Porada prawna lub napisz do nas

Umowa deweloperska Wrocław

W 2019 r. już klientów!
Porada prawna
Zobacz ofertę wszystkich usług prawnych: zobacz ofertę

Napisali o nas

Umowa deweloperska prawnik Wrocław

Stale rośnie popularność Wrocławia zarówno wśród turystów, studentów wybierających ten region na dalszą ścieżkę kształcenia ale również wśród ludzi, którzy upatrują we Wrocławiu ośrodek życia i planują w nim osiąść kupując mieszkanie od dewelopera. Do najpopularniejszych dzielnic należą Krzyków, Śródmieście, Psie Pole, Stare Miasto oraz Biskupin. Wszystkie te czynniki, wpływają na to, że miasto stale się rozwija i planuje kolejne inwestycje m. in. cały czas remontując piękną starówkę, jak również organizując wiele imprez kulturalnych (koncerty, wystawy, pikniki kulinarno-rodzinne). Dzięki temu miasto tętni życiem i zostało laureatem konkursu na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku. Jeżeli Ciebie również zauroczyło największe miasto Dolnego Śląska i planujesz zakup mieszkania od dewelopera warto abyś skorzystał z usług profesjonalistów. Najbardziej kompleksową analizę umowy deweloperskiej oferuje raport Pewny Lokal.

Nieuczciwi deweloperzy Wrocław

Problemy bankructw deweloperów zdarzają się w wielu Polskich miastach m. in. Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Łodzi czy Katowicach tak również sytuacja taka może się przytrafić wrocławskim deweloperom. Nie warto zakładać , że dla ochrony kupującego mieszkanie od dewelopera wystarczy ustawa deweloperska, ponieważ nie zabezpiecza ona przed wszystkimi przypadkami niewypłacalności dewelopera, czego najlepszym przykładem jest głośno komentowany w mediach przypadek bankructwa dewelopera Concepthouse, od którego mieszkańcy domagali się aktów notarialnych a zamiast tego dostali informacje, że deweloper wystąpił do sądu z wnioskiem o upadłość. Mieszkańcy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, nie mając innego wyjścia niż uregulować długi albo stracić mieszkania i zostać z ogromnymi kredytami. Właśnie dlatego tak ważna jest dokładna analiza umowy deweloperskiej oraz innych dokumentów związanych z lokalem. Odpowiedni audyt umowy deweloperskiej zapewni Raport Pewny Lokal.

Umowa deweloperska radca prawny Wrocław

Jak widać, zakup mieszkania od dewelopera nie jest zupełnie bezpieczny i wiąże się ze sporym ryzykiem. Bankructwo dewelopera jest zdecydowanie najbardziej dotkliwą okolicznością dla kupującego mieszkanie, ale nawet kiedy do tego nie dojdzie to wciąż istnieje możliwość, że umowa deweloperska przewiduje dla niego niekorzystne skutki. Mowa o klauzulach abuzywnych, czyli postanowieniach umownych niezgodnych z prawem, za pomocą których deweloper chce uzyskać jak najlepsze warunki dla siebie. Tak poważna decyzja jak zakup mieszkania, powinna być przemyślana a sam proces zakupy najlepiej aby był przeprowadzony za pomocą specjalisty, który dokona dokładnego przeglądu umowy deweloperskiej jak również zapozna się z dokumentacją dotycząca mieszkania, które planujesz kupić od dewelopera. Należy również zwrócić uwagę na zawartość wpisów w księgach wieczystych działki, aby upewnić się, że nie ciąży na niej hipoteka czy roszczenia. Z pomocą przy zakupie mieszkania od dewelopera przychodzi Pewny Lokal, który oferuje sporządzenie kompleksowego audytu umowy zakończonego Raportem dzięki, któremu będziesz miał pewność, że Twoja sytuacja jest bezpieczna.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniale podejscie do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji Pan odpowiedział wyczerpujaco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu we Wrocławiu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Weryfikujemy ryzyka prawne w umowach deweloperskich i księgach wieczystych.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań we Wrocławiu

Nasi fachowcy znają normy budowlane, a podczas odbioru wszystkie usterki mieszkania wpisują do protokołu.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów