Odbiory technicze mieszkań od dewelopera Szczecin, odbiór mieszkania i domu Szczecin

Ceny odbiorów od 149 zł. Najniższe ceny na rynku! Zamów online odbiór mieszkania w Szczecinie. Pewny Lokal to firma założona przez Piotra Semeniuka i Krzysztofa Przetacznika, entuzjastów nieruchomości z Warszawy. Jesteśmy liderem wykonywania odbiorów deweloperskich. Chcielibyśmy, aby Polacy kupowali nieruchomości w sposób świadomy - a co za tym idzie szybciej i nie narażając się na stres i nieprzewidziane koszty.

Wszystko o czym musisz wiedzieć

Odbiór mieszkania w Szczecinie? Piotr Semeniuk wyjaśnia

10 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim podpiszesz protokół odbioru.

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiór mieszkania, odbiory mieszkań lub odbiory domów z Pewnym Lokalem w Szczecinie (odbiór z inżynierem oraz inspektorem budowlanym)

Pewny Lokal jest ogólnopolską firmą świadczącą usługi prawno-techniczne na rynku nieruchomości mieszkalnych, teraz również w Szczecinie oraz okolicznych miejscowościach. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup mieszkania lub domu od dewelopera w Szczecinie, skorzystaj z fachowej pomocy inżyniera, jak również inspektora budowlanego Pewnego Lokalu podczas odbioru. Odbiór mieszkania lub domu to bardzo istotny moment w procesie zakupy nieruchomości. Właśnie podczas odbioru masz możliwość pierwszy raz sprawdzić stan techniczny mieszkania pod kątem usterek, jak również zgodności z umową deweloperską, a także załączonymi do niej dokumentami (m.in. rzutem mieszkania oraz tzw. standardem wykończenia). Podczas odbiorów mieszkań w Szczecinie korzystamy z narzędzi, takich jak łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze, wilgotnościomierze, pirometry, szczelinomierze i wiele innych sprzętów potrzebnych przy odbiorach mieszkań. Jeżeli czeka Cię odbiór mieszkania lub domu w Szczecinie, koniecznie skorzystaj z usługi Pewny Lokal!

Dlaczego warto wybrać odbiór mieszkania w Szczecinie z rzeczoznawcą Pewnego Lokalu?

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Mocną stroną naszych działań jest fakt, że działamy na terenie całej Polski, co pozwala nam na poczucie, że realizujemy zamierzenia związane z odbiorem niemal bezkonkurencyjnie. Nasze działania pozwalają na rozwój firmy, przez co możemy inwestować w sprzęt, który wykorzystujemy podczas pracy (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Pewny Lokal to firma, która  pretenduje do tego, by być przeciwwagą negocjacyjną względem deweloperów.

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Tak naprawdę ważnym aspektem, który odróżnia nas od konkurencji, jest śledzenie aktualizacji i wprowadzanie zmian w nasze „manuale” i „checklisty”. Posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Wiemy jak ważne jest, by obcować z aktualnymi przepisami. Staramy się również umożliwiać naszym inżynierom wymianę spostrzeżeń związanych z odbiorami. Dzięki takiej metodzie nasi fachowcy przekazują sobie ciekawostki dotyczące postępowań dewelopera.

 • Nasza usługa jest legalna

Ważnym aspektem naszej firmy jest to, że działamy w pełni legalnie. Płacimy wszystkie wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Zależy nam na tym, by działać na korzyść naszego klienta. Dzięki temu, że działamy legalnie – zapewniamy pomoc nawet w trakcie ewentualnego składania zeznań na korzyść naszego klienta, gdy wejdzie w spór z deweloperem. Takie działanie nie jest powszechne, ale może zaszkodzić, gdy deweloper okaże się nieuczciwy.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Jeśli zależy Ci na czasie, dopasujemy się do terminu, zaś jeśli nasz inżynier z dnia na dzień będzie musiał odwołać odbiór, bez problemu zlecimy to innemu pracownikowi. To niezwykle ważne, ponieważ nasza konkurencja to najczęściej firmy jednoosobowe. My zapewniamy pomoc każdemu, ponieważ w Pewnym Lokalu pracuje wielu inżynierów, którzy z chęcią pomogą, tak by zrealizować zlecenie.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Działania naszej firmy skupiają się na dwóch aspektach. Pierwszym są odbiory z fachowcem, inżynierem – specjalistą od budowlanki, zaś drugi aspekt nie jest taki oczywisty, ale okazuje się być niezwykle potrzebny w sytuacjach trudnych. To kwestie prawne, a dokładniej związane z prawem nieruchomości. Pewny Lokal to firma, która jako jedyna oferuje wsparcie prawnika. Nasz klient przed odbiorem może skonsultować wszelkie nurtujące go kwestie z naszym prawnikiem bezpłatnie poprzez infolinię prawną. Dzięki temu wszelkie niejasności wyjaśni bez konieczności dopłat.

Lista inwestycji, na których Pewny Lokal wykonał odbiór techniczny mieszkania w Szczecinie

 • Inwestycja – Panoramika, Deweloper: Ronson Development Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Janka Muzykanta 22, Deweloper: Asset Investment – Przedstawiciel Dewelopera
 • Inwestycja – Apartamenty Warszewo, Deweloper: Marina Developer Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Warszewo przy Parku, Deweloper: Marina Developer Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Litewska, Deweloper: ZBU Andrzej Wąsowicz
 • Inwestycja – Ornament Etap III, Deweloper: Ornament Szczecin Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Apartamenty Pogodno, Deweloper: Sowińskiego 72 Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Pionierów 3, Deweloper: Sowińskiego 72 Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Pionierów 2, Deweloper: Sowińskiego 72 Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Potulicka 37, Deweloper: Graz Deweloper
 • Inwestycja – Arthous Szczecin, Deweloper: Lorenshill Centrum Development Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Villa Botanica, Deweloper: Tomaszewicz Development Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Akacjowe, Deweloper: Murbud Developer Spółka Jawna
 • Inwestycja – Flaminga B, Deweloper: Neptun Developer Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Łubinowa Słoneczne, Deweloper: Neptun Developer Sp. z o.o.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Szczecinie)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono podstawowe ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 349 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Zdjęcia przykładowych usterek odnalezionych podczas odbioru mieszkania od dewelopera w Szczecinie

Z każdego odbioru technicznego  sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Szczecinie.

Najtrudniejsze usterki to takie, które związane są już z wykończeniem wnętrza. Być może nie wpływają one na konstrukcję budynku, nie generują większych problemów i kosztów, ale są codzienną udręką, ponieważ na co dzień będą zauważalne przez inwestora. Warto wszystkie wady, które godzą w poczucie estetyki klienta wpisać do protokołu odbioru. Tym bardziej, że w umowie deweloperskiej został określony standard, który nie uwzględnił wad i usterek. 


Nierówno położony silikon w łazience między ścianą a podłogą. To również dostrzeżono na odbiorze technicznym w Szczecinie.Różna grubość silikonu pod prysznicem na inwestycji Sławomira w Szczecinie. Nieestetyczny wygląd po wykończeniu pod klucz też nadaje się do poprawki. Pamiętaj, że jeżeli standard wykończenia mówi inaczej, niż mieszkanie zostało wykonane, to trzeba zareklamować to deweloperowi.


Nierówności na etapie wykonanej posadzki są też do poprawienia, ponieważ wiązać się będą z późniejszymi problemami na etapie prac wykończeniowych. Nasz inżynier zawsze podpowie, co należy wpisać do protokołu, by to ekipa dewelopera wykonała ewentualne poprawki.


Poziomica na posadzce, która wykazuje brak poziomu, co dostrzegł nasz inżynier podczas odbioru technicznego w Szczecinie.Posadzka — brak poziomu w miejscach oznaczonych na rzucie na inwestycji Sadowskiego w Szczecinie. Usunięcie nierówności na posadzce również powinno zostać zgłoszone deweloperowi.


Ważne jest, by w trakcie odbioru zwrócić uwagę na dokładność wykończenia. Wszelkiego rodzaju ubytki, ewentualne nadlania, krzywizny, nierówności — to wszystko należy naprawić. Jeśli machniemy ręką na taki stan, zostanie on z nami na zawsze, no, chyba że sami postanowimy wszystko naprawić, co wiąże się z kosztami, których warto oszczędzić.


Zbliżenie na zewnętrzną kratkę wentylacyjną, gdzie widać wyraźnie ubytek struktury. Czujne oko inżyniera wypatrzyło tę usterkę na odbiorze technicznym w Szczecinie.Ubytek struktury przy kratce wentylacyjnej na inwestycji Reda City w Szczecinie. Odbiór techniczny z naszym specjalistą pomoże Ci w sporządzeniu odpowiedniego protokołu odbioru tak, żeby deweloper usunął każdą, nawet najmniej widoczną usterkę.


Podobnie wygląda kwestia estetyki. Jeśli ją zaakceptujemy, nikt nie poprawi wad, jakie dostrzegamy gołym okiem. Jeśli wpiszemy je do protokołu - jest szansa, że deweloper naprawi je tak, by cieszyły inwestora. Warto czasem uwzględnić w protokole więcej, by finalnie cieszyć się bezusterkowym mieszkaniem.


Zbliżenie na kratki wentylacyjne, które są na różnych wysokościach na ścianie. Odbiór techniczny w Szczecinie może wykryć i takie usterki.Kratki wentylacji na różnych wysokościach na inwestycji Bronowicka w Szczecinie. Usunięcie takiej usterki będzie sporo kosztować, więc nie zawahaj się zgłosić takie usterki deweloperowi do naprawienia.


Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Szczecinie

Pewny Lokal to firma, która realizuje odbiory na terenie całej Polski. Opinie zadowolonych klientów to nasz ogromny atut, który potwierdza jakoś realizowanej przez nas pracy. Poniżej kilka cytatów dotyczących odbiorów inwestycji z pomocą naszych inżynierów.

 • Pan Bartek docenił rzetelność firmy:

Pełna profeska. Od samego umówienia poprzez wizytę z inspektorem na budowie. W trakcie rezerwacji terminu, zostało wszystko wyjaśnione + doradztwo jaki pakiet wybrać. Inspekcja przeprowadzona fachowo, inspektor rzetelnie wykonał swoją pracę. Zwrócił uwagę na wiele aspektów, nawet te mało istotne. Raport poinspekcyjny przygotowany bardzo dobrze, zostały wykazane wszystkie usterki. Korzystałem pierwszy raz i jestem zadowolony. Polecam

 • W opinii Pani Marty usługa została wykonana na najwyższym poziomie: 

Profesjonalna usługa na najwyższym poziomie. Fachowiec sprawdza rzetelnie całe mieszkanie, zwraca uwagę na najmniejsze szczegóły oraz udziela rad właścicielom mieszkania co jest bardzo pomocne przy wykańczaniu mieszkania Polecam!

 • Pan Piotr docenił punktualność i fachowy sprzęt:

Świetny serwis! Inżynier był na czas, z odpowiednim sprzętem i bogatym doświadczeniem w budownictwie , normach budowlanych. Wiedział, gdzie szukać błędów i kilka znalazł, ale docenił też jakość wykonania lokalu przez dewelopera. Polecam firmę!

 • Pani Aneta doceniła fakt, że fachowiec dbał o dobro klienta:

Świetne podejście do klienta! Jak ktoś się zastanawia czy podjąć współpracę to nie ma się nad czym zastanawiać! Dziękujemy Panu, który z nami był. Bardzo walczył o nasz interes z deweloperem i nie bał się wytknąć kilku błędów, które szybko zostały naprawione :) jeszcze raz dziękujemy!

Każda opinia jest dla nas niezwykle cenna. Dziękujemy, za to, że jakość naszej pracy zostaje doceniona.

Obszary Szczecina, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Szczecina:

Jeżeli zdecydowałeś się skorzystać z usługi odbioru mieszkania lub domu Pewny Lokal, najłatwiej jest do nas zadzwonić: 797014014. Nasz pracownik zarezerwuje dla Ciebie czas inżyniera albo inspektora budowlanego i dokładnie wyjaśni, jak wygląda odbiór z naszą firmą. Usługę możesz również zamówić i opłacić online. Nie wahaj się i zamów odbiór mieszkania lub domu już teraz!


Założyciel Pewnego Lokalu. Specjalista prawa nieruchomości. Doktor nauk prawnych (doktorat z prawa ochrony konsumentów). Z zamiłowania inwestor i analityk rynku mieszkaniowego. Wielokrotny gość telewizji (TVP, TVN, Polsat), gdzie wypowiadał się na tematy rynku nieruchomości i ochrony praw nabywców.

Rozwiń tekst

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Szczecinie.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całego Szczecina i okolic.

Odbiory Mieszkań Szczecin Potulicka 26, 70-230 Szczecin

Historie i opinie naszych klientów

W Szczecinie mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Polecam firmę Pewny Lokal do odbioru mieszkania deweloperskiego. Odbiór odbył się w Szczecinie, Pan inżynier dojrzał nawet malusieńki odprysk na grzejniku, który notabene w ogóle nie będzie przeszkadzał, ale wielki plus za spostrzegawczość. Odbiór odbył się bardzo dokładnie, a zarazem sprawnie. Wszystko na czas, telefon ustalony na 11:50 zadzwonił dokładnie o 11:50. Polecam serdecznie!”

Agnieszka Maćkowiak
ikona apostrofu

„Odbiór w Szczecinie - Wszystko super. Inspektor znalazł sporo usterek na które sami nie zwrócilibyśmy uwagi.”

Sebastian Macieja
ikona apostrofu

„Usługa odbioru wykonana bardzo fachowo, z zadbaniem o wiele szczegółów, przygotowana dokumentacja bardzo czytelna i przejrzysta. Gorąco polecam”

Jakub Krajewski
ikona apostrofu

„Profesjonalizm, pewność siebie i rzetalna pomoc. To była naprawdę mądra inwestycja. Polecam odbiory tylko z specjalistami z tej firmy!!”

Czarek Lewoc
ikona apostrofu

„ Odbiór techniczny bardzo dokładny. O wadach, których się nie zgłasza, również zostalem poinformowany. Pan Inżynier posiadał wiedzę o praktykach deweloperów z naprawianiem konkretnych usterek i upewnił się w dyskusji z przedstawicielem dewelopera, że usterki zostaną naprawione skuteczną i dobrze wyglądającą techniką. ”

Norbert Ligas
ikona apostrofu

„ Korzystałem i polecam! Szybkie terminy, świetni fachowcy, dobrze ułożone procedury. Wszystko solidnie wyjaśnione przed wykonaniem usługi. Dobry kontakt z firmą. ”

Bartlomiej Lewandowski
ikona apostrofu

„ Jesteśmy zadowoleni z profesjonalnej usługi Pewny Lokal. Cenimy za terminowość i dokładność wskazanych usterek. Polecam! ”

Ewelina Malewska
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie, usterka znaleziona w dzielnicy Gumieńce w Szczecinie

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna, problem wykryty w Śródmieściu w Szczecinie

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro'), usterka znaleziona w dzielnicy Warszewo, Szczecin

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji, wada znaleziona podczas odbioru u szczecińskiego dewelopera

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej, usterka znaleziona w inwestycji na terenie Szczecina

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości), inwestycja w szczecińskiej dzielnicy Międzyodrze-Wyspa Pucka

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody, inwestycja z dzielnicy Pomorzany w Szczecinie

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powłoki lakierniczej na grzejniku, teren Leśnej Osady w Szczecinie

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym w dzielnicy Dąbie w Szczecinie

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową na terenie Świerczewa w Szczecinie

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w Szczecnie

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego na szczecińskim Śródmieściu

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej w inwestycji na terenie Osiedla Złotych Kłosów w Szczecinie

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu na Osiedlu Wzgórze Hetmańskie w Szczecinie

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu w Szczecinie, dzielnica Pomorzany

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy, usterka zlokalizowana w inwestycji dewelopera ze Szczecina

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej w szczecińskiej dzielnicy Podjuchy

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej w inwestycji położonej w Szczecinie, w dzielnicy Gumieńce

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem w inwestycji w Szczecinie, dzielnica Zachód

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem w Szczecinie, dzielnica Warszewo

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego na terenie Bukowa w Szczecinie

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem w dzielnicy Północ w Szczecinie

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych, Stołczyn na terenie dzielnicy Północ w Szczecinie

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy w Szczecinie. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej w dzielnicy Szczecina Kijewo

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności w inwestycji na Krzekowie w Szczecinie

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany inwestycja w Śródmieściu w Szczecinie

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w szczecińskiej dzielnicy Prawobrzeże

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w szczecińskiej dzielnicy Prawobrzeże

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej w inwestycji szczecińskiego dewelopera

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza w Śródmieściu w Szczecinie

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem) w dzielnicy Północ w Szczecinie

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego na Osiedlu Sowińskiego w Szczecinie

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego w dzielnicy Gumieńce w Szczecinie

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe na Osiedlu Pionierów w Szczecinie, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu w inwestycji dewelopera ze Szczecina

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek w szczecińskiej dzielnicy Zachód

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza w dzielnicy Prawobrzeże na terenie Szczecina

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w inwestycji znajdującej się w centrum Szczecina

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia) w inwestycji na terenie dzielnicy Pogodno w Szczecinie

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy w dzielnicy Warszewo w Szczecinie

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna), na terenie Osiedla Sienno w Szczecinie

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu w dzielnicy Północ w Szczecinie

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady w Śródmieściu w Szczecinie

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna) w dzielnicy Zachód na terenie Osiedla Pogodno

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Szczecinie?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Szczecinie.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Szczecinie

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Szczecinie

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Szczecinie nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.