Zarezerwuj

Potrzebujesz pomocy prawnej przy podpisaniu umowy z deweloperem lub przy sprawdzeniu wiarygodności i bezpieczeństwa inwestycji?

zdjęcie pokoju

Umowa deweloperska Wrocław

Pewny Lokal to kancelaria specjalizująca się w analizie umów deweloperskich i pomocy nabywcom w kupnie mieszkania od dewelopera. Działamy w całej Polsce i mamy najwięcej pozytywnych opinii w internecie.

aktualizacja: 2 stycznia 2021 r.

Umowa deweloperska prawnik Wrocław

Stale rośnie popularność Wrocławia zarówno wśród turystów, studentów wybierających ten region na dalszą ścieżkę kształcenia ale również wśród ludzi, którzy upatrują we Wrocławiu ośrodek życia i planują w nim osiąść kupując mieszkanie od dewelopera. Do najpopularniejszych dzielnic należą Krzyków, Śródmieście, Psie Pole, Stare Miasto oraz Biskupin. Wszystkie te czynniki, wpływają na to, że miasto stale się rozwija i planuje kolejne inwestycje m. in. cały czas remontując piękną starówkę, jak również organizując wiele imprez kulturalnych (koncerty, wystawy, pikniki kulinarno-rodzinne). Dzięki temu miasto tętni życiem i zostało laureatem konkursu na Europejską Stolicę Kultury w 2016 roku. Jeżeli Ciebie również zauroczyło największe miasto Dolnego Śląska i planujesz zakup mieszkania od dewelopera warto abyś skorzystał z usług profesjonalistów. Najbardziej kompleksową analizę umowy deweloperskiej oferuje raport Pewny Lokal.

Prawnik pomagający przy umowie deweloperskiej.
Od konkurencji we Wrocławiu różnimy się m.in. tym, że pracujemy na rzecz nabywców nieruchomości, a nie także na rzecz deweloperów.

Nieuczciwi deweloperzy Wrocław

Problemy bankructw deweloperów zdarzają się w wielu Polskich miastach m. in. Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Łodzi czy Katowicach tak również sytuacja taka może się przytrafić wrocławskim deweloperom. Nie warto zakładać , że dla ochrony kupującego mieszkanie od dewelopera wystarczy ustawa deweloperska, ponieważ nie zabezpiecza ona przed wszystkimi przypadkami niewypłacalności dewelopera, czego najlepszym przykładem jest głośno komentowany w mediach przypadek bankructwa dewelopera Concepthouse, od którego mieszkańcy domagali się aktów notarialnych a zamiast tego dostali informacje, że deweloper wystąpił do sądu z wnioskiem o upadłość. Mieszkańcy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, nie mając innego wyjścia niż uregulować długi albo stracić mieszkania i zostać z ogromnymi kredytami. Właśnie dlatego tak ważna jest dokładna analiza umowy deweloperskiej oraz innych dokumentów związanych z lokalem. Odpowiedni audyt umowy deweloperskiej zapewni Raport Pewny Lokal.

Umowa deweloperska radca prawny Wrocław

Jak widać, zakup mieszkania od dewelopera nie jest zupełnie bezpieczny i wiąże się ze sporym ryzykiem. Bankructwo dewelopera jest zdecydowanie najbardziej dotkliwą okolicznością dla kupującego mieszkanie, ale nawet kiedy do tego nie dojdzie to wciąż istnieje możliwość, że umowa deweloperska przewiduje dla niego niekorzystne skutki. Mowa o klauzulach abuzywnych, czyli postanowieniach umownych niezgodnych z prawem, za pomocą których deweloper chce uzyskać jak najlepsze warunki dla siebie. Tak poważna decyzja jak zakup mieszkania, powinna być przemyślana a sam proces zakupy najlepiej aby był przeprowadzony za pomocą specjalisty, który dokona dokładnego przeglądu umowy deweloperskiej jak również zapozna się z dokumentacją dotycząca mieszkania, które planujesz kupić od dewelopera. Należy również zwrócić uwagę na zawartość wpisów w księgach wieczystych działki, aby upewnić się, że nie ciąży na niej hipoteka czy roszczenia. Z pomocą przy zakupie mieszkania od dewelopera przychodzi Pewny Lokal, który oferuje sporządzenie kompleksowego audytu umowy zakończonego Raportem dzięki, któremu będziesz miał pewność, że Twoja sytuacja jest bezpieczna.

Analiza dokumentacji prawnej z Pewny Lokal:

DYSPOZYCYJNOŚĆ

Raport z analizy przygotowujemy w ciągu 48h.

ZGROMADZONA WIEDZA

Doświadczenie z setek przeanalizowanych umów.

JEDNOLITY FORMAT USŁUG

Raporty wykonywane są według sprawdzonego schematu

DOŚWIADCZENI PRAWNICY

Analizy umów wykonują doświadczeni prawnicy

Obejrzyj krótki filmik o naszej usłudze analizy umowy deweloperskiej:

Specjaliści w Pewny Lokal

W wyborze osoby specjalizującej się w analizie umów deweloperskich należy kierować się przede wszystkim doświadczeniem pracujących w niej specjalistów. W firmie Pewny Lokal pracują prawnicy i adwokaci, którzy są ekspertami w dziedzinie prawa nieruchomości. Ich niezaprzeczalnym atutem jest ciągła styczność z inżynierami i inspektorami budowlanymi. Dzięki temu dysponuj unikalną na rynku wiedzą na styku prawa nieruchomości i techniki budowlanej. Analizy umów zaczynają się już od 249 zł i w tej cenie sprawdzimy nie tylko umowę ale także prospekt informacyjny, KRS, księgi wieczyste, niepokojące informacje prawne czy sprawdzenie bazy Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod kątem niedozwolonych klauzul. Co więcej jako jedyni na rynku obiecujemy przygotowanie analizy w ciągu 48h. Naszą maksymą jest jak najlepsza pomoc w świadomym kupnie nieruchomości przez naszych klientów, dlatego też z chęcią pomagamy rozwiać wszelkie wątpliwości w czasie konsultacji telefonicznych lub odpowiadając na pytania do analizy.

Szef Kancelarii Pewny Lokal

dr Piotr Semeniuk

zdjęcie Piotra Semieniuka

Piotr ma dziesięcioletnie doświadczenie w świadczeniu usług prawnych. Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa konsumentów, konkurencji oraz prawa nieruchomości. W przeszłości był m.in. szefem działu prawnego Polityki Insight oraz pracował w renomowanych międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych.

zdjęcie Piotra Semieniuka

Szef Kancelarii Pewny Lokal

dr Piotr Semeniuk

Piotr ma dziesięcioletnie doświadczenie w świadczeniu usług prawnych. Jest autorem wielu publikacji z zakresu prawa konsumentów, konkurencji oraz prawa nieruchomości. W przeszłości był m.in. szefem działu prawnego Polityki Insight oraz pracował w renomowanych międzynarodowych i polskich kancelariach prawnych.

Na co uważać, podpisując umowę deweloperską?

Zobacz film z wywiadu z dr. Piotrem Semeniukiem w Rzeczpospolita TV
Jak to działa?


ZAMÓWIENIE

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.


ANALIZA PRAWNA

Doświadczony prawnik
sprawdza projekty umów
i księgi wieczyste oraz
weryfikuje stan prawny nieruchomości.


FINALNY RAPORT

Przesyłamy przejrzysty
raport na e-mail klienta 48h
po złożeniu zamówienia


ZAMÓWIENIE

Wystarczy, że prześlesz projekt dokumentacji prawnej lub podasz numer księgi wieczystej.


ANALIZA PRAWNA

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.


FINALNY RAPORT

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia


Ile to kosztuje?

Na rynku koszt analizy prawnej umowy deweloperskiej wynosi od 300 zł do nawet 2000 zł. Zwykle podstawowa analiza w cenie 300-400 zł będzie polegała na sprawdzeniu samej umowy i przesłaniu krótkiego podsumowania z wskazaniem najistotniejszych rzeczy drogą mailową. W cenie 400-600 zł możemy liczyć na sprawdzenie umowy deweloperskiej, prospektu informacyjnego i głębszej analizy, gdzie specjalista przygotuje propozycje zmian poszczególnych klauzul. W budżecie powyżej 600 zł możemy spodziewać się dogłębnej analizy całej dokumentacji przez doświadczonego prawnika, przygotowanie kompleksowej analizy prawnej umowy z propozycją zmian klauzul (nawet kilkoma wersjami), przejrzenie wszystkich publicznych rejestrów oraz pomoc w negocjacji z deweloperem. Jeżeli chodzi o czas analizy to standardowo należy liczyć się z 3-5 dniami roboczymi od przesłania dokumentacji i opłacenia usługi. Często jest tak, że renomowane firmy lub kancelarie oferują analizę umowy deweloperskiej już od 300 zł, co wydaje się być dużą okazją dla nabywcy. Może przecież liczyć na sprawdzenie dokumentów przez prawnika z wieloletnim doświadczeniem w okazyjnej cenie. Niska cena ma swoje uzasadnienie i najczęściej oznacza jednak bardzo pobieżną analizę. Najczęstszą dopłatą jest dodatkowe przejrzenie aneksów, pozwoleń, rzutów etc. (100-200 zł). Analiza w trybie ekspresowym może nas kosztować 100 zł więcej. Konsultacja z prawnikiem to zwykle koszt od 100 do 230 zł. Opłatę może też stanowić sprawdzenie dodatkowej umowy przedwstępnej na garaż lub umowy przedwstępnej sprzedaży udziałów w drodze dojazdowej/terenie wspólnym. Zadanie kilku pytań do przygotowanej analizy również nie będzie za darmo.

Nasze pakiety

basic

Analiza w ciągu

48h!

analiza projektu umowy deweloperskiej pod kątem postanowień umownych odbiegających od standardów rynkowych i nielegalnych klauzul

analiza ewentualnych załączników do umowy (pełnomocnictwa, służebności, harmonogramy rat)

comfort

Najczęściej wybierany!

Analiza w ciągu

48h!

analiza bezpieczeństwa inwestycji na podstawie prospektu dewelopera oraz ksiąg wieczystych gruntu weryfikacja wiarygodności dewelopera m in. w bazach KRS oraz UOKiK

możliwość odbycia 45-minutowej konsultacji z doświadczonym prawnikiem

premium

Analiza w ciągu

48h!

naniesienie zmian w trybie śledzenia zmian na projekcie umowy

sporządzenie e-maila do dewelopera z propozycją zmian

W 2020 zaufało nam prawie 10 000 klientów!


logo google 5 gwiazdeklogo facebook 5gwiazdek

Ocena 4,8 w serwisach Google i Facebook na podstawie ponad 800 opinii

„Prawnik firmy Pewny Lokal analizował nam umowę kredytową. Zobowiązanie na całe życie. Dzięki tej analizie dowiedzieliśmy się, że koszt kredytu, który ustaliśmy z doradcą kredytowym różni się od tego na umowie.”

Aleksander i Joanna z Poznania

Nasze usługi prawne

W ramach analizy dokumentacji prawnej możemy zaproponować:

ANALIZA UMOWY
DEWELOPERSKIEJ

ANALIZA UMOWY
REZERWACYJNEJ/
PRZEDWSTĘPNEJ

ANALIZA UMOWY
KREDYTOWEJ

ANALIZA UMOWY
SPRZEDAŻY

ANALIZA KSIĄG
WIECZYSTYCH

AUDYT PRAWNY
DZIAŁKI

Nie widzisz usługi, która by Cię interesowała?

Napisz do nas ze swoją sprawą, a na pewno znajdziemy rozwiązanie!

Poniżej lista przykładowych deweloperów, których umowy przeanalizowali nasi prawnicy:

 • Dom Development
 • Murapol
 • Atal
 • Robyg
 • LC Corp
 • JW Construction
 • Polnord
 • Echo Investment
 • Vantage
 • Echo Investment
 • Marvipol
 • Archicom
 • Skanska
 • InterBud
 • Triton
 • Inpro
 • BudDom
 • Hines
 • Grimp Deweloper
 • Budimex
 • Activ Investment
 • Arche
 • Dantex
 • Imperial
 • Yareal
 • Soho Development
 • Żagiel Dom
 • Bouygues Immobilier
 • Strabag