Zarezerwuj

Odbiory mieszkań, domów i analizy umów.

Prawnicy od umów deweloperskich, sprawdzania bezpieczeństwa dewelopera oraz wiarygodności inwestycji

Pewny Lokal to największa w Polsce kancelaria zajmująca się pomocą nabywcom w bezpiecznym kupnie nieruchomości od dewelopera

Sprawdź dokumentację prawną przed podpisaniem umowy!

Analiza umowy rezerwacyjnej, umowy deweloperskiej, umowy przedwstępnej lub ksiąg wieczystych

Profesjonalne odbiory mieszkań i domów

Odbiór mieszkania lub domu w całej Polsce.

W 2020 r. ponad 9000 klientów!
Działamy też na rynku wtórnym.

Wybierz miasto

Przegląd mieszkania już w 21 lokalizacjach

Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
grade grade grade grade grade
średnia 4,9 z ponad 900+ opinii w Google
grade grade grade grade grade
średnia 4,9 z ponad 300+ opinii na Facebooku

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

Zobacz, jak nasz prawnik dr Piotr Semeniuk wyjaśnia zawiłości podpisywania umowy deweloperskiej

W studiu Rzeczpospolitej mówiliśmy o tym, na co zwrócić uwagę przy podpisaniu umowy z deweloperem

Sprawdź wiarygodne opinie o deweloperach i inwestycjach!
- opinie naszych inżynierów o inwestycjach oraz deweloperach
- opinie na podstawie odbiorów technicznych
- zobacz jakie rodzaje usterek występują najczęsciej
sprawdź swojego dewelopera pewny lokal

Nasza misja jest prosta

Zadbać o Twoje bezpieczeństwo przy kupnie nieruchomości

Dowiedz się, dlaczego warto zlecić nam odbiór mieszkania, analizę prawną lub audyt nieruchomości na rynku wtórnym

Dyspozycyjność
Dyspozycyjność

Dzięki dużej skali działalności, możemy wykonać usługę w dowolnym terminie (nawet z jednodniowym wyprzedzeniem).

Sieć fachowców
Sieć fachowców

Na rynku pierwotnym i wtórnym działają dla nas przeszkoleni i doświadczeni inżynierowie, inspektorzy oraz prawnicy.

Jednolity format usług
Jednolity format usług

Ustandaryzowane odbiory techniczne według sprawdzonego schematu, spójne analizy prawne i przeglądy techniczne na rynku wtórnym.

Transparentne ceny
Transparentne ceny

Umawiamy się na konkretną cenę, która się nie zmieni. Cena zawiera wszystkie podatki bez żadnych ukrytych kosztów.

Zgromadzona wiedza
Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z tysięcy odbiorów mieszkań i przeanalizowanych umów. Wykonaliśmy też setki badań termowizyjnych i weryfikacji ekip remontowych.

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów! Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Korzystałam zarówno z ekspertyzy dotyczącej umowy deweloperskiej jak i z pomocy przy odbiorze lokalu. Obie opcje polecam. I na pewno na przyszłość jeszcze skorzystam. Myśle że przy takiej inwestycji warto wydać te dodatkowe PLN i być spokojniejszym że podwójnie wszystko zostało sprawdzone.

grade grade grade grade grade Magda

Po przesłaniu firmie Pewny Lokal dokumentacji, którą otrzymałem od developera, zawierającej projekt Umowy Developerskiej i opis Standardu Wykończenia domu, po 3 dniach otrzymałem szczegółową analizę prawną. Z analizy tej dowiedziałem się na co powinienem zwrócić uwagę przy podpisywaniu Umowy Developerskiej. Objaśnienia poszczególnych terminów prawnych zawartych w Analizie były zrozumiałe i pomocne przy kontaktach z developerem. Uważam, że warto było zainwestować te 800 zł w analizę dokumentacji przez firmę Pewny Lokal. POLECAM!

grade grade grade grade grade Roman

Specjaliści z PewnegoLokalu przyjemnie mnie zaskoczyli swoim podejściem do klienta, jakością usług i szybkością kontaktu. Korzystałam z usług firmy 2x, były to analizy umów deweloperskiej i końcowej przenoszącej własność. Pomoc prawna nieoceniona, przy kolejnej usłudze możliwość negocjacji cenowej, a kontakt z działem prawnym absolutnie bezstresowy (dziękuję Panie Pawle:)). Oprócz analizy zapisów, analiza wszystkich załączonych dokumentów a nawet ksiąg wieczystych gruntu, sytuacji kredytowej dewelopera, hipotek i całego ogółu dotyczącego przeprowadzanej transakcji. Całość obsługi spowodowała, że nie po raz ostatni będę korzystać z usług Pewnego Lokalu. Polecam serdecznie!

grade grade grade grade grade Ewa

Analizowaliśmy umowę przedwstępna. Nie sądziłem, że dostawialiśmy tak jednostronną umowę. Mimo, że nie udało się wprowadzisz wszystkich rekomendacji od prawnika Pewnego Lokalu to umowa teraz w lepszy sposób nas zabezpiecza.

grade grade grade grade grade Janusz

Skorzystałam z usługi „analiza umowy deweloperskiej”. Ogromny plus za kontakt z klientem, szybkość wykonania usługi (w ciągu 36 godzin otrzymałam meila z analizą od prawnika). Sam raport bardzo rzetelnie przygotowany, a informacje w nim zawarte wykorzystaliśmy w kontakcie z deweloperem. Polecam :)

grade grade grade grade grade Małgorzata

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz projekt dokumentacji prawnej lub podasz numer księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Umowa deweloperska

Umowa deweloperska to umowa, na podstawie której deweloper zobowiązuje się wobec nabywcy do wybudowania budynku i wyodrębnienie w nim lokalu mieszkalnego (ewentualnie zobowiązanie dewelopera może dotyczyć budowy domu jednorodzinnego). Nabywca lokalu (lub domu) obiecuje z kolei na podstawie umowy deweloperskiej płacić deweloperowi raty „pokrywające” proces budowy. Podpisanie umowy deweloperskiej odbywa się co do zasady u notariusza, choć niekiedy mamy do czynienia z tzw. nietypowymi sytuacjami, gdy z deweloperem, zamiast umowy deweloperskiej, podpisywana jest umowa przedwstępna. Więcej na ten temat w jednym z naszych artykułów.

Umowa rezerwacyjna mieszkania

Niekiedy podpisanie umowy deweloperskiej poprzedza nienotarialna umowa rezerwacyjna. Taka umowa jest specyficzną formą prawną „wymyśloną” na przestrzeni ostatnich lat przez polskich deweloperów. Ma ona z jednej strony zabezpieczyć dewelopera przed nagłą rezygnacją nabywcy z zawarcia umowy deweloperskiej, a z drugiej strony – dać nabywcy (często iluzoryczną) pewność dotyczącą „rezerwacji” mieszkania (zwykle na okres potrzebny na zdobycie kredytu – po uzyskaniu decyzji kredytowej podpisywana jest umowa deweloperska). Podpisując umowę rezerwacyjną najczęściej radzimy naszym klientom załączyć do takiej umowy projekt umowy deweloperskiej – zwykle po podpisaniu umowy rezerwacyjnej trudniej negocjować z deweloperem poszczególne zapisy umowy deweloperskiej, dlatego oba dokumenty lepiej przeanalizować łącznie.

Umowa deweloperska – kary i inne niebezpieczne klauzule

Uchwalona w 2011 r. ustawa deweloperska polepszyła sytuację nabywców mieszkań na polskim rynku pierwotnym. Przede wszystkim ustawa wprowadziła obowiązek prowadzenia przez deweloperów tzw. rachunków powierniczych, co znacząco zwiększyło bezpieczeństwo pieniędzy nabywców wpłacanych deweloperom. Dalej jednak deweloperzy mają bardzo dużą swobodę, jeśli chodzi o proponowanie nabywcom przeróżnych zapisów umów deweloperskich oraz umów rezerwacyjnych. Część z tych zapisów może narazić nabywców na niebezpieczne ryzyka prawne (hipoteki, roszczenia na gruncie, brak prawa do przynależności, kary umowne itp.) oraz na ryzyka „faktyczne” (inny niż wydawałoby się metraż mieszkania, czy jego standard wykończenia). Przykładowo, niewiele osób wie, że większość podpisywanych przez Polaków umów deweloperskich nie nakłada na deweloperów żadnych kar umownych za opóźnienia związane z realizacją robót budowlanych oraz opóźnienia związane z oddaniem lokalu, a nabywca może odstąpić od umowy dopiero po kilkumiesięcznym opóźnienia dewelopera w przeniesieniu własności lokalu lub domu.

Opiniowanie umowy deweloperskiej

Pewny Lokal to firma, która powstała między innymi po to, żeby pomagać nabywcom mieszkań w bezpiecznym zakupie nieruchomości od dewelopera. Jeśli prześlecie nam Państwo do analizy projekt umowy deweloperskiej lub umowy rezerwacyjnej, możecie mieć pewność, że trafi on do prawnika, który ma doświadczenie z setek analiz umów deweloperskich. W przeciwieństwie do działających na rynku kancelarii prawnych, nasza firma zatrudnia prawników zajmujących się tylko i wyłącznie pomocą nabywcom mieszkań (a nie „mydłem i powidłem”). W dokumencie podsumowującym analizę dowiecie się więc Państwo nie tylko, czy i jak radzimy negocjować poszczególne klauzule umowne z deweloperem, ale także, na ile Państwa umowa deweloperska lub rezerwacyjna odbiega na plus lub na minus od standardów rynkowych (takiej wiedzy zwykle nie mają kancelarie, dla których analiza umów deweloperskich jest jedynie działalnością „poboczną”). Poza analizą prawną (przykładową możecie znaleźć tutaj), nasi prawnicy mogą także przeprowadzić z Państwem telefoniczną konsultację oraz pomóc w negocjacjach z deweloperem.

Zachęcamy do kontaktu z Pewnym Lokalem. Pomożemy Państwu bezpiecznie kupić mieszkanie!

Nasze usługi

Analiza prawna

UMOWA OD DEWELOPERA

Odbiór techniczny

Odbiór mieszkania lub domu

Rynek
pierwotny

Zniżka 100 zł przy zamówieniu
usługi prawnej
i technicznej
Zobacz pozostałe usługi

Analiza prawna

Analiza ksiąg wieczystych
  • Weryfikacja prawa do lokalu, budynku i gruntu oraz przynależności
  • Przegląd elementów, które mogą utrudnić sprzedaż: hipotek, służebności, roszczeń, niezgodności pomiędzy księgami, alarmujących informacji o okolicy
  • Praktyczne rady, jak zabezpieczyć się przed ryzykami i o co pytać sprzedawcę oraz notariusza

Stan techniczny

Przegląd mieszkania lub domu

Rynek
wtórny

Zniżka 100 zł przy zamówieniu
usługi prawnej
i technicznej
Zobacz cennik Dowiedz się, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Więcej niż wsparcie prawne i techniczne

Klienci Pewny Lokal mają dostęp do szeregu produktów i usług w preferencyjnych cenach.

wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług
wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług
wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług
wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług

Korzyści

Kupujesz mieszkanie argument w negocjacjach
Oszczędzaszpieniądze

Dzięki odbiorowi mieszkania przerzucisz koszt usunięcia usterek na dewelopera lub uzyskasz niższą cenę na rynku wtórnym. Audyt prawny nieruchomości pozwoli uniknąć późniejszych kosztów (np. konieczność spłaty hipoteki).

Oszczędzasz czas
Oszczędzaszczas

Wiedza o znaczących wadach technicznych lub prawnych nieruchomości pozwoli Ci w porę odstąpić od niebezpiecznej transakcji i przyspieszy te, które powinny dojść do skutku.

Niwelujesz ryzyka
Niwelujeszryzyka

Dzięki nam będziesz wiedział, jak renegocjować umowę. Odbiór mieszkania lub domu pozwoli wymóc na deweloperze naprawę usterek przed kupnem nieruchomości, a na rynku wtórnym nie kupisz "kota w worku".

Jak o ciebie dbamy?

Przy kupnie nieruchomości na rynku wtórnym lub odbiorze mieszkania lub domu na rynku pierwotnym gwarantujemy opiekę zarówno prawników i inżynierów.

Nasi inżynierowie i prawnicy przechodzą regularne szkolenia i wymieniają się doświadczeniami.

Przy odbiorze mieszkania lub przeglądzie masz opiekę prawną, a przy analizie prawnej – techniczną.

Podczas odbioru technicznego na rynku pierwotnym lub wtórnym i przy korzystaniu z analizy prawnej możesz korzystać z naszej infolinii.

Działamy we wszystkich województwach, m.in. w WarszawieKrakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach i Górnym Śląsku, Trójmieście, Poznaniu, Bydgoszczy, Toruniu, Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie, Olsztynie, Białymstoku, Kielcach, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie oraz Kołobrzegu.

 

 

Jak sprawdzić nieruchomość?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka
PORADY

Zobacz artykuły z przydatnymi poradami w naszym portalu nieruchomościowym!

NEWSY
2021-04-30

Dodatkowe wsparcie dla rządowych programów mieszkaniowych - 75 tysięcy mieszkań

Co oznacza dodatkowe wsparcie dla rządowych programów mieszkaniowych? W artykule znajdziesz odpowiedź.

2021-04-27

Budownictwo mieszkaniowe w rozkwicie - najnowszy raport GUS

Chcesz dowiedzieć się, co o budownictwie mówi najnowszy raport GUS? W artykule znajdziesz odpowiedź.

2021-04-24

Ustawa o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym przyjęta przez Sejm

Chcesz dowiedzieć się, czym jest Ustawa o Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym? W artykule znajdziesz odpowiedź.

2021-04-23

Mała ilość gruntów a ceny mieszkań

Chcesz dowiedzieć się, czy ilość działek wpływa na wzrost/spadek cen mieszkań? W artykule znajdziesz odpowiedź

2021-04-19

Sektor mieszkaniowy w dobie pandemii

Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda najbliższa przyszłość mieszkaniówki. W artykule znajdziesz odpowiedź.

Ciekawostki

POLECANE ARTYKUŁY

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK