Zarezerwuj odbiór

Samodzielny odbiór mieszkania

Na co zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania? Dlaczego warto poprosić o pomoc fachowca? Odpowiedź w naszym artykule.
Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w odbiorze technicznym?
Zarezerwuj termin odbioru

Chcąc kupić mieszkanie należy podjąć decyzję czy interesuje nas rynek pierwotny czy wtórny. Każdy z nich charakteryzuje się innym sposobem doboru odpowiedniego kryterium poszukiwań.

Specyfika rynku pierwotnego polega na tym, że inwestor musi podejmować decyzje budowlane w obrębie powstającego mieszkania i skontrolować efekt finalny przed ostatecznym odbiorem mieszkania, zaś rynek wtórny pozwala na wybór spośród różnorodnych ofert na różnym poziomie estetycznym i technicznym.

Odbiór mieszkania

Faktem jest, że przed dokonaniem ostatecznej decyzji musimy zapoznać się z ofertą, co tylko z pozoru jest zadaniem prostym i przyjemnym.

Tak naprawdę w trakcie podejmowania decyzji każdy, kto ma świadomość, że to inwestycja długoterminowa zechce sprawdzić wiele szczegółów, by jego decyzja była słuszna. Począwszy od strony technicznej, czyli jakości ścian, tynków i podłóg, przez wszystkie instalacje, a także montaż tego, co znajduje się w mieszkaniu, a skończywszy na elementach wykończeniowych, zaś w mieszkaniach rynku wtórnego na kontroli jakości wystroju wnętrz i stopnia zużycia, tego, co wliczono w cenę nieruchomości.

Samodzielny odbiór mieszkania

Indywidualnie jesteśmy w stanie sprawdzić niewielką część tego, na co warto zwrócić uwagę. Tym bardziej, gdy w grę wchodzą emocje, pierwsze wrażenie, które bardzo często nie pomaga obiektywnej ocenie, a także sprzedający, który nie zawsze musi być uczciwy.

Nasi eksperci są w stanie pomóc każdemu, niezależnie od tego, czy do opracowania mają mieszkanie rynku pierwotnego czy wtórnego. Inżynierowie, którzy dla nas pracują mają dostęp do specjalistycznego sprzętu, który jest w stanie skrupulatnie zbadać to, z czym ludzkie oko nie musi sobie poradzić.

Efektywny odbiór mieszkania

Korzystając z pomocy naszego inżyniera, który zawsze działa na korzyść klienta, poza wiedzą uzyskaną w trakcie odbioru, nasza firma przygotowuje stosowny raport. Zawiera on wnioski, jakie wynikają z odbioru. Dzięki temu nasz klienta bardzo często otrzymuje dokumentację, która jest kartą przetargową w trakcie negocjacji ze sprzedającym bądź z deweloperem. Posiadamy fachowy sprzęt do termowizji, który pozwala wykrywać wilgoć, co bardzo przydaje się na rynku wtórnym.

Pewny Lokal to firma, która bardzo chętnie sprosta każdemu wyzwaniu związanemu z uczciwością sprzedających.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 5 opinii.

Jak wygląda odbiór mieszkania?

Zobacz film z odbioru mieszkania z ekspertem Pewny Lokal

Baza wiedzy

Zobacz więcej

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka