call 797 014 014

Odbiory mieszkań Gdańsk, odbiór mieszkania i domu Gdańsk

Fachowe odbiory mieszkań i domów w Gdańsku. Odbiór mieszkania tanio i niezawodnie.

Szybka rezerwacja

Numer telefonu

Potrzebne uzupełnienie numeru telefonu.

Typ nieruchomości

Dom
Mieszkanie
Inne

#1 w Gdańsku pod względem średniej liczby ocen

facebook logo google logo

Ponad 2000 osób oceniło nas na 5,0!

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiór mieszkania, odbiory mieszkań i odbiory domów od dewelopera z Pewny Lokal w Gdańsku, Sopocie i Trójmieście

Kupując mieszkanie od dewelopera, każdego nabywcę czeka odbiór techniczny. Taki odbiór polega na sprawdzeniu przez inżyniera oraz inspektora budowlanego, czy w mieszkaniu są usterki oraz czy deweloper wywiązał się ze swoich zobowiązań z umowy, np. czy mieszkanie jest zgodne z rzutem projektowym dołączonym do umowy. Aby mieć pewność, że podczas odbioru nie pominęliśmy żadnego szczegółu, niezbędna jest znajomość norm budowlanych oraz dokładna analiza dokumentacji otrzymanej od dewelopera. Nawet jeśli świetnie przygotujemy się do odbioru mieszkania, emocje związane z zakupem mogą zakłócić nam „trzeźwy” osąd lokalu. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem skorzystanie z fachowców: inżynierów oraz inspektorów budowlanych pracujących dla firmy Pewny Lokal. Nasi ludzie dysponują bogatym doświadczeniem przy odbiorach mieszkań w całym Trójmieście.

Jesteśmy największą firmą na polskim rynku specjalizującą się w odbiorach mieszkań od dewelopera. Działamy na terenie całego Trójmiasta. Nasze usługi najlepiej zamówić online, korzystając z naszego formularza lub z naszej infolinii: 797014014. Z praktyki wiemy, że usługi infolinii bardzo przydają się naszym klientom w czasie odbiorów mieszkań. W przeciwieństwie do naszej konkurencji zatrudniamy też prawników, którzy są w stanie doradzić telefonicznie w razie jakichkolwiek problemów w czasie odbioru (np. czy podpisać protokół odbioru oraz jak wyglądają poszczególne "zagwozdki" ustawy deweloperskiej). Usługę można opłacić przez internet lub gotówką na miejscu. 

Dlaczego warto wybrać odbiór mieszkania w Gdańsku z rzeczoznawcą Pewnego Lokalu?

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Fakt, iż Pewny Lokal to firma, która działa na terenie całej Polski, jest dla nas niezwykłą nobilitacją, ale też ogromnym zobowiązaniem. Staramy się inwestować w nasze zaplecze, tak by każdy odbiór był dla naszego zleceniodawcy ciekawym doświadczeniem. Potwierdzenie naszej rzetelności to opinie w Google, gdzie kilkaset osób wypowiedziało się przychylnie na temat naszej pracy. W trakcie naszych zleceń używamy profesjonalnego sprzętu (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Dzięki rzeczowemu podejściu wiemy, że nasz klient zostanie prawidłowo potraktowany przez naszego pracownika.

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

W naszej pracy bardzo ważna jest aktualizacja danych, chcemy być zawsze na bieżąco, aktualizujemy zmiany norm, zmiany prawa i wszelkie inne kwestie prawne i techniczne. Zależy nam na tym, by być na bieżąco. To bardzo ważne, gdy jesteśmy stroną, która kontroluje deweloperów i ich poczynania. Ważne, że nasza firma stara się, by certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej był nie tylko dokumentem, a potwierdzeniem tego, co robimy na co dzień.

 • Nasza usługa jest legalna

Konkurencja, która również zajmuje się odbiorami, bardzo często nie jest w pełni gotowa do tego, by składać zeznania w sądzie. Nie jest to powszechne, ale gdy deweloper okazuje się być nieuczciwy, warto mieć po swojej stronie kogoś, kto pomoże. Nasza firma płaci wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, czyli PIT i CIT). To sprawia, iż każdy nasz pracownik, który wykonuje odbiór, jest w stanie zeznawać w sądzie na rzecz naszego klienta, gdy deweloper okaże się być niesprawiedliwy w swoim postępowaniu. Pozostałe firmy, które działają w szarej strefie, nie zgodziłyby się na takie działanie.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

W naszej firmie pracuje wielu fachowców, którzy poważnie podchodzą do swoich zleceń. Jeśli zdarzy się, że jakiś inżynier nie będzie mógł wykonać odbioru, możemy go sprawnie zastąpić innym pracownikiem, który zrobi to równie profesjonalnie. Jeśli chodzi o nasz terminarz, jesteśmy w stanie umówić wizytę 24 godziny po złożeniu kompletnego zlecenia. Duża liczba inżynierów pozwala nam na elastyczność.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Najważniejszym aspektem, jaki oferujemy naszym klientom, jest ewentualne skonsultowanie każdego problemu z prawnikami, którzy specjalizują się w prawie nieruchomości. W trakcie realizacji zlecenia udostępniamy klientom infolinię prawną, która wspiera od strony prawnej każde zagadnienie związane z odbiorem mieszkania. To niezwykle ważne, gdy mamy do czynienia z sytuacją sporną.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Trójmieście)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy zależna jest od metrażu. W tabeli poniżej prezentujemy podstawowe ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (zostaje o niej poinformowany wcześniej - nie w momencie rozliczenia usługi).

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Lista inwestycji, na których m.in. zrealizowaliśmy odbiory techniczne mieszkania w Trójmieście

 • Inwestycja - Rajska 8, Gdańsk, Deweloper: Apollo-Rida Poland
 • Inwestycja –  Oldnova, Deweloper: Budimex Nieruchomości
 • Inwestycja –  Angielska Grobla, Deweloper: PB Górski
 • Inwestycja –  Rezydencja Wintera, Deweloper: Ekolan
 • Inwestycja – Nowa Grobla Apartamenty, Deweloper: Atal S.A.
 • Inwestycja – Riverfront Apartaments, Deweloper: Opus Investment
 • Inwestycja – Vialo, Deweloper: TPS Reapolis
 • Inwestycja – Osiedle Szmaragdowe, Deweloper: 3City Invest
 • Inwestycja – Front Park, Deweloper: Moderna Holding sp. z o.o.
 • Inwestycja – Słoneczna Olivia, Deweloper: 3City Invest
 • Inwestycja – ul. Bądkowskiego, Deweloper: 3City Invest
 • Inwestycja – ul. Przemyska, Deweloper: 3City Invest
 • Inwestycja – ul. Toruńska 6, Deweloper: 3City Invest
 • Inwestycja – Bosmańska Park, Deweloper: Humbaka
 • Inwestycja – Nova Żeromskiego, Deweloper: DG Corp

Zdjęcia zrobione przykładowym usterkom w trakcie odbiorów technicznych mieszkań w Trójmieście 

Z każdego odbioru technicznego możemy sporządzić raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Gdańsku.

Najczęściej występującymi usterkami są te dotyczące wylewek. Bywa, że są wylane niechlujnie, nierówno, bez dylatacji. Zawsze trzeba tę kwestię sprawdzić, dobrze, jeśli potrafimy posłużyć się fachowym sprzętem i dokumentować nieprawidłowości, które należy też wpisać do protokołu odbioru.


Nierówna posadzka w stanie deweloperskim jednego z mieszkań, w którym przeprowadzaliśmy odbiór techniczny w Gdańsku.Nierówności posadzki na inwestycji Alfa Park w Trójmieście. Poprawnie wykonany odbiór techniczny to również sprawdzenie wszystkich aspektów dotyczących posadzki.


Istotne jest sprawdzenie tych elementów, które tak naprawdę tylko deweloper może poprawić w sposób profesjonalny, z zachowaniem estetyki budynku. Chodzi o ewentualne wady w stolarce okiennej, drzwiowej, w elementach balkonów czy tarasów. Jeśli znajdziemy nieprawidłowość, która wymagać będzie wymiany, deweloper bez problemu załatwi to ze swoim wykonawcą.


Balustrada balkonowa z zaznaczoną ostrą krawędzią belki poprzecznej, która została zauważona podczas odbioru technicznego w Gdańsku.Ostra krawędź balustrady na inwestycji Alfa Park w Gdańsku. Niektóre usterki mogą zagrażać życiu lub zdrowiu, dlatego tak ważny jest odbiór techniczny z fachowcem.


Częste wady, jakie inżynierowie dostrzegają w inwestycjach deweloperskich związane są z tynkiem. Źle położony może pękać, odpadać, jego struktura może być nieestetyczna, jakość słaba, może być też wilgotny, co w trakcie odbioru też jest usterką — warto o tym pamiętać i skontrolować tynk w każdym pomieszczeniu i na każdej ścianie.


Ściana pod oknami z widocznymi pęknięciami. Zaznaczone przez inżyniera podczas odbioru technicznego w Gdańsku.Spękania pod oknami na inwestycji Gdańskie Tarasy, które zostały wypatrzone podczas odbioru technicznego.


Odbierając inwestycję należy pamiętać o tym, by sprawdzić też to, co na zewnątrz. Często deklarowane przez dewelopera prace zewnętrzne nie są zrealizowane podczas etapu, w którym wykonuje się odbiór. Jeśli widzimy jakiekolwiek nieprawidłowości musimy wpisać je do protokołu. W innym razie na dzień, w którym wykonuje się odbiór mieszkania można przyjąć, że tych usterek nie ma.


Podłoga z krzywo wyłożonymi płytkami, co zostało dostrzeżone na odbiorze technicznym w Trójmieście.Nierówno ułożone kafle na inwestycji Wilga Park w Trójmieście. Choć na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się w porządku, to podczas odbioru technicznego inżynier może wyłapać i takie usterki.


Jakość usterek budzi różne emocje. Czasem wydaje się, że drobiazg, który wstępnie został pominięty, okazał się później problematyczny w naprawie. Warto przemyśleć, każde pominięcie wady w protokole, ponieważ od tej decyzji nie ma odwrotu. Nie będziemy mogli oczekiwać poprawek usterek, które nie zostały uwzględnione w protokole.


Balustrada balkonowa z zaznaczonym pochwytem, który jest cały porysowany — odkryto usterkę na odbiorze technicznym w Trójmieście.Zarysowania pochwytu i całej balustrady na inwestycji Wilga Park w Trójmieście. Odbiór techniczny z fachowcem polega na dokładnym obejrzeniu nieruchomości, przez co można wyłapać i takie nierzucające się w oczy mankamenty.


Czasem zdarza się, że w trakcie odbioru dostrzegamy wady, które finalnie mogą okazać się problematyczne na etapie wykańczania wnętrz. Je również warto uwzględnić w protokole, ponieważ zawsze korzystniej dla inwestora, by to deweloper zajął się naprawą.


Widoczne, wystające rury ze ściany na wysokości podłogi i wzwyż, które zostały wykryte na odbiorze technicznym w Trójmieście.Wystające rury poza płaszczyznę ściany na inwestycji Wilga Park w Trójmieście. Nie każdy wie, że ten przykład usterki powinno się wpisać w protokół odbioru technicznego.

Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Trójmieście lub Trójmieście i okolicach

Pewny Lokal to połączenie specjalistycznych usług inżynieryjnych i prawnych. Specjalizujemy się w usługach odbioru technicznego mieszkania. Działamy w całej Polsce, ale szczególnie mocną reprezentację mamy w Trójmieście. W niniejszym artykule przedstawiamy przykładowe opinie naszych klientów po odbiorze mieszkania.

 • Opinia Pani Natalii (odbiór techniczny mieszkania, Trójmiasto):

"Bardzo solidnie i dokładnie sprawdzone mieszkanko. Zdecydowanie polecam."

 • Pani Magdalena (odbiór mieszkania, Trójmiasto):

"Super profesjonalnie. Bardzo dziękujemy za pomoc. Zakup lokalu zbiegł się w czasie z narodzinami naszego dzieciątka i obecność Pani Architekt bardzo nam pomogła przy dokonaniu lokatorskiego odbioru mieszkania. Zdecydowanie polecamy! "

 • Pani Klaudia (odbiór mieszkania, Trójmiasto):

"Obsługa klienta na bardzo fajnym poziomie. Równie zadowolona jestem z osoby przeprowadzającej odbiór. Zauważył kilka drobnych usterek, a ja jestem spokojna, że nie ma większych. Na koniec zweryfikował, czy kierownik budowy "nie zapomniał" zanotować którejś z usterek."

 • Pan Maciej (odbiór mieszkania, Gdańsk):

"Bardzo profesjonalna usługa. Mieszkanie zostało sprawdzone bardzo drobiazgowo. Naprawdę polecam!"

 • Pani Olga (odbiór mieszkania, Trójmiasto):

"Jesteśmy zadowoleni z usług. Bardzo dobry kontakt a inżynier który robił z nami odbiór niesamowicie dokładny i profesjonalny. Polecamy serdecznie!"

 • Pan Piotr (odbiór mieszkania, Gdańsk):

"Profesjonalnie, bez pośpiechu, dokładnie. Wszystkie zastrzeżenia wpisane do protokołu. Polecam."

 • Pani Anna (odbiór mieszkania, Sopot):

"Jestem bardzo zadowolona z wykonanej usługi. Podejście Pana Inżyniera w pełni profesjonalne, lokal sprawdzony z dużą dbałością o najmniejszy szczegół - o większości z nich nawet nie pomyślelibyśmy. Dzięki temu odbiór przebiegł bez obawy, że coś zostanie pominięte. Polecam! :-)"

Obszary Gdańska, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Gdańska:

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania w Gdańsku, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 797 014 014.


Założyciel Pewnego Lokalu. Specjalista prawa nieruchomości. Doktor nauk prawnych (doktorat z prawa ochrony konsumentów). Z zamiłowania inwestor i analityk rynku mieszkaniowego. Wielokrotny gość telewizji (TVP, TVN, Polsat), gdzie wypowiadał się na tematy rynku nieruchomości i ochrony praw nabywców.

Rozwiń tekst

Historie i opinie naszych klientów

W Gdańsku mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Polecam! Pan Mirosław (Gdańsk) bardzo dokładnie sprawdził mieszkania (pomiar termowizyjny, kąty, piony, okna, wilgotność tynków itd). Inspekcja bardzo dokładna, warta swojej ceny.”

Maciej Lisowski
ikona apostrofu

„Jestem zadowolony z usługi sprawdzenia lokalu przed odbiorem. Pan inspektor zjawił się o czasie (a nawet wcześniej!). Wyłapał sporo niedociągnięć, dopilnował, aby znalazły się na protokole odbioru lokalu. Wszystko w przyjaznej atmosferze, z uśmiechem na twarzy. Miejsce odbioru: RUMIA, Pomorskie , PL.”

Mirosław Dąbrowski
ikona apostrofu

„Fachowa usługa na najwyższym poziomie, odpowiedni sprzęt i wiedza do przeprowadzenia odbioru a na dodatek bardzo fajna atmosfera;)”

Marek Ożga
ikona apostrofu

„Polecam, profesjonalny odbiór i obsługa klienta. Odbiór wykonywany w Trójmieście.”

Piotr Rytel
ikona apostrofu

„ Profezjonalizm, zaangażowanie,dokładnisć,zaufanie,opieka....są to cechy, które w dzisiejszych czasach się ceni z całą pewnością PewnyLokal posiada te cechy. Jeżeli bedziecie odbierać mieszkanie to tylko z PewnyLokal, inżynier (Pan Maciek z Gdańska) wykazał się swoim doświadczeniem i profesjonalizmem dzięki niemu wszystkie usterki te błache i te dosyć istotne zostały naprawianie a okna o które włączyliśmy zostały wymienione. ”

Karolina Kosecka
ikona apostrofu

„ Serdecznie polecam Pana Mariusza z Gdańska. Solidny technik z rzetelnym podejściem do sprawy. Do tego sympatyczny i skrupulatny. Dopilnował aby wszystko znalazło się w protokole odbioru. Pozdrawiam. ”

Dawid Barbarewicz
ikona apostrofu

„ Gorąco polecam pana Mariusza z Gdańska. Dokładny, rzetelny, dopilnowal żeby każda usterka znalazła się w protokole. ”

Natalia Daszke
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie, usterkę znaleziono na Wyspie Sobieszewskiej

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna, problem wykryty na osiedlu dewelopera Euro Styl

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro'), usterka znaleziona w Gdańsku Brzeźnie

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji, wada znaleziona na jednym z gdańskich osiedli

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej, usterka znaleziona w dzielnicy Stogi

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości), inwestycja z gdańskiej dzielnicy Strzyża

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody, inwestycja z dzielnicy Chełm w Gdańsku

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powłoki lakierniczej na grzejniku w gdańskiej dzielnicy Śródmieście

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym w dzielnicy Przymorze Wielkie

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową na terenie gdańskiej dzielnicy Osowa

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w Gdańsku

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej w inwestycji dewelopera z Gdańska

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu w Gdańsku, dzielnica Suchanino

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu w Gdańsku Brzeźnie

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy w inwestycji dewelopera z Trójmiasta

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej w dzielnicy Strzyża

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej w inwestycji położonej w Gdańsku, w dzielnicy Zaspa Rozstaje

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem w inwestycji w Gdańsku, dzielnica Przymorze Małe

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem w Gdańsku

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego w inwestycji w Gdańsku Wrzeszczu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem na Przymorzu w Gdańsku

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych w dzielnicy Nowy Port w Gdańsku

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy w Gdańsku Oliwie. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej w dzielnicy Jasień

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności w inwestycji w dzielnicy Kokoszki w Gdańsku.

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany w dzielnicy Aniołki

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji w Trójmieście

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji w Trójmieście.

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej w inwestycji w dzielnicy Brętowo w Gdańsku

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza w dzielnicy Chełm w Gdańsku

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem) na Matarni w Gdańsku

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego w gdańskiej dzielnicy Brzeźno

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego w Śródmieściu w Gdańsku

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe na Matarni w Gdańsku, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu w Gdańsku Oliwie

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek w Gdańsku Letnicy

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza w Trójmieście

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w inwestycji znajdującej się w Gdańsku Brzeźnie

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia) w inwestycji w centrum Gdańska

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy w dzielnicy Młyniska w Gdańsku

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna) w dzielnicy Przeróbka w Gdańsku

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu w dzielnicy Rudniki w Gdańsku

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady na Przymorzu w Gdańsku

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna) w inwestycji w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Gdańsku?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Gdańsku.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Gdańsku.

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Gdańsku.

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Gdańsku nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Trójmieście.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całego Trójmiasta i okolic.

Odbiory Mieszkań Gdańsk Targ Rybny 10, Gdańsk