Zarezerwuj

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i domu Łódź

Fachowe odbiory mieszkań i domów w Łodzi. Odbiór mieszkania tanio i niezawodnie.
W 2020 r. 9000 klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal pewny lokal

2021-05-20

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu  od dewelopera z Pewnym Lokalem w Łodzi

Wykonanie odbioru mieszkania od dewelopera najbezpieczniej jest oddać w ręce profesjonalistów. Jest to praktycznie ostatni krok, jaki dzieli nas od wymarzonego mieszkania, ale wiąże się z dużymi konsekwencjami. To właśnie podczas odbioru mamy okazję sprawdzić mieszkanie pod kątem usterek, ogólnej zgodności z podpisaną przez nas umową deweloperską, a także zweryfikować metraż. Aby mieć pewność, że mieszkanie lub dom są zgodne z normami budowlanymi, Polskimi Normami, a także zobowiązaniami dewelopera z umowy oraz prospektu informacyjnego, skorzystaj z usługi odbioru mieszkania z Pewny Lokal. Jesteśmy ogólnopolską firmą inżynieryjną, a nasi inżynierowie oraz inspektorzy budowlani przechodzą regularne i kompleksowe szkolenia, dzieląc się doświadczeniami z przeprowadzonych odbiorów. W Łodzi mamy doświadczenie z pracą m.in. w takich inwestycjach, jak Brama dewelopera Urbanica czy Gdańska 125 firmy Villa Morena.

Powody, dla których sugerujemy zlecić wykonanie odbioru w Łodzi z Pewnym Lokalem?

a) Jesteśmy ogólnopolską firmą

Jako największa firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań od dewelopera staramy się cały czas dbać o wysoką jakość naszej usługi. Zależy nam na tym, by cieszyć się pozytywną opinią klientów (kilkaset pozytywnych opinii w Google). Chcemy pracować na poziomie, który zapewni nam dostęp do drogich i certyfikowanych sprzętów, które przydatne są do odbiorów mieszkań (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe).

b) Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Jesteśmy nastawieni na aktualizowanie wiedzy w interesujących nas dziedzinach, ponieważ mamy świadomość, że bycie specjalistą wymaga czasu i poświęcenia, by nie wypaść z obiegu. Poza przyswajaniem aktualizacji z norm technicznych i prawa nastawiamy się też na wymianę wiedzy związanej z doświadczeniem naszych inżynierów, którzy obserwują, w jaki sposób deweloperzy postępują w trakcie budowy mieszkań. Chcemy dać naszym klientom kompleksową i zgodną ze stanem aktualnym pomoc w każdej dziedzinie.

c) Nasza usługa jest legalna

Ważny aspekt naszych działań to legalność pracy naszych inżynierów. Dlaczego to takie ważne, skoro tak duża część branży działa w szarej strefie? Nie chodzi tak naprawdę o oszczędność, ale o kompetentną pomoc. W związku z tym, że płacimy wszystkie wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT), możemy zeznawać w sądzie na rzecz naszego klienta. Jest to potrzebne, gdy deweloper wchodzi z naszym klientem w spór związany z odbiorem mieszkania. Legalnie pracujący inżynier może zeznawać, zaś ten, który nie prowadzi oficjalnej działalności – nie.

d) Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

 Bardzo ważny dla naszych klientów jest termin odbioru. Potrafimy dopasować go do potrzeb klienta, nie będzie on odległy, zdarza się, że organizujemy odbiory w ciągu 24 godzin od otrzymania zlecenia i dokumentacji. Ważnym aspektem jest też fakt, że nie ma ludzi niezastąpionych i w naszej firmie, gdy inżynier z przyczyn od niego niezależnych nie może dokonać odbioru, jesteśmy w stanie zorganizować szybko kogoś na jego zastępstwo – nie odwołujemy terminów.

e) Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Jedną z gałęzi naszej pracy są działania, które polegają na kwestiach związanych z prawem nieruchomości. Pracują dla nas wykwalifikowani specjaliści w tej branży. Dzięki takiemu podejściu nasz klient jest kompleksowo obsłużony, bez konieczności dodatkowej dopłaty. Inżynier dokonuje odbioru technicznego, a w razie konieczności infolinia prawna pomaga rozstrzygnąć wszelkie spory każdemu naszemu klientowi.

Lista inwestycji, na których m.in. odbieraliśmy mieszkania w Łodzi

- Inwestycja – Ilumino, Etap II, Deweloper: Mota-Engil Estate Management Sp. z o.o.

- Inwestycja – Osiedle Nowe Złotno Etap IV, Deweloper: PROFIT Development

- Inwestycja – Osiedle Primo, Etap I, Deweloper: PROFBUD

- Inwestycja – Mirabelkowa Aleja PP, Deweloper: Real Development Group

- Inwestycja – Awangarda, Deweloper: Real Development Group

- Inwestycja – Mokra 10, Deweloper: Getmar

- Inwestycja – Kmicica, Deweloper: Getmar

- Inwestycja – Więckowskiego 79, Deweloper: P.I.B. ZETPRI-REMBUD Sp. z o.o.

- Inwestycja – Apartamenty Curie, Deweloper: Sommo Sp. z o.o. Sp.k.

- Inwestycja – Sienkiewicza 53, Deweloper: Sommo Sp. z o.o. Sp.k.

- Inwestycja – Ville Sommo Grabińska, Deweloper: Sommo Sp. z o.o. Sp.k.

- Inwestycja – Nawrot 48, Deweloper: VFM Real Estate

- Inwestycja – Apartamenty Zdrowie, Deweloper: Apartamenty Zdrowie

- Inwestycja – Forest Place, Deweloper: E-Dom Invest Sp. z o.o. Sp.k.

- Inwestycja – Nowa Dzielnica, Deweloper: Echo Investment S.A.

- Inwestycja – Truskawkowe Osiedle 2, Deweloper: KM EDEN DOM Sp. z o.o.

Checklista odbioru mieszkania w Łodzi z Pewnym Lokalem?

Odbiór mieszkania od dewelopera to moment, w którym deweloper zakończył prace nad budynkiem i mamy wreszcie okazję zweryfikować ich efekt. Fachowcy Pewnego Lokalu pomogą nam „na chłodno” ocenić stan techniczny mieszkania. Oprócz dokładnego przeglądu mieszkania pod kątem ewentualnych usterek sprawdzamy również, czy standard lokalu (np. klasa użytych tynków) i metraż poszczególnych izb zgadza się z tym zawartym w dokumentacji od dewelopera. Inżynierowie oraz inspektorzy budowlani z Pewny Lokal posiadają duże doświadczenie, ale mimo tego regularnie dzielą się doświadczeniami z odbiorów – pomysłowość deweloperów cały czas nas zaskakuje! Usługę odbioru mieszkania lub domu można zamówić, korzystając z naszego formularza, lub telefonicznie: 797014014. Opłatę można uiścić gotówką już podczas odbioru lub online.

Więcej porad na temat odbioru mieszkania możesz znaleźć na naszej stronie internetowej. Polecamy na przykład nasze następujące artykuły dotyczące odbiorów mieszkań: formalności po odbiorze, narzędzia do odbioru, tynki i ściany, a także protokół odbioru.

Przykładowe usterki odnalezione podczas odbioru technicznego mieszkania w Łodzi

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Łodzi.
Podczas odbiorów ważna jest każda nieprawidłowość, ale tak naprawdę najwięcej wad można wychwycić sprawdzając jakość tynków, wylewek i montaż stolarki okiennej lub drzwiowej. Dlaczego warto na to zwrócić szczególną uwagę? Każda wada wpisana w protokół powinna zostać naprawiona przez dewelopera i jego ekipę. Warto walczyć o poprawę usterek, które później mogą być problematyczne, a nawet mogą uniemożliwić dalsze prace wykończeniowe.

Uszkodzenia na profilu okiennym w salonie - okno balkonowe salon na inwestycji Poleskie Ogrody
Realizacja ekipy, która zajmuje się budową inwestycji powinna być wykonana w sposób schludny i zadbany. Często pośpiech generuje usterki mechaniczne, które również należy wpisać do protokołu. Poza tym dostrzegalne przez naszych inżynierów są też niedokładne realizacje, a niedopuszczalne jest oddanie inwestycji, która posiada rysunki na ścianach, nawet jeśli są one przed malowaniem.

Pęknięcie płyt gipsowych przy wejściu do łazienki na inwestycji Apartamenty Drewnowska
Istotne podczas odbioru jest sprawdzenie jakości instalacji. Ważne, by była ona właściwie poprowadzona. Jeśli można sprawdzić, warto ocenić czy jest szczelna, czy wszystkie elementy znajdują się we właściwym miejscu. Zdarza się bowiem, że pewne elementy zostają zakryte warstwą tynku, że deweloper zamocuje nieprawidłowe gniazdka lub też nie zamocuje ich wcale. W takich sytuacja sprawdza się znajomość projektu instalacji, a także standard wykończenia deweloperskiego, by móc podważyć stan zastany w trakcie odbioru.

Nieszczelność na syfonie w kuchni na inwestycji Osiedle Fuzja

Opinie z odbiorów mieszkania od dewelopera w Łodzi (cena, cennik)

Pewny Lokal jest największą firmą specjalizującą się w odbiorze mieszkań i domów od dewelopera. O jakości naszych usług świadczą opinie klientów, w tym tych, którzy dokonywali odbioru technicznego mieszkania w Łodzi. Nasi inżynierowie z Łodzi mają wieloletnie doświadczenie budowlane i stanowią realną pomoc dla konsumentów w starciu z deweloperem podczas odbioru mieszkania. Poniżej prezentujemy przykładowe opinie z odbiorów mieszkań naszych klientów.

Pani Agnieszka, odbiór mieszkania:
"Skorzystałam z usługi firmy Pewny Lokal przy odbiorze mieszkania od dewelopera. Jestem bardzo zadowolona z usługi. Mieszkanie nie miało istotnych wad ale kilka drobnych "kosmetycznych" niedociągnięć deweloper poprawi. Pan sprawdzający zgodność mieszkania z prospektem wykonawcy był bardzo skrupulatny i szczegółowo sprawdzał każde pomieszczenie. Polecam firmę. Agnieszka."

Pan Tomasz, odbiór mieszkania:
"Fachowo i w pełni kompetentnie! Zdecydowanie polecam!!!"

Pan Dawid, odbiór mieszkania:
"Wszystko przebiegło w jak najlepszym porządku. Dobry kontakt, szybkie umówienie wizyty przy odbiorze, bardzo sympatyczny Pan, który dokładnie wszystko sprawdził i zwracał uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Polecam bardzo usługę firmy Pewny Lokal."

Pani Jadwiga, odbiór mieszkania:
"Bardzo rzeczowa, skrupulatna pani inżynier, polecam"

Pan Łukasz, odbiór mieszkania:
"Profesjonalna obsługa i pomoc w odebraniu mieszkania. Dzięki nim zaoszczędziliśmy sporo pieniędzy na poprawkach! Polecam gorąco!"

Pani Anna, odbiór mieszkania:
"Polecam, szybko sprawnie. Usterki techniczne zostały wykryte i zapisane w protokole. Dziękuję!"

Pani Dominika, odbiór mieszkania:
"Polecam. Odbiór przeprowadzony bardzo profesjonalnie. Pan Inżynier bardzo miły. Pojawił się przed czasem, był przygotowany. Podczas odbioru zidentyfikował kilka usterek. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że będzie tak dokładnie wszystko sprawdzał. Wskazał nawet malutkie zabrudzenia oraz rysy, których normalnie bym nie zauważyła. Odbiór miał miejsce w Łodzi. Serdecznie polecam Pana Inżyniera, który go przeprowadzał."

Pan Patryk, odbiór mieszkania:
"Profesjonalna obsługa i profesjonalnie wykonana usługa. Bardzo dobry kontakt z biurem a szczególnie z Panem Pawłem, który był moim opiekunem. Pomimo ze dwukrotnie zmieniałem termin przeprowadzanego odbioru poziom i jakość kontaktu bardzo dobra. Pan Paweł jak i Pan, który przeprowadzał pomiary, są zaangażowani i pomocni. Odpowiadają na każde pytanie rzeczowo i konkretnie bez owijania w bawełnę. Zdecydowanie polecam."

Krótka historia budownictwa mieszkaniowego w Łodzi

Łódź jest jednym z największych miast w Polsce, a ze względu na różnorodność kulturową i jedną z najsłynniejszych szkół filmowych, robi się coraz bardziej popularnym miejscem do zamieszkania. Ten trend zauważają również deweloperzy, którzy stale powiększają portfolio zrealizowanych inwestycji. Aby zwiększyć atrakcyjność swoich inwestycji, wybierają najlepsze lokalizacje pod osiedla w takich dzielnicach, jak Bałuty, Górne czy w samym Śródmieściu. Jeżeli też planujesz zakup mieszkania od dewelopera, z usługą odbioru mieszkania Pewny Lokal zyskasz pewność, że Twoje mieszkanie jest zgodne z umową deweloperską i wolne od usterek! Nasi inżynierowie oraz inspektorzy budowlani odbierają mieszkania i domy nie tylko w Łodzi, ale także w promieniu 50 km od centrum miasta.


pewny lokal pewny lokal

Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
  • grade
Kupno mieszkania a lokatorzy
Średnia 5/5 na podstawie 33 opinii.

Poradniki

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Jak kupić nieruchomość
od dewelopera?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik odbioru
technicznego od dewelopera

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Kary umowne w umowach nieruchomościowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Rękojmia
nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Cesja i inne formy flipowania nieruchomości

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Poradnik dla nabywców
na rynku wtórnym

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Badanie
termowizyjne

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Sprawdzenie
prac wykończeniowych

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Umowa deweloperska
- na co zwracać uwagę?

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

pewny lokal poradnik odbiory mieszkan i domow

Audyt działki

PODAJ SWÓJ ADRES E-MAIL,
NA KTÓRY MAMY WYSŁAĆ PORADNIK

Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!Zobacz przykładowe opinie z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Trójmiasta, Poznania i Łodzi!

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

grade grade grade grade grade Artur

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

grade grade grade grade grade Paweł

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

grade grade grade grade grade Grzegorz

Polecam! Pełen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

grade grade grade grade grade Krzysztof

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

grade grade grade grade grade Anna

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

grade grade grade grade grade Michał

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

grade grade grade grade grade Marcin

Jak to działa?

Na rynku pierwotnym sprawdzamy umowę deweloperską i powiązane dokumenty. Na rynku wtórnym analizujemy księgi wieczyste mieszkania i gruntu i powiązane umowy.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że prześlesz
projekt dokumentacji
prawnej lub podasz numer
księgi wieczystej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Doświadczony prawnik sprawdza projekty umów i księgi wieczyste oraz weryfikuje stan prawny nieruchomości.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów analizę prawną

Na rynku pierwotnym wykonujemy odbiór techniczny mieszkania lub domu.
Na wtórnym sporządzamy kompleksowy raport ze stanu lokalu i budynku.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem..

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj odbiór na rynku pierwotnym
Zarezerwuj przegląd na rynku wtórnym

Analizujemy umowy deweloperskie

Zobacz