call 797 014 014

Odbiory mieszkań Katowice, odbiór mieszkania i domu Katowice

Profesjonalne odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiory domów. Największa firma inżynieryjna w Polsce.

Szybka rezerwacja

Numer telefonu

Potrzebne uzupełnienie numeru telefonu.

Typ nieruchomości

Dom
Mieszkanie
Inne

#1 w Katowicach pod względem średniej liczby ocen

facebook logo google logo

Ponad 3000 osób oceniło nas na 5,0!

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera z inżynierami i inspektorami budowlanymi w Katowicach i na Górnym Śląsku

Odbiór mieszkania polega na sprawdzeniu zgodności lokalu z normami budowlanymi, a także standardami wykończenia, które deweloper obiecał nam w umowie deweloperskiej i prospekcie informacyjnym. Podczas odbioru wyszukujemy także zwykłych usterek. Na odbiór można pójść samemu, ale warto zaufać specjalistom. Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani zatrudnieni w naszej firmie mają duże doświadczenie przy odbiorach i mogą się pochwalić wykonywaniem odbiorów mieszkań m.in. w inwestycjach, takich jak Osiedle Franciszkańskie dewelopera TDJ Estate czy Bytkowska Park realizowanej przez Wawel Service. Z naszych obserwacji wynika, że w Katowicach i na Górnym Śląsku szczególnie dużym problemem podczas odbiorów mieszkań są pęknięcia tynków. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania w Katowicach i na Górnym Śląsku!

Dlaczego to naszemu rzeczoznawcy warto zlecić wykonanie odbioru technicznego w Górnym Śląsku?

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Mocną stroną naszej firmy jest fakt, że działamy na terenie całej Polski, co pozwala nam na poczucie, że realizujemy zamierzenia związane z odbiorem niemal bezkonkurencyjnie. Nasze działania pozwalają na rozwój firmy, przez co możemy inwestować w sprzęt, który wykorzystujemy podczas pracy (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Pewny Lokal to firma, która  pretenduje do tego, by być przeciwwagą negocjacyjną względem deweloperów.

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Jako jedyni zajmujemy się aktualizacjami w każdej sferze naszych działań. Mamy świadomość, że współcześnie prawo i normy ulegają modyfikacjom. Jest to tak częste, że można stwierdzić, iż stają się płynne i należy nieustannie monitorować wszelkie zmiany. Dzięki tym zabiegom jesteśmy na bieżąco i żaden deweloper nas nie zaskoczy. Inżynierowie, którzy dla nas pracują są szkoleni z zakresu każdej normy technicznej i prawnej. Możemy się pochwalić, że posiadamy certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej, który potwierdza nasze działania w sferze związanej z aktualizacją wszelkich zmian.

 • Nasza usługa jest legalna

Bardzo często odbiorami zajmują się osoby, które nie mają sformalizowanej działalności. Są to usługi tanie i być może i prawidłowo przeprowadzone, ale gdy w grę wchodzi składanie zeznań przed sądem – tylko legalna firma jest w stanie to zrobić. Pewny Lokal płaci wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Takie zabezpieczenie naszej działalności pozwala zapewnić naszym klientom poczucie bezpieczeństwa. Jeśli nasi klienci będą zmuszeni do konfrontacji swoich racji przed sądem – my będziemy zeznawać. Pracownicy konkurencyjnych firm z pewnością nie podejmą się tego, ponieważ bardzo często działają w szarej strefie.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Jeśli zależy Ci na czasie, dopasujemy się do terminu, zaś jeśli nasz inżynier z dnia na dzień będzie musiał odwołać odbiór, bez problemu zlecimy to innemu wykwalifikowanemu pracownikowi. To niezwykle ważne, ponieważ firmy konkurujące z nami to najczęściej firmy jednoosobowe. My zapewniamy pomoc każdemu, ponieważ w Pewnym Lokalu pracuje wielu inżynierów, którzy z chęcią pomogą zrealizować zlecenie.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Bardzo ważne i niezwykle przydatne jest wsparcie naszych prawników, którzy w sytuacjach konfliktowych i kryzysowych są w stanie pomóc naszym klientom i inżynierom. Jako jedyni pozwalamy na konsultację z prawnikiem i jako jedyni wierzymy w to, że z każdej sytuacji jest droga wyjścia. Być może dlatego zawsze ją znajdujemy.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Katowicach)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Lista inwestycji, na których m.in. odbieraliśmy mieszkania od dewelopera w Katowicach i okolicach

 • Inwestycja – Zespół Dzielnic Południowych, ul. Tyska 25 Katowice, Deweloper:
 • Inwestycja – Osiedle Nowa Słoneczna, Zespół Dzielnic Północnych, ul. Słoneczna, Katowice, Deweloper: IMS Budownictwo
 • Inwestycja – Osiedle Platanove, Zespół Dzielnic Południowych, ul. Chocimska, Katowice, Deweloper: EDELBUD Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Park Bażantów, Katowice, Deweloper: OPAL MAKSIMUM Sp. z o.o. HOLDING S.K.A.
 • Inwestycja – Kostuchna Park Etap I, Katowice, Deweloper: Kostuchna Park Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Miłe Zacisze II, Katowice, Deweloper: MP Project Invest
 • Inwestycja – Leśna Bryza, Katowice, Deweloper: P.B.O. Trojan Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Bursztynowe 2, Gliwice, Deweloper: Hadex development Sp. z o.o.
 • Inwestycja –Osiedle Paryskie, Gliwice, Deweloper: Osiedle Paryskie Sp. z o.o. Sp. k.
 • Inwestycja – Rezydencja Viridi, Gliwice, Deweloper: Sharin Estate Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Centrum, Gliwice, Deweloper: P.B.O. Trojan Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Mieszkanie przy Sienkiewicza, Zabrze, Deweloper: P.B.O. Trojan Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Mieszkania przy Piłsudskiego, Tychy, Deweloper: P.B.O. Trojan Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Grunwaldzka, Bielsko-Biała, Deweloper: Murapol S.A.
 • Inwestycja – Apartamenty pod Szyndzielnią, Bielsko-Biała, Deweloper: Beskid Deweloper
 • Inwestycja – Osiedle Skowronków, Bielsko-Biała, Deweloper: Osiedle Skowronków

Zdjęcia przykładowych usterek znalezionych podczas odbiorów mieszkań w Katowicach

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Katowicach.
Warto nadmienić, że usterki, które dotyczą elementów wykończenia, takich jak rysy na stolarce okiennej i drzwiowej, są niezwykle istotne. Trudno je zamaskować. Należy najczęściej wymienić całość, więc warto tę czynność scedować na dewelopera. Można to zrobić wpisując usterkę w protokół odbioru.


Zaznaczony na zdjęciu kolorem czerwonym brak domofonu przy drzwiach wejściowych, odkryty podczas odbioru technicznego w Katowicach.Brak zainstalowanego domofonu — Kostuchna Park Katowice; Odbiór techniczny z fachowcem pozwoli Ci wyegzekwować poprawki od dewelopera, które byłyby drogie w usunięciu na własną rękę tak jak instalacja domofonu.


W protokół odbioru wpisujemy wszelkie nieprawidłowości, które zostały błędnie zrealizowane przez ekipę dewelopera. To ważne, by na etapie przekazania mieszkania otrzymać mieszkanie bezusterkowe, gotowe do prac wykończeniowych. Każda niezgodność z projektem, normą czy sztuką budowlaną powinna być poprawiona.


Widocznie zbyt wysoko osadzone nadproża drzwi wewnętrznych. Odbiór techniczny w Katowicach pozwala wykryć takie usterki, które trudno wyłapać gołym okiem.Wysoko osadzone nadproża drzwi wewnętrznych na inwestycji Stabilio, odkryte podczas odbioru technicznego z fachowcem w Katowicach.


Błędy zdarzają się na każdym etapie prac. Warto mieć świadomość, że niektóre są trudne do wyłapania, inne szokują, ale ważne, by wszystkie zostały we właściwy sposób uwiecznione i wpisane do protokołu. Dzięki takiemu posunięciu mamy większą pewność, że to deweloper będzie musiał wykonać wszelkie poprawki, nawet tych usterek, które mogą wydawać się zaskakujące.


Ściana, z której wystaje pręt zbrojeniowy. Odbiór techniczny w Katowicach pozwala na uniknięcie sporych kosztów naprawy takiej usterki.Wystający pręt zbrojeniowy ze ściany przy suficie na inwestycji Nowe Ptasie w Katowicach. Usunięcie takiej usterki to niemałe koszty, więc lepiej zainwestować w odbiór techniczny z fachowcem.


Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Katowicach

Pewny Lokal to największa na Śląsku firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań deweloperskich. Nasi klienci wielokrotnie przekonali się o znajomości fachu współpracujących z nami inżynierów, którzy są w stanie wypatrzyć każdą usterkę w nowym mieszkaniu. Poniżej można zapoznać się z kilkoma ocenami osób, które nam zaufały.

 • Opinia Pana Franciszka, który dokonywał z nami odbioru mieszkania:

"Kontakt z firmą pierwsza klasa. Trochę usterek wykrytych, dla ludzi nie orientujących się w tematach budowlanych obowiązek! Na całe szczęście nasz deweloper okazał się w miarę solidny, ale różnie bywa."

 • Opinia Pana Adriana - klienta z zakresu odbioru mieszkania:

"Rewelacja to mało powiedziane! Inżynier był mega dokładny i mega szczegółowy przy odbiorze mieszkania, wszystkie usterki zostały zaprotokołowane. Odbiór w bardzo miłej atmosferze, ze swojej strony gorąco polecam!"

 • Pan Maciej, korzystał z usługi odbioru mieszkania w Mysłowicach:

"Odbiór techniczny mieszkania w Mysłowicach od dewelopera, jestem bardzo zadowolony z usługi, profesjonalny sprzęt, duża wiedza i wprawne oko inżyniera, znaleziono kilka usterek, które nawet z odpowiednim sprzętem łatwo można przeoczyć, dodatkowym atutem niska cena, polecam!"

 • Pan Sławomir również pozostawił po sobie długą opinię po odbiorze mieszkania:

"Korzystałem z usług firmy Pewny Lokal przy odbiorze technicznym mieszkania w stanie deweloperskim. Inżynier był bardzo konkretny, dokładny i posiadał bardzo dobrą znajomość norm budowlanych. Przybył punktualnie wyposażony w niezbędny sprzęt. Pytany udzielał rad które usterki są rzeczywiście istotne, które mogą stanowić problem w przyszłości a które można pominąć. Sugerował na co zwrócić uwagę po poprawkach. Na koniec sprawdził protokół odbioru czy zawiera wszystkie znalezione usterki. Odbiór trwał około 1.5 godziny, przebiegł bardzo sprawnie i profesjonalnie. Szczerze polecam."

 • Pani Magdalena skomentowała zaś nasze usługi odbioru mieszkania w następujący sposób:

"Gorąco polecam. Pełen profesjonalizm."

Obszary Katowic, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Katowic:

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania w Katowicach, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 797 014 014.


Po skończonej szkole średniej pracował w branży budowlanej w Polsce i za granicą. Obecnie studiuje budownictwo. Zna się na normach budowlanych, bo hobbystycznie robi dla znajomych odbiory mieszkań (współpracuje też z Pewnym Lokalem). W naszej firmie specjalizuje się w treściach o odbiorach technicznych mieszkań. Z łatwością analizuje usterki, jakie można znaleźć w mieszkaniach deweloperskich. Wady w inwestycjach z rynku wtórnego też nie są dla niego problemem, potrafi je wskazać i wyjaśnić jak można je naprawić. Pasjonat podróżowania i podziwiania architektury i świata.

Rozwiń tekst

Historie i opinie naszych klientów

W Katowicach mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Bardzo polecam usługi Pewnego Lokalu. Korzystaliśmy w Katowicach 12.01.2024. Pan inżynier był bardzo rzetelny, miły i punktualny. Kontakt z biurem przed samym odbiorem też przebiegał bardzo pozytywnie. Dostaliśmy sporo informacji i wskazówek jak się przygotować. Mieszkanie zostało bardzo dokładnie sprawdzone i otrzymaliśmy profesjonalny raport, na podstawie którego deweloper naprawił wszystko, co zostało wykryte. Polecam zainwestować w taką usługę. Ja sam na pewno nie wyłapałbym wszystkich błędów, za które musiałbym później płacić z własnej kieszeni.”

Grzegorz Kosek
ikona apostrofu

„Super polecam tą firmę, a najbardziej Pana Dawida, który był ze mną na odbiorze mieszkania w Katowicach. Dzięki profesjonalnej obsłudze z jego strony, udało się nam wykryć ”

Mateusz Franke
ikona apostrofu

„Jestem bardzo zadowolony, znacznie niższe ceny niż u konkurencji, solidnie wykonana praca, kulturalne zachowanie. Polecam.”

Jarosław Zoń
ikona apostrofu

„Jestem bardzo zadowolona, pełen profesjonalizm, świetny raport i najważniejsze dla mnie: spokój święty”

Joanna Zaleska
ikona apostrofu

„ Miła i zarazem profesjonalna obsługa, niemal natychmiastowa dostępność, sprawny i fachowy odbiór wykonany przez inżyniera. Odbiór wykonywany w Katowicach ”

Hubert Salwa
ikona apostrofu

„ Rewelacja,odbiór mieszkania w Katowicach - trwał 1,5 h,Pan był bardzo dokładny, z całego serca polecam usługi tej firmy! ”

Michalina Klla
ikona apostrofu

„ Zdecydowanie polecam! Szybki i bezproblemowy kontakt celem umówienia odbioru technicznego. Pani inżynier bardzo skrupulatna i znalazła bardzo dużych nawet najdrobniejszych usterek więc zdecydowanie działa na korzyść Kupującego mieszkanie a nie Dewelopera. Sami napewno byśmy tego wszystkiego nie wykryli. ”

Damian Sporek
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro')

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości)

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechniczne powłoki lakierniczej na grzejniku

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym.

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej.

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności.

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany.

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej).

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej).

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem)

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia)

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna)

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna)

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Katowicach?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Katowicach.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Katowicach

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Katowicach

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Katowicach nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Katowicach.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całych Katowic i okolic.

ul. Podgórna 3, Katowice