnienia

Jeżeli deweloper odwoła Państwa odbiór, czasami może przysługiwać rekompensata z tego tytułu. Jest to zależne od treści podpisanej umowy deweloperskiej. W umowie znajduje się zazwyczaj ostateczny termin dla dewelopera na wyznaczenie nabywcy odbioru nieruchomości. Przekroczenie tego terminu nie skutkuje jednak finansową odpowiedzialnością dewelopera, chyba że ten sam „nałożył na siebie” w umowie kary umowne lub odsetki za opóźnienia w odbiorze.

6. Ogólne zalecenia związane z koronawirusem   

Na koniec pragniemy przytoczyć garść ogólnych zaleceń związanych z koronawirusem. Chociaż na co dzień piszemy o nieruchomościach wierzymy, że nigdy za dużo tego typu informacji:

 • często myj ręce wodą i mydłem lub środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu
 • unikaj bezpośredniego kontaktu z osobami mającymi objawy przeziębienia lub grypy
 • wystrzegaj się dużych skupisk ludzi
 • gdy kaszlesz lub kichasz, zakrywaj usta i nos chusteczką lub wewnętrzną stroną łokcia
 • unikaj wychodzenia z domu.
   

Życzymy zdrowia i zapraszamy do kontaktu z Pewny Lokal.

7. Dodatkowe obostrzenia z 24 marca 2020 r. nie wpływają na możliwość odbioru mieszkania z asystą 

Od 24 marca 2020 r. obowiązują dodatkowe obostrzenia jeśli chodzi o przemieszczanie i zgromadzanie się.

Co do zasady zakazane jest zgromadzanie się i przemieszczanie się w grupach powyżej dwóch osób ale:

 • zakaz nie dotyczy wykonywania pracy;
 • zakaz nie dotyczy rodzin.
   

Co z powyższych zasad wynika dla odbiorów mieszkań?

 • podczas odbioru wszystkie osoby, które na odbiór udają się w celach zawodowych czyli na odbiorze wykonują swoją pracę (przedstawiciel dewelopera, przedstawiciel wykonawcy, odbieracz z firmy odbierającej takiej jak Pewny Lokal, przedstawiciel ekipy remontowej/architekt wnętrze) nie są objęte zakazem;
 • zakaz dwóch osób dotyczy osób towarzyszących nabywcy nie wykonujących swojej pracy, chyba, że nabywcy towarzyszy w odbiorze jego rodzina - wtedy nabywcy może towarzyszyć więcej niż jedna osoba.
   

Oczywiście podczas odbiorów zalecamy nabywcy przestrzeganie zasad ostrożności (nie podawanie rąk, co najmniej dwa metry odległości od siebie itp). Taki zalecenia wysłaliśmy do swoich inżynierów i do takich zaleceń zapewne będzie stosował się też deweloper. 

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w odbiorze technicznym nieruchomości lub analizy prawnej dokumentacji, zapraszamy do kontaktu z Pewny Lokal (tel. 797 014 014) lub wysyłając wiadomość mailową na adres – kontakt@pewnylokal.pl

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 68 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka