Zarezerwuj odbiór

Odbiór mieszkania deweloperskiego

Odbiór mieszkania deweloperskiego to bardzo ważny moment w całym procesie związanym z kupnem mieszkania. Jak się do tego przygotować? Podpowiadamy w naszym poradniku.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

 

Wydawać mogłoby się, że kwestie związane z odbiorem mieszkania deweloperskiego nie dotyczą osoby kupującej. To kierownik budowy ma obowiązek wywiązać się z wymogów, jakie zostały określone przez dewelopera. Finalnie za całość odpowiada wyłącznie deweloper, który jest osobą odpowiedzialną za budynek podczas jego budowy.

Bardzo często kupujący decydują się na fachową pomoc, która pozwoli w profesjonalny sposób doradzić czy prace, jakie zostały zakończone zrealizowano poprawnie.

Mieszkanie deweloperskie

Kupujący, którzy chcą zrealizować swoje marzenia związane z własnym mieszkaniem, najczęściej kierują się emocjami. Najprawdopodobniej wynika to z faktu, że nie wiedzą, w jaki sposób sprawdzić techniczne aspekty wymarzonego mieszkania.

Tworząc Pewny Lokal mieliśmy świadomość, że kwestie zaufania i emocji nie są dobrym doradcą, gdy w grę wchodzi rynek nieruchomości. Mieszkania deweloperskie należy sprawdzić przed odbiorem w taki sposób, by w razie konieczności domagać się poprawek.

Odbiór mieszkania deweloperskiego

Kontrola, jaką przeprowadzają inżynierowie na rynku pierwotnym jest bardzo szczegółowa. Dotyczy zarówno odchyleń od płaszczyzny, które są wynikiem nieprawidłowych prac ekipy budowlanej, jak i aspektów związanych z montażem drzwi, okien parapetów, a także ewentualnych płytek.

Sprawdzane są też instalacje: elektryczna (stan i trwałość gniazdek i włączników, napięcie w gniazdkach), ogrzewanie (jakość montażu grzejników), wodnokanalizacyjna (montaż i działanie baterii/kranów, korków odpływowych), gazowa, wentylacyjna i inne.

Odbiór i co dalej?

Nasza firma zaraz po oględzinach sporządza raport, który jest dokumentem niezwykle ważnym dla klienta. Na jego podstawie może on domagać się naprawy wszystkich wad i usterek. Wyniki, jakie zostają zawarte w naszym raporcie opracowano w oparciu o specjalistyczny sprzęt, a zatem trudno podważyć jego prawdziwość, co jest istotne, gdy deweloper będzie miał jakiekolwiek uwagi.

Ważne są wszystkie zapewnienia, jakie zostały zadeklarowane przez dewelopera przed rozpoczęciem budowy. To na ich podstawie i w oparciu o dane z oględzin można się domagać naprawy na koszt dewelopera.

 

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 6 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka