Odbiory technicze mieszkań od dewelopera Warszawa, odbiór mieszkania i domu Warszawa

Ceny odbiorów od 149 zł. Najniższe ceny na rynku! Zamów online odbiór mieszkania w Warszawie. Pewny Lokal to firma założona przez Piotra Semeniuka i Krzysztofa Przetacznika, entuzjastów nieruchomości z Warszawy. Jesteśmy liderem wykonywania odbiorów deweloperskich. Chcielibyśmy, aby Polacy kupowali nieruchomości w sposób świadomy - a co za tym idzie szybciej i nie narażając się na stres i nieprzewidziane koszty.

Wszystko o czym musisz wiedzieć

Odbiór mieszkania? Piotr Semeniuk wyjaśnia

10 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim podpiszesz protokół odbioru.

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera z inżynierami oraz inspektorami budowlanymi Pewny Lokal w Warszawie

Dokonując tak istotnej czynności jak odbiór mieszkania od dewelopera, warto zaufać fachowcom z firmy Pewny Lokal, którą założyliśmy razem z Krzysztofem Przetacznikiem. Zależało nam już od samego poczatku na stworzeniu kompetentnej i rzetelnej marki, która będzie odpowiadać na potrzeby klientów.

Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani zatrudnieni w naszej firmie mają duże doświadczenie i mogą się pochwalić wykonywaniem odbiorów mieszkań m.in. w inwestycjach, takich jak Osiedle Wilno Dom Development S.A. czy Krasińskiego 58, która została stworzona przez Home Invest. Z naszych obserwacji wynika, że w Warszawie szczególnie dużym problemem podczas odbiorów mieszkań są nierówności na tynkach, a także zły stan balkonów, szczególnie w wysokich budynkach. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania w Warszawie! Działamy nie tylko w stolicy, ale także w okolicznych miejscowościach (np. Piaseczno, Nowy Dwór Mazowiecki).

Piotr Semeniuk tłumaczy, dlaczego warto zaufać rzeczoznawcom Pewnego Lokalu podczas odbiorów mieszkań w Warszawie?

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Odbiory, jakie wykonujemy na terenie całej Polski, sprawiły, że jesteśmy firmą o zasięgu ogólnopolskim. Realizujemy każde zlecenie, dojeżdżamy do każdego klienta, który potrzebuje naszej pomocy. Opinie na temat naszej pracy można znaleźć w Google. Jesteśmy tam oceniani bardzo pozytywnie, a liczba opinii pięciokrotnie przekracza naszą konkurencję, co jest oznaką zaufania klientów i rzetelności pracy naszych inżynierów. Ważne jest to, że pracują dla nas wyłącznie wykwalifikowani eksperci.

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Jesteśmy zespołem, który na bieżąco analizuje wszystkie nowości na rynku związanym z kwestiami budowlanymi i prawnymi. Dbamy o to, by szkolić naszych inżynierów. Wśród pracujących w zespole fachowców istotna jest wymiana wiedzy z zakresu sztuczek deweloperskich. Dzięki temu wszyscy, którzy zajmują się pomocą podczas odbiorów, są na bieżąco z tym, co dzieje się podczas budowy stanu deweloperskiego. Zgodnie z nowymi wytycznymi aktualizujemy nasze „manuale” i „checklisty”, co jest niepopularne wśród większości fachowców. Jako firma posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

 • Nasza usługa jest legalna

Jednym z ważniejszych aspektów, na których nam zależało od początku tworzenia Pewnego Lokalu, jest to, że jesteśmy firmą w pełni legalną. Fakt, że płacimy wszystkie wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT), sprawia, iż w razie konieczności możemy zeznawać w sądzie na rzecz naszych klientów. Powyższego nie można powiedzieć o części naszych konkurentów.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Mocną stroną naszej firmy jest to, że działają dla nas inżynierowie w całej Polsce. Dzięki temu każdy, komu zależy na czasie, jest w stanie dogadać z nami zadowalający termin odbioru. Ważne jest też to, że w razie jakiejkolwiek sytuacji losowej, w której inżynier mający odebrać mieszkanie klienta nie będzie mógł wywiązać się z terminu, może zapewnić innego fachowca, który zrobi to za niego.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

W naszej pracy bardzo ważna jest znajomość prawa. Czasem bez fachowej porady eksperta deweloper ma poczucie wyższości i czuje się dużo pewniej. Naszym zadaniem jest sprawić, by w tej nierównej sytuacji klient miał szansę na sprawiedliwą konfrontację, więc udostępniamy infolinię prawną przed odbiorem i w trakcie. Wsparcie prawnika jest ogromnym atutem Pewnego Lokalu — podobnej oferty usług prawnych uzupełniających odbiór techniczny próżno szukać wśród naszych konkurentów.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Warszawie)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono podstawowe ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkaniaCena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Lista inwestycji, na których m.in. odbieraliśmy mieszkania w Warszawie

 • Inwestycja – Aluzyjna 17, Deweloper: Yuniversal Podlaski
 • Inwestycja – Apartamenty Park Szczęśliwicki Deweloper: Dom Development S.A.
 • Inwestycja – Osiedle Cybernetyki 17, Deweloper: Dom Development S.A.
 • Inwestycja – Idylla, Deweloper: Dom Development S.A.
 • Inwestycja – Żoliborz Artystyczny, Deweloper: Dom Development S.A.
 • Inwestycja – Port Żerań, Deweloper: Dom Development S.A.
 • Inwestycja – Osiedle przy Arkadii, Deweloper: Dantex Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Na Mokotowie, Deweloper: Dantex Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Lubomira 6, Deweloper: Magmillon
 • Inwestycja – Nova Królikarnia, Deweloper: Ronson Development Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Murapol Ordona, Deweloper: Murapol S.A.
 • Inwestycja – Murapol Jana Kazimierza, Deweloper: Murapol S.A.
 • Inwestycja – Królewskie Ogrody, Deweloper: Murapol S.A.
 • Inwestycja – Osiedle Żółwia, Deweloper: P.P.U.H GLIF Sławomir Ziółkowski
 • Inwestycja – Wille Wilanów, Deweloper: Novisa Development Sp. Z o.o. Sp. J.
 • Inwestycja – Osiedla Verba, Deweloper: Victoria Dom S.A.
 • Inwestycja – Willa Odolany, Deweloper: Garden City Development
 • Inwestycja – City Lake Apartaments, Deweloper: Best Home Development Sp. z o.o.

Zdjęcia przykładowych usterek znalezionych podczas odbiorów mieszkań w Warszawie

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Warszawie.

Najczęściej podczas odbiorów nasi inżynierowie znajdują usterki w okolicach stolarki okiennej i drzwiowej. Zły montaż to podstawowa przyczyna późniejszych nieprawidłowości.


Uszkodzone drzwi, które zauważył nasz inżynier podczas odbioru technicznego w Warszawie. Uszkodzenie drzwi — Omulewska 26, Warszawa. Podczas odbioru technicznego trzeba mieć oko na stolarkę okienną i drzwiową.


Kolejnym miejscem, które generuje sporo wad i usterek jest posadzka. Nieprawidłowo wylana może powodować wiele problemów w trakcie późniejszych prac. Nasi inżynierowie skrupulatnie sprawdzają każde pęknięcie. Są w stanie wytłumaczyć, jak bardzo jest ono problematyczne.


Nasz inżynier odkrył pękniętą posadzkę podczas odbioru technicznego w Warszawie.Pęknięta posadzka — Osiedle Orso Warszawa. Problemy z posadzką mogą przysporzyć wielu kosztów, jeżeli nie zgłosi się ich podczas odbioru technicznego.Co więcej, nie każde pęknięcie można tak samo wytłumaczyć i choć nie jest to pozytywny obraz, niektóre z nich można łatwiej naprawić niż pozostałe.


Klawiszowanie, czyli nierówności w dylatacji pomiędzy pomieszczeniami. Wiele osób podczas samodzielnego odbioru technicznego w Warszawie umykają takie usterki.Klawiszowanie posadzki na dylatacjach — Stalowa 27, Warszawa. Odbiór techniczny przez fachowców to również sposób na wyłapanie usterek, które wymykają się oku laika.


Zaraz po posadzkach warto skupić się na tynkach. Znajdują się zazwyczaj w całej inwestycji, na wszystkich ścianach i od sposobu i dokładności ich wykonania zależy ogólny odbiór inwestycji. Jeśli są zrobione dobrze, to dla klienta naprawdę pozytywna wiadomość, jeśli zaś zostały wykonane średnio, można w trakcie odbioru znaleźć wiele nieprawidłowości.


Podczas odbioru technicznego w Warszawie nasi specjaliści odkryli pleśń na ścianie pod grzejnikiem w jednym z pomieszczeń.Pleśń na ścianie — Polana Wawer. Trzeba pamiętać, że usunięcie wilgoci na własną rękę to spore koszty. Odbiór techniczny z fachowcem pozwoli uniknąć nieprzewidzianych wydatków.
 


Wady w inwestycjach mają różny charakter. Bywają poważne, wymagające sporego nakładu finansowego, by je poprawić, a także drobne, które nie zawsze zostają wpisane do protokołu odbioru.  Warto jednak pamiętać, że to, czego nie zechce wpisać klient, nie zostanie poprawione przez wykonawców, czyli dewelopera.


Nasz inżynier znalazł punkt bez gniazdka. Nie wszyscy wiedzą podczas odbioru technicznego, że to również usterka do naprawy.Brak gniazdka — Rokokowa Residence Warszawa. Również takie wady powinny zostać umieszczone w protokole odbioru technicznego.


Wszystkie wady, które zostaną umieszczone w protokole, będą musiały zostać poważnie potraktowane przez dewelopera i jego wykonawców. To daje poczucie bezpieczeństwa, ponieważ inwestor, kupując mieszkanie, nie zakładał, że będzie ono miało wady. Płaci z coś, co musi zostać bezusterkowe i wykonane zgodnie z normami i zapisem z umowy deweloperskiej. 

Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Warszawie

Pewny Lokal jest największą firmą w Polsce wyspecjalizowaną w odbiorach mieszkań od dewelopera. W Warszawie wykonujemy kilkaset odbiorów mieszkań miesięcznie. Jesteśmy przy okazji firmą, która ma zdecydowanie najwięcej pozytywnych opinii od swoich klientów. Mamy już ich setki, podczas gdy największy konkurent ma ich ok. 20-30. Poniżej zamieszczamy przykładowe opinie naszych klientów na terenie Warszawy.

 • Pani Dominika, zamówiła usługę odbioru technicznego mieszkania:

"Polecam w 100% ! Sprawnie, profesjonalnie i rzetelnie. Pani z firmy przy odbiorze mieszkania wskazała usterki niewidoczne dla laika. Poza tym sympatycznie i cena niewygórowana."

 • Pan Adam, odbiór mieszkania w Warszawie:

"Korzystaliśmy z narzeczoną ze wsparcia przy odbiorze technicznym. Super profesjonalnie, bardzo szybki kontakt! Szczerze polecam."

 • Pan Kamil, korzystał z usługi odbioru technicznego:

"Profesjonalna obsługa, rzetelnie przeprowadzony odbiór, zdecydowanie polecam. 5 gwiazdek!"

 • Pan Grzegorz, zamówił odbiór mieszkania od dewelopera w Warszawie:

"Jestem bardzo zadowolony. Polecam wszystkim, którzy nie czują się na siłach samodzielnie dokonać odbioru."

 • Poniżej opinia kolejnego Pana Grzegorza, który zamówił usługę odbioru technicznego mieszkania w stolicy:

"Pełen profesjonalizm. Dzięki Panu Maciejowi, odbiór techniczny odbył się bez problemu. Znaleziono sporo drobnych usterek, których nie wykrył deweloper. Polecam!"

 • Opinia Pani Iwony, klientki od odbioru mieszkania:

"Ja także odbierałam mieszkanie od dewelopera. Usługa została wykonana profesjonalnie. Nie mam żadnych zastrzeżeń."

 • Pani Wioletta:

"Bardzo rzetelna i profesjonalna firma. Cena usługi stanowiła tylko ułamek ceny nieruchomości. Polecam."

 • Pan Kamil docenił w swojej opinii naszą infolinię pomagającą przy odbiorze mieszkania

"Bardzo fajnie. Odbiór przeprowadzony fachowo, ze wszystkimi urządzeniami. Podczas odbioru działa również "infolinia" prawna gdzie można zadzwonić w sprawie podpisania protokołu itp."

 • Na sam koniec opinia Pani Urszuli, która razem z nami wykonała odbiór domu:

"Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc w odbiorze naszego domu. Polecamy za szybkość obsługi- z dnia na dzień umówiony termin odbioru. Polecamy za profesjonalizm - znalezienie szczegółów, których sami byśmy nie znaleźli. Polecamy za wysoki poziom kultury Inspektora odbierającego z nami dom oraz za profesjonalny sposób rozmowy z deweloperem."

Dziękujemy za wszystkie pozytywne opinie klientom, którym pomogliśmy w odbiorze mieszkania.

Obszary Warszawy, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Warszawy:

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowany naszymi usługami odbioru mieszkania w Warszawie, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią: 797 014 014.


Tu honorujemy kartę warszawiakaZałożyciel Pewnego Lokalu. Specjalista prawa nieruchomości. Doktor nauk prawnych (doktorat z prawa ochrony konsumentów). Z zamiłowania inwestor i analityk rynku mieszkaniowego. Wielokrotny gość telewizji (TVP, TVN, Polsat), gdzie wypowiadał się na tematy rynku nieruchomości i ochrony praw nabywców.

Rozwiń tekst

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Warszawie.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całej Warszawy i okolic.

Pewny Lokal - odbiory mieszkań, Wileńska 69, 03-416 Warszawa, Polska, 797 014 014

Historie i opinie naszych klientów

W Warszawie mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Jakość i zakres świadczonej usługi inżyniera, przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Jestem bardzo zadowolona, że zdecydowałam się na sprawdzenie techniczne lokali właśnie w ”

Magdalena Jońska
ikona apostrofu

„Serdecznie polecam. Osoba, która pomagała nam w odbiorze była w pełni profesjonalna od początku do końca i pomagała przy kontakcie z deweloperem. Dodatkowo świetny kontakt po stronie firmy.”

Przemysław Lis
ikona apostrofu

„Bardzo miło i profesjonalnie, szybkie i szczegółowe podejście do oceny warunku wykonania mieszkania .Warto korzystać z takich usług .Polecam.!”

Andrzej Rybicki
ikona apostrofu

„Szczerze mogę polecić usługę odbioru technicznego. Szkoda, że inżynier wykonujący usługę, pan Mikołaj, nie mieszka w sąsiedztwie - takich ludzi ze świecą szukać!”

Wojciech Mańkowski
ikona apostrofu

„ Wszystko super. Od pierwszego kontaktu do zakończenia współpracy. Pełny pakiet informacji, bezproblemowy kontakt, punktualność, szacunek do klienta, profesjonalny odbiór - rzadkość w dzisiejszych czasach. Polecam :) ”

Kaja Wróbel
ikona apostrofu

„ Gorąco polecam firmę Pewny Lokal. Od pierwszego kontaktu z infolinią firmy doświadczałem wyjątkowej obsługi klienta. Łatwo dostępne terminy oraz szybka i efektywna komunikacja sprawiły, że cały proces przebiegł sprawnie i bezproblemowo. Kompetencja i staranność inżynierki, która prowadziła proces odbioru lokalu, zapewniły mi pewność, że wszystko jest w najlepszym porządku. Jestem bardzo zadowolony z usług tej firmy i z pewnością będę ją polecał innym. ”

Maksym Hbur
ikona apostrofu

„ Gorąco polecam tę Firmę. Pani inżynier przybyła punktualnie, okazała się osobą nie tylko bardzo kompetentną, ale także niezwykle sympatyczną i uczynną. Fachowo i szybko dokonała pomiarów i koniecznych ocen. Nie polecam odbioru mieszkania bez udziału fachowca, a najlepiej godnego zaufania. ”

Ryszard Nowosadzki
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera w Warszawie.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie, usterkę znaleziono na warszawskich Bielanach

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna, problem wykryty na osiedlu dewelopera Murapol w Warszawie

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro'), usterka znaleziona na Bemowie

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji, wada znaleziona Na Woli

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej, usterka znaleziona w inwestycji Nowa Grochowska

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości), inwestycja z warszawskiej dzielnicy Ursus

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody, inwestycja dewelopera Novisa Development w Warszawie

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powłoki lakierniczej na grzejniku w warszawskiej dzielnicy Śródmieście

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym w dzielnicy Wawer

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową na terenie Rembertowa

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku na Białołęce

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego na warszawskim Wawrze

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej w inwestycji dewelopera Develia

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu na Żoliborzu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu na warszawskim Ursynowie

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy w inwestycji dewelopera Home Invest

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej na warszawskiej Ochocie

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej w inwestycji na Bielanach

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem w inwestycji w Warszawie, dzielnica Włochy

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem na warszawskiej Woli

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego w inwestycji w Ursusie

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem w warszawskim Rembertowie

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych na Bemowie

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy w Wawrze. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej na Ursynowie.

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności w inwestycji w Warszawie.

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany na Bielanach.

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji na Bemowie.

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji na Bemowie.

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej w inwestycji na warszawskiej Ochocie

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza na Woli

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem) w Rembertowie

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego w warszawskim Ursusie

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego na Bielanach

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe na Białołęce, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu na Woli

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek na warszawskim Wawrze

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza na Bemowie

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w inwestycji znajdującej się na warszawskim Śródmieściu

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia) w inwestycji w centrum Warszawy

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy na warszawskiej Woli

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna) na Bemowie

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu w Rembertowie

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady na Bielanach

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna) w inwestycji na Białołęce

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Warszawie?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Warszawie?

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Warszawie

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Warszawie

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Warszawie nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.