call 797 014 014

Odbiory mieszkań Poznań, odbiór mieszkania i domu Poznań

Fachowe odbiory mieszkań i domów Poznań. Odbiór mieszkania - nawiększa firma Polsce.

Szybka rezerwacja

Numer telefonu

Potrzebne uzupełnienie numeru telefonu.

Typ nieruchomości

Dom
Mieszkanie
Inne

#1 w Poznaniu pod względem średniej liczby ocen

facebook logo google logo

Ponad 3000 osób oceniło nas na 5,0!

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera w Poznaniu z Pewny Lokal

Kluczowym momentem przy zakupie mieszkania lub domu od dewelopera jest jego odbiór techniczny. Odbiór to chwila, kiedy sprawdzamy lokal pod kątem ewentualnych usterek oraz niezgodności z umową deweloperską lub prospektem informacyjnym. Weryfikujemy też zgodność mieszkania lub domu z powszechnie akceptowanymi normami budowlanymi. Każde przeoczenie może wiązać się z konsekwencjami finansowymi. Dlatego w tak ważnej chwili warto mieć wsparcie profesjonalistów: inżynierów oraz inspektorów budowlanych z Pewny Lokal, którzy działają w Poznaniu i na terenie Wielkopolski. Nasi specjaliści mają bagaż doświadczeń z deweloperami, który może się okazać nieoceniony podczas odbioru mieszkania. Pracownicy Pewny Lokal doświadczenie nabywali w wielu inwestycjach w Poznaniu m.in. w Loftach Ułańskich firmy Agrobex, Górczyńska 46 od Sap Property czy Na Fabrycznej dewelopera MasterM.

Dowiedz się czemu nasi rzeczoznawcy w Poznaniu są najlepszym wyborem

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Działania Pewnego lokalu można określić jako ogólnopolskie. Jesteśmy firmą, która wyspecjalizowała się w odbiorach mieszkań od dewelopera. Nasze działania spotykają się z pozytywnym odzewem, dzięki czemu wiemy, że nasza praca jest na wysokim poziomie. Chcemy, by była odbierana tak cały czas, dlatego inwestujemy w drogi i certyfikowany sprzęt (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Wiemy, że przy użyciu fachowego sprzętu będziemy w stanie działać jeszcze lepiej.

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Tak naprawdę ważnym aspektem, który nas odróżnia od konkurencji jest śledzenie aktualizacji i wprowadzanie zmian w nasze „manuale” i „checklisty”. Posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Wiemy jak ważne jest, by obcować z aktualnymi przepisami. Staramy się również umożliwiać naszym inżynierom wymianę spostrzeżeń związanych z odbiorami. Dzięki takiej metodzie nasi fachowcy przekazują sobie ciekawostki dotyczące postępowań dewelopera.

 • Nasza usługa jest legalna

Działamy w pełni legalnie. Płacimy wszystkie wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Zależy nam na tym, by klient, który skorzysta z naszych usług, był bezpieczny. W konfrontacji z deweloperem, który dba wyłącznie o swoje interesy może dojść do sporu. Pracownik, który działa legalnie, może pomóc i złożyć zeznania na rzecz klienta. Pozostali, którzy działają w szarej strefie, z pewnością będą unikać sądu.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Fakt, że działamy wraz z inżynierami, którzy rozsiani są po całej Polsce, sprawia, iż łatwo dopasować termin odbioru do potrzeb klienta. Jesteśmy w stanie zorganizować się nawet w przeciągu jednego dnia, gdy jest taka konieczność. Szanując wzajemny czas, staramy się nie dopuszczać do zmiany terminu odbioru. Jeśli nasz inżynier nie może się stawić w danym terminie, informujemy innego pracownika, który pojawia się w zastępstwie i realizuje zlecenie.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Bardzo potrzebnym elementem naszych odbiorów jest infolinia prawna, która tak naprawdę dopełnia to, co technicznie zostanie zanalizowane przez inżyniera podczas odbioru. Prawnik jest w stanie podpowiedzieć w kwestiach dotyczących prawa nieruchomości, a także daje poczucie bezpieczeństwa, gdy deweloper jest pewny swojej nieomylności.

Lista inwestycji, na których m.in. wykonaliśmy odbiory mieszkań w Poznaniu

 • Inwestycja – Poznańskie Ogrody, Deweloper: Murapol S.A.
 • Inwestycja – Nowe Winogrady, Deweloper: Murapol S.A.
 • Inwestycja – Rembertowska Park II, Deweloper: Mak Dom
 • Inwestycja – Przylesie Marcelin IV, Deweloper: Archicom Polska
 • Inwestycja – Hawelańska Etap II, Deweloper: GGW Development
 • Inwestycja – Osiedle Łopianowe Łąki, Deweloper: Novum Plus
 • Inwestycja – Nowy Strzeszyn. Deweloper: Area Dewelopment
 • Inwestycja – Iłłakowiczówny 15, Deweloper: Asset Investment – Przedstawiciel Dewelopera
 • Inwestycja – Apartamenty Milczańska, Deweloper: ATAL S.A.
 • Inwestycja – Jasielska Poznań, Deweloper: Akropol Inwestycje
 • Inwestycja – Osiedle Sloneczna Domy, Deweloper: Partner KDM DEWELOPER Sp. z o.o. Sp. k.
 • Inwestycja – Rodzinny Zakątek k. Kórnika, Deweloper: KM Building Sp. z o.o. Sp. k.
 • Inwestycja – Osiedle Nova, Deweloper: JANDACH Sp. z o.o. Sp. k.
 • Inwestycja – Zalasewo Park, Deweloper: KM Building Sp. z o.o. Sp. k.
 • Inwestycja – Poznań Skórzewo Czereśniowa, Deweloper: KOLLAT development
 • Inwestycja – Osiedle Kierskie, Deweloper: Yard Development Sp. z o.o. Sp. k.
 • Inwestycja – Osiedle Łopianowa Łąki, Deweloper: NOVUM PLUS Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Nowe Żegrze, Deweloper: AGROBEX Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Małe Garbary 8, Deweloper: Inwestycje Wielkopolski
 • Inwestycja – Sarepska 30, Deweloper: OKRE Development Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Tarasy Wilczak, Deweloper: TRICO Sp. z o.o.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Poznaniu)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono podstawowe ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Zdjęcia przykładowych usterek odnalezionych podczas odbiorów mieszkań w Poznaniu

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Poznaniu.
Pierwsza z nich jest związana z zarysowaniem elementów zewnętrznych. Jest to niezwykle powszechna usterka, którą warto zgłosić - wpisując ją do protokołu odbioru, ponieważ zaburza ona estetykę wykończenia. Jest to też znak niechlujnego wykonania pracy przez ekipę dewelopera. Inwestor może domagać się bezusterkowego wykończenia własnej inwestycji.


Fragment opierzeń tarasu zewnętrznego, który ma widoczne zarysowania. Odbiór techniczny w Poznaniu przeprowadzony przez inżyniera oszczędza koszty wymiany opierzeń na własną rękę.Zarysowania opierzeń na tarasie na inwestycji Lwowska w Poznaniu. Wymiany tych elementów na własny koszt można uniknąć inwestując w odbiór techniczny z fachowcem.


Kolejną, częstą usterką jest nieprawidłowy montaż elementów, które powinny znajdować się w inwestycji. Często kaloryfery nie łapią poziomu, bywa, że nie są kompletne. Podobnie jest z listwami przypodłogowymi, które czasem wieńczą stan deweloperski posadzki. Warto prześledzić każdy zamontowany element, sprawdzić, czy ma wszystkie elementy, czy nie jest uszkodzony, a każdą nieprawidłowość należy wpisać do protokołu.


Widoczne wyjście na balkon, a obok zaznaczony czerwonym okręgiem grzejnik bez pionu, co zostało wykryte podczas odbioru technicznego w Poznaniu.Brak poziomu grzejnika na inwestycji Osiedle Grafitowe w Poznaniu. Inżynier swoim fachowym okiem wykrył tę usterkę na odbiorze technicznym — deweloper był zobowiązany do usunięcia usterki.


Często przyczyny występowania usterki bywają nieoczywiste dla inwestora. Warto w takich sytuacjach mieć pomoc merytoryczną, czyli doświadczonego fachowca. Może on podpowiedzieć, skąd ta wada. Dzięki takiej sugestii łatwiej o rozwiązanie problemu.  Najtrudniejsze są kwestie pęknięć, to właśnie ten rodzaj usterki, który warto przeanalizować z fachowcem.


Widoczne nadproże stolarki okiennej, dookoła której widać pęknięty biały tynk. Odbiór techniczny w Poznaniu to również dokładne sprawdzenie stolarki okiennej.Pęknięcia tynku przy nadprożu drzwi balkonowych na inwestycji Osiedle Druskienicka w Poznaniu. Trzeba pamiętać, że jakość tynku wokół stolarki okiennej powinna zadowalać i być zgodna ze standardem wykończenia.

Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Poznaniu

Nasza firma jest jedną z największych na terenie Poznania, jeżeli chodzi o odbiory mieszkań od dewelopera. W Poznaniu współpracujemy z kilkoma inżynierami i wszyscy oni zbierają pozytywny "feedback" od naszych klientów. Prezentujemy przykładowe opinie klientów Pewnego Lokalu, którzy zlecili nam usługę odbioru mieszkania.

 • Pan Tadeusz skorzystał z naszej pomocy przy odbiorze mieszkania w Poznaniu - to jego opinia:
"Fachowo, profesjonalnie, bardzo skrupulatnie. Życzliwe wyjaśnienia i porady. Zyskaliśmy - dzięki tej usłudze - pewność, że odbieramy dobrze wykonany lokal. Jestem wdzięczny i szczerze polecam tą Firmę."

 • Opinia z odbioru mieszkania Pani Pauliny:
"Jestem bardzo zadowolona z wykonanych usług: korzystałam z opracowania dokumentów oraz odbioru lokalu. Profesjonalna obsługa, super kontakt. Gorąco polecam."

 • Pan Wladimir po odbiorze technicznym (Poznań) mieszkania pozostawił taką opinię:
"Jestem zadowolony z usług firmy. Pan prowadzący inspekcję sprawdził mieszkanie i wytłumaczył wszystko, czego mógłbym się spodziewać. Raport przygotowany w ciągu 2 dni i przesłany na podany mail. Naprawdę polecam taka usługę przed kupnem mieszkania / domu. Jest warto."

 • Poniżej Pani Katarzyna i jej opinia z odbioru mieszkania:
"Rewelacja, pan inżynier przystąpił do pracy od razu, sprawdzał wszystko. Nie wchodził w żadne dyskusje, po prostu mówił co według prawa musi być i tyle. Nie było miejsca na wątpliwości. Na koniec doradził i ocenił całość. Jesteśmy zachwyceni."

 • Przedstawiamy też opinię z odbioru mieszkania Pani Moniki:
"Jestem bardzo zadowolona z pomocy przy odbiorze mieszkania. Pani inżynier sprawdziła wszystko dokładnie i dzięki Jej spostrzegawczości mam prosto zamontowane szyby w balustradzie balkonowej :) i jestem spokojna, że nie było większych usterek. Jeśli ktoś się zastanawia, czy warto skorzystać z usług to naprawdę nie ma nad czym, koszt usługi w porównaniu do ceny mieszkania jest naprawdę niewielki, a odbioru dokonuje fachowiec, który dysponuje profesjonalnym sprzętem i wie na co zwrócić uwagę. Polecam! :)"

 • Pan Tomasz korzystał z kolei z naszych usług w Poznaniu i zostawił następującą opinię:
"Człowiek wysłany przez firmę przyjechał na czas, miał odpowiednie narzędzia, od razu po wejściu do lokalu zajął się swoją pracą. Konkretnie i rzeczowo rozmawiał z przedstawicielami dewelopera - uznali wszystkie nasze uwagi wpisując je do protokołu odbioru. Polecam."

Obszary Poznania, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Poznania:

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania w Poznaniu, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 797 014 014.


Założyciel Pewnego Lokalu. Konsultant biznesowy z wieloletnim doświadczeniem. Specjalista i analityk rynku nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem rynku mieszkań. W ciągu blisko 8 lat pracy w Pewnym Lokalu poznał od podszewki większość problemów, z jakimi borykają się nabywcy nieruchomości, zarówno mieszkań, jak i domów.

Rozwiń tekst

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Poznaniu.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całego Poznania i okolic.

ul. Zamkowa 5, 61-768 Poznań

Historie i opinie naszych klientów

W Poznaniu mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Inżynier Tomasz w Poznaniu pomógł mi dwukrotnie przy odbiorach domu w stanie deweloperskim. Starannie, sumiennie wychwytywał kolejne nieprawidłowości zarówno w sprawdzanej nieruchomości oraz w projektach budowy. Inspekcja trwała ponad 3 godziny, w tym czasie inżynier wyszczególnił około 20 błędów. Na miejscu pojawił się punktualnie, wyposażony w niezbędne narzędzia, wiedzę oraz dobry nastrój. Polecam.”

Gracjan Musieliński
ikona apostrofu

„Miałem przyjemność korzystać w Poznaniu z pomocy pani Natalii z Pewnego Lokalu. Bardzo się to przydało, ponieważ wskazała na dosyć poważne usterki lokalu wymagające korekty ze strony dewelopera. Jednocześnie potrafiła doradzić, które usterki są ważne, a które można ”

Michał Kaczmarek
ikona apostrofu

„Bardzo polecam usługi firmy Pewny Lokal. Pomoc przy odbiorze mieszkania bardzo profesjonalna, Pan Inżynier był przed czasem, więc obyło się bez stresu. Skorzystałbym po raz kolejny.”

Jacek Lewandowski
ikona apostrofu

„Uważam, że bardzo trafiona inwestycja!!! Pełen profesjonalizm od samego początku. Bardzo Polecam!!! Odbiór mieszkania odbył się w Poznaniu”

Misia Kaleta
ikona apostrofu

„ Świetny fachowiec znający się na rzeczy, pomocny i dający dobre rady :) . Osobiście, przez emocje związane z odbiorem nie zauważyłam usterek, które oznaczył Pan z Pewnego lokalu, także mieliśmy szczęście, że z nami był!! Polecam jeśli spokojnie chce odebrać się swoje M, w szczególności pierwsze. ”

Patrycja Łyskawa
ikona apostrofu

„ Bardzo fachowe podejście do sprawy. Szczegółowe wyszukiwanie wad i błędów w wykonaniu. Przydatne porady i sensowne objaśnienie przepisów budowlanych. ”

Tomasz Krason
ikona apostrofu

„ Gorąco polecam usługi Pewnego Lokalu, od samego początku świetny kontakt z infolinią i łatwo dostępne terminy. Przy odbiorze lokalu pomagało dwóch inżynierów posiadających wręcz encyklopedyczną wiedzę na temat budownictwa i wszelkiego rodzaju norm i standardów - deweloper nawet nie próbował bronić się przed kolejnymi uwagami dotyczącymi różnych usterek, które finalnie usunął. ”

Paweł Picz
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie, usterkę znaleziono na poznańskich Ratajach

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna, inwestycja z Wildy w Poznaniu

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro'), usterka znaleziona w Strzeszynie

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji, wada znaleziona w poznańskich Ogrodach

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej, usterka znaleziona w inwestycji z Poznania

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości), inwestycja z poznańskiej dzielnicy Wilda

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody, inwestycja na poznańskich Jeżycach

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powłoki lakierniczej na grzejniku usterka z dzielnicy Stare Miasto w Poznaniu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym w dzielnicy Grunwald

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową na terenie dzielnicy Jeżyce

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w dzielnicy Nowe Miasto, Poznań

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego na poznańskich Ratajach

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej w inwestycji na terenie Osiedla Winiary w Poznaniu

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu na Żegrzu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu na poznańskim Łazarzu

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy w inwestycji dewelopera z Poznania

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej na poznańskiej Wildzie

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej w inwestycji na Piątkowie w Poznaniu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem w inwestycji w Poznaniu, Podolany

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem na Łazarzu w Poznaniu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego w inwestycji na Żegrzu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem w Poznaniu

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych na Jeżycach w Poznaniu

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy w Nowym Mieście. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej na Grunwaldzie.

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności w inwestycji w Poznaniu.

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany na Starołęce

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji na Ratajach.

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji na Ratajach.

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej w inwestycji na poznańskim Piątkowie

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza na Jeżycach

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem) w Poznaniu na Podolanach

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego okolice Górczyna w Poznaniu

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego na Grunwaldzie w Poznaniu

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe na Piątkowie, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu na Jeżycach

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek na poznańskim Starym Mieście

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza w Poznaniu na osiedlu Winiary

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w inwestycji znajdującej się w poznańskim Śródmieściu

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia) w inwestycji w centrum Poznania

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy na Podolanach

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna) na poznańskim Grunwaldzie

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu na Jeżycach

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady na poznańskich Ratajach

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna) w inwestycji w dzielnicy Nowe Miasto w Poznaniu

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Poznaniu?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Poznaniu.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Poznaniu

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Poznaniu

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Poznaniu nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.