Zakup mieszkania od czego zacząć

Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który podpowie Ci, od czego zacząć podczas kupna mieszkania.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy zakupie nieruchomości (domu, mieszkania)?

Jak kupić mieszkanie od dewelopera?

Obejrzyj nasz film.

Spis treści

  1. Kupno mieszkania krok po kroku
  2. Kupno mieszkania porady
  3. Bezpieczny zakup mieszkania

 

Nabycie mieszkania to proces, który wymaga przygotowania. Musisz wiedzieć, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań wymarzonej nieruchomości, jakie pułapki mogą na Ciebie czekać i jak sprawnie przejść przez formalności.

1. Kupno mieszkania krok po kroku

Oczywiście na początku musisz znaleźć idealny lokal dla siebie. Ogłoszenia znaleźć możesz w Internecie, na różnego rodzaju portalach dotyczących nieruchomości, a także w tradycyjnych źródłach, np. w gazetach lokalnych. Warto także zapytać znajomych i przejść się po wybranej okolicy. Kiedy już wybierzesz odpowiednie oferty, przekonujące Cię pod kątem metrażu, lokalizacji i wszelkich innych aspektów, możesz pójść dalej.

2. Kupno mieszkania porady

Oględziny mieszkania to podstawa. Pamiętaj, żeby nie robić tego w pośpiechu, ponieważ może okazać się, że w lokalu są wady ukryte, których nie dostrzeżesz gołym okiem. Najlepiej na takie oględziny pójść z profesjonalistą, potrafiącym ocenić konkretne elementy. Ekspert dysponuje wiedzą, doświadczeniem, a także profesjonalnym sprzętem, który pomoże mu wydać opinię. Np. dzięki kamerom termowizyjnym sprawdzi szczelność instalacji, a dzięki wilgotnościomierzowi sprawdzi, czy ściany wykazać mogą za jakiś czas oznaki pleśni lub zagrzybienia. Jeśli jednak chcesz samodzielnie przeprowadzić oględziny, pamiętaj, aby przejść mieszkanie metr po metrze, oceniając stan okien, drzwi, podłogi, a także sprawdzając, czy nie ma nigdzie śladów po zalaniach, czy robactwie. Konieczne będzie także ocenienie stanu całego budynku, w którym znajduje się nieruchomość. Musisz wiedzieć, czy nie ma żadnych problemów konstrukcyjnych, w jakim stanie jest dach, czy windy są stosunkowo nowe itd. Jest to ważne, ponieważ wszelkie naprawy są wykonywane z funduszu remontowego, który zawarty jest w czynszu.

sprawdzenie mieszkaniaNasi Inżynierowie sprawdzą mieszkanie na rynku wtórnym i przeprowadzą odbiór na rynku pierwotnym.

3. Bezpieczny zakup mieszkania

Na końcu musisz zapoznać się ze stanem prawnym nieruchomości. Koniecznie zapoznaj się z księgą wieczystą mieszkania. To w niej zapisane są wszelkie niezbędne informacje dotyczące mieszkania czy domu, m.in. dane właściciela, adres, a także ewentualne zadłużenie, umowy dot. służebności lub dożywocia. Poza tym konieczne jest także otrzymanie zaświadczenia o zameldowaniu. Jeżeli okaże się, że w lokalu, który kupisz, są zameldowane jakieś osoby, będą one miały prawo zamieszkiwać w Twoim nowym domu, a tego z pewnością nie chcesz.

Obawiasz się, że nie poradzisz sobie ze wszystkimi formalnościami? Skontaktuj się z nami! Przeprowadzimy profesjonalny audyt prawno-techniczny, który z pewnością rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Pewny Lokal oferuję usługę kompleksowego audytu nieruchomości (działek, mieszkań i domów) na rynku pierwotnym oraz wtórnym. Zatrudniamy prawników oraz inżynierów i sprawdzamy stan prawny oraz techniczny nieruchomości. Pomagamy m.in. przy odbiorach technicznych, analizie umów oraz ksiąg wieczystych. Dowiedz się więcej o naszej firmie oraz usługach tutaj.

Dowiedz się, jak sprawdzić przynależności przy zakupie mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Zobacz, jak podpisuje się umowę sprzedaży nieruchomości u notariusza.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

DARMOWE PORADNIKI PEWNY LOKAL

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 2 opinii.

Zobacz, dlaczego przegląd techniczny mieszkania ma sens.

Obejrzyj rozmowę prawnika z inżynierem.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka