Zamów pomoc prawną

Podpisanie umowy deweloperskiej

Czy podpisanie umowy deweloperskiej wieńczy proces kupna domu lub mieszkania od dewelopera? Czy jest to pierwszy, a może ostatni etap procesu, jakim jest nabycie lokalu mieszkalnego?
Potrzebujesz pomocy prawnej przy podpisaniu umowy z deweloperem lub przy sprawdzeniu wiarygodności i bezpieczeństwa inwestycji?
Poproś o kontakt

Dowiedz się, na co uważać podpisując umowę deweloperską

Zobacz wywiad Rzeczpospolitej z ekspertem Pewny Lokal, adwokatem dr Piotrem Semeniukiem

Umowa deweloperska to zgodne oświadczenie woli stron, w której to deweloper wobec nabywcy zobowiązuje się do wybudowania budynku oraz wyodrębnienia w nim lokalu mieszkalnego, natomiast nabywca tegoż lokalu zobowiązuje się zgodnie z umową do ratalnego opłacenia procesu budowy, co finalnie będzie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości.

Kupno nieruchomości na rynku pierwotnym

Co do zasady, nabycie nieruchomości na rynku pierwotnym składa się z kilku etapów. Niejednokrotnie zdarza się, że przed zawarciem umowy deweloperskiej decydujemy się na podpisanie umowy rezerwacyjnej. Najczęściej jednak, proces ten rozpoczyna się od podpisania umowy deweloperskiej, następny w kolejności jest odbiór mieszkania lub domu, który polega na weryfikacji nabywanego lokalu z treścią umowy, prospektu informacyjnego a także z rzutami załączonymi do umowy oraz podpisanie umowy przenoszącej własność. 

Jak przygotować się do podpisania umowy deweloperskiej

Umowa deweloperska jest zawierana w formie aktu notarialnego. W jej treści znajduje się między innymi zobowiązanie notariusza do złożenia wniosku o dokonanie wpisu  ujawniającego roszczenia nabywcy w księdze wieczystej prowadzonej dla przedmiotowej nieruchomości.

Zanim więc zdecydujesz się na podpisanie umowy deweloperskiej, powinieneś szczegółowo zapoznać się z jej treścią. Ponadto,  integralną częścią umowy jest prospekt informacyjny zawierający informacje dotyczące przedmiotowej nieruchomości, do którego złożenia wraz z umową zobowiązany jest deweloper. Należy więc sprawdzić, czy proponowany przez dewelopera wzór umowy deweloperskiej nie zawiera w swej treści klauzul niedozwolonych - tzw. klauzul abuzywnych, będących nadzwyczaj niekorzystnymi z punktu widzenia konsumenta tj. nabywcy.

Dowiedz się więcej na temat dewelopera

Nie od dziś wiadomo, iż posiadane doświadczenie jest swego rodzaju gwarancją dobrze wykonanej pracy czy zlecenia. Przed podjęciem współpracy z deweloperem, warto więc dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Sprawdź czy deweloper posiada doświadczenie – czy oddał w swej praktyce lokale mieszkalne do użytku; poznaj opinie na jego temat i upewnij się, że postanowienia, które stosuje w proponowanych przez siebie umowach nie widnieją w rejestrze klauzul niedozwolonych. Działania te pozwolą na uniknięcie potencjalnego sporu, który może wyniknąć pomiędzy stronami w związku z podpisaniem umowy deweloperskiej.

Pewny Lokal to firma specjalizująca się w prawnych analizach dokumentów i umów na rynku nieruchomości. Pomagamy także przyszłym nabywcom mieszkań podpisać bezpieczną umowę deweloperską. Jeżeli potrzebujesz pomocy w analizie umowy deweloperskiej skontaktuj się z nami pod numerem:  797 014 014 lub napisz maila na adres: kontakt@pewnylokal.pl.

Pewny Lokal to kancelaria specjalizująca się w analizie umów deweloperskich i pomocy nabywcom w kupnie mieszkania od dewelopera. Działamy w całej Polsce i mamy najwięcej pozytywnych opinii w internecie. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Zobacz, dlaczego warto zlecić analizę umowy deweloperskiej profesjonalistom.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu promocyjnego.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Dowiedz się, jak podpisać umowę deweloperską.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 5 opinii.

Czym jest ustawa deweloperska?

Zachęcamy do obejrzenia wywiadu na temat umowy deweloperskiej.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka