Zarezerwuj odbiór Najszybciej zarezerwujesz odbiór online - tak jak 81% naszych klientów

Odbiór mieszkania najczęstsze usterki

Obecnie deweloperzy stawiają całe osiedla z taką prędkością, że warto zastanowić się nad kontrolą jakości mieszkania, za które płaci się jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Jak wychwycić usterki? Najlepiej zdać się na fachowca.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

 

Obecnie deweloperzy stawiają całe osiedla z taką prędkością, że warto zastanowić się nad kontrolą jakości mieszkania, za które płaci się jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych. Fakt, że nowe osiedla rosną jak grzyby po deszczu może świadczyć o tym, że dokładność fachowców pozostawia wiele do życzenia.

 

Usterki to słowo klucz w mieszkaniach deweloperskich

Rynek pierwotny charakteryzuje się tym, że kupując mieszkanie mamy prawo już przed samym odbiorem wskazać wszystkie rozbieżności wynikające z podpisanej wcześniej umowy. Deweloper deklaruje w niej zakres prac, stan mieszkania, jaki oddaje w ręce kupującego. Bardzo często okazuje się, że stan faktyczny nie pokrywa się z zapisami umowy.

Nasza firma zajmuje się sprawdzeniem stanu mieszkania tuż przed ostatecznym odbiorem. Wynikiem tego jest dokumentacja, w której można znaleźć szczegółowy zapis odbioru mieszkania przez naszego inżyniera. Zwykle ‘usterka’ to słowo klucz, które w pełni oddaje stan zastany.

Odbiór mieszkania najczęstsze usterki

Podstawowymi usterkami, jaka pojawiają się w większości mieszkań to krzywizny kątów, zawilgocenia czy też odchyłki płaszczyzny. Dyskusyjna bywa jakość podłogi/wylewki. Zdarzają się rysy w strefie głównej szyby, które burzą estetykę okna, a także nieprawidłowo zamocowane parapety. Podobnie jest z drzwiami, których montaż i regulację sprawdzamy.

Tak naprawdę w mieszkaniach deweloperskich poza nieprawidłowym montażem bardzo często widać pośpiech budowlańców.

Najczęstsze usterki w mieszkaniu

Wydawać mogłoby się, że w nowym budownictwie mamy do czynienia wyłącznie z elementami, które są nowe. Okna, drzwi, parapety, elementy ogrzewania, niestety bardzo często w trakcie naszych oględzin dostrzegamy wady mechanicznie, które są efektem szybkiego montażu, nieostrożnego obchodzenia się ze sprzętem, a także niechlujności ekipy budowlanej.

Nasza kontrola pozwoli wychwycić te detale i domagać się wymiany na produkt bez wad. Oko naszych inżynierów widzi to, co kupujący może przeoczyć.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.7/5 na podstawie 14 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka