Najczęściej zadawane pytania

Podczas odbioru nasz inżynier asystuje nabywcy nieruchomości we wpisaniu do protokołu odbioru wad i usterek mieszkania lub domu. Za wady i usterki

W celu zamówieniu odbioru najlepiej wypełnić nasz formularz rezerwacyjny znajdujący się pod tym linkiem. link Można też do nas zadzwonić na numer 797 014 014.

Każdy rodzaj sprzętu, którym się posługujemy podczas odbioru, jest certyfikowany i spełnia normy budowlane (polskie oraz międzynarodowe). Podczas odbiorów technicznych wykorzystujemy m.in. łaty budowlane, poziomice, kątowniki, szczelinomierze, wilgotnościomierze, dalmierze laserowe, mierniki napięcia, anemometry, lasery krzyżowe oraz kamery termowizyjne.

Dzięki wykorzystaniu kamery termowizyjnej jesteśmy w stanie sprawdzić szczelność okien oraz występowanie w nieruchomości tzw. mostków termicznych. Kamerami termowizyjnymi weryfikujemy także występowanie zawilgoceń, ognisk korozji biologicznej oraz pleśni. Dzięki termowizji możemy także sprawdzić ogrzewanie elektryczne (np. maty grzewcze).

Dzięki wykonaniu zdjęcia każdej usterki i następnie naniesieniu takiego zdjęcia na rzut nieruchomości w trakcie tzw. drugiego odbioru można łatwo upewnić się, że deweloper usunął każdą z usterek. W przeciwnym wypadku zlokalizowanie miejsca, gdzie wystąpiła dana usterka, a tym samym kontrola dewelopera może być utrudniona. Wbrew swoim zapewnieniom, deweloperzy często nie usuwają usterek.

Zgodnie z ustawą deweloperską, podpis pod protokołem odbioru składa nabywca. Nasz inżynier asystuje nabywcy podczas odbioru i upewnia się, że do protokołu zostały wpisane wszystkie usterki. Wyjątkowo, możemy podpisać w imieniu klienta protokół, ale w tym celu potrzebujemy specjalnego pełnomocnictwa.

Przed odbiorem potrzebujemy skanu rzutu projektowego oraz tzw. standardu wykończenia. Jeśli uzgadniali Państwo z deweloperem tzw. zmiany lokatorskie, potrzebujemy także skanu dokumentu opisującego te zmiany.

Za odbiór można zapłacić przelewem przed odbiorem lub gotówką podczas odbioru.

Pewny Lokal to firma zajmująca się specjalistycznymi audytami nieruchomości: mieszkań, domów, działek, a także lokali biurowych, usługowych i magazynowych. Zatrudniamy inżynierów, prawników oraz innych specjalistów od nieruchomości. Wykonujemy odbiory techniczne mieszkań, domów oraz lokali firmowych, analizujemy księgi wieczyste i działki, a także pomagamy podpisywać bezpieczne umowy sprzedaży nieruchomości (np. umowy deweloperskie, ale także przedwstępne oraz inne). W swojej działalności wykorzystujemy specjalistyczny sprzęt (np. kamery termowizyjne) oraz autorskie oprogramowanie (np. aplikację do analizy ksiąg wieczystych i umów deweloperskich). Pomogliśmy już ponad 20 tys. klientów.

Na rynku pierwotnym oferujemy m.in. analizę umowy deweloperskiej oraz asystę przy odbiorze technicznym nieruchomości od dewelopera. Na rynku wtórnym oferujemy usługę przeglądu technicznego mieszkania lub domu wraz z wyceną szacunkowych kosztów remontu. Ponadto, na rynku wtórnym pomagamy też przy analizie stanu prawnego nieruchomości oraz pomagamy w podpisaniu bezpiecznej umowy. Wykonujemy też audyty działek (od strony prawnej,  budowlanej i geodezyjnej) oraz pomagamy przy odbiorze technicznym biur, magazynów oraz lokali usługowych. Wreszcie, świadczymy usługi prawne z zakresu prawa nieruchomości (np. analiza umowy kredytu hipotecznego, umowy o roboty budowlane, reprezentacja w negocjacjach, sporządzanie pism itp.).

Jesteśmy największą firmą w Polsce zajmującą się audytami nieruchomości na rzecz nabywców. W przeciwieństwie do firm inspektorskich pracujemy przede wszystkim dla indywidualnych klientów (a nie np. dla wykonawców czy deweloperów). W przeciwieństwie do innych kancelarii prawnych zajmujemy się tylko pomocą w nabywaniu nieruchomości, a nie "mydłem i powidłem". Pomogliśmy tysiącom Polaków bezpiecznie kupić/odebrać mieszkanie, dom lub działkę.

Ceny naszych usług zależą od wielu czynników, m.in. metrażu nieruchomości, zakresu audytu, wykorzystywanego sprzętu itp. Ceny standardowych produktów podane są w zakładce "cennik" na naszej stronie internetowej. Prosimy o kontakt - określimy cenę usługi, w zależności od konkretnego zapytania. Pewny Lokal oferuje zniżki przy zakupie więcej niż jednej usługi (np. analiza umowy deweloperskiej i odbiór mieszkania). Informacje o wszystkich zniżkach znajdują się też na głównej stronie naszego serwisu, w zakładce cennik lub po przejściu do formularza ze złożeniem zamówienia. Przy większych zamówieniach stawki mogą być indywidualnie negocjowane.

Pewny Lokal działa w całej Polsce. Zatrudniamy inżynierów we wszystkich największych miastach Polski, a usługi prawne świadczymy co do zasady zdalnie z biura w Warszawie. Zachęcamy do elektronicznej rezerwacji naszych usług (np. odbioru technicznego), kontaktu pod adresem kontakt@pewnylokal.pl lub przez telefon na nr 797 014 014.

Prawnicy Pewnego Lokalu to osoby specjalizujące się w prawie nieruchomości. Są wśród nich zarówno adwokaci, jak i osoby z doświadczeniem akademickim. Zespół prawników jest nadzorowany przez jednego z założycieli Pewnego Lokalu dr adw. Piotra Semeniuka. Nasi inżynierowie to osoby wyspecjalizowane w audytach mieszkań, domów i budynków. Na bieżąco szkolimy naszą sieć inżynierską z aktualnych norm budowlanych oraz regularnie wymieniamy się doświadczeniami z odbiorów i przeglądów technicznych nieruchomości.

Realizacja zdecydowanej większości naszych usług nie wymaga podpisania umowy. Zarówno nas, jak i naszych klientów wiążą postanowienia regulaminu zamieszczonego na naszej głównej stronie.

Dzięki audytowi nieruchomości możecie Państwo wymóc na sprzedawcy naprawę usterek, a audyt prawny zapobiegnie podpisaniu niekorzystnej umowy lub kupnie nieruchomości z wadami prawnymi. Żadna nieruchomość nie jest idealna, a dzięki audytowi i raportowi z takiego audytu dowiecie się Państwo, jaką nieruchomość kupujecie i będziecie mogli wykorzystać tę wiedzę w ewentualnych negocjacjach cenowych.

Tak, nasza firma ma spore doświadczenie w odbiorach powyższych lokali. Pomagamy zarówno w odbiorze lokali kupowanych przez firmy (biur, magazynów, lokali usługowych) jak i w odbiorze lokali wynajmowanych w ramach fit-outu.

Tak, prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółowego zakresu naszych usług.

Tak, prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółowego zakresu naszych usług. Jeśli chodzi o kosztorysy, posiadamy autorską aplikację do przygotowania wyceny kosztów remontu mieszkania lub domu. 

Tak, w ramach audytu działki sprawdzamy nie tylko księgi wieczyste, ale także plany zagospodarowania przestrzennego, informacje geotechniczne, informacje o wydanych w pobliżu działki niepokojących pozwoleniach na budowę i wiele innych. Możemy Państwu pomóc nie tylko w audycie działki, ale także przy podpisaniu bezpiecznej umowy sprzedaży działki, podpisaniu umowy o roboty budowlane, a także przy odbiorze technicznym domu wybudowanego na Państwa działce przez wykonawcę.

Oczywiście, prosimy o kontakt w celu podania danych do faktury.