Zarezerwuj

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Poznań

Fachowe odbiory mieszkań i domów Poznań. Odbiór mieszkania - nawiększa firma Polsce.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal pewny lokal

2021-05-18

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera w Poznaniu z Pewny Lokal

Kluczowym momentem przy zakupie mieszkania lub domu od dewelopera jest jego odbiór techniczny. Odbiór to chwila, kiedy sprawdzamy lokal pod kątem ewentualnych usterek oraz niezgodności z umową deweloperską lub prospektem informacyjnym. Weryfikujemy też zgodność mieszkania lub domu z powszechnie akceptowanymi normami budowlanymi. Każde przeoczenie może wiązać się z konsekwencjami finansowymi. Dlatego w tak ważnej chwili warto mieć wsparcie profesjonalistów: inżynierów oraz inspektorów budowlanych z Pewny Lokal, którzy działają w Poznaniu i na terenie Wielkopolski. Nasi specjaliści mają bagaż doświadczeń z deweloperami, który może się okazać nieoceniony podczas odbioru mieszkania. Pracownicy Pewny Lokal doświadczenie nabywali w wielu inwestycjach w Poznaniu m.in. w Loftach Ułańskich firmy Agrobex, Górczyńska 46 od Sap Property czy Na Fabrycznej dewelopera MasterM.

Dowiedz się czemu my, a nie konkurencja w Poznaniu?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Działania Pewnego lokalu można określić jako ogólnopolskie. Jesteśmy firmą, która wyspecjalizowała się w odbiorach mieszkań od dewelopera. Nasze działania spotykają się z pozytywnym odzewem, dzięki czemu wiemy, że nasza praca jest na wysokim poziomie. Chcemy, by była odbierana tak cały czas, dlatego inwestujemy w drogi i certyfikowany sprzęt (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Wiemy, że przy użyciu fachowego sprzętu będziemy w stanie działać jeszcze lepiej.

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Tak naprawdę ważnym aspektem, który nas odróżnia od konkurencji jest śledzenie aktualizacji i wprowadzanie zmian w nasze „manuale” i „checklisty”. Posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Wiemy jak ważne jest, by obcować z aktualnymi przepisami. Staramy się również umożliwiać naszym inżynierom wymianę spostrzeżeń związanych z odbiorami. Dzięki takiej metodzie nasi fachowcy przekazują sobie ciekawostki dotyczące postępowań dewelopera.

c) Nasza usługa jest legalna

Działamy w pełni legalnie. Płacimy wszystkie wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Zależy nam na tym, by klient, który skorzysta z naszych usług, był bezpieczny. W konfrontacji z deweloperem, który dba wyłącznie o swoje interesy może dojść do sporu. Pracownik, który działa legalnie, może pomóc i złożyć zeznania na rzecz klienta. Pozostali, którzy działają w szarej strefie, z pewnością będą unikać sądu.

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Fakt, że działamy wraz z inżynierami, którzy rozsiani są po całej Polsce, sprawia, iż łatwo dopasować termin odbioru do potrzeb klienta. Jesteśmy w stanie zorganizować się nawet w przeciągu jednego dnia, gdy jest taka konieczność. Szanując wzajemny czas, staramy się nie dopuszczać do zmiany terminu odbioru. Jeśli nasz inżynier nie może się stawić w danym terminie, informujemy innego pracownika, który pojawia się w zastępstwie i realizuje zlecenie.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Bardzo potrzebnym elementem naszych odbiorów jest infolinia prawna, która tak naprawdę dopełnia to, co technicznie zostanie zanalizowane przez inżyniera podczas odbioru. Prawnik jest w stanie podpowiedzieć w kwestiach dotyczących prawa nieruchomości, a także daje poczucie bezpieczeństwa, gdy deweloper jest pewny swojej nieomylności.

Lista inwestycji, na których m.in. wykonaliśmy odbiory mieszkań w Poznaniu

- Inwestycja – Poznańskie Ogrody, Deweloper: Murapol S.A.

- Inwestycja – Nowe Winogrady, Deweloper: Murapol S.A.

- Inwestycja – Rembertowska Park II, Deweloper: Mak Dom

- Inwestycja – Przylesie Marcelin IV, Deweloper: Archicom Polska

- Inwestycja – Hawelańska Etap II, Deweloper: GGW Development

- Inwestycja – Osiedle Łopianowe Łąki, Deweloper: Novum Plus

- Inwestycja – Nowy Strzeszyn. Deweloper: Area Dewelopment

- Inwestycja – Iłłakowiczówny 15, Deweloper: Asset Investment – Przedstawiciel Dewelopera

- Inwestycja – Apartamenty Milczańska, Deweloper: ATAL S.A.

- Inwestycja – Jasielska Poznań, Deweloper: Akropol Inwestycje

- Inwestycja – Osiedle Sloneczna Domy, Deweloper: Partner KDM DEWELOPER Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Rodzinny Zakątek k. Kórnika, Deweloper: KM Building Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Osiedle Nova, Deweloper: JANDACH Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Zalasewo Park, Deweloper: KM Building Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Poznań Skórzewo Czereśniowa, Deweloper: KOLLAT development

- Inwestycja – Osiedle Kierskie, Deweloper: Yard Development Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Osiedle Łopianowa Łąki, Deweloper: NOVUM PLUS Sp. z o.o.

- Inwestycja – Nowe Żegrze, Deweloper: AGROBEX Sp. z o.o.

- Inwestycja – Małe Garbary 8, Deweloper: Inwestycje Wielkopolski

- Inwestycja – Sarepska 30, Deweloper: OKRE Development Sp. z o.o.

- Inwestycja – Tarasy Wilczak, Deweloper: TRICO Sp. z o.o.

Jak wygląda odbiór techniczny mieszkania lub domu w Poznaniu z inżynierami oraz inspektorami budowlanymi Pewnego Lokalu?

Odbiór mieszkania od dewelopera powinien zakończyć się sporządzeniem protokołu odbioru. Jest to dokument, który zawiera listę wykrytych wad i usterek, a także wszelkich niezgodności lokalu z dokumentacją od dewelopera. Aby mieć pewność, że udało nam się zlokalizować wszystkie niedociągnięcia dewelopera, należy skorzystać z usług profesjonalistów – zadbają oni, żeby deweloper wpisał do protokołu wszelkie niezbędne informacje. Nasza firma to zespół wykwalifikowanych prawników, inżynierów, inspektorów budowlanych oraz informatyków, którzy razem dbają o jakość świadczonych usług. Jeśli nam zaufasz, możesz liczyć nie tylko na profesjonalny odbiór, ale także na kompleksową opiekę prawną w trakcie pierwszego oraz ewentualnie kolejnych odbiorów.

Odbiór mieszkania od dewelopera Poznań (odbiór mieszkania i domu z inżynierem oraz inspektorem)

Na rynku mieszkaniowym w Poznaniu konkuruje wielu deweloperów, którzy oferują rocznie tysiące mieszkań o różnym standardzie i lokalizacji. Do najchętniej wybieranych dzielnic przez deweloperów należą Grunwald, Rataje, Piątkowo, Winogrady czy Jeżyce. Chcąc kupić mieszkanie w stolicy Wielkopolski, skorzystaj z usługi odbioru mieszkania Pewny Lokal, aby móc cieszyć się z własnego “M” bez obaw, że lokal lub dom zawiera wady! Nasze usługi oferujemy w Poznaniu oraz w okolicznych miejscowościach.

Jeżeli zdecydujesz się skorzystać z doświadczenia inżynierów oraz inspektorów budowlanych z Pewny Lokal, po zamówieniu usługi skontaktuje się z Tobą nasz konsultant. Razem ustalicie dogodny termin wykonania odbioru i dowiesz się, jakie dokumenty wcześniej powinieneś nam przesłać (rzut kondygnacji z zaznaczonym mieszkaniem oraz tzw. standard wykończenia mieszkania). W czasie odbioru dysponujemy wszelkimi niezbędnymi narzędziami i sprawdzamy m.in. odchylenia i kąty ścian, stan tynków, drzwi, okien oraz instalacji, a także weryfikujemy prawidłowość pomiaru przez dewelopera metrażu mieszkania lub domu. Naszą usługę można zamówić online lub za pomocą naszej infolinii pod nr 797014014. Opłatę za odbiór można uiścić online jeszcze przed wizytą inżyniera albo inspektora budowlanego lub gotówką już przy odbiorze.

Więcej porad dotyczących odbiorów mieszkań można znaleźć na naszej stronie internetowej. Polecamy Twojej uwadze nasze artykuły o odbiorze mieszkań: formalności po odbiorze, narzędzia do odbioru, tynki i ściany oraz protokół odbioru.

Przykładowe usterki odnalezione na deweloperskich inwestycjach

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Poznaniu.
Pierwsza z nich jest związana z zarysowaniem elementów zewnętrznych. Jest to niezwykle powszechna usterka, którą warto zgłosić - wpisując ją do protokołu odbioru, ponieważ zaburza ona estetykę wykończenia. Jest to też znak niechlujnego wykonania pracy przez ekipę dewelopera. Inwestor może domagać się bezusterkowego wykończenia własnej inwestycji.

Zarysowania opierzeń na tarasie na inwestycji Lwowska
Kolejną, częstą usterką jest nieprawidłowy montaż elementów, które powinny znajdować się w inwestycji. Często kaloryfery nie łapią poziomu, bywa, że nie są kompletne. Podobnie jest z listwami przypodłogowymi, które czasem wieńczą stan deweloperski posadzki. Warto prześledzić każdy zamontowany element, sprawdzić, czy ma wszystkie elementy, czy nie jest uszkodzony, a każdą nieprawidłowość należy wpisać do protokołu.

Brak poziomu grzejnika na inwestycji Osiedle Grafitowe
Często przyczyny występowania usterki bywają nieoczywiste dla inwestora. Warto w takich sytuacjach mieć pomoc merytoryczną, czyli doświadczonego fachowca. Może on podpowiedzieć, skąd ta wada. Dzięki takiej sugestii łatwiej o rozwiązanie problemu.  Najtrudniejsze są kwestie pęknięć, to właśnie ten rodzaj usterki, który warto przeanalizować z fachowcem.

Pęknięcia tynku przy nadprożu drzwi balkonowych na inwestycji Osiedle Druskienicka

Odbiór mieszkania Poznań - opinie

Nasza firma jest jedną z największych na terenie Poznania, jeżeli chodzi o odbiory mieszkań od dewelopera. W Poznaniu współpracujemy z kilkoma inżynierami i wszyscy oni zbierają pozytywny "feedback" od naszych klientów. Prezentujemy przykładowe opinie klientów Pewnego Lokalu, którzy zlecili nam usługę odbioru mieszkania.

Pan Tadeusz skorzystał z naszej pomocy przy odbiorze mieszkania w Poznaniu - to jego opinia:
"Fachowo, profesjonalnie, bardzo skrupulatnie. Życzliwe wyjaśnienia i porady. Zyskaliśmy - dzięki tej usłudze - pewność, że odbieramy dobrze wykonany lokal. Jestem wdzięczny i szczerze polecam tą Firmę."

Opinia z odbioru mieszkania Pani Pauliny:
"Jestem bardzo zadowolona z wykonanych usług: korzystałam z opracowania dokumentów oraz odbioru lokalu. Profesjonalna obsługa, super kontakt. Gorąco polecam."

Pan Wladimir po odbiorze technicznym (Poznań) mieszkania pozostawił taką opinię:
"Jestem zadowolony z usług firmy. Pan prowadzący inspekcję sprawdził mieszkanie i wytłumaczył wszystko, czego mógłbym się spodziewać. Raport przygotowany w ciągu 2 dni i przesłany na podany mail. Naprawdę polecam taka usługę przed kupnem mieszkania / domu. Jest warto."

Poniżej Pani Katarzyna i jej opinia z odbioru mieszkania:
"Rewelacja, pan inżynier przystąpił do pracy od razu, sprawdzał wszystko. Nie wchodził w żadne dyskusje, po prostu mówił co według prawa musi być i tyle. Nie było miejsca na wątpliwości. Na koniec doradził i ocenił całość. Jesteśmy zachwyceni."

Przedstawiamy też opinię z odbioru mieszkania Pani Moniki:
"Jestem bardzo zadowolona z pomocy przy odbiorze mieszkania. Pani inżynier sprawdziła wszystko dokładnie i dzięki Jej spostrzegawczości mam prosto zamontowane szyby w balustradzie balkonowej :) i jestem spokojna, że nie było większych usterek. Jeśli ktoś się zastanawia, czy warto skorzystać z usług to naprawdę nie ma nad czym, koszt usługi w porównaniu do ceny mieszkania jest naprawdę niewielki, a odbioru dokonuje fachowiec, który dysponuje profesjonalnym sprzętem i wie na co zwrócić uwagę. Polecam! :)"

Pan Tomasz korzystał z kolei z naszych usług w Poznaniu i zostawił następującą opinię:
"Człowiek wysłany przez firmę przyjechał na czas, miał odpowiednie narzędzia, od razu po wejściu do lokalu zajął się swoją pracą. Konkretnie i rzeczowo rozmawiał z przedstawicielami dewelopera - uznali wszystkie nasze uwagi wpisując je do protokołu odbioru. Polecam."


pewny lokal pewny lokal

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 21 opinii.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Artur

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

grade grade grade grade grade Paweł

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

grade grade grade grade grade Grzegorz

Polecam! Pełen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

grade grade grade grade grade Krzysztof

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

grade grade grade grade grade Anna

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

grade grade grade grade grade Michał

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

grade grade grade grade grade Marcin

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem..

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz