Pomoc prawników przy kupnie mieszkania lub domu

Pewny Lokal to ogólnopolska kancelaria pomagająca sprawdzić stan techniczny nieruchomości i bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom.
W 2020 r. 9000 klientów!
Zamów analizę prawną
Zobacz ofertę wszystkich usług prawnych: zobacz ofertę

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

8 marca 2020

1. Na czym polega nasza usługa kompleksowego audytu prawnego nieruchomości?

Pewny Lokal to firma powstała z myślą o umożliwieniu Polakom bezpiecznego kupowania mieszkań i domów. Ułatwiamy przeciętnemu nabywcy mieszkania „wydestylowanie” z ksiąg wieczystych potrzebnych mu informacji o nieruchomości. Zanim uruchomiliśmy nasze usługi, stworzyliśmy oprogramowanie do zaawansowanej analityki ksiąg wieczystych.

Dowiedz się więcej o naszych usługach

Poza analizą ksiąg wieczystych oferujemy także pomoc prawników w przygotowaniu i negocjowaniu bezpiecznej umowy przedwstępnej, a także umowy sprzedaży mieszkania lub domu. Pomagamy nabywcy w negocjowaniu bezpiecznych dla niego klauzul umownych, a także przestrzegamy go przed postanowieniami umownymi, których pod żadnym pozorem nie powinien podpisać. Oferujemy możliwość odbycia konsultacji z prawnikiem wyspecjalizowanym w prawie nieruchomości. Innymi słowy: przeprowadzamy nabywcę mieszkania i domu w bezpieczny sposób przez proces kupna nieruchomości.

2. Jakie informacje znajdziesz w naszych raportach prawnych?

Nasze raporty o księgach wieczystych nieruchomości składają się z trzech części: podsumowania, ksiąg wieczystych w „pigułce” oraz części z objaśnieniami i rekomendacjami. Pierwsza część wskazuje, na które informacje należy zwrócić szczególną uwagę podczas lektury raportu. W części drugiej znajduje się podsumowanie wszystkich przeanalizowanych ksiąg. W trzeciej części raportu objaśniamy informacje z części drugiej oraz wskazujemy na konkretne działania, jakie polecamy podjąć w celu zabezpieczenia się przed ryzykami prawnymi. Nasze raporty z ksiąg wieczystych nie tylko objaśniają prawną sytuację lokalu, flagują główne ryzyka prawne i sugerują jak się z nimi uporać, ale także – wykorzystując zgromadzone przez nas statystyki – pokazują, jak analizowane mieszkanie wypada na tle innych lokali w Polsce.

W raportach z analizy umów, zwracamy uwagę na niebezpieczne klauzule, klauzule nadające się do negocjacji oraz klauzule odstające od standardów rynkowych. Podczas konsultacji nasz prawnik upewnia się, że nabywca nieruchomości ma świadomość konsekwencji prawnych umowy, którą podpisuje.

3. Czym są księgi wieczyste?

Księgi wieczyste są podstawowym źródłem informacji o sytuacji prawnej nieruchomości. To dzięki nim można dowiedzieć się o ciążących na mieszkaniu hipotekach, a także innych prawach i roszczeniach. W księgach znajduje się też precyzyjny opis lokalu oraz informacja o jego przeznaczeniu (a także przeznaczeniu budynku i gruntu). Z ksiąg wieczystych wynika też rodzaj praw, które do lokalu, budynku i gruntu posiada właściciel mieszkania. To od ksiąg zależy, jaki metraż mieszkania kupujemy oraz jakie pomieszczenia przynależne i pomocnicze wchodzą w skład lokalu. To wreszcie w księgach można wykryć przeróżne subtelności związane z sytuacją prawną spółdzielni mieszkaniowych, jeśli zdecydujemy się na kupno mieszkania spółdzielczego. Księgi wieczyste prowadzone są w wersji elektronicznej przez ministerstwo sprawiedliwości na stronie https://ekw.ms.gov.pl.

4. Dlaczego my?

Dzięki naszym raportom za niewielką kwotę (promil ostatecznej ceny sprzedaży) można uniknąć przykrych niespodzianek (np. roszczenia na gruncie, brak prawa do miejsca postojowego), oszczędzić czas konieczny do podjęcia decyzji o kupnie nieruchomości, a także zyskać argument w negocjacjach. Elektroniczne księgi wieczyste mają hermetyczną strukturę, a do przeprowadzenia ich kompleksowego audytu potrzebna jest także analiza „historycznych” części księgi (dostępnych w tzw. zupełnych treściach ksiąg wieczystych). Niezbędne jest także sprawdzenie ksiąg gruntu i budynku, w których położony jest lokal. Co więcej, żeby uniknąć wszystkich ryzyk prawnych, należy nie tylko sprawdzić wartości poszczególnych pól ksiąg wieczystych, ale także przeanalizować potencjalne niezgodności pomiędzy tymi polami, a także niezgodności pomiędzy różnymi polami w księdze mieszkania a polami w księdze budynku i gruntu. Dzięki naszemu oprogramowaniu, a także zgromadzonej wiedzy jesteśmy w stanie wychwycić wszelkie ważne informacje i nieprawidłowości w księgach i tym samym przeanalizować stan formalno-prawny mieszkania.

5. Zniżki na inżynieryjny audyt nieruchomości

Pewny Lokal to nie tylko kancelaria specjalizująca się w prawie nieruchomości, ale także ogólnopolska firma inżynieryjna oferująca usługi kompleksowego audytu technicznego mieszkania i domu. Dla klientów, którzy zamówią nasze usługi prawne oferujemy atrakcyjne zniżki na usługi inżynieryjne.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 28 opinii.

DARMOWE PORADNIKI PEWNY LOKAL

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Punktujemy ryzyka prawne przy kupnie mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz projekt dokumentacji prawnej lub podasz numer księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Oferujemy usługę odbioru technicznego. Nasi inżynierowie sprawdzają mieszkania i domy.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Sprawdzamy stan prawny lokali na rynku wtórnym m.in. w następujących miastach

Sprawdzamy umowy deweloperskie

Zobacz

Sprawdzamy stan techniczny mieszkań

Zobacz