Zarezerwuj odbiór

Odbiór mieszkania pdf

Odbiór mieszkania to obok podpisania umowy deweloperskiej i umowy końcowej jeden z najważniejszych momentów kupna nieruchomości. Podpowiadamy w co warto się uzbroić przed odbiorem.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

O czym pamiętać przy odbiorze mieszkania?

Odbiór techniczny mieszkania należy przeprowadzić bez emocji i bez pośpiechu. Nabywca powinien zaplanować odbiór tak, żeby mieć czas wszytko spokojnie obejrzeć. Zgodnie z prawem kupujący nie jest ograniczony limitem czasowym, co oznacza, że może ocenić stan nieruchomości bez zbędnego stresu. Mieszkanie lub dom najlepiej jest oglądać w świetle dziennym, kiedy jest jasno. Dobrze mieć też przy sobie podstawowy sprzęt taki jak: łata, kątownik czy zwijana miara. Nie należy też zapominać o sprawdzeniu przynależności (np. garaż lub komórka lokatorska).

Odbiór mieszkania i przykładowy odbiór.Na odbiór techniczny mieszkania warto wyposażyć się w protokół odbioru.

Odbiór mieszkania pdf

Przy odbiorze najlepiej mieć ze sobą umowę i wszystkie załączniki, które został podpisane w dniu podpisania umowy deweloperskiej. Zazwyczaj deweloperzy przesyłają projekt umowy i finalną wersję w formacie pdf na maila kupującego. Dlatego dobrze jest znaleźć starą korespondencję i wydrukować jeszcze raz wszystkie dokumenty. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba nosić ze sobą oryginału aktu notarialnego i załączników. Posiadanie dokumentów pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości oraz sprawdzić, czy mieszkanie zostało wybudowane zgodnie z projektem. Oprócz wymiennych dokumentów na wszelki wypadek warto mieć przy sobie wydrukowane dwie lub trzy sztuki protokołów odbioru (gdyby deweloper zapomniał zabrać wzoru ze sobą). Firma Pewny Lokal z chęcią udostępni Państwu swój wzór protokołu odbioru mieszkania w formacie pdf.

Odbiór mieszkania pdf - protokół odbioru

W czasie odbioru należy dokładnie sprawdzić czy kupowany lokal zgadza się z tym co obiecał deweloper. Nabywca powinien sprawdzić czy ściany i podłogi są równe - w przeciwnym wypadku możne wystąpić problem np. przy montażu posadzki lub kupowaniu mebli na wymiar. Koniecznie należy sprawdzić stan stolarki okiennej i drzwi - powinny otwierać się lekko i płynnie, bez ocierania o ściany i podłogę oraz powinny być bez rys i zadrapań. Jeżeli znajdziemy jakieś wad i usterki wszystko należy wpisać do protokołu odbioru. Protokół odbioru to wydrukowana lista w której po kolei wymienia się i opisuje każdą ze znalezionych wad i usterek. Wpisuje się też termin naprawy (zgodnie z ustawą deweloperską jest to do 30 dni od daty odbioru technicznego). Na protokole podpisuje się nabywca i deweloper. Przykładowy protokół odbioru można znaleźć bez problemu w sieci.

Jeżeli chcesz być pewien, że wszystkie wady i usterki lokalu zostaną znalezione przy pomocy przepisowego i profesjonalnego sprzętu oraz fachowo wpisane do protokołu zamów usługę odbioru z firmą Pewny Lokal. Nasz inżynier zawsze dysponuje wzorem protokołu odbioru i pomoże w jego sporządzeniu. 

W tym celu zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią: 797 014 014.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 81 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka