call 797 014 014

Odbiory mieszkań Toruń, odbiór mieszkania i domu Toruń

Fachowe odbiory mieszkań i domów w Toruniu. Tanio i niezawodnie. Skorzystaj z pomocy Pewny Lokal.

Szybka rezerwacja

Numer telefonu

Potrzebne uzupełnienie numeru telefonu.

Typ nieruchomości

Dom
Mieszkanie
Inne

#1 w Toruniu pod względem średniej liczby ocen

facebook logo google logo

Ponad 3000 osób oceniło nas na 5,0!

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania lub odbiór domu od dewelopera z Pewnym Lokalem w Toruniu

Jesteśmy ogólnopolską firmą świadczącą usługi odbioru technicznego nieruchomości mieszkalnych, teraz również w Toruniu. Jeżeli czeka Cię odbiór mieszkania lub domu od dewelopera w Toruniu, zaufaj naszemu doświadczeniu i skorzystaj z pomocy inżyniera Pewnego Lokalu. Dysponujemy kadrą doświadczonych fachowców, dlatego zawsze jesteśmy w stanie dostosować się do terminu odbioru. Nie ryzykuj i zamów usługę odbioru mieszkania lub domu Pewny Lokal. Najlepiej w tym celu skorzystać z naszej infolinii: 797014014 - pracownik Pewnego Lokalu odpowie na wszystkie pytania dotyczące usługi odbioru mieszkania (m.in. co sprawdzamy i jak wygląda proces odbioru).

Dlaczego warto wybrać odbiór mieszkania w Toruniu z rzeczoznawcą Pewnego Lokalu?

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Firma, którą założyliśmy, rozrosła się do tego stopnia, że obecnie jest największą w Polsce firmą inżynieryjną specjalizującą się w odbiorach mieszkań od dewelopera. To niezwykła nobilitacja, a także zobowiązanie do tego, by pracować rzetelnie i profesjonalnie. Ważnym aspektem pracy jest inwestowanie w certyfikowany sprzęt do odbiorów (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Jest on drogi, ale dzięki niemu praca inżyniera jest jeszcze dokładniejsza.

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Jednym z ważniejszych działań, jakie podejmujemy, jest nieustanne dokształcanie się i kontrolowanie zmian w prawie i w normach. Zależy nam, by pracownicy, którzy dokonują odbiorów, mieli poprawnie sporządzone „checklisty”. Organizujemy szkolenia, które aktualizują wiedzę i pozwalają dzielić się doświadczeniem. To niezwykle ważne, ponieważ na rynku deweloperskim nieustannie dostrzec można zmiany.

 • Nasza usługa jest legalna

Zależy nam na tym, by każdy inżynier pracował legalnie. W związku z tym regularnie płacimy podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Mocną stroną tej uczciwej postawy jest fakt, że w razie konieczności nasz inżynier będzie mógł zeznawać w sądzie na rzecz naszego klienta. Gdybyśmy działali w szarej strefie, nie byłoby takiej możliwości. Klient musiałby sam sobie radzić z deweloperem i jego prawnikami.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Zależy nam na tym, by wszystkie odbiory, które zostaną umówione, odbyły się w zarezerwowanym czasie. Wiemy doskonale, że nie jest łatwo przełożyć odbiór, więc jeśli wydarzy się coś, co zatrzyma naszego inżyniera, jesteśmy w stanie szybko zareagować i wysłać innego fachowca, który również zajmuje się odbiorami w naszej firmie. Działamy szybko i skutecznie.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Poza odbiorem technicznym, którego dokonuje inżynier w zakres naszych działań, oferujemy również darmowe porady, z których można skorzystać poprzez infolinię prawną. To ukłon w stronę wszystkich, którzy nam zaufali. Chcemy, by wiedzieli, że jesteśmy z nimi i pomożemy im pozyskać informacje dotyczące mieszkania i kwestii prawnych, które mogą być niejasne. Pomoc inżyniera i prawnika to klucz do tego, by nawet najbardziej waleczny deweloper powściągnął swoje emocje i podszedł do niejasnego tematu w sposób profesjonalny.

Lista inwestycji, na których m.in. wykonaliśmy odbiór techniczny mieszkania w Toruniu

 • Inwestycja – Osiedle Winnica, Deweloper: Budlex Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Murapol Nowy Toruń, Deweloper: MURAPOL S.A
 • Inwestycja – Apartamenty Staromiejskie, Deweloper: MURAPOL S.A
 • Inwestycja – Borowiacka 10, Deweloper: Urbański Przedsiębiorstwo Budowlane
 • Inwestycja – Osiedle Arkadia, Deweloper: Instalbud Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Chełmińskie Tarasy, Deweloper: BNP PRO INVEST Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Hubego, Deweloper: Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Villa Moderno, Deweloper: Przedsiębiorstwo Budowlane Tombud Sp. z o.o. Sp. k.
 • Inwestycja – Oaza Podgórz, Deweloper: Marrow
 • Inwestycja – Centropolis, Deweloper: PRES Deweloper
 • Inwestycja – Nowe Batorego, Deweloper: Budlex Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Apartament Lotników, Deweloper: Amalfi Invest Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Sosnowe Zacisze, Deweloper: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe LEM-BUD Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Budynek biurowo-mieszkalny, ul Kościuszki 66, Deweloper: Apro Investment Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Okólna 94, Deweloper: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe LEM-BUD Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Sosnowy Las, Deweloper: PRES Deweloper

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Toruniu)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono podstawowe ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Zdjęcia przykładowych usterek odnalezionych podczas odbiorów mieszkań deweloperskich w Toruniu

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek, znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Toruniu.

Przede wszystkim bardzo częstymi wadami w inwestycjach deweloperskich są uszkodzenia parapetów zewnętrznych. Bywa, że są to wgniecenia, mogą być też zarysowania lub zabrudzenia elementami elewacji. Warto tę usterkę wpisać do protokołu, ponieważ wymiana parapetu wiąże się z kosztami, a nie jest konieczna z winy klienta, zaś z powodu nieuwagi ekipy dewelopera.


Zbliżenie na parapet zewnętrzny, na którym widać widoczne porysowanie, co dostrzeżono na odbiorze technicznym w Toruniu.Porysowany parapet zewnętrzny na inwestycji Osiedle Botanika w Toruniu. Nieestetyczne wykończenie mieszkania to też usterka, która nadaje się do protokołu odbioru technicznego.


Kolejną częstą usterką jest wada w okolicach stolarki okiennej lub drzwiowej. Zdarza się nagminnie, iż podczas montażu wykonawca nie zrealizuje zadania poprawnie. Każdą dostrzeżoną nieprawidłowość inwestor powinien wpisać w protokół odbioru, by mieć możliwość posiadania bezusterkowych okien i drzwi.


Zdjęcia ram okiennych, na których widać wyraźne uszkodzenie stolarki, co odkryto na odbiorze technicznym w Toruniu.Uszkodzona rama okna na inwestycji Osiedle Artystyczne w Toruniu. Uszkodzenie stolarki okiennej to groźna usterka. Trzeba ją zgłosić w protokole odbioru technicznego.


Pęknięcia w tynku mogą zdarzyć się z różnych powodów. Warto w takiej sytuacji poradzić się kogoś wykwalifikowanego, by podpowiedział, jaka jest przyczyna spękań i jak zaradzić takiej usterce. Nie zmienia to jednak faktu, że jako nieprawidłowość, należy ją wpisać do protokołu odbioru.


Zbliżenie na sufit i ścianę, gdzie widać pęknięcie nad oknem, co odkrył nasz inżynier na odbiorze technicznym w Toruniu.Pęknięcie pod sufitem na inwestycji Żwirki i Wigury w Toruniu. Pęknięcia nie powinny występować - w razie odkrycia takiej usterki, nie wahaj się dopisać ją do protokołu odbioru technicznego.
 


Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Toruniu

Pewny Lokal to firma, która realizuje odbiory na terenie całej Polski. Opinie zadowolonych klientów to nasz ogromny atut, który potwierdza jakoś realizowanej przez nas pracy. Poniżej kilka cytatów dotyczących odbiorów inwestycji z pomocą naszych inżynierów.

 • Pan Przemysław docenił rzetelność firmy:

Serdecznie polecam. Osoba, która pomagała nam w odbiorze była w pełni profesjonalna od początku do końca i pomagała przy kontakcie z deweloperem. Dodatkowo świetny kontakt po stronie firmy.

 • W opinii Pani Marty usługa została wykonana na najwyższym poziomie: 

Profesjonalna usługa na najwyższym poziomie. Fachowiec sprawdza rzetelnie całe mieszkanie, zwraca uwagę na najmniejsze szczegóły oraz udziela rad właścicielom mieszkania co jest bardzo pomocne przy wykańczaniu mieszkania Polecam!

 • Pan Damian docenił spostrzegawczość:

Profesjonalnie, sympatycznie. Deweloper uznał wszystkie usterki wykryte przez inżyniera z Pewnego Lokalu. Można negocjować ceny odbioru mieszkania, przynajmniej mi się udało. Polecam każdemu kto jest laikiem budowlanym. Ja osobiście większości usterek bym nie wykrył.

 • Pani Marlena doceniła fakt, że fachowiec dbał o dobrą atmosferę:

Szybko i sprawnie przebiegł cały odbiór. Pan inżynier bardzo miły, konkretny i był z nim świetny kontakt. Kontakt z Pewny Lokal również bez zastrzeżeń.”

Każda opinia jest dla nas niezwykle cenna. Dziękujemy, za to, że jakość naszej pracy zostaje doceniona.

Obszary Torunia, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Torunia:

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania w Toruniu, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 797 014 014.


Była nauczycielka języka polskiego, która postanowiła przebranżowić się, by pracować w branży nieruchomości. Sprzedała swoje mieszkanie w mieście i kupiła niewielki domek na wsi – formalnościami zajęła się nasza firma, od tej pory współpracujemy. Do tego stopnia zainteresowała się nieruchomościami, że od kilku lat pomaga znajomym nadzorować remonty i ekipy wykończeniowe. Umiejętnie korzysta ze sprzętów takich jak łata murarska, kątownik czy dalmierz.

Rozwiń tekst

Historie i opinie naszych klientów

W Toruniu mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Jestem zadowolony z usługi, pełen profesjonalizm. Sprawdzanie mieszkania 61 metrów trwało ok. 1h 40 minut. Sam nigdy bym nie znalazł tylu uchybień. Usługa była wykonywana w inwestycji dewelopera Majster Development na osiedlu Zielony zakątek w Toruniu, na osiedlu Jar.”

Marcin Szamel
ikona apostrofu

„Polecam Pewny Lokal z czystym sercem. Usługa od początku do końca przebiegła profesjonalnie i bezproblemowo. Fachowiec wykonał odbiór domu, wykazując się kompetencją, spostrzegawczością i skrupulatnością.”

Justyna Kowal
ikona apostrofu

„Bardzo polecam. Pan, którego nam przydzielono był bardzo miły, rozmowny, kompetentny. Wszystko nam wytłumaczył i pokazywał w trakcie inspekcji.”

Klaudia Maziarz
ikona apostrofu

„Doskonały kontakt z obsługą klienta. Mieszkanie zostało dokładnie sprawdzone pod każdym kątem. Kilka usterek wykrytych jeszcze przed zakupem. Polecam!”

Kamil Chudziak
ikona apostrofu

„ Korzystałam z usługi sprawdzenia umowy przedwstępnej. Świetny, szybki kontakt, umowa rzetelnie przeanalizowana, a rekomendacje przedstawione w sposób zrozumiały dla przeciętnego odbiorcy. Jestem bardzo zadowolona. ”

Justyna Kocur
ikona apostrofu

„ Polecam! Mieszkanie odbierałam z Panem Dariuszem - bardzo kompetentny, punktualny, wytłumaczył wszystko od A do Z, najmniejsza rysa na szybie nie umknęła jego uwadze. ”

Magdalena Rachwalik
ikona apostrofu

„ Jestem bardzo zadowolony, robiłem już 1 odbiór z inżynierem z Pewnego Lokalu. Pełen profesjonalizm, polecam! ”

Nikodem Gill
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro')

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości)

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechniczne powłoki lakierniczej na grzejniku

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym.

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej.

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności.

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany.

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej).

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej).

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem)

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia)

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna)

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna)

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Toruniu?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Toruniu.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Toruniu

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Toruniu

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Toruniu nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Toruniu.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całego Torunia i okolic.

ul. Grudziądzka 174, Toruń