Czym jest inspekcja domu lub mieszkania w Warszawie? Cena inspekcji domu i mieszkania przed kupnem Warszawa

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy kupnie nieruchomości?

Oddzwaniamy w kilka minut!

Inspekcja domu przed kupnem Warszawa. Inspekcja mieszkania

Podejmowanie decyzji o zakupie domu to w większości przypadków decyzja na całe życie. W artykule opisujemy co zrobić, aby cieszyć się z mieszkania w bezusterkowej nieruchomości.

Potrzebujesz pomocy prawnika lub inżyniera przy kupnie domu?

Zamów fachową pomoc z Pewny Lokal!

 • W sprawdzanym domu średnio wykrywamy 27 usterek. Sprawdzamy też stan prawny domu i to, co zostanie zbudowane w sąsiedztwie domu.
 • Naprawa usterek w standardowym domu kosztuje średnio 40 000 zł.
 • Inżynierowie Pewny Lokal znajdą wszystkie usterki i wady w Twoim domu, a prawnicy poinformują o wszystkich ryzykach. Gwarantujemy.

Gwarancja wyłapania usterek.
Doświadczeni inżynierowie i prawnicy.
Duża dyspozycyjność.

Podejmowanie decyzji o zakupie domu to w większości przypadków decyzja na całe życie. Rynek nieruchomości w Warszawie jest największy w naszym kraju, a mimo tego ciężko znaleźć mieszkanie lub dom idealny. Nieruchomości z rynku wtórnego mogą posiadać wiele ukrytych usterek, z rynku pierwotnego zaś dokładnie trzeba przyglądać się umową z deweloperami. W artykule opisujemy co zrobić, aby cieszyć się z mieszkania w bezusterkowej nieruchomości.

Inspekcja domu przed kupnem Warszawa

W życiu każdego człowieka przychodzi czas, w którym zaczyna myśleć o stabilizacji. Można ją pojmować różnie, ale najczęściej wiąże się z sukcesem zawodowym, często z realizacją planów osobistych, a także z odnalezieniem swojego miejsca na Ziemi. Wszystko to wiąże się z poczuciem bezpieczeństwa i z realizacją marzeń.

Nasza firma z siedzibą w Warszawie bardzo chętnie pomoże w podjęciu decyzji związanej z kupnem mieszkania lub domu. Nasi eksperci w sposób rzetelny i działając na korzyść klienta, przeanalizują każdą pasującą nieruchomość.

Sprawdzą nie tylko to, co widać gołym okiem, ale też wnikliwe poszukiwać będą ukrytych usterek, które kosztować mogą dużo. Dopełniając swojego obowiązku, pomogą znaleźć idealne i bezusterkowe mieszkanie w Warszawie warte swojej ceny.

Warszawa to nie tylko mieszkania, ale również bardzo drogie domy znajdujące się w modnych dzielnicach lub dzielnicach przyległych. Wiele z nich jest przedwojennymi, przepięknymi budynkami które mogą kryć w sobie wiele usterek szczególnie jeśli poprzedni właściciele je zaniedbali. Chociażby ogrzanie takiego domu wymaga dużych nakładów finansowych. Ich głównymi problemami może być wilgoć lub grzyb na ścianach, którego usunięcie może być nie tylko trudne, ale i kosztowne, a pozostawienie go grozić chorobami. Im większa nieruchomość, tym większych nakładów finansowych wymaga. Szczególnie przy tak drogich inwestycjach w swoja przyszłość warto zatrudnić eksperta od oględzin stanu technicznego budynku, by sprawdzić, z jakimi kosztami remontu możemy się liczyć.

Prawdziwa inspekcja powinna być skupiona na aspektach prawno-technicznych.

Dlaczego warto skorzystać z inspekcji domu? Wykonaj oględziny przed kupnem

pewny lokal icon

Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?

speed clock

Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!

house icon

Kupujesz czy sprzedajesz nieruchomość?

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Ostatnie pytanie: Zaznacz umowy, które według Twojej wiedzy podpisałeś/aś:

Gratulujemy podjęcia decyzji! Pamiętaj jednak, że jeśli kupujesz dom od dewelopera, który już jest wybudowany, to bardzo ważne, żebyś m.in.:

 1. Sprawdził dokładnie zapisy umowne - najpewniej będziesz podpisywać umowę przedwstępną, a nie deweloperską. To ważna różnica!
 2. Zweryfikował dewelopera i bezpieczeństwo inwestycji - nieruchomości domowe to mniej "ucywilizowany" niż rynek mieszkaniowy!
 3. Miał prawo do odbioru deweloperskiego i wiedzę techniczną, jak sprawdzić nieruchomość. W przypadku domów to szczególnie ważne!

Pod tym linkiem udostępniamy Ci darmowy poradnik.

Pewny Lokal ma świadomość, jak trudne jest podejmowanie decyzji o kupnie własnego domu. Wiemy doskonale, że oglądając nieruchomość, najczęściej zwraca się uwagę na to, co dostrzegalne. Łatwo zauważyć kilka detali, skupić się na kolorze ścian, wielkości okien i na tym, jaka była wizja twórcy, który zaprojektował układ pomieszczeń, a przecież to kwestie, które można zmienić.

Prawdziwa inspekcja powinna być skupiona na aspektach prawno-technicznych. Ważne, by osoba kupująca miała świadomość, jak wiele zależy od pozytywnego odbioru technicznego. Uświadamiamy naszym zleceniodawcom, że ofert w samej Warszawie jest naprawdę wiele, więc podczas poszukiwań należy pozwolić sobie na wysokie wymagania. Nie musimy kupować pierwszej podobającej się nam oferty, co więcej, powinniśmy prześwietlić ją na wskroś w aspektach prawnych i technicznych. Podobnych ofert, w tym samym metrażu, budownictwie i dzielnicy jest mnóstwo i można zawsze znaleźć coś lepiej odpowiadające naszym wymaganiom, szczególnie jeśli nie jesteśmy pewni szczerości sprzedającego.

Nasza działalność opiera się na pracy inżynierów, którzy są w stanie wychwycić większość usterek przed kupnem nieruchomości. Analizie poddana zostaje elewacja zewnętrzna, jak również wykończenia wewnątrz (jakość drzwi, okien, ścian, posadzki, etc.). Dodatkowo pomagamy w aspektach prawnych i dokładnie sprawdzimy pod tym kątem nieruchomości.

Instalacje te są niczym żyły w arteriach budynku i mieszkania.

Instalacja elektryczna i wodno-kanalizacyjna

Warto zwrócić uwagę na instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną nie tylko budynku, w którym chcemy kupić mieszkanie, ale i konkretnego mieszkania. Ciężko laikowi ocenić jej stan więc zatrudnienie do tego eksperta będzie doskonałym rozwiązaniem. Instalacje te są niczym żyły w arteriach budynku i mieszkania. Jeśli nie działają lub kable albo rury są stare, czeka nas kosztowna w naprawie usterka. Mieszkania w Warszawie nie zawsze są najnowsze i nie każda wspólnota zarządza nimi dobrze. Sami możemy zobaczyć czy w mieszkaniu po włączeniu wszystkich urządzeń elektrycznych i uruchomieniu ich nie wywala korków, lub czy przy gniazdkach nie pojawiają się liniowe zacieki świadczące o stapianiu się kabli. Instalacja wodno-kanalizacyjna w postaci rur i uszczelek szczególnie da o sobie znać wyciekami spod szafek czy w łazience. Mokre plamy na ścianach w ich okolicach mogą być tego przykładem. Ekspert oceni czy takie usterki są i czy np. nie zostały zamalowane przez sprzedającego próbującego je ukryć.

Podłogi, ściany, okna

Również w przypadku ścian, okien i podłóg czekać mogą nas niespodzianki niewidoczne gołym okiem. Stan okien i podłóg łatwiej jednak ocenić niż np. wilgoć i grzyba na ścianach. Zdarzać się on może w starych kamienicach, których w Warszawie jest sporo. Może w kamienicy przecieka dach i cierpi na tym mieszkanie na ostatnim piętrze, a może zostało zalane kiedyś przez sąsiadów, a na ścianach niedosuszona wilgoć spowodowała grzyba, który zamalowywany był przez sprzedającego? Te wszystkie aspekty mogą ujść oczom laika, tym bardziej jeśli mieszkanie się spodobało.

W przypadku ścian, okien i podłóg również czekać nas mogą usterki niewidoczne gołym okiem.

Rynek pierwotny, nie ufaj deweloperowi

Warszawa jest pełna domów, które pamiętają dawne czasy. Wiek nieruchomości  nie zawsze jest dobrym kryterium wyboru. Zdarza się, że nowsze budynki również bywają bardziej problematyczne, bo są niewłaściwie wykonane i wykończone, przez co nie dają poczucia bezpieczeństwa. Mieszkania na rynku pierwotnym, kupowanym od deweloperów również trzeba się przyglądać. Może nie będą miały grzyba na ścianie i starej instalacji elektrycznej, ale pojawić się może wiele innych niedogodności jak niezgodności z umową, czy choćby sprzedaż niechlubnie popularnych ostatnio mikrokawalerki, które według prawa nie mogą być sprzedawane jako mieszkanie tylko lokal użytkowy.

Dokumenty, umowy, Księga Wieczysta

Również mieszkania w Warszawie mogą mieć niejasną sytuację prawną i nie chodzi tu tylko o sytuacje z reprywatyzacją. Zajrzenie do Księgi Wieczystej i innych dokumentów pozwoli nam stwierdzić czy mieszkanie nie jest zadłużone, czy nie ciąży nad nim hipoteka czy wreszcie nie ma dożywotnich lokatorów. Sprawdzimy dla Ciebie każdy aspekt prawny nieruchomości i pomożemy w moralnym, rzetelnym zakupie upewniając, że nikt z mieszkania nie został wyrzucony na bruk, a nad np. kamienicą, w której znajduje się mieszkanie nie ciąży afera reprywatyzacyjna.

Dokładnie sprawdźmy umowy z deweloperami i podpowiemy czy nieruchomość na rynku wtórnym jest warta wzięcia kredytu hipotecznego i czy mamy do czynienia z rzetelnym deweloperem czy z takim, który kruczkami prawnymi działa na niekorzyść kupujących oferując im bardzo niską jakość.

Przegląd techniczny mieszkania i domu Warszawa

Przegląd techniczny to jedno z najważniejszych zadań, jakie powinniśmy wykonywać zarówno przed zakupem nieruchomości, jak i podczas jej posiadania. Jeśli planujemy kupno mieszkania lub domu na rynku wtórnym, konieczne jest przeprowadzenie szczegółowego przeglądu technicznego, aby mieć pewność, że nieruchomość, którą chcemy nabyć, jest w dobrym stanie technicznym. W przypadku rynku pierwotnego, konieczne jest wykonanie przeglądu podczas odbioru, w celu wykrycia ewentualnych usterek i wad, jakie mógł pozostawić deweloper.

Podczas przeglądu technicznego mieszkania przed zakupem, należy zwrócić uwagę na wiele elementów, takich jak instalacje, okna, ściany, tynki czy podłogi. W przypadku domów, należy dodatkowo sprawdzić dach, elewację oraz elementy na zewnątrz budynku, takie jak brama czy podjazd. Przeprowadzenie takiego przeglądu pozwala uniknąć późniejszych kosztów związanych z naprawami i konserwacją nieruchomości.

Nie tylko przed zakupem, ale również podczas posiadania nieruchomości, powinniśmy regularnie wykonywać cykliczne przeglądy techniczne. Podczas takich przeglądów, należy skupić się na sprawdzeniu wszelkich instalacji oraz elementów budynku, które są narażone na szkodliwe wpływy atmosferyczne. Dzięki regularnemu wykonywaniu takich przeglądów, możemy uniknąć poważniejszych usterek oraz zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców.

Sprawdzenie domu przed kupnem - Kupno domu w Warszawie – to proste!

Co zrobić, aby marzenia o własnym domu w Warszawie okazały się realną wizją, by ich realizacja była piękną przygodą, a nie drogą przez mękę? Jak w trakcie kupna domu lub mieszkania podejść do tematu, by czerpać radość z poszukiwań i mieć pewność, że proponowane przez agenta nieruchomości oferty są godne uwagi?

Prosty Lokal to tak naprawdę firma, która stoi po stronie klienta. Jesteśmy w stanie sprawdzić wszystkie detale. Inspekcja domu stanie się przyjemnością, a jego kupno bezstresową formalnością dopełniającą realizację marzeń.

Nasza działalność opiera się na pracy inżynierów. Pomagamy też w aspektach prawnych.

Zatrudniamy doradców, profesjonalistów w swojej dziedzinie, którzy pomogą w każdym aspekcie wyboru i kupna mieszkania w Warszawie. Pomożemy na etapie poszukiwań i oględzin mieszkania. Sprawdzimy stan techniczny budynku, konkretnego mieszkania, wypunktowujemy każdą usterkę i zrobimy dokładną wycenę. Pomożemy przy przeglądaniu Ksiąg Wieczystych, podpisywaniu umów i sprawdzeniu stanu prawnego nieruchomości. Z nami nie kupisz kota w worku, a jeśli stan techniczny budynku wymaga napraw i ukrywany był przez właściciela pozwoli to obniżyć ostateczna cenę nieruchomości, tak by pieniędzy wystarczyło na remont.


Poznaj Pewny Lokal

 1. Jesteśmy jedyną w Polsce firmą kompleksowo pomagającą w bezpiecznym zakupie mieszkania zarówno od dewelopera, jak i na rynku wtórnym.
 2. Pomogliśmy ponad 30 000 klientów w odbiorze mieszkania od dewelopera.
 3. Poza odbiorami pomagamy również w analizie umów od dewelopera oraz przeprowadzamy kompleksowe audyty techniczne i prawne na rynku wtórnym.
 4. Wreszcie pomagamy też w innych kwestiach, m.in. audycie działki, badaniu termowizyjnym lub przy sprawdzeniu ekipy wykończeniowej.
 5. Termin odbioru, analizy prawnej lub innej usługi możesz wygodnie zarezerwować online tutaj.

Zobacz, na jakie kwestie prawne uważać przed zakupem domu na rynku wtórnym?

Zobacz rozmowę z naszym prawnikiem.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować

Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy o budowę domu?

Zobacz nasz film instruktażowy.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
 • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 203 opinii.

Potrzebujesz pomocy inżyniera lub prawnika przy kupnie nieruchomości?

Sprawdź nieruchomość z Pewny Lokal:

Ogólnopolska skala

Ogólnopolska skala

Działamy na terenie całej Polski.

Dyspozycyjność

Dyspozycyjność

Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.

Sieć fachowców

Sieć fachowców

Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.

Jednolity format usług

Jednolity format usług

Ustandaryzowane audyty nieruchomości według sprawdzonego schematu.

Zgromadzona wiedza

Zgromadzona wiedza

Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.

Dowiedz się, jak bezpiecznie kupić mieszkanie na rynku wtórnym

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Jak kupić nieruchomość od dewelopera?

okładka poradnika

Poradnik odbioru technicznego od deweloepra

okładka poradnika

Poradnik dla nabywców na rynku wtórnym

okładka poradnika

jakie są najczęstsze usterki w mieszkaniach na rynku wtórnym?

Zachęcamy do obejrzenia naszego filmu.

Jak sprawdzić nieruchomość?

Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka