Zamów pomoc prawną

Najczęściej zadawane pytania

Pewny Lokal korzysta z innowacyjnego autorskiego oprogramowania opartego o rozwiązania w zakresie sztucznej inteligencji i zaawansowanego modelu analitycznego. Dzięki temu raporty Pewny Lokal są ustandaryzowane, przejrzyste, a ryzyko błędów jest zminimalizowane. Do przygotowania aplikacji przeanalizowaliśmy setki ksiąg wieczystych, umów i prospektów deweloperskich. Oprogramowanie Pewny Lokal bazuje na modelu systemu ekspertowego – opartego na liczącej dziesiątki tysięcy rekordów bazie danych. Mimo wszystko nie ufamy całkowicie komputerom, dlatego nasi doświadczeni specjaliści dokładnie weryfikują każdy raport przed przesłaniem do klienta.

Dane w raportach Pewny Lokal pochodzą z: dostarczonej przez klienta dokumentacji, publicznie dostępnych rejestrów i w przypadku usług technicznych z przeglądu technicznego mieszkania. Ponadto, przed uruchomieniem naszych usług przy pomocy naszego autorskiego oprogramowania przeanalizowaliśmy setki ksiąg wieczystych, umów i prospektów deweloperskich. Część skompilowanych przez nas danych pochodzi z publicznych baz, inne pozyskaliśmy własnymi środkami.

Pewny Lokal oferuje zniżki przy zakupie więcej niż jednego raportu/usługi w tym samym czasie (np. analiza umowy deweloperskiej i odbiór mieszkania). Informacje o wszystkich zniżkach znajdują się też na głównej stronie naszego serwisu, w zakładce cennik lub po przejściu do formularza ze złożeniem zamówienia.

Tak. W tym celu musisz jednak napisać do nas korzystając z dostępnego na stronie formularza kontaktowego lub dzwoniąc na naszą infolinię.

Pewny Lokal to połączenie wiedzy prawniczej, zaawansowanego oprogramowania oraz baz statystycznych. Nasze raporty są ustandaryzowane i mają bardziej przejrzysty format niż tradycyjna opinia prawna. Ponieważ zajmujemy się tylko prawem mieszkaniowym, wiemy o nim więcej niż przeciętny prawnik. Nie tylko informujemy o ryzykach prawnych, ale dajemy też praktyczne rady i uspokajamy klienta, jeśli pozorne ryzyka okażą się rynkowym standardem.

Usługi Pewnego Lokalu oparte są o ustandaryzowany format raportów. Jesteśmy drobiazgowi i tego samego wymagamy od naszych partnerów, którzy regularnie wymieniają między sobą zdobytą wiedzę i dzielą się trudnymi przypadkami. Partnerzy sprawdzający mieszkania muszą stosować się do precyzyjnych instrukcji dotyczących odbiorów i przeglądów technicznych, mają też zapewnione wszelkie niezbędne narzędzia. W przygotowaniu raportów technicznych partnerzy korzystają z aplikacji komputerowych ułatwiających im analizę mieszkania „krok po kroku”.

W celu otrzymania raportów prawnych na rynku wtórnym musisz dokonać płatności z góry. Prosimy Cię o wyrozumiałość: sporządzanie raportów zajmuje czas, dlatego chcemy mieć gwarancję, że klient zapłaci za naszą pracę. W przypadku wizyt technicznych, możesz jednak zapłacić gotówką podczas wizyty technika. W przypadku analizy dokumentacji deweloperskiej także możesz uiścić opłatę dopiero po kontakcie ze strony Pewny Lokal.

Zespół Pewny Lokal zna się na prawie, ocenie ryzyka, inżynierii oraz rynku nieruchomościowym. Mamy doświadczenie w analizie prawnej ksiąg wieczystych i umów deweloperskich, sprawdzaniu stanów technicznych mieszkań, zarządzaniu nieruchomościami, a także ich wycenie.

Odpowiedzialność za dokonywanie wizyt i sporządzanie raportów technicznych ponosi Pewny Lokal. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym regulaminie dostępnym na stronie internetowej.

Odpowiedzialność za sporządzanie raportów prawnych ponosi Pewny Lokal. Ponieważ raporty są weryfikowane przez doświadczonego prawnika, w razie ewidentnych błędów i przekłamań odpowiedzialność wobec spółki ponosi także ten prawnik. Szczegółowe informacje znajdziesz w naszym regulaminie dostępnym na stronie internetowej.

Trzonem naszej działalności są usługi, które można zamówić za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie internetowej. Jesteśmy jednak otwarci na inne formy współpracy z inwestorami, prawnikami, pośrednikami nieruchomości, inspektorami, ekipami budowlanymi czy dekoratorami wnętrz. W tym celu omówienia ewentualnej współpracy skontaktuj się z nami za pomocą dostępnego na stronie formularza lub infolinii.

Po przesłaniu do klienta nasze raporty są ostateczne i nie wprowadzamy już do nich poprawek. Jeśli jednak wykryjesz błędy w raportach, napisz do nas lub skorzystaj z infolinii. Zobaczymy wtedy, jak jeszcze możemy Ci pomóc.

Oczywiście. Przy powstawaniu Pewny Lokal korzystaliśmy z pomocy notariuszy i doświadczonych prawników. Lektura raportu może oszczędzić czasu notariuszowi. Ryzyka zidentyfikowane w naszych raportach pozwolą notariuszowi przygotować projekt umowy, który lepiej zabezpieczy Twoje interesy. Nasze raporty mogą dać cenne wskazówki prawnikowi, jeśli okaże się, że analiza prawna mieszkania wymaga np. przejrzenia akt sądowych (zdarza się to jednak rzadko).

Jak najbardziej! Informacje z naszych raportów mogą być przydatnym argumentem w negocjacjach cenowych z właścicielem mieszkania, agentem nieruchomości lub deweloperem. Zidentyfikowane przez nas usterki techniczne bądź ryzyka prawne pomogą ci wynegocjować niższą cenę.