call 797 014 014

Świadectwo energetyczne Gdańsk. Zamów certyfikat energetyczny w Gdańsku.

Ceny świadectw od 149 zł.
Najniższe ceny na rynku!

Realizacja nawet w 24h!

calendar_month Zarezerwuj online lub zostaw nam swój numer i oddzwonimy
Oddzwaniamy w kilka minut!

Sporządziliśmy ponad 5000 świadectw energetycznych

facebook logo google logo

Ponad 2000 osób oceniło naszą firmę na 5,0!

 

Świadectwo energetyczne Gdańsk | Niskie ceny 2024

W tym artykule dowiesz się, jak i za ile można uzyskać tanie świadectwo energetyczne w Gdańsku.

Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku w Gdańsku — czym jest?

Od kwietnia 2023 roku właściciele mieszkań i domów w Gdańsku mają obowiązek posiadania świadectwa charakterystyki energetycznej budynku. Świadectwo energetyczne jest dokumentem, który określa energochłonność budynku w kilku kryteriach. Udokumentowuje się w nim, jak budynek wpływa na środowisko.

Gdańsk od 2009 roku jest oficjalnie Wszechstronnie Energooszczędnym Miastem. Chodzi o to, aby poprawić jakość powietrza, ograniczyć emisję CO2 i poziom hałasu. Korzyścią będzie także oszczędność energii dla właścicieli nieruchomości.

Świadectwo energetyczne jest zgodne z Normą Europejską (EN). Dokument mierzy energooszczędność budynku na podstawie jego energetycznej efektywności. Świadectwo energetyczne zawiera informacje dotyczące przewidywanej ilości energii potrzebnej do ogrzania budynku, wentylacji, oświetlenia i wody ciepłej. Zużycie energii może być zmniejszone poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów izolacyjnych i technologii.

Za nieposiadanie świadectwa energetycznego grozi kara lub grzywna nałożone przez nadzór budowlany, lub policję. Do tego, notariusze będą odmawiać podpisywania umów sprzedaży nieruchomości lub umów najmu, jeśli nie ma świadectwa efektywności energetycznej.

Efektywność energetyczna Gdańsk: miasto dba o zrównoważony przemysł 

W ramach inicjatywy „Efektywne społeczeństwo – pobudzenie świadomości młodzieży w zakresie efektywnego wykorzystania energii”, cztery szkoły zawodowe w Gdańsku wprowadzają uczniów w tematykę efektywnego zużycia energii. Zespół Szkół Energetycznych, Zespół Szkół Łączności, Szkoły Okrętowe i Techniczne CONRADINUM, oraz Państwowe Szkoły Budownictwa biorą udział w projekcie oferując pięć godzin teoretycznych zajęć oraz kompendium wiedzy w formie broszury. 

Przykładem praktycznego podejścia do efektywności energetycznej jest z kolei Park Magazynowy 7R City Park Gdańsk South II. Znajdujący się 12 km od centrum Gdańska kompleks magazynowo-przemysłowy to model zrównoważonego budownictwa. Ocieplenie przestrzeni dachowej o łącznej powierzchni około 25 tys. mkw. to kluczowy element ograniczenia strat energii i śladu węglowego. Ukończona latem 2022 roku inwestycja jest najnowszym osiągnięciem dewelopera 7R, który przy każdym projekcie kieruje się nie tylko efektywnością energetyczną, ale także kryteriami ESG (Environmental, Social, Governance). 

Certyfikat charakterystyki energetycznej w Gdańsku

W Gdańsku działa wiele firm w tym Pewny Lokal, który zatrudnia audytorów sporządzających świadectwa energetyczne. Wystarczy zadzwonić lub napisać e-mail, aby uzyskać informację o kosztach usług oraz szczegóły realizacji. Audytorzy doradzą również co zrobić, aby sprostać wymogom świadectwa energetycznego.

Ile kosztuje świadectwo charakterystyki energetycznej w Gdańsku: cena świadectwa

Cena świadectwa energetycznego może się bardzo różnić od przypadku do przypadku. Zachęcamy do skontaktowania się z dostawcą usługi, aby uzyskać szacunkowy koszt na podstawie metrażu i typu budynku. Inne czynniki, które mogą wpłynąć na cenę, obejmują dostarczanie wszystkich wymaganych informacji wcześniej (taniej). Najlepszym rozwiązaniem w przypadku zamówienia wielu świadectw jest skontaktowanie się bezpośrednio ze sprzedawcą i uzyskanie informacji o cenach.

Zatem nie wahaj się i zamów rozmowę w Pewnym Lokalu. Chętnie Ci pomożemy

Świadectwa we wszystkich dzielnicach: m.in. Aniołki, Brętowo, Chełm, Kokoszki, Matarnia, Młyniska, Orunia, Piecki, Przeróbka, Rudniki, Siedlce, Stogi, Suchanino, Strzyża, Wrzeszcz i Zaspa Młyniec.

Nasza firma wykonuje świadectwa charakterystyki energetycznej dla nieruchomości na terenie Gdańska. Jesteśmy w stanie dojechać do klienta, który potrzebuje naszej pomocy. Traktujemy każde zlecenie w sposób indywidualny.

Dopasowujemy naszą ofertę w sposób, który satysfakcjonuje nawet najbardziej wymagającego klienta.

Sporządzamy świadectwa m.in. dla Brzeźna, Jasienia, Letnicy, Nowego Portu, Oliwy, Olszynki, Przymorza, Śródmieścia, Wyspy Sobieszewskiej i Żabianki

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub pytania. Chcesz niezobowiązująco zapytać o szczegóły naszego pracownika — zapraszamy do kontaktu.

Nasza firma wykonuje również odbiory techniczne mieszkań i domów w Gdańsku.


Założyciel Pewnego Lokalu. Specjalista prawa nieruchomości. Doktor nauk prawnych (doktorat z prawa ochrony konsumentów). Z zamiłowania inwestor i analityk rynku mieszkaniowego. Wielokrotny gość telewizji (TVP, TVN, Polsat), gdzie wypowiadał się na tematy rynku nieruchomości i ochrony praw nabywców.

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 640 opinii.

Historie i opinie naszych klientów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!

„Jestem bardzo zadowolony z usługi przygotowania świadectwa charakterystyki energetycznej oferowanej przez firmę Pewny Lokal. Dzięki ich pomocy nie muszę się obawiać kar za brak świadectwa, a cena jest bardzo rozsądna. Szczególnie cenię sobie to, że wszystkie informacje konieczne do sporządzenia świadectwa podałem firmie sam, a ich formularz był bardzo przejrzysty.

Marek Augustyniak

Wykonał świadectwo w Czerwcu

„Jako inwestor wynajmujący kilkanaście lokali (głównie w Łodzi) chciałam pochwalić Pewny Lokal za ich profesjonalizm, szybkość i niskie stawki przy sporządzaniu świadectwa charakterystyki energetycznej. Wszystko przebiegło bardzo szybko i bezproblemowo, a obsługa klienta była na wysokim poziomie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z usługi, którą otrzymaliśmy i spokojni, że nie będziemy musieli się martwić o kary za brak świadectwa”

Monika Baran

Klientka Pewny Lokal

„Firma Pewny Lokal to naprawdę wyjątkowy skarb! Zrobili dla mnie świadectwo charakterystyki energetycznej zgodnie z moimi oczekiwaniami i w przystępnej cenie. Obsługa klienta była bardzo dobra, a cały proces przygotowania świadectwa trwał wyjątkowo krótko.”

Wojciech Pawlak

Klient Pewny Lokal

„Jako administrator wspólnoty mieszkaniowej szczególnie cenię sobie profesjonalizm i szybkość z jaką Pewny Lokal sporządził świadectwo charakterystyki energetycznej dla naszych lokali. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej usługi.”

Marzena Adamska

Klientka Pewny Lokal

facebook logo google logo

Ponad 2000 osób oceniło naszą firmę na 5,0!

Dlaczego warto wybrać Pewny Lokal

Najniższe ceny na rynku
NAJNIŻSZE CENY NA RYNKU
- już od 149 zł
Realizacja już w 24h
świadectwo JUŻ W 24H!
Gwarancja realizacji
REALIZACJA GWARANTOWANA LUB ZWROT PIENIĘDZY!
Bez wychodzenia z domu
ZAMÓW BEZ WYCHODZENIA Z DOMU
Zamów świadectwo energetyczne
wzór świadectwa energetycznego

Czy wiesz, że:

  • od maja 2023 r. świadectwo musi mieć każde mieszkanie i każdy dom
  • za brak świadectwa grzywny w wysokości tysięcy złotych nakładać będzie nadzór budowlany i policja
  • świadectwo jest ważne przez 10 lat; świadectwa sprzed 2014 r. są już nieważne
  • bez świadectwa nie da sprzedać ani wynająć nieruchomości (notariusze odmówią sporządzenia aktu)

Profesjonalne świadectwa energetyczne w Gdańsku dla mieszkań, domów i budynków.

Nasze certyfikaty energetyczne w Gdańsku spełniają wszelkie wymogi urzędowe.

Mamy rządowe uprawnienia do sporządzania wszelkich typów świadectw energetycznych.
Znamy standardy unijne dotyczące sporządzania świadectw energetycznych.
Nasi audytorzy z Gdańska są wpisani do Centralnego Rejestru Charakterystyki Energetycznej Budynków.
Przeszliśmy szkolenie największej na świecie organizacji termowizyjnej z ucieczek ciepła z mieszkań, domów oraz budynków.

Zostaw nam swój numer i oddzwonimy

Oddzwaniamy w klika minut!

Klienci Pewny Lokal mają dostęp do szeregu produktów i usług w preferencyjnych cenach.

wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług
wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług
wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług
wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług
wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług
wsparcie techniczne i prawne dostęp do szeregu usług

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

Zostaw nam swój numer i oddzwonimy

Oddzwaniamy w klika minut!