Robyg


Robyg - opinie z odbiorów technicznych i analiza umowy deweloperskiej

gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pusta
4.1/5 jakość (liczba usterek)
na podstawie 906 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pusta
3.8/5 jakość (powaga usterek)
na podstawie 906 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka półpełna
4.7/5 obsługa klienta
na podstawie 906 odbiorów

Jakość wykonania poszczególnych elementów na inwestycjach dewelopera Robyg

ikona tynki
TYNKI
średnia 4.1/5 z 906 odbiorów
ikona wylewki
WYLEWKI
średnia 4.5/5 z 906 odbiorów
ikona okna
OKNA
średnia 3.2/5 z 906 odbiorów
ikona wilgotność
BRAK ZAWILGOCEŃ
średnia 4.9/5 z 906 odbiorów

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

2023-07-23 (aktualizacja: 2023-07-23)

Robyg – opinie o słynnym deweloperze

Jeden z największych rynkowych gigantów ma każdą kolejną inwestycję dobrze przemyślaną, a przemawiają za nim dekady doświadczenia, przez co ogólnie zbiera dobre opinie.

Robyg wymaga jednak sprawdzenia przed podpisaniem umowy tak jak każdy inny deweloper.

Przyjrzyjmy się więc wspólnie, czym tak naprawdę charakteryzuje się deweloper Robyg oraz na co warto zwrócić uwagę, jeżeli zdecydujemy się na jego ofertę lokali mieszkaniowych.

Robyg – czołówka deweloperki w Polsce

Firma w 2020 roku kupiła Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane WPB.

Jeśli chodzi o nagrody i wyróżnienia, to można wymienić tytuł Firmy Dobrze Widzianej Business Center Club.

Korzystając ze swojej skali, deweloper kupuje banki ziemi w różnych polskich miastach, zabezpieczając sobie tym samym budowę mieszkań na kolejne lata.

Biorąc pod uwagę, jak długo firma jest na rynku, ilość ukończonych inwestycji nie przytłacza, a każda sprawia wrażenie przemyślanego, rozpisanego czasem na dekadę projektu o indywidualnym charakterze.

Jakie są ogólne opinie o Robyg?

Mieszkańcy doceniają ekologiczny charakter osiedli. Opinie o Robyg często koncentrują się wokół systemu Smart Home, dzięki któremu rachunki mogą być o 30 proc. niższe — jest to ważne w dobie galopujących podwyżek prądu oraz innych mediów.

Robyg wprowadził go jako pierwszy w Polsce bez dodatkowych opłat. Dba też o zieleń na osiedlach, podkreślając zarówno korzystne właściwości np. pnączy na elewacjach, jak i aspekt estetyczny, co niewątpliwie wpływa korzystnie na komfort mieszkańców.

Właściciele mieszkań mogą też korzystać ze zniżek w ramach Robyg Club, jeśli polecą zakup mieszkania u tego dewelopera komuś znajomemu, co niewątpliwie jest swoistą nowością na polskim rynku mieszkań deweloperskich. Rozwiązanie to wbrew pozorom jest korzystne dla obu stron — strona polecająca zyskuje różnego rodzaju rabaty, między innymi do sklepów wnętrzarskich (co niewątpliwie jest pomocne w trakcie urządzania nowego mieszkania), natomiast deweloper dzięki tak zwanemu marketingowi szeptanemu zyskuje nowych klientów.

Robyg – charakter osiedli i mieszkań

Inwestycje w Warszawie koncentrują się głównie w dzielnicach peryferyjnych takich jak Bemowo, Białołęka czy Ursus. Dzięki temu mieszkania mogą być stosunkowo tanie jak na warszawskie realia.

Osiedla są zróżnicowane architektonicznie, od kameralnych Apartamentów Królewskich w Wilanowie, przez osiedle Modern Space z przeszklonymi balkonami, po kolorowe detale osiedla Życzliwa Praga (warto jednak wspomnieć, że osiedle Życzliwa Praga w rzeczywistości znajduje się raczej na dalekim Tarchominie).

Z kolei Modern Space to pierwsze w ofercie tego dewelopera mikroapartamenty, których powierzchnia zaczyna się od 17 mkw.

Ciekawa jest oferta dewelopera w Trójmieście, gdzie ma m.in. osiedle Lagom inspirowane klimatem skandynawskim czy wysmakowane Porto w dzielnicy Nowy Port.

Władze grupy podkreślają, że zależy jej na przyjaznym klimacie osiedli.

Nadmotławie Estate to jedyna inwestycja w części przygotowana z myślą o wynajmie krótkoterminowym, który jest szczególnie popularny jako lokata kapitału wśród inwestorów kupujących za gotówkę.

Przyjazną społeczność udało się stworzyć np. w Willi nad Potokiem we Wrocławiu, gdzie wszystkie lokale mają dwa pokoje, a więc są idealne dla młodych osób dopiero myślących o założeniu rodziny.

Robyg podkreśla ekologiczne funkcje na swoich osiedlach, takie jak ładowarki dla samochodów elektrycznych czy panele fotowoltaiczne, co po pierwsze dosyć dobrze wpasowuje się w obecne trendy ekologiczne, po drugie jak już wcześniej wspomnieliśmy, pozwala na obniżenie rachunków za media.

Co jeszcze warto wiedzieć o tym deweloperze?

Wśród osiedli są też jedne z największych w Polsce, jak np. Lawendowe Wzgórza w Gdańsku, w których jest łącznie ponad 2 tys. mieszkań w 33 budynkach. To jedna ze sztandarowych inwestycji, przy których na przestrzeni dekady pracowało niemal codziennie
150 osób.

Według branżowych opinii o Robyg zdarza się, że podejmuje się inwestycji trudnych, jak np. w Poznaniu, gdzie do budowy jednego osiedla trzeba było najpierw przygotować infrastrukturę o wartości 20 mln zł.

Z kolei w warszawskim Wilanowie firma budowała most.

Robyg jest też sponsorem Chóru Kameralnego Schola Cantorum Gedanensis.

Zatrudnia łącznie ok. 400 osób (stan na rok 2020). Poniżej znaleźć można fragmenty licznych raportów sporządzonych przez inżynierów, którzy oceniali stan mieszkań tego dewelopera i wydawali o nich opinie.

Robyg z uwagi na skalę działalności jest jedną z firm budowlanych, w jakich nasi klienci najczęściej kupują mieszkanie.

Mimo że firma może pochwalić się dość dużą solidnością i licznymi zadowolonymi klientami, zawsze polecamy wykonanie pełnego standardowego odbioru mieszkania przed zakupem i analizę umowy.

Odbiór techniczny mieszkania Robyg

Jeżeli chodzi o odbiór techniczny mieszkań, jakie sprzedaje deweloper, to jest on przeprowadzany przez wysoce wykwalifikowanych inżynierów, jakich posiada w swojej ekipie nasza firma Pewny Lokal.

Jest to ważne, gdyż każdy odbiór techniczny jest zakończony sporządzeniem protokołu, na podstawie którego możemy wnioskować o usunięcie usterek na koszt dewelopera. Dlaczego to odgrywa kluczową rolę? Po pierwsze wiele wad nie jest widocznych na pierwszy rzut oka, po drugie pozwala to na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z naprawami, które często potrafią być wysokie.

Niestety, mimo dobrych opinii kupujących, również mieszkania deweloperskie od firmy Robyg również potrafią mieć wady techniczne.

Przedstawiamy przykładowe opinie naszych inżynierów o jakości mieszkań oddawanych przez dewelopera Robyg:

Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja City Sfera, Warszawa:
”Pokój nr 1: pęknięcia tynku, parapet wewnętrzny rysy, pęknięta uszczelka przyszybowa, rama okienna ubytki wewnętrzne i zewnętrzne, posadzka zawyżenia, rysa na szybie. Łazienka: zawyżenie posadzki. Holl: pęknięcia tynku, zawyżenia posadzki, posadzka- ruch płyt przy dylatacji. Salon/Aneks kuchenny: pęknięcia tynku, brak płaszczyzny sufitu, parapet wewnętrzny- rysy, rama okienna- rysy zewnętrzne, rysy na szybie, zapadnięta uszczelka, zawyżenia posadzki, sufit- brak płaszczyzny. Pokój nr 2: pęknięcia tynku, rysy na parapecie wewnętrznym, posadzka- zawyżenia, rysa na szybie. Pokój nr: 3 pęknięcia tynku, ubytek zewnętrzny na ramie okiennej, wymagane poprawki tynkarskie”.
 
Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja Osiedle Kameralne, Warszawa:
”Salon: parapety zewnętrzne porysowane, balkon: brak silikonu przy łączeniu balkonów Korytarz: drzwi wejściowe ubytki na ościeżnicy, sypialnia: do regulacji okno”.


Odbiór techniczny, grudzień 2019, inwestycja Green Mokotów, Warszawa:
 Pokój nr 1: rama okienna ubytki/rysy wewnątrz oraz zewnątrz, parapet zewnętrzny- rysy, tynk- pęknięcie glif wewnętrzny oraz punkt oświetleniowy. Hol: obróbka punktu oświetleniowego przy drzwiach zewnętrznych. Salon: obróbka tynku przy punktach oświetleniowych, rama okienna ubytki wewnątrz/zewnątrz. Balkon: barierka rysy — wymaga doczyszczenia".


Odbiór techniczny, grudzień 2019, inwestycja Zajezdnia Wrzeszcz, Gdańsk:
”Zarysowania na ramach okiennych, ubytki w ramach zabrudzenia okien i rolet od zewnątrz, dwie rolety niedziałające, trzy dolewki (sypialnie, kuchnia), niedziałający sztywny łańcuch, spękania i zabrudzenia elewacji, obity narożnik”.


Odbiór techniczny, grudzień 2019, inwestycja Lawendowe Wzgórza, Gdańsk:
“Parapety zewnętrzne porysowane, uszkodzenia na ramach okiennych, porysowany parapet w aneksie kuchennym, gniazdka do regulacji, porysowana framuga drzwi wejściowych. Brak płaszczyzny w salonie i aneksie oraz brak płaszczyzny nad ościeżnicą w salonie i pierwszej sypialni”.


Odbiór techniczny, grudzień 2019, inwestycja Lawendowe Wzgórza, Gdańsk:
“Stolarka okienna brudna od farby, uszkodzona zaślepka od listwy, brud od silikonu na ramie okna, zaciek z gładzi za skrzynka elektryczna, rysa na ścianie, rysa na słupkach od płotu, zniszczona nakładka od płotu, dziura między posadzka a szachtem.”


Odbiór techniczny, kwiecień 2020, inwestycja Lawendowe Wzgórza, Gdańsk:
“Drzwi wejściowe- do regulacji, w łazience w środkowej części garb na posadzce 7 mm, na lewo od wejścia w dalszym rogu brak kąta prostego - odchylenie 5 mm, w aneksie kuchennym wystająca rura od wentylacji, przy szachcie brak kąta prostego odchylenie 8 mm, w sypialni garb na posadzce w środkowej części 4 mm, na ścianie na prawo od wejścia dodatkowe gniazdo RTV (nie było go na planach elektrycznych), na oknie dwa odpryski na dole po lewej stronie 1 mm po prawej 2 mm, w lewym dolnym rogu od zewnątrz porysowana rama okna, porysowany parapet i widoczna rdza (kropki na całej powierzchni).”


Odbiór techniczny, grudzień 2019, inwestycja Green Mokotów, Warszawa: “Ramy okienne we wszystkich pomieszczeniach rysy i ubytki”.


Odbiór techniczny, grudzień 2019, inwestycja Green Mokotów, Warszawa:
“Miejscowe zarysowania na pochwycie balustrady balkonowej, nieprawidłowo zamocowany panel szybowy balustrady balkonowej, zarysowania oraz ubytki lakieru na framudze okiennej od strony zewnętrznej, spękania przy progu okna balkonowego (odchodzące od dylatacji), ubytek szlichty pod gniazdami teletechnicznymi (sypialnia), zabrudzenia na ościeżnicy drzwi wejściowych, zarysowania na wizjerze, wysokość zamocowania grzejnika w łazience niezgodna ze zmianami lokatorskimi, wysokość wyjść wodnych prysznicowych niezgodna ze zmianami lokatorskimi.”


Odbiór techniczny, marzec 2020, inwestycja Modern City, Warszawa:
“Balkon- potrzebna poprawa ubytków fugi, zarysowania na pochwycie oraz słupkach balustrady balkonowej, stolarka okienna do regulacji, potrzebna poprawa estetyki wykończenia progu przy oknie balkonowym- spękania szlichty oraz ubytki. Salon- grzejnik lekko zarysowany, rysy na wizjerze, ościeżnica drzwi wejściowych do doczyszczenia. Brak kąta przy odpływie pralki w łazience.”


Odbiór techniczny, marzec 2020, inwestycja Modern City, Warszawa:
“Brak uszczelki w górnym zawiasie drzwi wejściowych, zarysowana poręcz balkonowa, niewyregulowane drzwi balkonowe, zarysowana rama drzwi balkonowych, uszkodzone gniazdko w kuchni, rysy na ścianach.”

Umowa deweloperska Robyg

Wraz z odbiorem technicznym, niezwykle ważne jest sporządzenie poprawnej umowy deweloperskiej, gdyż pozwala ona uniknąć różnych nieuczciwych praktyk deweloperskich, polegających na zwiększeniu, lub zmniejszeniu metrażu mieszkania, co z kolei może wpłynąć na jego cenę.

Można się przed tym zabezpieczyć, określając w umowie, o ile procentowo może się zmniejszyć, bądź zwiększyć metraż, oraz z czym będzie się wiązało przekroczenie tej liczby.

Co ważne, umowa tego typu ma charakter aktu notarialnego.

Nasza firma Pewny Lokal rozumie, że wielu klientów nie zna się na przepisach prawnych, dlatego też nasz zespół prawników specjalizujących się w sprawach związanych z szeroko rozumianym zakupem nieruchomości deweloperskich może sprawdzić dla Państwa, czy umowa, którą zamierzacie zawrzeć z deweloperem Robyg, nie zawiera niekorzystnych dla was zapisów.


Czytaj dalej:

Robyg Deweloper kontakt
Robyg Deweloper inwestycje

Już kupiłeś i masz przed sobą odbiór deweloperski?

Zamów odbiór Dowiedz się więcej

Kupujesz nieruchomość u dewelopera? Nie rób tego bez prawnika!

Zamów analizę prawną Dowiedz się więcej

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

Obejrzyj filmy o naszych usługach

Zobacz opinie o inwestycjach dewelopera Robyg

Wiarygodne opinie inżynierów Pewny Lokal z odbiorów mieszkań

Sprawdź opinie o inwestycjach dewelopera

Zobacz też opinie o innych deweloperach: