Dom Development


Dom Development - opinie z odbiorów technicznych i analiza umowy deweloperskiej

gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka półpełna
4.5/5 jakość (liczba usterek)
na podstawie 677 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pusta
4.2/5 jakość (powaga usterek)
na podstawie 677 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka półpełna
4.7/5 obsługa klienta
na podstawie 677 odbiorów

Jakość wykonania poszczególnych elementów na inwestycjach dewelopera Dom Development

ikona tynki
TYNKI
średnia 4.6/5 z 677 odbiorów
ikona wylewki
WYLEWKI
średnia 4.6/5 z 677 odbiorów
ikona okna
OKNA
średnia 3.7/5 z 677 odbiorów
ikona wilgotność
BRAK ZAWILGOCEŃ
średnia 4.9/5 z 677 odbiorów

W niniejszym artykule prezentujemy informacje dotyczące dewelopera działającego pod firmą Dom Development.

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

2023-08-21 (aktualizacja: 2023-08-21)

Jakie są opinie klientów o Dom Development?

Dom Development w rankingach największych deweloperów nie zajmuje jednego z pierwszych, ale często pierwsze miejsce. Charakterystyczne logo widać, mijając nowe osiedla m.in. w Warszawie czy Wrocławiu. Czy warto na nich zamieszkać?

Największy deweloper w Polsce?

Poza historią sięgającą lat 90. ten inwestor imponuje również rozmachem prowadzonych inwestycji, a także licznymi nagrodami za swoją działalność. Opinie o Dom Development klienci mogą wyrabiać sobie m.in. na podstawie wyróżnień, takich jak statuetka dla Luksusowej Marki Roku, Perły Polskiej Gospodarki czy Kryształowego Dewelopera.

Łącznie jest to już kilkadziesiąt wyróżnień za osiągnięcia biznesowe, ale też architekturę osiedli. Ważne były wyróżnienia dla Dewelopera Dekady, i to zarówno w 2010, jak i 2019 roku. Ciekawostką jest posiadanie rozbudowanego programu wykończeniowego dla osób kupujących gotowe mieszkanie. Mogą one wybrać wykończenie w podstawowym lub wysokim standardzie i zapoznać się z katalogiem materiałów on-line, by najpierw wyrobić sobie opinię. Dom Development chwali się współpracą z dwudziestoma ekipami i paletą sześciuset materiałów wykończeniowych. Opinie naszych inżynierów o mieszkaniach w stanie deweloperskim, jak i tych już wyremontowanych przez ekipę Dom Development, można przeczytać na tej stronie, a raport na temat upatrzonej nieruchomości zamówić tu

Najważniejsze fakty o Dom Development

Firma ma na koncie wiele spektakularnych inwestycji. Jedną z ciekawszych ma być ta na działce należącej do EuRoPol Gazu na warszawskich Bielanach. Gigantyczny gmach straszył tam od roku 2000, gdy zaczęła się nigdy niedokończona budowa. Dom Development ma postawić tam osiedle. Inny taki śmiały projekt dotyczy budowy tuż obok elektrociepłowni na Wawrze, gdzie dotychczas nie było mowy o inwestycjach mieszkaniowych. Planowane osiedle ma powstać dzięki ustawie lex deweloper.

Przypominamy, by sprawdzać nieruchomości na tego typu nietypowych gruntach zawsze przed zakupem. Jeśli chodzi o inne kontrowersje, to w 2010 roku głośno było o osiedlu Saska. Deweloper tłumaczył, że nawiązuje do Saskiej Kępy, która znajduje się niedaleko. Jednak media wyrażały opinię, że Dom Development wprowadza mieszkańców w błąd, nadając nazwę osiedla, która sugeruje bardziej prestiżową lokalizację – Saską Kępę zamiast mało prestiżowego Gocławia, gdzie faktycznie stoi budowla. Dalszym krokiem miało być nadanie nowej ulicy nazwy podobnej jak te znane z Saskiej Kępy. Wtedy zaprotestował miejski rzecznik konsumentów i radni, którzy wyrazili na ten temat niepochlebne opinie. Dom Development kilka lat później reklamował kolejny etap tego samego osiedla hasłem „Zamieszkaj na Saskiej Kępie” i „Saska nad Jeziorem”. Takie praktyki nie są niczym zaskakującym w świecie deweloperów kupujących grunty pod osiedla w coraz bardziej peryferyjnych dzielnicach miast. Warto jednak przed zakupem, a nawet przed obejrzeniem mieszkania, zamówić raport dotyczący ksiąg wieczystych i sprawdzić też, gdzie faktycznie znajduje się osiedle.

Dom Development – gdzie i jak buduje?

Wielu polskich deweloperów skupia się na mieszkaniach dla masowego odbiorcy, nie wyróżniających się spośród wielu innych osiedli „z wielkiej płyty”. Dom Development poza klasycznymi osiedlami, na których mieszkania kupują młode rodziny czy single, ma też mieszkania luksusowe, jak np. penthouse'y na Osiedlu Ogrodowa w Warszawie.

To o tyle ciekawe osiedle, że mieszkania mają dwa poziomy, od 150 do 250 mkw powierzchni i przestronne tarasy. Firma postawiła też kilka osiedli domków jednorodzinnych w dzielnicach peryferyjnych Warszawy takich, jak Białołęka czy Mysiadło. Dom Development w opinii Warszawiaków odpowiada za niektóre z najbardziej rozpoznawalnych osiedli. Szczególnie na Mokotowie, gdzie dzięki niemu powstały apartamenty Marina Mokotów czy Morskie Oko.

Deweloper przyjazny artystom

Jeśli chodzi o architekturę, to ma ona dość uniwersalny charakter, ale nawiązuje zazwyczaj do otoczenia. np. budynek mieszkalny przy ul. Cybernetyki ma przeszkloną elewację jak w sąsiednich biurowcach, a bryły osiedla Żoliborz Artystyczny nawiązują do okolicznych bloków i nie przytłaczają terenów zielonych, jakie są dookoła.

Rzadko który deweloper tak dba o odniesienia do świata sztuki, obecne choćby w nazwie wymienionego osiedla, ale też w formie murali na elewacjach (Osiedle Wilno, Metro Zachód). Takie detale spodobają się osobom, które nie chcą żyć na kolejnym takim samym osiedlu. Na budynkach pojawiały się też neony, a do tego deweloper wspiera finansowo np. Teatr Narodowy. To buduje opinie o Dom Development jako o deweloperze przyjaznym sztuce.

Odbiór techniczny mieszkania Dom Development


Przedstawiamy przykładowe opinie naszych inżynierów o jakości mieszkań oddawanych przez dewelopera Dom Development. 


Odbiór techniczny, kwiecień 2020 r., inwestycja Apartamenty Dolny Mokotów, Warszawa


“Łazienka - brak liniowości poziomej gniazd 230V IP44 względem siebie w strefie grzejnika, brak liniowości poziomej ściany pod grzejnikiem i gniazdami 230V IP44 spowodowane wybrzuszeniem pionowym ściany w rejonie termostatu grzejnika. Hol - ubytek tynku na ścianie z prawej strony drzwi wejściowych od strony WC, zabrudzenia/przebarwienia farby tynku na ścianie od strony WC po lewej i prawej stronie otworu na ościeżnicę, ubytki tynku na ścianie od strony sypialni 1. Sypialnia 2 - zdeformowany prawy boczny panel grzejnika, zarysowania na ramiaku drzwi okiennych strona lewa i prawa góra spowodowane brakiem ograniczników otwarcia drzwi (ogranicznik jest zamontowany w drzwiach tarasu) przez co ramiaki uderzają o glif, zaciek farby na ścianie wspólnej. Sypialnia 1 - zdeformowany prawy boczny panel grzejnika, zarysowania na ramiaku drzwi okiennych strona lewa i prawa góra oraz lewy dół spowodowane brakiem ograniczników otwarcia drzwi (ogranicznik jest zamontowany w drzwiach tarasu) przez co ramiaki uderzają o glif, zaciek farby na ścianie od strony sypialni 1. Salon – ubytek tynku na ścianie wspólnej nad zespołem gniazd 230V/TV/INT, narożnik okien FIX od strony zewnętrznej – listwa maskująca połączenie słupek/rama okna wystające dwa gwoździki, słupek narożnika okien FIX od zewnątrz pęknięcie pionowe słupka w strefie dolnej, wgłębienia (x2) na ramie drzwi tarasu od zewnątrz- rama prawa strefa dolna. Aneks kuchenny – zabrudzenia tynku na ścianie okiennej z prawej strony grzejnika. Taras – zarysowana deska panelowa podłogi tarasu – okolice między słupem a słupkiem okien fix. Przy ustawieniach na 5 termostatów grzejnikowych brak cyrkulacji czynnika grzewczego (być może zamknięty obwód na szachcie lub przydławienie na centrali C.O. budynku w związku z wysoką temperaturą zewnętrzną).”


Odbiór techniczny, styczeń 2020 r., inwestycja Idylla, Wrocław


“Porysowane tafle szkła w pokoju małym, szyby części nieotwieranych, wewnętrzne i zewnętrzne rysy. Za małe otwory drzwiowe 205 cm wysokości (do powiększenia). Klamka drzwi wejściowych do regulacji.”


Odbiór techniczny, styczeń 2020 r., inwestycja Idylla, Wrocław


“Rysy wewnątrz szyby zespolonej (wada fabryczna) okna sypialni nr. 1 po lewej, rysa okna w sypialni nr. 2, zarysowania i odpryski na barierce balkonowej.”


Odbiór techniczny, styczeń 2020 r., inwestycja Idylla, Wrocław


“Usterki drobne usunięte na miejscu, pozostała jedna do usunięcia w narożniku salonu - pęknięcie na tynku. Ustalono usunięcie do 2 dni. Brak innych usterek.”


Odbiór techniczny, styczeń 2020 r., inwestycja Idylla, Wrocław


“Do wymiany zniszczona listwa przyszybowa w mniejszym pokoju. Porysowane szyby w pokoju. Jedna szyba ma skazę fabryczną.Do przeszlifowania naprawianie sufitu w łazience. Do naprawy sufit w przedpokoju przy łazience.”


Odbiór techniczny, styczeń 2020 r., inwestycja Port Żerań, Warszawa


“Brak usterek. Odbiór mieszkania wykończonego pod klucz (wzorowo) przez podwykonawcę dewelopera (znalezione lekkie niedomalowania i zabrudzenia zostały usunięte przez ekipę na miejscu).”


Odbiór techniczny, styczeń 2020 r., inwestycja Port Żerań, Warszawa


“Pęknięcie pionowe ściany w ciągu podstawowym w kuchni. Drzwi wejściowe- zarysowanie pod klamką na korytarzu. Zabrudzone płytki na balkonie, balustrada na wprost- element o ostrych krawędziach.”


Odbiór techniczny, marzec 2020 r., inwestycja Port Żerań, Warszawa


“Salon z aneksem – brak liniowości pionowej glifu prawego wewnętrznego przy drzwiach balkonowych, kolizja ramiaka skrzydła drzwi balkonowych z glifem (przyczyna- brak liniowości pionowej glifu), do regulacji drzwi balkonowe. Sypialnia – porysowana cała szyba okien fix od zewnątrz, brak osłony zawiasu górnego skrzydła lewego okna, do regulacji ogranicznik otwierania skrzydła prawego ( utrudnia/ ciężko się otwiera skrzydło).”


Odbiór techniczny, styczeń 2020 r., inwestycja Żoliborz Artystyczny, Warszawa


“Pokój nr 1: Wżery w szybach, rysy na ramie okiennej, rysy i ubytki wewnętrzne i zewnętrzne, rysy na parapecie wewnętrznym, usterki w fakturze malowania parapetu zewnętrznego. Łazienka: ubytki tynku na suficie. Hol: pęknięcia tynku, zawyżenia posadzki, pęknięcia posadzki. Pokój nr 2: zawyżenia posadzki, rysy na parapecie wewnętrznym, ubytek tynku przy punkcie oświetleniowym. Salon: pęknięcia tynku, rysy na szybach, zawyżenia posadzki, rysy na parapecie wewnętrznym, rysy i ubytki wewnętrzne i zewnętrzne na ramie okiennej.”


Odbiór techniczny, styczeń 2020 r., inwestycja Osiedle Komedy, Wrocław


“Brak taśmy od rolety w sypialni, pęknięta posadzka w sypialni przy wejściu, rysy na szybie okna balkonowego w sypialni na zewnątrz i wewnątrz, brak kąta w narożniku w przedpokoju 7 mm/ 1m, brak kratek wentylacyjnych w łazience oraz aneksie kuchennym, uszkodzony narożnik, mokry tynk przy aneksie kuchennym, pęknięcie tynku w lewej stronie drzwi wejściowych (górny róg), rysy na parapecie zewnętrznym okna aneksu kuchennego, zarysowania ramy okna przy wejściu do sypialni, zabrudzenia elewacji, ubytki w betonie na tarasie, ubytki i zarysowania balustrady balkonowej, pozostawione otwory po szalunkach na tarasie.”


Odbiór techniczny, luty 2020 r., inwestycja Osiedle Premium, Warszawa


“Holl: zawyżenie posadzki, drzwi zewnętrzne- ubytek uszczelki. Pokój nr 2: rama- rysy wewnętrzne i zewnętrzne, ubytek na uszczelce okiennej. Pokój nr 3: rama- rysy/ubytki wewnętrzne i zewnętrzne. Salon: szyby- rysy, tynki- pęknięcia, rama- ubytki/rysy wewnętrzne i zewnętrzne. Balkon: do poprawy uszczelnienie glifu zewnętrznego”


Czytaj dalej:

Dom Development kontakt
Dom Development inwestycje

Już kupiłeś i masz przed sobą odbiór deweloperski?

Zamów odbiór Dowiedz się więcej

Kupujesz nieruchomość u dewelopera? Nie rób tego bez prawnika!

Zamów analizę prawną Dowiedz się więcej

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

Obejrzyj filmy o naszych usługach

Zobacz opinie o inwestycjach dewelopera Dom Development

Wiarygodne opinie inżynierów Pewny Lokal z odbiorów mieszkań

Sprawdź opinie o inwestycjach dewelopera

Zobacz też opinie o innych deweloperach: