Przegląd mieszkania na rynku wtórnym

Pewny Lokal to jedyna ogólnopolska firma inżynieryjna oferująca kompleksowy audyt stanu technicznego mieszkania i domu.
W 2020 r. 9000 klientów!

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

9 marca 2020

1. Jak sprawdzić stan techniczny mieszkania lub domu?

Kupując nieruchomość (mieszkanie lub dom) zwykle dokonujemy dogłębnej analizy kosztów związanych z nasza inwestycją: porównujemy ceny różnych nieruchomości, koszty pośredników i notariuszy, ale zazwyczaj pomijamy fakt, że mieszkanie może posiadać ukryte wady, których remont jest bardzo kosztowny. Wymiana starych okien, wyrównanie ścian lub remont instalacji elektrycznej to kilka najczęstszych spośród bezliku możliwych problemów. Sprawdzając stan techniczny mieszkania, trzeba wziąć pod uwagę również budynek – często problemem jest brak termoizolacji lub drewniane stropy, których zły stan techniczny może być nawet powodem wyłączenia budynku z użytkowania przez nadzór techniczny.

Dowiedz się więcej o naszych usługach

2. Na czym polegają nasze usługi?

Chcąc sprawdzić stan techniczny mieszkania, które zamierzasz kupić zamów usługę Pewny Lokal! Wystarczy, że podasz nam swoje dane kontaktowe i metraż lokalu – skontaktujemy się z Tobą i umówimy wizytę naszego technika w dogodnym dla Ciebie i właściciela mieszkania terminie. Nasz inżynier sprawdzi najważniejsze elementy techniczne mieszkania lub domu, jego metraż, a także ewentualne wady i usterki. 48 godzin po wizycie na podany adres e-mail otrzymasz kompleksowy raport z przeglądu technicznego mieszkania w ujednoliconym formacie pdf.

3. Wycena remontu mieszkania lub domu

Od niedawna oferujemy także usługę wyceny kosztów remontu. Nasz doświadczony inżynier jest w stanie nie tylko ocenić stan techniczny nieruchomości, ale także wycenić poszczególne elementy przyszłych prac remontowych (np. malowanie ścian, wymianę okien, czy wymianę instalacji). W raporcie z wyceną remontu podajemy najniższy możliwy koszt remontu, przewidywalny uśredniony koszt remontu oraz przewidywalny koszt remontu przy zastosowaniu materiałów o wyższej jakości.

4. Dlaczego warto zamówić przegląd mieszkania lub domu?

a. Rezygnacja z transakcji zanim będzie za późno

Dzięki naszemu raportowi z przeglądu technicznego mieszkania lub domu będziesz w stanie zrezygnować z transakcji nieruchomości, jeśli okazałoby się, że wady techniczne nieruchomości są na tyle poważne, że ich naprawa czy usunięcie wiązałoby się z trudnymi do zaakceptowania niedogodnościami lub bardzo wysokimi kosztami. Nasze raporty nie raz zapobiegły "utopieniu" przez konsumentów pieniędzy w trefnym mieszkaniu.

b. Argument w negocjacjach

Nasze raporty są świetnym argumentem w negocjacjach cenowych ze sprzedawcą. Sprzedawcy mieszkania lub domu, skonfrontowanemu z wiedzą, że usunięcie ewentualnych usterek będzie czasochłonne i pociągało za sobą duże koszty, trudno byłoby obstawać przy pierwotnej cenie ofertowej nieruchomości

c. Wiedza dotycząca koniecznych prac remontowych

Nasze raporty z oceny stanu technicznego mieszkania lub domu mogą też pełnić funkcję "przewodnika" dla ekipy remontowej już po kupnie nieruchomości. Dzięki wiedzy z raportu, można stosunkowo wcześnie ustalić z ekipą zakres niezbędnych prac remontowych i wymóc na firmie remontowej naprawdę wadliwych elementów technicznych.

5. Co znajdzie się w raporcie z przeglądu technicznego?

Nasz raport składa się z podsumowania oraz trzech części: opisu lokalu oraz budynku, w którym się on znajduje oraz sekcji „instalacje” i „wykończenie”. W części opisowej podajemy metraż lokalu oraz jego wysokość. Oceniamy stan elewacji budynku, jego ocieplenie oraz konstrukcję. Podajemy też informacje o stanie balkonów, piwnic oraz innych pomieszczeń przynależnych. W części dotyczącej instalacji (elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i innych) określamy ich rodzaj oraz stan – informujemy też odbiorcę raportu, czy w naszej opinii poszczególne instalacje nadają się do wymiany. Sprawdzamy ponadto jakość sygnału telekomunikacyjnego: jeśli w mieszkaniu zasięg danego operatora jest ograniczony, zostaniesz o tym poinformowany w raporcie. Na koniec, w sekcji dotyczącej wykończeń oceniamy jakość i stan tynków, podłóg, i drzwi. Sprawdzamy też, czy ściany są proste i gładkie, a także oceniamy materiał ram i szyb okiennych (jeśli nadają się do wymiany, to oczywiście Cię o tym poinformujemy).

6. Pomoc prawników przy kupnie nieruchomości

Nasza firma ma także "odnogę" prawną. Prawnicy kancelarii Pewny Lokal specjalizują się w analizie ksiąg wieczystych nieruchomości oraz w pomocy nabywcom przy negocjowaniu bezpiecznych umów przedwstępnych i umów sprzedaży. Klientom korzystającym z usług przeglądu technicznego oferujemy także atrakcyjne zniżki na nasze usługi prawne.

7. Co nas wyróżnia?

Dotychczas na polskim rynku nie istniała firma, która oferowała usługę kompleksowego przeglądu technicznego mieszkań na szeroką skalę. Uważamy jednak, że na rynku wtórnym łatwo o nieprzyjemne niespodzianki, a koszt przeglądu technicznego jest stosunkowo niewielki w porównaniu do możliwych kosztów nieprzewidzianego remontu. Dlatego sporo czasu poświęciliśmy na przygotowanie przejrzystego formatu raportu, który umożliwi Ci szybkie zapoznanie się ze stanem technicznym mieszkania – dzięki temu podejmiesz decyzję, czy warto je kupować i jaka cena odpowiada wartości lokalu. Nasi technicy nie tylko muszą sprawdzić każde mieszkanie zgodnie z precyzyjną instrukcją oraz „checklistą” ale także korzystają z autorskiego oprogramowania, które umożliwia im szybkie sporządzenie raportów bezpośrednio po wizycie.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 56 opinii.

DARMOWE PORADNIKI PEWNY LOKAL

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Punktujemy ryzyka prawne przy kupnie mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz projekt dokumentacji prawnej lub podasz numer księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Oferujemy usługę odbioru technicznego. Nasi inżynierowie sprawdzają mieszkania i domy.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka