Zarezerwuj odbiór

Odbiór mieszkania pdf

Odbiór mieszkania to obok podpisania umowy deweloperskiej i umowy końcowej jeden z najważniejszych momentów kupna nieruchomości. Podpowiadamy w co warto się uzbroić przed odbiorem.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

O czym pamiętać przy odbiorze mieszkania?

Odbiór techniczny mieszkania należy przeprowadzić bez emocji i bez pośpiechu. Nabywca powinien zaplanować odbiór tak, żeby mieć czas wszytko spokojnie obejrzeć. Zgodnie z prawem kupujący nie jest ograniczony limitem czasowym, co oznacza, że może ocenić stan nieruchomości bez zbędnego stresu. Mieszkanie lub dom najlepiej jest oglądać w świetle dziennym, kiedy jest jasno. Dobrze mieć też przy sobie podstawowy sprzęt taki jak: łata, kątownik czy zwijana miara. Nie należy też zapominać o sprawdzeniu przynależności (np. garaż lub komórka lokatorska).

Odbiór mieszkania i przykładowy odbiór.Na odbiór techniczny mieszkania warto wyposażyć się w protokół odbioru.

Odbiór mieszkania pdf

Przy odbiorze najlepiej mieć ze sobą umowę i wszystkie załączniki, które został podpisane w dniu podpisania umowy deweloperskiej. Zazwyczaj deweloperzy przesyłają projekt umowy i finalną wersję w formacie pdf na maila kupującego. Dlatego dobrze jest znaleźć starą korespondencję i wydrukować jeszcze raz wszystkie dokumenty. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba nosić ze sobą oryginału aktu notarialnego i załączników. Posiadanie dokumentów pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości oraz sprawdzić, czy mieszkanie zostało wybudowane zgodnie z projektem. Oprócz wymiennych dokumentów na wszelki wypadek warto mieć przy sobie wydrukowane dwie lub trzy sztuki protokołów odbioru (gdyby deweloper zapomniał zabrać wzoru ze sobą). Firma Pewny Lokal z chęcią udostępni Państwu swój wzór protokołu odbioru mieszkania w formacie pdf.

Odbiór mieszkania pdf - protokół odbioru

W czasie odbioru należy dokładnie sprawdzić czy kupowany lokal zgadza się z tym co obiecał deweloper. Nabywca powinien sprawdzić czy ściany i podłogi są równe - w przeciwnym wypadku możne wystąpić problem np. przy montażu posadzki lub kupowaniu mebli na wymiar. Koniecznie należy sprawdzić stan stolarki okiennej i drzwi - powinny otwierać się lekko i płynnie, bez ocierania o ściany i podłogę oraz powinny być bez rys i zadrapań. Jeżeli znajdziemy jakieś wad i usterki wszystko należy wpisać do protokołu odbioru. Protokół odbioru to wydrukowana lista w której po kolei wymienia się i opisuje każdą ze znalezionych wad i usterek. Wpisuje się też termin naprawy (zgodnie z ustawą deweloperską jest to do 30 dni od daty odbioru technicznego). Na protokole podpisuje się nabywca i deweloper. Przykładowy protokół odbioru można znaleźć bez problemu w sieci.

Jeżeli chcesz być pewien, że wszystkie wady i usterki lokalu zostaną znalezione przy pomocy przepisowego i profesjonalnego sprzętu oraz fachowo wpisane do protokołu zamów usługę odbioru z firmą Pewny Lokal. Nasz inżynier zawsze dysponuje wzorem protokołu odbioru i pomoże w jego sporządzeniu. 

W tym celu zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią: 797 014 014.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 86 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka