Wzór odstąpienie od umowy deweloperskiej

Pandemia koronawirusa spowodowała trudną sytuację, która może bezpośrednio przekładać się na brak możliwości spełnienia postanowień umownych przez nabywcę.
Potrzebujesz pomocy prawnej przy odstąpieniu od umowy z deweloperem? Chcesz żebyśmy pomogli Ci znaleźć nabywcę Twojej umowy poprzez cesję?

Jeżeli nie posiadasz możliwości skorzystania z ustawowych przesłanek możliwości odstąpienia od umowy konieczna jest szczegółowa analiza podpisanej umowy deweloperskiej. To tam znajdziemy szczegółowe informacje pozwalające ocenić naszą sytuację.


Ustawowe i umowne prawo do odstąpienia

Ustawowe prawo do odstąpienia daje nam możliwość rozwiązania umowy deweloperskiej w przypadku, gdy deweloper okazuje się nieuczciwy lub gdy należycie wywiązuje się z postanowień umownych. Szczegóły o ustawowych i umownych prawach do odstąpienia pisaliśmy w artykule "Odstąpienie od umowy deweloperskiej" , do którego lektury zachęcamy. Dowiesz się z niego w jakich sytuacjach możesz odstąpić od umowy.

Jak odstąpić od umowy deweloperskiej?

Zgodnie z art. 31 ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oświadczenie woli nabywcy o odstąpieniu od umowy deweloperskiej jest skuteczne, jeżeli zawiera zgodę na wykreślenie roszczenia o przeniesienie własności nieruchomości złożone w formie pisemnej z podpisami notarialnie poświadczonymi, w przypadku gdy został złożony wniosek o wpis takiego roszczenia do księgi wieczystej.

W przypadku odstąpienia od umowy deweloperskiej przez dewelopera na podstawie art. 29 ust. 4 i 5, nabywca zobowiązany jest wyrazić zgodę na wykreślenie roszczenia o przeniesienie własności nieruchomości z Księgi Wieczystej. Tłumacząc język prawniczy samo odstąpienie od umowy może zostać złożone w zwykłej formie pisemnej, natomiast, żeby było ono skuteczne potrzebna jest wizyta u notariusza, który potwierdzi, że to my podpisaliśmy się pod zgodą na wykreślenie naszego roszczenia z Ksiąg Wieczystych.

Pomoc przy odstąpieniu od umowy lub cesji

Pewny Lokal wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, stworzył możliwość pomocy w zakresie analizy prawnej odstąpienia od umowy deweloperskiej . W ramach usługi m. in. wskażemy czy możliwe jest odstąpienie od umowy deweloperskiej, powiemy z jakimi kosztami będzie wiązało się odstąpienie od niej, a także na jakie przepisy należy się powołać, aby odstąpienie było skuteczne. Nasi prawnicy przygotują dla Państwa kompleksową analizę prawną, która pomoże rozwiązać umowę lub dokonać cesji. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą pomocą zapraszamy do kontaktu wypełniając formularz.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 1 opinii.

Dowiedz się, na co uważać podpisując umowę deweloperską

Zobacz wywiad Rzeczpospolitej z ekspertem Pewny Lokal, adwokatem dr Piotrem Semeniukiem

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka