Zarezerwuj

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Gdańsk, Gdynia, Sopot

Fachowe odbiory mieszkań i domów w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Odbiór mieszkania tanio i niezawodnie.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal pewny lokal

2021-05-01

Odbiór mieszkania, odbiory mieszkań i odbiory domów od dewelopera z Pewny Lokal w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i Trójmieście

Kupując mieszkanie od dewelopera, każdego czeka odbiór techniczny mieszkania. Taki odbiór polega na sprawdzeniu przez inżyniera oraz inspektora budowlanego, czy w mieszkaniu są usterki oraz czy deweloper wywiązał się ze swoich zobowiązań z umowy, np. czy mieszkanie jest zgodne z rzutem projektowym dołączonym do umowy. Aby mieć pewność, że podczas odbioru nie pominęliśmy żadnego szczegółu, niezbędna jest znajomość norm budowlanych oraz dokładna analiza dokumentacji otrzymanej od dewelopera. Nawet jeśli świetnie przygotujemy się do odbioru mieszkania, emocje związane z zakupem mogą zakłócić nam „trzeźwy” osąd lokalu. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z fachowców: inżynierów oraz inspektorów budowlanych pracujących dla Pewny Lokal. Nasi ludzie dysponują bogatym doświadczeniem przy odbiorach mieszkań w całym Trójmieście (Gdańsku, Gdyni i Sopocie). Fachowcy z

Pewny Lokal mają doświadczenie w odbiorach mieszkań m.in. w takich inwestycjach, jak Osiedle Maciejka dewelopera Bay7 czy inwestycji Kowalove.

Dlaczego warto wybrać odbiór mieszkania w Gdańsku z Pewnym Lokalem?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Fakt, iż Pewny Lokal to firma, która działa na terenie całej Polski, jest dla nas niezwykłą nobilitacją, ale też ogromnym zobowiązaniem. Staramy się inwestować w nasze zaplecze, tak by każdy odbiór był dla naszego zleceniodawcy ciekawym doświadczeniem. Potwierdzenie naszej rzetelności to opinie w Google, gdzie kilkaset osób wypowiedziało się przychylnie na temat naszej pracy. W trakcie naszych zleceń używamy profesjonalnego sprzętu (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Dzięki rzeczowemu podejściu wiemy, że nasz klient zostanie prawidłowo potraktowany przez naszego pracownika.

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

W naszej pracy bardzo ważna jest aktualizacja danych, chcemy być zawsze na bieżąco, aktualizujemy zmiany norm, zmiany prawa i wszelkie inne kwestie prawne i techniczne. Zależy nam na tym, by być na bieżąco. To bardzo ważne, gdy jesteśmy stroną, która kontroluje deweloperów i ich poczynania. Ważne, że nasza firma stara się, by certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej był nie tylko dokumentem, a potwierdzeniem tego, co robimy na co dzień.

c) Nasza usługa jest legalna

Konkurencja, która również zajmuje się odbiorami, bardzo często nie jest w pełni gotowa do tego, by składać zeznania w sądzie. Nie jest to powszechne, ale gdy deweloper okazuje się być nieuczciwy, warto mieć po swojej stronie kogoś, kto pomoże. Nasza firma płaci wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, czyli PIT i CIT). To sprawia, iż każdy nasz pracownik, który wykonuje odbiór, jest w stanie zeznawać w sądzie na rzecz naszego klienta, gdy deweloper okaże się być niesprawiedliwy w swoim postępowaniu. Pozostałe firmy, które działają w szarej strefie, nie zgodziłyby się na takie działanie.

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

W naszej firmie pracuje wielu fachowców, którzy poważnie podchodzą do swoich zleceń. Jeśli zdarzy się, że jakiś inżynier nie będzie mógł wykonać odbioru, możemy go sprawnie zastąpić innym pracownikiem, który zrobi to równie profesjonalnie. Jeśli chodzi o nasz terminarz, jesteśmy w stanie umówić wizytę 24 godziny po złożeniu kompletnego zlecenia. Duża liczba inżynierów pozwala nam na elastyczność.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Najważniejszym aspektem, jaki oferujemy naszym klientom, jest ewentualne skonsultowanie każdego problemu z prawnikami, którzy specjalizują się w prawie nieruchomości. W trakcie realizacji zlecenia udostępniamy klientom infolinię prawną, która wspiera od strony prawnej każde zagadnienie związane z odbiorem mieszkania. To niezwykle ważne, gdy mamy do czynienia z sytuacją sporną.

Lista inwestycji, na których m.in. zrealizowaliśmy odbiory techniczne mieszkania w Trójmieście

- Inwestycja - Rajska 8, Gdańsk, Deweloper: Apollo-Rida Poland

- Inwestycja –  Oldnova, Deweloper: Budimex Nieruchomości

- Inwestycja –  Angielska Grobla, Deweloper: PB Górski

- Inwestycja –  Rezydencja Wintera, Deweloper: Ekolan

- Inwestycja – Nowa Grobla Apartamenty, Deweloper: Atal S.A.

- Inwestycja – Riverfront Apartaments, Deweloper: Opus Investment

- Inwestycja – Vialo, Deweloper: TPS Reapolis

- Inwestycja – Osiedle Szmaragdowe, Deweloper: 3City Invest

- Inwestycja – Front Park, Deweloper: Moderna Holding sp. z o.o.

- Inwestycja – Słoneczna Olivia, Deweloper: 3City Invest

- Inwestycja – ul. Bądkowskiego, Gdynia, Deweloper: 3City Invest

- Inwestycja – ul. Przemyska, Gdynia, Deweloper: 3City Invest

- Inwestycja – ul. Toruńska 6, Gdynia, Deweloper: 3City Invest

- Inwestycja – Bosmańska Park, Deweloper: Humbaka

- Inwestycja – Nova Żeromskiego, Deweloper: DG Corp

Czym jest odbiór techniczny mieszkania lub domu w Trójmieście ze specjalistami Pewny Lokal (odbiory mieszkań i domów od dewelopera)?

Pośpiech, z jakim budują deweloperzy, często odbija się na jakości prac, dlatego niewiele odbiorów przebiega bez zarzutów. Warto więc powierzyć to zadanie Pewnemu Lokalowi. Świadczymy usługę odbioru mieszkania i odbioru domu z profesjonalistą. Podczas odbioru nasz inżynier lub inspektor budowlany wypatruje m.in. nacieków na ścianach, sprawdza kąty na balkonach i weryfikuje prawidłowość pomiaru lokalu. Sprawdzamy też instalacje, drzwi, okna, odchylenia od płaszczyzny ścian i wiele innych potencjalnych usterek. Po zamówieniu usługi odbioru nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą, aby umówić datę i godzinę odbioru oraz udzieli informacji, jakie dokumenty będą nam potrzebne do prawidłowego przeprowadzenia odbioru. Wszelkie usterki (zarysowania, zacieki, nieszczelne instalacje) i uwagi dotyczące stanu mieszkania odkryte podczas odbioru, nasz ekspert zgłosi deweloperowi i dopilnuje, żeby ten wpisał je do protokołu odbioru.

Odbiory mieszkań Gdańsk (cena, cennik)

Jesteśmy największą firmą na polskim rynku specjalizującą się w odbiorach mieszkań od dewelopera. Działamy na terenie całego Trójmiasta. Nasze usługi najlepiej zamówić online, korzystając z naszego formularza lub z naszej infolinii: 797014014. Z praktyki wiemy, że usługi infolinii bardzo przydają się naszym klientom w czasie odbiorów mieszkań. W przeciwieństwie do naszej konkurencji zatrudniamy też prawników, którzy są w stanie doradzić telefonicznie w razie jakichkolwiek problemów w czasie odbioru (np. czy podpisać protokół odbioru oraz jak wyglądają poszczególne "zagwozdki" ustawy deweloperskiej). Usługę można opłacić przez internet lub gotówką na miejscu. Polecamy odbiory mieszkań z Pewnym Lokalem.

Przykładowe usterki odnalezione podczas odbioru mieszkania od dewelopera w Trójmieście 

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Gdańsku.

Najczęściej występującymi usterkami są te dotyczące wylewek. Bywa, że są wylane niechlujnie, nierówno, bez dylatacji. Zawsze trzeba tę kwestię sprawdzić, dobrze, jeśli potrafimy posłużyć się fachowym sprzętem i dokumentować nieprawidłowości, które należy też wpisać do protokołu odbioru.


Nierówności posadzki na inwestycji Alfa Park
Istotne jest sprawdzenie tych elementów, które tak naprawdę tylko deweloper może poprawić w sposób profesjonalny, z zachowaniem estetyki budynku. Chodzi o ewentualne wady w stolarce okiennej, drzwiowej, w elementach balkonów czy tarasów. Jeśli znajdziemy nieprawidłowość, która wymagać będzie wymiany, deweloper bez problemu załatwi to ze swoim wykonawcą.


Ostra krawędź balustrady na inwestycji Alfa Park
Częste wady, jakie inżynierowie dostrzegają w inwestycjach deweloperskich związane są z tynkiem. Źle położony może pękać, odpadać, jego struktura może być nieestetyczna, jakość słaba, może być też wilgotny, co w trakcie odbioru też jest usterką - warto o tym pamiętać i skontrolować tynk w każdym pomieszczeniu i na każdej ścianie.


Spękania pod oknami na inwestycji Gdańskie Tarasy
Odbierając inwestycję należy pamiętać o tym, by sprawdzić też to, co na zewnątrz. Często deklarowane przez dewelopera prace zewnętrzne nie są zrealizowane podczas etapu, w którym wykonuje się odbiór. Jeśli widzimy jakiekolwiek nieprawidłowości musimy wpisać je do protokołu. W innym razie na dzień, w którym wykonuje się odbiór mieszkania można przyjąć, że tych usterek nie ma.


Nierówno ułożone kafle na inwestycji Wilga Park
Jakość usterek budzi różne emocje. Czasem wydaje się, że drobiazg, który wstępnie został pominięty, okazał się później problematyczny w naprawie. Warto przemyśleć, każde pominięcie wady w protokole, ponieważ od tej decyzji nie ma odwrotu. Nie będziemy mogli oczekiwać poprawek usterek, które nie zostały uwzględnione w protokole.

Zarysowania pochwytu i całej balustrady na inwestycji Wilga Park
Czasem zdarza się, że w trakcie odbioru dostrzegamy wady, które finalnie mogą okazać się problematyczne na etapie wykańczania wnętrz. Je również warto uwzględnić w protokole, ponieważ zawsze korzystniej dla inwestora, by to deweloper zajął się naprawą.

Wystające rury poza płaszczyznę ściany na inwestycji Wilga Park

Pewny Lokal, opinie z odbiorów mieszkań, Gdańsk i Trójmiasto

Pewny Lokal to połączenie specjalistycznych usług inżynieryjnych i prawnych. Specjalizujemy się w usługach odbioru technicznego mieszkania. Działamy w całej Polsce, ale szczególnie mocną reprezentację mamy w Trójmieście: Gdańsku, Gdyni i Sopocie. W niniejszym artykule przedstawiamy przykładowe opinie naszych klientów po odbiorze mieszkania.

Opinia Pani Natalii (odbiór techniczny mieszkania, Trójmiasto):

"Bardzo solidnie i dokładnie sprawdzone mieszkanko. Zdecydowanie polecam."

Pani Magdalena (Gdynia, odbiór mieszkania, opinia):

"Super profesjonalnie. Bardzo dziękujemy za pomoc. Zakup lokalu zbiegł się w czasie z narodzinami naszego dzieciątka i obecność Pani Architekt bardzo nam pomogła przy dokonaniu lokatorskiego odbioru mieszkania. Zdecydowanie polecamy! "

Poniżej zamieszczamy z kolei opinię Pani Klaudii, która skorzystała z pomocy naszego inżyniera przy odbiorze mieszkania:

"Obsługa klienta na bardzo fajnym poziomie. Równie zadowolona jestem z osoby przeprowadzającej odbiór. Zauważył kilka drobnych usterek, a ja jestem spokojna, że nie ma większych. Na koniec zweryfikował, czy kierownik budowy

"nie zapomniał" zanotować którejś z usterek."

Opinia z odbioru mieszkania Pana Piotra:

"Bardzo profesjonalna usługa. Mieszkanie zostało sprawdzone bardzo drobiazgowo. Naprawdę polecam!"

Odbiory mieszkań z Pewny Lokal to sama przyjemność, poniżej opinia Pani Olgi:

"Jesteśmy zadowoleni z usług. Bardzo dobry kontakt a inżynier który robił z nami odbiór niesamowicie dokładny i profesjonalny. Polecamy serdecznie!"

Poniżej zamieszczamy zaś opinię Pana Piotra (odbiór mieszkania, Gdańsk):

"Profesjonalnie, bez pośpiechu, dokładnie. Wszystkie zastrzeżenia wpisane do protokołu. Polecam."

Wreszcie prezentujemy opinię Pani Anny (odbiór mieszkania):

"Jestem bardzo zadowolona z wykonanej usługi. Podejście Pana Inżyniera w pełni profesjonalne, lokal sprawdzony z dużą dbałością o najmniejszy szczegół - o większości z nich nawet nie pomyślelibyśmy. Dzięki temu odbiór przebiegł bez obawy, że coś zostanie pominięte. Polecam! :-)"

Budownictwo mieszkaniowe w Gdańsku

Rynek deweloperski w Gdańsku stale się powiększa. Powstaje wiele nowych inwestycji, szczególnie w takich dzielnicach, jak Zaspa i Przymorze – ta ostatnia ma dostęp do Bałtyku, co zwiększa atrakcyjność położonych w niej bloków. Popularna jest też dzielnica Stogi – w niej budowę wielu apartamentowców wakacyjnych planuje np. firma Polnord. Deweloperzy, chcąc dotrzeć do jak najszerszego grona klientów, oferują również domy wolnostojące oraz szeregowe, poza miastem dla osób ceniących sobie ciszę i sąsiedztwo natury. Wiele osób właśnie w tym celu ucieka z tętniącego życiem Gdańska do okolicznego Banina, stającego się nową sypialnią Gdańska. Jeżeli również zastanawiasz się nad własnym deweloperskim kątem w Gdańsku, skorzystaj z pomocy specjalistów Pewny Lokal. Dokonujemy odbiorów mieszkań i domów nie tylko w Trójmieście, ale także w okolicznych miejscowościach.

Więcej porad o odbiorach mieszkań zamieszczamy na naszej stronie z poradami.


pewny lokal pewny lokal

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 18 opinii.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Artur

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

grade grade grade grade grade Paweł

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

grade grade grade grade grade Grzegorz

Polecam! Pełen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

grade grade grade grade grade Krzysztof

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

grade grade grade grade grade Anna

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

grade grade grade grade grade Michał

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

grade grade grade grade grade Marcin

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem..

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz