Zarezerwuj odbiór

Odbiór mieszkania dlaczego warto

Odbiór mieszkania od dewelopera nie jest łatwym zadaniem. Jak odebrać mieszkanie, aby uniknąć stresu oraz nie musieć wydawać tysięcy złotych na naprawę usterek, których nie zauważyliśmy podczas odbioru technicznego?
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Odbiór mieszkania ze specjalistą – dlaczego warto?

Wydaje się, że odbiór mieszkania to w zasadzie przekazanie kluczy i wystarczy chwila, aby cieszyć się nowym, lśniącym lokalem. Niestety z doświadczenia wiemy, że mieszkania bezusterkowe nie istnieją. Oczywiście oczekujemy, że deweloper wyda nam mieszkanie, które będzie pozbawione wszelkich wad i usterek. Takie oczekiwanie jest słuszne, bowiem płacimy olbrzymie pieniądze i wszyscy chcemy, aby nasze mieszkanie było w idealnym stanie. Niestety liczba usterek w mieszkaniu w stanie deweloperskim może przyprawiać o ból głowy. Na szczęście ustawa deweloperska daje nam możliwość zobowiązania dewelopera do naprawy wszelkich usterek, pod warunkiem, że usterki te znajdziemy i wpiszemy do protokołu odbioru.

Specjaliści z zakresu odbioru nieruchomości znają liczne normy budowlane, a także posługują się przepisowym sprzętem którego deweloper nie może zakwestionować. Dodatkowo bogate doświadczenie Inżynierów, pozwala na zwrócenie uwagi na elementy, które szczególnie często odbiegają od przyjętych norm (np. krzywizny kątów, zawilgocenia czy też odchyłki płaszczyzny). Jeżeli chcemy odebrać kompleksowo mieszkanie musimy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Lista urządzeń potrzebnych do odbioru mieszkania jest długa, a sam specjalistyczny sprzęt kosztuje krocie. Dużo tańszą opcją jest skontaktowanie się ze specjalistyczną firmą, która przyśle na odbiór doświadczonego specjalistę. Poza samym technicznym odbiorem fachowiec dopilnuje także, aby wszystkie usterki znalazły się w protokole odbioru. Inżynier wykazuje się także asertywnością wobec deweloperów, którzy często chcą przekonać nas o braku konieczności zapisania niektórych usterek do protokołu odbioru. Nie zalecamy do przychylania się do tego typu sugestii, ponieważ odbiór mieszkania jest jedynym momentem w którym możemy zobowiązać dewelopera do naprawy zauważonych usterek na jego koszt.

Kiedy jesteśmy chorzy udajemy się po pomoc do lekarza, kiedy nasz samochód odmawia posłuszeństwa zwracamy się do mechanika. Kiedy odbieramy mieszkanie, zwróćmy się o pomoc do doświadczonego inżyniera. Mieszkanie to zazwyczaj inwestycja życia i odbieramy je raz. Warto, aby ten moment był pozbawiony stresu. Możemy go uniknąć, zlecając odbiór mieszkania fachowcowi. Oprócz zaoszczędzonego stresu zaoszczędzimy też pieniądze. Czy warto? Odpowiedzmy sobie sami na to pytanie.

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 10 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka