Pogwarancyjny odbiór mieszkania

Jak zobowiązać dewelopera do usunięcia usterek? Co w przypadku jeśli kończy się pięcioletnia rękojmia? Piszemy dlaczego warto przeprowadzić przegląd mieszkania.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Zobacz, dlaczego warto zlecić nam pomoc w odbiorze technicznym mieszkania.

Obejrzyj film pokazujący, dlaczego jesteśmy najlepszą firmą od odbiorów w Polsce!

Spis treści:

1. Pogwarancyjny przegląd mieszkania
2. Przegląd domu

Nowe mieszkanie ma to do siebie, że z czasem mogą pojawiać się usterki związane np. z osiadaniem budynku. Co w takim przypadku możemy zrobić? Najprościej zgłosić taki fakt deweloperowi w ramach pięcioletniej rękojmi. Jeżeli zbliżamy się do momentu w którym rękojmia wygaśnie warto przeprowadzić przegląd techniczny nieruchomości, aby zdążyć zobowiązać dewelopera do naprawy usterek na jego koszt.

1. Pogwarancyjny przegląd mieszkania

Jak przeprowadzić taki przegląd? Najlepiej zgłosić się do wyspecjalizowanej firmy, która przyśle inżyniera. Fachowiec będzie w stanie ocenić jakie elementy wymagają naprawy, podpowie także które z usterek możemy zgłosić deweloperowi w ramach kończącej się rękojmi. Pamiętajmy, że wszystkie usterki zgłoszone po pięcioletnim okresie będziemy musieli naprawiać na własny koszt.

Fachowiec, który dokona wnikliwej oceny stanu technicznego sporządzi dla nas szczegółowy raport z wizyty. Dzięki takiemu dokumentowi będziemy mogli w prosty sposób napisać pismo do dewelopera z żądaniem usunięcia usterek na jego koszt. Pamiętajmy, że jest to przysługujące nam prawo i warto z niego skorzystać. Dobry inżynier przyjdzie z kompletem potrzebnego sprzętu. Odpowiednie narzędzia są niezbędne do kompleksowej oceny stanu technicznego nieruchomości.

2. Przegląd domu

W przypadku domów naprawa usterek na własny koszt jest w szczególności dotkliwa. Koszty naprawy często są dużo większe niż w przypadku inwestycji wielomieszkaniowych np. w blokach. W przypadku przeglądu technicznego domu do sprawdzenia pozostaje znacznie więcej elementów niż w mieszkaniach. Przy okazji warto też skontrolować czy gdzieś np. nie rozwija się pleśń albo czy nie powstały ogniska korozji biologicznej. Tego typu elementy można skontrolować za pomocą kamery termowizyjnej, Wczesne wyłapanie tego typu „niespodzianek” uchroni nas przed dużymi kosztami. Zobowiązanie dewelopera do naprawy usterek w ramach rękojmi pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, a także nerwy na szukanie odpowiedniej ekipy, która podejmie się naprawy. Dzięki instytucji rękojmi nie musimy się przejmować takimi kwestiami.

Jeżeli mamy wątpliwości co do fachowego naprawienia usterek przez dewelopera możemy wezwać fachowca, aby ocenił poprawność naprawy np. zgodnie ze sztuką budowlaną. Nie chcemy przecież, aby wada została naprawiona byle jak. Dotyczy się to w szczególności poważnych napraw, które wymagają fachowej wiedzy w zakresie kontroli eliminacji usterki.

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy fachowca w zakresie oceny stanu technicznego nieruchomości, zapraszamy do kontaktu z Pewny Lokal (tel. 797 014 014) lub adres mailowy: kontakt@pewnylokal.pl

Pewny Lokal to największa w Polsce firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań i domów. Co miesiąc pomagamy setkom nabywców w odbiorze nieruchomości od dewelopera. Mamy najwięcej pozytywnych opinii. Dowiedz się, dlaczego warto nam zaufać tutaj.

Jakie są dopuszczalne odchyłki dewelopera?

Zobacz film o dopuszczalnych odchyłkach dewelopera podczas odbioru mieszkania.

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
SPRAWDŹ

Stolarka okienna przy odbiorze mieszkania.

Zobacz, na czym powinno polegać sprawdzenie stolarki okiennej podczas odbioru mieszkania.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 4 opinii.

Zobacz, na czym polega przykładowy odbiór mieszkania z naszym ekspertem.

Obejrzyj film pokazujący, na jakie elementy warto zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka