Umowa deweloperska Warszawa

W 2018 r. już klientów!
średnia 5 ze 128 opinii w Google opinie
średnia 5 z 60 opinii w serwisie Facebook

Napisali o nas

Słoiki w Warszawie sprawdzają klauzule abuzywne

Warszawa, jak to stolica, ściąga do siebie mieszkańców z całej Polski (tzw. słoiki). Wśród napływowej ludności popularne jest kupowanie mieszkań deweloperskich, to wszakże oznaka statusu społecznego, szczególnie jeśli lokal mieści się w prestiżowej dzielnicy takiej jak Mokotów, Żoliborz, Śródmieście, Ochota, czy – choć tutaj co bardziej zadzierający nosa Warszawiacy będą się zapewne spierać – Wola i Praga Południe. Przed zakupem wymarzonego mieszkania przeciętnych Warszawiak musi co prawda „odrobić pańszczyznę” w jednej z zachodnich korporacji, ale czego się nie robi dla własnych czterech kątów. W Warszawie sporo też prawników, dlatego akurat tutaj popularne jest sprawdzanie umowy deweloperskiej pod kątem niedozwolonych klauzul abuzywnych, ryzyk oraz innych sprzecznych z prawem postanowień. Najbardziej kompleksową analiza umowy deweloperskiej oferują jednak jedynie raporty Pewny Lokal.

Nieuczciwi deweloperzy Warszawa

Tak jak w całym kraju w Warszawie zdarzają się bankructwa deweloperów. Miała im co prawda zapobiec ustawa deweloperska, ale nie ochroni ona konsumenta przed wszystkimi przypadkami niewypłacalnego dewelopera. Przykładowe stołeczne „niewypały” deweloperskie to np. inwestycja na Ursynowie („Zakątek Cybisa”) prowadzona przez dewelopera Włodarzewska S.A. Deweloper od kilku lat spóźnia się z inwestycją: doprowadziło to nawet do tego, że w 2017 r. kilkudziesięciu mieszkańców, którzy mieli otrzymać klucze do swoich mieszkań wyszło na ulice protestując i domagając się swoich praw.

Prawnik umowa deweloperska Warszawa

Jak zabezpieczyć się więc przed niewypłacalnością dewelopera w Warszawie? Z pewnością warto wybierać sprawdzone firmy, na przykład te działające na giełdzie: wiele z nich buduje w Warszawie swoje osiedla (chociażby Marvipol czy Dom Development). Kupując mieszkanie u mało sprawdzonego dewelopera można skończyć chociażby tak, jak klienci grupy Dolcan (dewelopera stawiającego np. inwestycje Rubikon w warszawskiej dzielnicy Włochy). Dolcan opóźnia inwestycje i istnieje ryzyko, że konsumenci nie otrzymują swoich lokali – powodem problemów dewelopera jest bankructwo SK Banku, który przez ostatnie lata kredytował mieszkaniowe inwestycje przedsiębiorcy. Bezpieczne kupno mieszkania na rynku pierwotnym jest jednak możliwe, nawet od małego i początkującego dewelopera. Należy wtedy jednak szczegółowo przyjrzeć się umowie deweloperskiej oraz prospektowi informacyjnemu i upewnić się, że te zabezpieczają nasze interesy – w tym celu rekomendujemy zamówienie raportu Pewny Lokal.

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu w Warszawie

Sprawdzamy teżstan techniczny

Weryfikujemy stan prawny mieszkań oraz sporządzamy raporty o umowach deweloperskich.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy deweloperskiej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań w Warszawie

Inżynierowie naszej firmy pomagają klientom wpisać wszelkie niezbędne usterki do protokołu odbioru.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Sprawdzamy też stan prawny lokali w innych miastach!

Analizujemy też księgi wieczyste

Zobacz

Dokonujemy też odbiorów mieszkań

Zobacz