Dowiedz się więcej!

Inspekcja domu przed kupnem Kraków

Z artykułu dowiesz się jakie są zalety i dlaczego warto przeprowadzić odbiór techniczny domu w Krakowie razem ze specjalistą.
Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie nieruchomości na rynku wtórnym? Oferujemy kompleksowe audyty mieszkań i domów na rynku wtórnym.
Dowiedz się więcej

Zobacz, jak możemy Ci pomóc na rynku wtórnym.

Obejrzyj film, w którym wyjaśniamy, dlaczego warto zlecić nam audyt mieszkania lub domu na rynku wtórnym.

Inspekcja domu przed kupnem Kraków 

Kraków od zawsze traktowany jest jako miasto studentów, turystów i artystów. Miejsce wyjątkowe, klimatyczne, czasem magiczne. Nic dziwnego, że wiele par właśnie tam pragnie rozpocząć swoje wspólne życie i to właśnie tam poszukują swojego wymarzonego domu. Czy to miasto perspektyw? Czy to raczej przestrzeń nastawiona na wolność i niezależność?

Kraków pełen tajemnic

Prawdą jest, że w Krakowie bardzo dużo mieszkań to przestrzenie studenckie, jeśli zaś chodzi o domy, to najczęściej chodzi o te osiedla, które oddalone są od centrum miasta. W Krakowie jak w każdym większym mieście rynek nieruchomości jest również nasycony.

Na co warto zwrócić uwagę, gdy tak naprawdę ofert jest dużo? Przede wszystkim lokalizacja, bo dzięki niej kupujący będzie miał wszędzie albo blisko i oszczędzi na czasie, albo daleko i kupno stanie się mniej opłacalne. Wnętrze – może być ładne, brzydkie, akceptowalne. Najważniejsze  jednak jest to, co ukryte, czyli wszystkie informacje, o których nie ma ochoty poinformować nas sprzedający, bo działają niekorzystnie na jego cenę wyjściową.

Inspekcja domu przed kupnem Kraków

Pewny Lokal zajmuje się odbiorem technicznym domów i mieszkań dla klientów zainteresowanych kupnem określonej nieruchomości. Naszym zadaniem jest fachowo odnieść się do wszystkich kwestii technicznych, na które kupujący bardzo często nie zwraca uwagi. Zajmujemy się chociażby zlokalizowaniem domu względem stron świata, badamy ekspozycję okien, sprawdzamy jakość wykończenia elewacji i wszystkich elementów zewnętrznych, które muszą być odporne na warunki pogodowe. Podobnie skrupulatnie podchodzimy do inspekcji wnętrza domu. To ogromna podpowiedź, która przed kupnem wynikającym z pobudek emocjonalnych pozwoli podjąć właściwą decyzję pragmatyczną.

Kamera termowizyjna idealna podczas inspekcji domu

Warto inwestować w nowoczesne sprzęty, które pomogą zwrócić uwagę na wszelkie uchybienia dotyczące domów na rynku wtórnym. Kamera termowizyjna to jedno z najbardziej skutecznych urządzeń, jakie posiadamy, ponieważ daje gotowy obraz wad i usterek. Należy pamiętać, że rynek wtórny to również domy budowane zgodnie z innymi parametrami, często narażone na utratę ciepła, która w perspektywie lat może powodować niezdrowe zagrzybienia.

Podczas inspekcji, staramy się stosować technologie, które pozwolą dowiedzieć się jak najwięcej o ofercie nieruchomości. Warto pamiętać, że nasi inżynierowie będą zawsze po stronie zleceniodawcy, a w trakcie podejmowania tak poważnych decyzji warto mieć sprzymierzeńca.

W Polsce istnieją również firmy, które zajmują się oferowaniem usługi typu wirtualny spacer - zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Dlaczego warto wykonać przegląd techniczny mieszkania na rynku wtórnym.

Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.

Dowiedz się, co należy sprawdzić, jeśli chodzi o stan prawny i techniczny przynależności do mieszkania.

Obejrzyj rozmowę naszych ekspertów.

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić nieruchomość od dewelopera i podpisać z nim umowę?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak odebrać mieszkanie lub dom od dewelopera?

Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku wtórnym?


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 6 opinii.

Zobacz, jak sprawdzić stan prawny mieszkania na rynku wtórnym.

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Baza wiedzy

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka