Porada prawna lub napisz do nas

Umowa deweloperska Poznań

W 2019 r. już klientów!
Porada prawna
Zobacz ofertę wszystkich usług prawnych: zobacz ofertę

Napisali o nas

Umowa deweloperska prawnik Poznań

Stolica Wielkopolski to dziś jedno z najlepiej prosperujących miast w Polsce, obok Warszawy, Krakowa czy Trójmiasta. Miasto cieszy się opinią przyjaznego inwestorom, stosunek bezrobocia w porównaniu  do innych regionów kraju jest niski, a dostępność uczelni wyższych w tym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza sprawia, że do Poznania chętnie przeprowadzają się ludzie szukający idealnego miejsca do osiedlenia się. Poznań jest również mocnym graczem na turystycznej mapie Polski. Malownicza starówka, Stary Browar będący centrum kultury czy legendarne koziołki sprawiają, że miasto rocznie odwiedza rzesza turystów. Wszystkie zalety miasta dostrzegają również deweloperzy, którzy starają się sprostać zapotrzebowaniu na rynku mieszkaniowym. Do najchętniej wybieranych lokalizacji przez deweloperów należą takie dzielnice jak Grunwald, Rataje, Piątkowo, Winogrady czy Jeżyce. Jeżeli Tobie również chodzi po głowie zakup mieszkania od dewelopera w Poznaniu to skorzystaj z profesjonalnego raportu Pewny Lokal.

Jakie klauzule abuzywne stosują deweloperzy w Poznaniu

Na poznańskim rynku znajduje się wiele dużych firm o ugruntowanej pozycji, które obronną ręką wychodzą z wszelkich kryzysów w branży budowlanej. Jednak mimo to zawsze należy pozostać czujnym ponieważ bankructwo firmy prowadzącej inwestycje to nie jedyne ryzyko jakie może czyhać na nabywcę mieszkania od dewelopera. Idealnym przykładem aby zobrazować problem z jakimi może borykać się osoba kupująca mieszkanie od dewelopera jest problem poznańskiej firmy Wechta sp. zo.o. S.K.A. Deweloper sprzedał mieszkania klientom mimo, że nadzór budowlany nie udzielił pozwolenia na użytkowanie, co wiązało się z tym, że nowi właściciele nie mogli się wprowadzić do mieszkań. Jak widać, nawet zakup mieszkania na rynku pierwotnym od dewelopera wiąże się z pewnym ryzykiem, dlatego aby mieć pewność, że Ciebie taka sytuacja nie dotknie zalecamy zamówić usługę audytu umowy oraz inwestycji deweloperskiej, zakończony raportem Pewny Lokal.

Umowa deweloperska radca prawny Poznań

Należy również zwrócić uwagę, że niebezpieczeństwa związane z kupnem mieszkania nie kończą się na sytuacji finansowej deweloperów czy też problemach wynikających z regulacji publiczno-prawnych. W samym dokumencie umowy deweloperskiej może „czaić się” wiele kruczków, które będą stawiały kupującego mieszkanie w gorszej sytuacji. Takie postanowienia umowne są niezgodne z prawem, jednak wyłapanie ich z treści, często bardzo obszernej umowy stanowi nie lada wyzwanie dla laika. Jeżeli chcesz czuć się komfortowo przy zakupie mieszkania od dewelopera, zalecamy skorzystanie z raportu Pewny Lokal, który gwarantuje Ci dogłębną analizę umowy deweloperskiej oraz całej dokumentacji związanej z Twoim mieszkaniem.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniale podejscie do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji Pan odpowiedział wyczerpujaco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu w Poznaniu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Nasi adwokaci analizują dokumentację prawną dewelopera i oceniają stan mieszkania na rynku wtórnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań w Poznaniu

Wykonujemy odbiory techniczne na rynku wtórnym i pierwotnym. Współpracujemy z doświadczonymi inżynierami.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów