Zarezerwuj

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Katowice

Profesjonalne odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiory domów. Największa firma inżynieryjna w Polsce.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal pewny lokal

2021-05-23

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera z inżynierami i inspektorami budowlanymi w Katowicach i na Górnym Śląsku

Odbiór mieszkania polega na sprawdzeniu zgodności lokalu z normami budowlanymi, a także standardami wykończenia, które deweloper obiecał nam w umowie deweloperskiej i prospekcie informacyjnym. Podczas odbioru wyszukujemy także zwykłych usterek. Na odbiór można pójść samemu, ale warto zaufać specjalistom. Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani zatrudnieni w naszej firmie mają duże doświadczenie przy odbiorach i mogą się pochwalić wykonywaniem odbiorów mieszkań m.in. w inwestycjach, takich jak Osiedle Franciszkańskie dewelopera TDJ Estate czy Bytkowska Park realizowanej przez Wawel Service. Z naszych obserwacji wynika, że w Katowicach i na Górnym Śląsku szczególnie dużym problemem podczas odbiorów mieszkań są pęknięcia tynków. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania w Katowicach i na Górnym Śląsku!

Dowiedz się czemu my a nie konkurencja w Górnym Śląsku?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Mocną stroną naszej firmy jest fakt, że działamy na terenie całej Polski, co pozwala nam na poczucie, że realizujemy zamierzenia związane z odbiorem niemal bezkonkurencyjnie. Nasze działania pozwalają na rozwój firmy, przez co możemy inwestować w sprzęt, który wykorzystujemy podczas pracy (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Pewny Lokal to firma, która  pretenduje do tego, by być przeciwwagą negocjacyjną względem deweloperów.

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Jako jedyni zajmujemy się aktualizacjami w każdej sferze naszych działań. Mamy świadomość, że współcześnie prawo i normy ulegają modyfikacjom. Jest to tak częste, że można stwierdzić, iż stają się płynne i należy nieustannie monitorować wszelkie zmiany. Dzięki tym zabiegom jesteśmy na bieżąco i żaden deweloper nas nie zaskoczy. Inżynierowie, którzy dla nas pracują są szkoleni z zakresu każdej normy technicznej i prawnej. Możemy się pochwalić, że posiadamy certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej, który potwierdza nasze działania w sferze związanej z aktualizacją wszelkich zmian.

c) Nasza usługa jest legalna

Bardzo często odbiorami zajmują się osoby, które nie mają sformalizowanej działalności. Są to usługi tanie i być może i prawidłowo przeprowadzone, ale gdy w grę wchodzi składanie zeznań przed sądem – tylko legalna firma jest w stanie to zrobić. Pewny Lokal płaci wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Takie zabezpieczenie naszej działalności pozwala zapewnić naszym klientom poczucie bezpieczeństwa. Jeśli nasi klienci będą zmuszeni do konfrontacji swoich racji przed sądem – my będziemy zeznawać. Pracownicy konkurencyjnych firm z pewnością nie podejmą się tego, ponieważ bardzo często działają w szarej strefie.

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Jeśli zależy Ci na czasie, dopasujemy się do terminu, zaś jeśli nasz inżynier z dnia na dzień będzie musiał odwołać odbiór, bez problemu zlecimy to innemu wykwalifikowanemu pracownikowi. To niezwykle ważne, ponieważ firmy konkurujące z nami to najczęściej firmy jednoosobowe. My zapewniamy pomoc każdemu, ponieważ w Pewnym Lokalu pracuje wielu inżynierów, którzy z chęcią pomogą zrealizować zlecenie.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Bardzo ważne i niezwykle przydatne jest wsparcie naszych prawników, którzy w sytuacjach konfliktowych i kryzysowych są w stanie pomóc naszym klientom i inżynierom. Jako jedyni pozwalamy na konsultację z prawnikiem i jako jedyni wierzymy w to, że z każdej sytuacji jest droga wyjścia. Być może dlatego zawsze ją znajdujemy.

Lista inwestycji, na których m.in. odbieraliśmy mieszkania od dewelopera w Katowicach i okolicach

- Inwestycja – Zespół Dzielnic Południowych, ul. Tyska 25 Katowice, Deweloper:

- Inwestycja – Osiedle Nowa Słoneczna, Zespół Dzielnic Północnych, ul. Słoneczna, Katowice, Deweloper: IMS Budownictwo

- Inwestycja – Osiedle Platanove, Zespół Dzielnic Południowych, ul. Chocimska, Katowice, Deweloper: EDELBUD Sp. z o.o.

- Inwestycja – Park Bażantów, Katowice, Deweloper: OPAL MAKSIMUM Sp. z o.o. HOLDING S.K.A.

- Inwestycja – Kostuchna Park Etap I, Katowice, Deweloper: Kostuchna Park Sp. z o.o.

- Inwestycja – Miłe Zacisze II, Katowice, Deweloper: MP Project Invest

- Inwestycja – Leśna Bryza, Katowice, Deweloper: P.B.O. Trojan Sp. z o.o.

- Inwestycja – Osiedle Bursztynowe 2, Gliwice, Deweloper: Hadex development Sp. z o.o.

- Inwestycja –Osiedle Paryskie, Gliwice, Deweloper: Osiedle Paryskie Sp. z o.o. Sp. k.

- Inwestycja – Rezydencja Viridi, Gliwice, Deweloper: Sharin Estate Sp. z o.o.

- Inwestycja – Osiedle Centrum, Gliwice, Deweloper: P.B.O. Trojan Sp. z o.o.

- Inwestycja – Mieszkanie przy Sienkiewicza, Zabrze, Deweloper: P.B.O. Trojan Sp. z o.o.

- Inwestycja – Mieszkania przy Piłsudskiego, Tychy, Deweloper: P.B.O. Trojan Sp. z o.o.

- Inwestycja – Grunwaldzka, Bielsko-Biała, Deweloper: Murapol S.A.

- Inwestycja – Apartamenty pod Szyndzielnią, Bielsko-Biała, Deweloper: Beskid Deweloper

- Inwestycja – Osiedle Skowronków, Bielsko-Biała, Deweloper: Osiedle Skowronków

Na czym polegają nasze usługi? - odbiór techniczny mieszkania w Katowicach i okolicach

Jeśli podpisałeś z deweloperem umowę na budowę domu lub mieszkania, prędzej czy później deweloper wyznaczy Ci termin odbioru. W takiej sytuacji skontaktuj się z nami. Wystarczy, że złożysz zamówienie korzystając z naszego formularza - zadzwonimy w ciągu 24 godzin, żeby umówić termin odbioru. Możesz też sam wybrać numer naszej infolinii: 797014014. Po umówieniu się na odbiór nasi inżynierowie lub inspektorzy budowlani zadzwonią do Ciebie dzień przez terminem spotkania z deweloperem, żeby potwierdzić wszystkie szczegóły. Pracownik Pewnego Lokalu skontaktuje się też z Tobą, żeby potwierdzić, czy mamy wszystkie niezbędne dokumenty do przeprowadzenia odbioru. W czasie odbioru wypatrujemy każdej usterki (np. wady dylatacji, zacieki, nieszczelności), sprawdzamy zgodność mieszkania lub domu z umową i prospektem, a także weryfikujemy metraż. Płatności możesz dokonać przed odbiorem online, korzystając z formularza, lub gotówką przy odbiorze. Odbieramy mieszkania i domy na całym Górnym Śląsku, nie tylko w Katowicach, ale też np. w Mikołowie, Gliwicach, Zabrzu czy Siemianowicach Śląskich (możliwy jest dojazd naszego inżyniera oraz inspektora budowlanego).

Więcej wskazówek na temat odbioru mieszkania można odnaleźć na naszej stronie internetowej. Polecamy na przykład poniższe artykuły dotyczące odbiorów mieszkań: formalności po odbiorze, narzędzia do odbioru, tynki i ściany, a także protokół odbioru. Odbiory mieszkań tylko z Pewnym Lokalem!

Przykładowe usterki znalezione na deweloperskich inwestycjach - odbiory mieszkań w Katowicach

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Katowicach.
Warto nadmienić, że usterki, które dotyczą elementów wykończenia, takich jak rysy na stolarce okiennej i drzwiowej, są niezwykle istotne. Trudno je zamaskować. Należy najczęściej wymienić całość, więc warto tę czynność scedować na dewelopera. Można to zrobić wpisując usterkę w protokół odbioru.

Brak zainstalowanego domofonu - Kostuchna Park Katowice
W protokół odbioru wpisujemy wszelkie nieprawidłowości, które zostały błędnie zrealizowane przez ekipę dewelopera. To ważne, by na etapie przekazania mieszkania otrzymać mieszkanie bezusterkowe, gotowe do prac wykończeniowych. Każda niezgodność z projektem, normą czy sztuką budowlaną powinna być poprawiona.

Wysoko osadzone nadproża drzwi wewnętrznych na inwestycji Stabilio
Błędy zdarzają się na każdym etapie prac. Warto mieć świadomość, że niektóre są trudne do wyłapania, inne szokują, ale ważne, by wszystkie zostały we właściwy sposób uwiecznione i wpisane do protokołu. Dzięki takiemu posunięciu mamy większą pewność, że to deweloper będzie musiał wykonać wszelkie poprawki, nawet tych usterek, które mogą wydawać się zaskakujące.

Wystający pręt zbrojeniowy ze ściany przy suficie na inwestycji Nowe Ptasie

Odbiór mieszkania Katowice - opinie

Pewny Lokal to największa na Śląsku firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań deweloperskich. Nasi klienci wielokrotnie przekonali się o znajomości fachu współpracujących z nami inżynierów, którzy są w stanie wypatrzyć każdą usterkę w nowym mieszkaniu. Poniżej można zapoznać się z kilkoma ocenami osób, które nam zaufały.

Opinia Pana Franciszka, który dokonywał z nami odbioru mieszkania:

"Kontakt z firmą pierwsza klasa. Trochę usterek wykrytych, dla ludzi nie orientujących się w tematach budowlanych obowiązek! Na całe szczęście nasz deweloper okazał się w miarę solidny, ale różnie bywa."

Opinia Pana Adriana - klienta z zakresu odbioru mieszkania:

"Rewelacja to mało powiedziane! Inżynier był mega dokładny i mega szczegółowy przy odbiorze mieszkania, wszystkie usterki zostały zaprotokołowane. Odbiór w bardzo miłej atmosferze, ze swojej strony gorąco polecam!"

Pan Maciej, korzystał z usługi odbioru mieszkania w Mysłowicach:

"Odbiór techniczny mieszkania w Mysłowicach od dewelopera, jestem bardzo zadowolony z usługi, profesjonalny sprzęt, duża wiedza i wprawne oko inżyniera, znaleziono kilka usterek, które nawet z odpowiednim sprzętem łatwo można przeoczyć, dodatkowym atutem niska cena, polecam!"

Pan Sławomir również pozostawił po sobie długą opinię po odbiorze mieszkania:

"Korzystałem z usług firmy Pewny Lokal przy odbiorze technicznym mieszkania w stanie deweloperskim. Inżynier był bardzo konkretny, dokładny i posiadał bardzo dobrą znajomość norm budowlanych. Przybył punktualnie wyposażony w niezbędny sprzęt. Pytany udzielał rad które usterki są rzeczywiście istotne, które mogą stanowić problem w przyszłości a które można pominąć. Sugerował na co zwrócić uwagę po poprawkach. Na koniec sprawdził protokół odbioru czy zawiera wszystkie znalezione usterki. Odbiór trwał około 1.5 godziny, przebiegł bardzo sprawnie i profesjonalnie. Szczerze polecam."

Pani Magdalena skomentowała zaś nasze usługi odbioru mieszkania w następujący sposób:

"Gorąco polecam. Pełen profesjonalizm."

Krótka historia budownictwa mieszkaniowego na Śląsku

Katowice nie mają historycznego centrum, jak Kraków czy Wrocław. Rozwój Katowic jest związany z rozwojem przemysłu na Śląsku. Najstarsze kamienice pochodzą z lat 50. XIX wieku i w związku z tym technologie użyte w ich budowie są bardziej zaawansowane i nowocześniejsze niż w pozostałych miastach. Mimo to, z uwagi na lata zaniedbań w remontach, stan techniczny mieszkań w śródmieściu Katowic jest daleki od idealnego. W licznych budynkach położonych w centrum Katowic stropy wciąż są drewniane, okna niewymienione, a elewacje zniszczone. Remonty takich budynków są kosztowne i wymagają współdziałania (i współfinansowania) właścicieli wszystkich mieszkań położonych w budynku, a sam remont, w szczególności elewacji, obwarowany jest wieloma wymaganiami związanymi z historycznym i zabytkowym charakterem budynków. Dlatego czasem lepiej odpuścić sobie zakup mieszkania w zaniedbanych kamienicach.

Jak wszystkich miast, nie ominęło Katowic budownictwo z wielkiej płyty. Budynki w tej technologii występują przede wszystkim na osiedlach Tysiąclecia, Paderewskiego, Roździeńskiego (nazywanym potocznie osiedle Gwiazdy), a także w dzielnicach, takich jak Brynów czy Ligota. Ale najbardziej znany jest budynek o nazwie „Superjednostka” – złożony z prawie 800 mieszkań, 15-piętrowy blok z wielkiej płyty będący jednym z największych w Polsce. Stan techniczny mieszkań w takich budynkach jest zazwyczaj zły – o ile bloki mają często zamontowaną termoizolację lub wyremontowaną elewację, to mieszkania zazwyczaj wymagają wymiany okien, instalacji (zwłaszcza aluminiowej instalacji elektrycznej) oraz starych parkietów, a nawet archaicznych płytek PCV. Ocena stanu technicznego i kosztów remontu jest trudna, zwłaszcza przed zakupem mieszkania, gdy nie ma do niego swobodnego dostępu. Lepiej zostawić to profesjonalistom – doświadczeni technicy Pewny Lokal sprawdzą stan techniczny i przygotują kompleksowy raport określający szacunkowy koszt remontu.

Dużym problemem mieszkań w Katowicach są pojawiające się szkody górnicze – nie da się przewidzieć, gdzie się pojawią, ale po pęknięciach w ścianach oraz odchyleniach od pionu można zobaczyć, że szkoda miała miejsce. W takiej sytuacji, aby poprawić stan mieszkania, konieczny jest remont mieszkania, a często budynku. Czasami istnieje też możliwość uzyskania odszkodowania od kopalni. Szkody występują m.in. w dzielnicach, takich jak Kostuchna, Podlesie czy Zarzecze. Żeby dowiedzieć się, czy ściany w mieszkaniu, które chcesz kupić, są popękane, najlepiej zamówić raport techniczny w Pewny Lokal.


pewny lokal pewny lokal

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 17 opinii.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Artur

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

grade grade grade grade grade Paweł

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

grade grade grade grade grade Grzegorz

Polecam! Pełen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

grade grade grade grade grade Krzysztof

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

grade grade grade grade grade Anna

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

grade grade grade grade grade Michał

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

grade grade grade grade grade Marcin

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem..

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz