call 797 014 014

Odbiory mieszkań Wrocław, odbiór mieszkania Wrocław i domu

Pewny Lokal oferuje usługi odbioru technicznego mieszkania we Wrocławiu. Odbiory mieszkań i odbiory domów.

Szybka rezerwacja

Numer telefonu

Potrzebne uzupełnienie numeru telefonu.

Typ nieruchomości

Dom
Mieszkanie
Inne

#1 we Wrocławiu pod względem średniej liczby ocen

facebook logo google logo

Ponad 3000 osób oceniło nas na 5,0!

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera z Pewnym Lokalem we Wrocławiu

Wrocław to miasto, w którym deweloperzy realizują wiele inwestycji. Nie wszystkie są wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną. Właśnie dlatego powstała ta firma! Jesteśmy po to, by realizować odbiory techniczne i po to, by pomagać każdemu, kto realizuje marzenie o swoim mieszkaniu. Zanim deweloper przeniesie na Ciebie prawo własności lokalu przeprowadzany jest odbiór mieszkania. Warto w takiej sytuacji skorzystać z doświadczenia fachowców. Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani firmy Pewny Lokal w dziedzinie odbiorów mieszkań od deweloperów mają pokaźne doświadczenie. Dba o to inżynier Karol Fudala, który także realizuje odbiory na terenie Wrocławia.

Nasza firma wykonywała odbiory mieszkań w takich inwestycjach, jak Osiedle Kowarzyka od Wrocławskiego Przedsiębiorstwa budowlanego czy Osiedle Aura dewelopera Dom Development S.A. Po przeprowadzeniu wielu odbiorów mieszkań we Wrocławiu zaobserwowaliśmy, że największą bolączką miejscowych deweloperów jest poprawne wykonanie prac tynkarskich. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania we Wrocławiu!

Powody, by zlecić naszym rzeczoznawcom sprawdzenie stanu technicznego mieszkania we Wrocławiu

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Pewny Lokal to sieć inżynierów, którzy są rozsiani po całej Polsce i czekają na informację, w jakim mieście należy wykonać odbiór na zlecenie klienta. Jesteśmy firmą, która w profesjonalny sposób podchodzi do swojej pracy. Posiadamy fachowy sprzęt (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Dzięki temu wykonujemy swoją pracę najlepiej i spotykamy się z pozytywną oceną naszych zleceniodawców, którą potwierdzają opinie w Google. Dzięki ogólnopolskiej skali nasi inżynierowie mogą na bieżąco wymieniać doświadczenia z odbiorów, dlatego nie zaskakują nas coraz to nowe "wynalazki" deweloperów.

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Zależy nam na tym, by na bieżąco aktualizować nasze „manuale” i „checklisty”. Jako firma posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej. Jest to oznaka profesjonalizmu i szacunku do naszych klientów. Chcemy aktualizować wiedzę na temat wytycznych, ponieważ mamy świadomość, że zmieniają się one bardzo często. Musimy to robić, by móc dać gwarancję podczas odbioru, że wiemy co jest istotne i jakie obecnie obowiązują normy techniczne i prawne.

 • Nasza usługa jest legalna

W związku z możliwością, a czasem nawet koniecznością zeznawania w sądzie na rzecz naszego klienta, musimy prowadzić legalną działalność, co nie jest tak oczywiste, biorąc pod uwagę działania konkurencji. Pewny Lokal płaci wszystkie wymagane podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). To niezwykle istotne, ponieważ pozwala dbać o interesy naszych klientów w momencie, gdy deweloper neguje nasz odbiór techniczny.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Biorąc pod uwagę fakt, iż nasi pracownicy rozsiani są po całej Polsce, możemy zorganizować odbiór bardzo szybko. Jesteśmy w stanie dostosować się do potrzeb naszego klienta. Dyspozycyjność to nasza mocna strona. Staramy się realizować odbiory szybko, nie odwlekamy terminów w nieskończoność. Podobnie jest z zastępstwami. Jeśli zdarzy się, że umówiony inżynier z przyczyn losowych  nie będzie mógł dojechać na odbiór do klienta, podeślemy innego fachowca, który przejmie to zlecenie. To zaleta tego, że nie jesteśmy firmą jednoosobową.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Pewny Lokal to firma, w której działają fachowcy. Specjalizujemy się w budownictwie i w prawie, dlatego korzystając z naszych usług poza pomocą w odbiorze mieszkania otrzymujesz od nas pomoc prawną. Chcielibyśmy przyznać, że nie jest ona potrzebna, ale doświadczenie pokazuje nam, że infolinia prawna, którą udostępniamy w trakcie korzystania z naszych usług, jest bardzo potrzebna. Sporne sytuacje, które bywają powszechne, nie muszą być powodem do strachu i angażowania dodatkowych środków na pomoc fachowca. My zapewniamy to w cenie naszej usługi.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny we Wrocławiu)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono podstawowe ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Lista inwestycji, na których m.in. zrealizowaliśmy odbiory techniczne mieszkania we Wrocławiu

 • Inwestycja – Miasto Marina, Deweloper: Ronson Development Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Kościuszki, Deweloper: INTER-ES Deweloper
 • Inwestycja – Jedności Narodowej, Deweloper: INTER-ES Deweloper
 • Inwestycja – Browary Wrocławskie, Deweloper: Archicom S.A.
 • Inwestycja – Port Popowice, Deweloper: Vantage Development S.A.
 • Inwestycja – Promenady Wrocławskie, Deweloper: Vantage Development S.A.
 • Inwestycja – Rychtalska 20, Deweloper: DOM.developer
 • Inwestycja – Brzozowe Zacisze Etap IV, Deweloper: DOM.developer
 • Inwestycja – Prądzyńskiego, Deweloper: INTER-ES Deweloper
 • Inwestycja – Supernova, Deweloper: Republika Wnętrz-Grupa
 • Inwestycja – Nowa Tęczowa, Deweloper: DEVELIA (wcześniej LC Corp S.A.)
 • Inwestycja – Księżno, Deweloper: Archicom S.A.
 • Inwestycja – Forma, Deweloper: Archicom S.A.
 • Inwestycja – Mokrzańska Ostoja, Deweloper: Mokrzańska Ostoja
 • Inwestycja – Słoneczne Stabłowice, Deweloper: Archicom S.A.
 • Inwestycja – Zyndrama, Deweloper: 6B47 Poland
 • Inwestycja – Jagiełły 6, Deweloper: Bouygues Immobilier Polska Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Kępa Mieszczańska, Deweloper: Milart Sp. z o.o. Sp. k.

Dolny Śląsk:

 • Inwestycja – Park Zawiszów, Budynek B, Świdnica, Deweloper: Igner Home
 • Inwestycja – Parkowe Radwanice, Radwanice, Deweloper: MW Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością-Brochów Sp. k.
 • Inwestycja – Wille Parkowe, Polanica-Zdrój, Deweloper: Euro-Dom S. z o.o.
 • Inwestycja Osiedle Konwalia, Milicz– Deweloper: Drew Box Kaczmarek Sp. J.
 • Inwestycja – Apartamenty Polanica-Zdrój, Deweloper: J&P Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Grafitowe, Siechnice, Deweloper: ATOM deweloper S. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle ZIELONE, Siechnice, Deweloper: ATOM deweloper S. z o.o.
 • Inwestycja – Panorama Park, Jelenia Góra, Deweloper: Panorama Park Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Szklarska 800, Szklarska Poręba, Deweloper: AFORTA

Usterki w inwestycjach deweloperskich - zdjęcia wybrane przez Karola Fudalę

Karol Fudala dba o to, by z każdego odbioru technicznego sporządzono raport, w którym umieszcza się m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji.
Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań/domów we Wrocławiu.

Warto nadmienić, że bardzo często problemy pojawiają się w miejscach, które wymagają dokładności i precyzji, ponieważ realizacje deweloperskie zazwyczaj są wykonywane w pośpiechu.


 Zbliżenie na fragment zespojenia umywali i blatu. Widoczne odspojenie silikonu w tym miejscu, co pozwolił wykryć odbiór techniczny we Wrocławiu.Odspojony silikon przy umywalce na inwestycji Skarbowców we Wrocławiu. Nie musisz brać na siebie kosztów poprawy usterek, trzeba tylko wpisać takie mankamenty w protokole odbioru technicznego.


Częste usterki znajdują się także w okolicach związanych z montażem stolarki okiennej i drzwiowej. Osadzenie drzwi, wady mechaniczne na elementach mocowanych są dosyć powszechne.


Otwarte drzwi i framuga, przy której widać ruchomą część maskownicy. Tak nie powinno być, więc warto wpisać takie usterki do protokołu odbioru technicznego.Ruchoma maskownica drzwi na inwestycji Skarbowców we Wrocławiu. Podczas odbioru technicznego warto wszystkiego dotknąć, dzięki czemu łatwiej wykryjesz usterki.


W trakcie szybkich prac związanych z wykończeniem wnętrza zdarzają się wpadki, które można dostrzec podczas odbioru. Najczęściej są to usterki mechaniczne, czyli jakieś zarysowanie, przetarcia, niedokładne wykończenie podczas montażu. Choć są to drobne niedoskonałości, rzutują na odbiór i estetykę inwestycji.


Miejsce zejścia się ściany i sufitu. Na suficie widoczne uszkodzenie mechaniczne, co nie umknęło uwadze naszego inżyniera podczas odbioru technicznego we Wrocławiu.Uszkodzenie mechaniczne sufitu na inwestycji Skarbowców we Wrocławiu. Protokół odbioru technicznego z zaznaczonymi usterkami, takimi jak ta powyżej, zobowiązuje dewelopera do usunięcia mankamentów.


Warto też zwrócić uwagę na zewnętrzne elementy wykończenia. Jeśli znajdują się na nich niewielkie rysy, przebarwienia czy inne rzucające się w oczy nieprawidłowości mogą być one początkiem problemów, które finalnie wpłyną na estetykę balustrady, balkonu czy tarasu.


 Zbliżenie na wierzch czarnej balustrady balkonowej, która jest przetarta i brak jest odpowiedniego pokrycia farbą. Odbiór techniczny we Wrocławiu pozwoli na wyegzekwowanie naprawy takiej usterki.Uszkodzenia powłok malarskich na balustradach na inwestycji Osiedle Śliwowa we Wrocławiu. Pamiętaj, że odbiór techniczny przez fachowca pozwoli na profesjonalne opisanie usterek tak, żeby deweloper nie miał możliwości zanegowania niedoróbek.

 
Nieprawidłowości związane z wylewką bywają problematyczne na etapie wykańczania wnętrz.  Szczególnie gdy rozważa się panele winylowe, które wymagają dokładności w realizacji posadzki.


 Widoczne zejście się ścian z podłogą. Inżynier podczas odbioru technicznego we Wrocławiu zaznaczył pęknięcia jastrych na zdjęciu.Pęknięte narożniki jastrych na inwestycji Osiedle Śliwowa we Wrocławiu. Posadzka to często źródło wielu usterek, które są trudne do usunięcia. Odbiór techniczny z naszym inżynierem pozwala Ci zaoszczędzić czas i pieniądze, bo nie musisz na własną rękę poprawiać niedoróbki dewelopera.


Warto pamiętać o sprawdzeniu wszystkich elementów, które zgodnie z umową deweloperską powinny znajdować się w mieszkaniu w stanie deweloperskim. Niestety bardzo często w trakcie odbiorów inżynierowie znajdują nieprawidłowości, a czasem braki lub zamocowane zdekompletowane elementy instalacji, stolarki, etc.


Zbliżenie na grzejnik pod oknem i jego maskownicę. Widoczne duże wklęśnięcie właśnie w tej maskownicy, którą to usterkę zarejestrował inżynier podczas odbioru technicznego we Wrocławiu.Wklęśnięta maskownica górna grzejnika na inwestycji Osiedle Śliwowa we Wrocławiu. Odbiór techniczny z fachowcem pozwoli Ci wyegzekwować naprawę i wymianę np. takiej maskownicy.

Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań we Wrocławiu

Pewny Lokal to największa ogólnopolska firma specjalizująca się w odbiorach mieszkań. Nasi klienci po zrealizowanej usłudze wyrażają się w samych superlatywach, chwaląc naszych inżynierów.

 • Pani Patrycja z Wrocławia tak oceniła naszą usługę odbioru mieszkania:

"Bardzo polecam usługi świadczone przez firmę. Wczoraj odbierałam mieszkanie we Wrocławiu - 63m2 w stanie deweloperskim. Poprosiłam o pomoc inżyniera z "Pewnego Lokalu". Na miejsce przybył Pan Jakub - odbiór trwał 2 godziny. Pan Jakub sprawdzał wszystko dokładnie, centymetr po centymetrze, każdą usterkę zgłosił, została wpisana w protokole u dewelopera i zgłoszona do usunięcia. Dodatkowo odpowiedział na każde nasze pytanie, wszystko tłumaczył i podszedł do wszystkiego z uśmiechem na twarzy. Ceny bardzo ok w stosunku do nakładu pracy. Bardzo serdecznie polecam każdemu odbierającemu dom czy mieszkanie ta firmę."

 • Pani Monika chwaliła nasze odbiory mieszkań we Wrocławiu w następujący sposób:

"Wczoraj odbierałam dom niedaleko Wrocławia - pan inżynier przyjechał na czas, każda usterka została mi dokładnie i na spokojnie wyjaśniona, potem jeszcze raz szczegółowo omówiona z deweloperem. Wszystko w super miłej atmosferze :) Polecam serdecznie!"

 • Poniżej opinia Pana Michała, który wykonywał z nami odbiór mieszkania:

"Bardzo profesjonalna obsługa, wszystko sprawnie i rzetelnie. Sprawdzenie mieszkania przebiegło prawidłowo. Super podejście do klienta."

 • Pani Dagmara wystawiła nam poniższą opinię po odbiorze mieszkania:

"Solidnie i fachowo, bardzo duże wsparcie przy odbiorze mieszkania, Pan inżynier dostrzegł wszystkie, najmniejsze nawet niedociągnięcia i dopilnował, aby wpisano je w protokół. Serdecznie polecam."

 • Pani Gabriela:

"Bardzo sprawnie i profesjonalnie przeprowadzony odbiór techniczny."

 • Pan Tomasz ocenił nas w ten sposób:

"Bardzo profesjonalni i dokładni. Obsługa Klienta na najwyższym poziomie."

 • Oceny Pana Pawła po odbiorze mieszkania były następujące:

"Sprawnie, rzetelnie, terminowo, profesjonalnie, polecam gorąco."

 • Na koniec opinia Pani Joanny z odbioru mieszkania:

"Bardzo sprawna i fachowa pomoc w odbiorze lokalu. Zostały wychwycone usterki których sama bym nie znalazła. Z czystym sumieniem polecam."

Obszary Wrocławia, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Wrocławia:

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania we Wrocławiu, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 797 014 014.


Główny inżynier, który służy swoją wiedzą w naszej firmie od 6 lat. Szkoli specjalistów od odbiorów, konsultuje prawników.

Rozwiń tekst

Historie i opinie naszych klientów

We Wrocławiu mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Punktualnie, rzeczowo, fachowo, skrupulatnie i z dbałością o interesy inwestora. Bardzo dziękuję Pani inzynier za profesjonalna usługę odbioru mieszkania (zakres podstawowy) na rynku pierwotnym we Wrocławiu. Polecam serdecznie!”

Małgorzata Bednarek
ikona apostrofu

„Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu Pani inżynier z Wrocławia. Każda usterka została opisana, a każdy argument dewelopera szybko zbity. Polecam bardzo!”

Andrzej Wasilewski
ikona apostrofu

„W 100 % polecam (Wrocław). Inżynier punktualny, rzeczowy z dobrym sprzętem pomiarowym. Podczas dnia przedodbiorowego znalazł prawie 40 usterek. Większość deweloper poprawi, ale na uwagę szczególną zasługują porysowane futryny drzwi balkonowych, okien oraz drzwi wejściowych. Bedzie to zapewne skutkować negocjacjom ceny końcowej mieszkania. Zdecydowanie polecam !”

Paweł Pieniakowski
ikona apostrofu

„Polecam Panią Małgorzatę Tarasiewicz dla odbioru mieszkania (Wrocław). Widać było, że zajmuję się tym wiele lat i ma doświadczenie. Polecam wziąć dodatkowo kamerę termowizyjną. Dzięki temu udało się wykryć mostki termiczne. Sam bez wiedzy i narzędzi nie znalazłbym chyba żadnej usterki dewelopera. Cena nie należy do niskich, ale w tym przypadku warto.”

Konrad Ciejek
ikona apostrofu

„ Bardzo polecam współpracę z Pewnym Lokalem! Specjalista punktualny, kulturalny, z poczuciem humoru i bardzo spostrzegawczy. Widać duże doświadczenie i wiedzę z zakresu budowlanki i wykończeniówki. Wyjaśnił w przystępny sposób co należy poprawić. Wzięliśmy pakiet rozszerzony z raportem zdjęciowym i jest wart swojej ceny - podsumowanie odbioru dokładne i z dobrymi zdjęciami. Bardzo fajny patent z oklejaniem wad niebieską taśmą! Kontakt z firmą bardzo przyjemny, osoby na infolinii sympatyczne i pomocne. ”

Daria Kałucka
ikona apostrofu

„ PewnyLokal- fachowość i dokładność do bólu, 2,5 h wytykania wad i usterek deweloperowi, aż klient się zmęczył czekaniem:) jak ktos chce dokładnie i profesjonalnie-polecam :)-osiedle Jagodno, Wrocław ”

Piotr Zabieraj
ikona apostrofu

„ Bardzo sprawnie. Inżynier wszystko sprawdza i pilnuje, aby zostało to wpisane do protokołu. Polecam. Przy obecnych cenach mieszkań warto skorzystać z fachowca, który sprawdzi lokal. ”

Damian Słoński
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro')

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości)

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechniczne powłoki lakierniczej na grzejniku

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym.

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej.

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności.

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany.

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej).

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej).

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem)

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia)

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna)

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna)

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru we Wrocławiu?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego we Wrocławiu.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym we Wrocławiu

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym we Wrocławiu

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości we Wrocławiu nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów we Wrocławiu.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całego Wrocławia i okolic.

ul. Ruska 3, 50-512 Wrocław