call 797 014 014

Odbiory mieszkań Łódź, odbiór mieszkania i domu Łódź

Fachowe odbiory mieszkań i domów w Łodzi. Odbiór mieszkania tanio i niezawodnie.

Szybka rezerwacja

Numer telefonu

Potrzebne uzupełnienie numeru telefonu.

Typ nieruchomości

Dom
Mieszkanie
Inne

#1 w Łodzi pod względem średniej liczby ocen

facebook logo google logo

Ponad 3000 osób oceniło nas na 5,0!

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania i odbiór domu  od dewelopera z Pewnym Lokalem w Łodzi

Wykonanie odbioru mieszkania od dewelopera najbezpieczniej jest oddać w ręce profesjonalistów. Jest to praktycznie ostatni krok, jaki dzieli nas od wymarzonego mieszkania, ale wiąże się z dużymi konsekwencjami. To właśnie podczas odbioru mamy okazję sprawdzić mieszkanie pod kątem usterek, ogólnej zgodności z podpisaną przez nas umową deweloperską, a także zweryfikować metraż. Aby mieć pewność, że mieszkanie lub dom są zgodne z normami budowlanymi, Polskimi Normami, a także zobowiązaniami dewelopera z umowy oraz prospektu informacyjnego, skorzystaj z usługi odbioru mieszkania z Pewny Lokal. Jesteśmy ogólnopolską firmą inżynieryjną, a nasi inżynierowie oraz inspektorzy budowlani przechodzą regularne i kompleksowe szkolenia, dzieląc się doświadczeniami z przeprowadzonych odbiorów. W Łodzi mamy doświadczenie z pracą m.in. w takich inwestycjach, jak Brama dewelopera Urbanica czy Gdańska 125 firmy Villa Morena.

Powody, dla których sugerujemy zlecić wykonanie odbioru w Łodzi z rzeczoznawcą Pewnego Lokalu?

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Jako największa firma inżynieryjna specjalizująca się w odbiorach mieszkań od dewelopera staramy się cały czas dbać o wysoką jakość naszej usługi. Zależy nam na tym, by cieszyć się pozytywną opinią klientów (kilkaset pozytywnych opinii w Google). Chcemy pracować na poziomie, który zapewni nam dostęp do drogich i certyfikowanych sprzętów, które przydatne są do odbiorów mieszkań (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe).

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Jesteśmy nastawieni na aktualizowanie wiedzy w interesujących nas dziedzinach, ponieważ mamy świadomość, że bycie specjalistą wymaga czasu i poświęcenia, by nie wypaść z obiegu. Poza przyswajaniem aktualizacji z norm technicznych i prawa nastawiamy się też na wymianę wiedzy związanej z doświadczeniem naszych inżynierów, którzy obserwują, w jaki sposób deweloperzy postępują w trakcie budowy mieszkań. Chcemy dać naszym klientom kompleksową i zgodną ze stanem aktualnym pomoc w każdej dziedzinie.

 • Nasza usługa jest legalna

Ważny aspekt naszych działań to legalność pracy naszych inżynierów. Dlaczego to takie ważne, skoro tak duża część branży działa w szarej strefie? Nie chodzi tak naprawdę o oszczędność, ale o kompetentną pomoc. W związku z tym, że płacimy wszystkie wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT), możemy zeznawać w sądzie na rzecz naszego klienta. Jest to potrzebne, gdy deweloper wchodzi z naszym klientem w spór związany z odbiorem mieszkania. Legalnie pracujący inżynier może zeznawać, zaś ten, który nie prowadzi oficjalnej działalności – nie.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

 Bardzo ważny dla naszych klientów jest termin odbioru. Potrafimy dopasować go do potrzeb klienta, nie będzie on odległy, zdarza się, że organizujemy odbiory w ciągu 24 godzin od otrzymania zlecenia i dokumentacji. Ważnym aspektem jest też fakt, że nie ma ludzi niezastąpionych i w naszej firmie, gdy inżynier z przyczyn od niego niezależnych nie może dokonać odbioru, jesteśmy w stanie zorganizować szybko kogoś na jego zastępstwo – nie odwołujemy terminów.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Jedną z gałęzi naszej pracy są działania, które polegają na kwestiach związanych z prawem nieruchomości. Pracują dla nas wykwalifikowani specjaliści w tej branży. Dzięki takiemu podejściu nasz klient jest kompleksowo obsłużony, bez konieczności dodatkowej dopłaty. Inżynier dokonuje odbioru technicznego, a w razie konieczności infolinia prawna pomaga rozstrzygnąć wszelkie spory każdemu naszemu klientowi.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Łodzi)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Lista inwestycji, na których m.in. odbieraliśmy mieszkania w Łodzi

 • Inwestycja – Ilumino, Etap II, Deweloper: Mota-Engil Estate Management Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Nowe Złotno Etap IV, Deweloper: PROFIT Development
 • Inwestycja – Osiedle Primo, Etap I, Deweloper: PROFBUD
 • Inwestycja – Mirabelkowa Aleja PP, Deweloper: Real Development Group
 • Inwestycja – Awangarda, Deweloper: Real Development Group
 • Inwestycja – Mokra 10, Deweloper: Getmar
 • Inwestycja – Kmicica, Deweloper: Getmar
 • Inwestycja – Więckowskiego 79, Deweloper: P.I.B. ZETPRI-REMBUD Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Apartamenty Curie, Deweloper: Sommo Sp. z o.o. Sp.k.
 • Inwestycja – Sienkiewicza 53, Deweloper: Sommo Sp. z o.o. Sp.k.
 • Inwestycja – Ville Sommo Grabińska, Deweloper: Sommo Sp. z o.o. Sp.k.
 • Inwestycja – Nawrot 48, Deweloper: VFM Real Estate
 • Inwestycja – Apartamenty Zdrowie, Deweloper: Apartamenty Zdrowie
 • Inwestycja – Forest Place, Deweloper: E-Dom Invest Sp. z o.o. Sp.k.
 • Inwestycja – Nowa Dzielnica, Deweloper: Echo Investment S.A.
 • Inwestycja – Truskawkowe Osiedle 2, Deweloper: KM EDEN DOM Sp. z o.o.

Zdjęcia przykładowych usterek odnalezionych podczas odbiorów technicznych mieszkań w Łodzi

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Łodzi.
Podczas odbiorów ważna jest każda nieprawidłowość, ale tak naprawdę najwięcej wad można wychwycić sprawdzając jakość tynków, wylewek i montaż stolarki okiennej lub drzwiowej. Dlaczego warto na to zwrócić szczególną uwagę? Każda wada wpisana w protokół powinna zostać naprawiona przez dewelopera i jego ekipę. Warto walczyć o poprawę usterek, które później mogą być problematyczne, a nawet mogą uniemożliwić dalsze prace wykończeniowe.


Zbliżenie na ramę okienną, na której zaznaczono niebieską taśmą uszkodzenie, co zaznaczył nasz specjalista podczas odbioru technicznego w Łodzi.Uszkodzenia na profilu okiennym w salonie — okno balkonowe salon na inwestycji Poleskie Ogrody w Łodzi, które wypatrzył nasz inżynier podczas odbioru technicznego. Sprawdzenie stolarki okiennej to jeden z ważniejszych elementów sprawdzenia mieszkania.


Realizacja ekipy, która zajmuje się budową inwestycji powinna być wykonana w sposób schludny i zadbany. Często pośpiech generuje usterki mechaniczne, które również należy wpisać do protokołu. Poza tym dostrzegalne przez naszych inżynierów są też niedokładne realizacje, a niedopuszczalne jest oddanie inwestycji, która posiada rysunki na ścianach, nawet jeśli są one przed malowanie.


Zbliżenie na pękniętą płytę gipsową, które wypatrzył nas specjalista podczas odbioru technicznego w Łodzi.Pęknięcie płyt gipsowych przy wejściu do łazienki na inwestycji Apartamenty Drewnowska w Łodzi, co zostało zauważone przez naszego specjalistę podczas odbioru technicznego. Usterka droga w usunięciu na własną rękę, więc warto zainwestować w fachowca od odbiorów.


Istotne podczas odbioru jest sprawdzenie jakości instalacji. Ważne, by była ona właściwie poprowadzona. Jeśli można sprawdzić, warto ocenić czy jest szczelna, czy wszystkie elementy znajdują się we właściwym miejscu. Zdarza się bowiem, że pewne elementy zostają zakryte warstwą tynku, że deweloper zamocuje nieprawidłowe gniazdka lub też nie zamocuje ich wcale. W takich sytuacja sprawdza się znajomość projektu instalacji, a także standard wykończenia deweloperskiego, by móc podważyć stan zastany w trakcie odbioru.


Zbliżenie na nieszczelny syfon pod umywalką, który wypatrzył nasz inżynier podczas odbioru technicznego w Łodzi.Nieszczelność na syfonie w kuchni na inwestycji Osiedle Fuzja w Łodzi. Taka nieszczelność może powodować zalania i niszczenie mebli. Uniknij takich sytuacji i wybierz Pewny Lokal do odbioru technicznego!


Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Łodzi 

Pewny Lokal jest największą firmą specjalizującą się w odbiorze mieszkań i domów od dewelopera. O jakości naszych usług świadczą opinie klientów, w tym tych, którzy dokonywali odbioru technicznego mieszkania w Łodzi. Nasi inżynierowie z Łodzi mają wieloletnie doświadczenie budowlane i stanowią realną pomoc dla konsumentów w starciu z deweloperem podczas odbioru mieszkania. Poniżej prezentujemy przykładowe opinie z odbiorów mieszkań naszych klientów.

 • Pani Agnieszka, odbiór mieszkania:
"Skorzystałam z usługi firmy Pewny Lokal przy odbiorze mieszkania od dewelopera. Jestem bardzo zadowolona z usługi. Mieszkanie nie miało istotnych wad ale kilka drobnych "kosmetycznych" niedociągnięć deweloper poprawi. Pan sprawdzający zgodność mieszkania z prospektem wykonawcy był bardzo skrupulatny i szczegółowo sprawdzał każde pomieszczenie. Polecam firmę. Agnieszka."

 • Pan Tomasz, odbiór mieszkania:
"Fachowo i w pełni kompetentnie! Zdecydowanie polecam!!!"

 • Pan Dawid, odbiór mieszkania:
"Wszystko przebiegło w jak najlepszym porządku. Dobry kontakt, szybkie umówienie wizyty przy odbiorze, bardzo sympatyczny Pan, który dokładnie wszystko sprawdził i zwracał uwagę na najdrobniejsze szczegóły. Polecam bardzo usługę firmy Pewny Lokal."

 • Pani Jadwiga, odbiór mieszkania:
"Bardzo rzeczowa, skrupulatna pani inżynier, polecam"

 • Pan Łukasz, odbiór mieszkania:
"Profesjonalna obsługa i pomoc w odebraniu mieszkania. Dzięki nim zaoszczędziliśmy sporo pieniędzy na poprawkach! Polecam gorąco!"

 • Pani Anna, odbiór mieszkania:
"Polecam, szybko sprawnie. Usterki techniczne zostały wykryte i zapisane w protokole. Dziękuję!"

 • Pani Dominika, odbiór mieszkania:
"Polecam. Odbiór przeprowadzony bardzo profesjonalnie. Pan Inżynier bardzo miły. Pojawił się przed czasem, był przygotowany. Podczas odbioru zidentyfikował kilka usterek. Szczerze mówiąc, nie spodziewałam się, że będzie tak dokładnie wszystko sprawdzał. Wskazał nawet malutkie zabrudzenia oraz rysy, których normalnie bym nie zauważyła. Odbiór miał miejsce w Łodzi. Serdecznie polecam Pana Inżyniera, który go przeprowadzał."

 • Pan Patryk, odbiór mieszkania:
"Profesjonalna obsługa i profesjonalnie wykonana usługa. Bardzo dobry kontakt z biurem a szczególnie z Panem Pawłem, który był moim opiekunem. Pomimo ze dwukrotnie zmieniałem termin przeprowadzanego odbioru poziom i jakość kontaktu bardzo dobra. Pan Paweł jak i Pan, który przeprowadzał pomiary, są zaangażowani i pomocni. Odpowiadają na każde pytanie rzeczowo i konkretnie bez owijania w bawełnę. Zdecydowanie polecam."

Obszary Łodzi, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Łodzi:

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania w Łodzi zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 797 014 014.


Była nauczycielka języka polskiego, która postanowiła przebranżowić się, by pracować w branży nieruchomości. Sprzedała swoje mieszkanie w mieście i kupiła niewielki domek na wsi – formalnościami zajęła się nasza firma, od tej pory współpracujemy. Do tego stopnia zainteresowała się nieruchomościami, że od kilku lat pomaga znajomym nadzorować remonty i ekipy wykończeniowe. Umiejętnie korzysta ze sprzętów takich jak łata murarska, kątownik czy dalmierz.

Rozwiń tekst

Historie i opinie naszych klientów

W Łodzi mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Oba odbiory mieszkań (Łódź) - pierwszy i dodatkowy, na którym sprawdzaliśmy usunięcie usterek z pierwszego - wzorcowe. Pani Marzena bardzo dokładnie i skrupulatnie sprawdziła każdy kąt i każdy centymetr mieszkania. Dopilnowała, żeby nawet najmniejsza usterka była zgłoszona w protokole (ogromny plus za stanowczość, której mnie osobiście brakuje...). Naprawdę warto skorzystać z usług PewnegoLokalu - sama nigdy nie znalazłabym pewnych szczegółów! Sam kontakt z firmą również bez zarzutów - od początku współpracy do jej końca czułam opiekę, wsparcie i bezpieczeństwo, co jest naprawdę ważne przy odbieraniu pierwszego własnego mieszkania :)”

Edyta Kołodziejczak
ikona apostrofu

„Pełen profesjonalizm. Pani inżynier Marzena przybyła na miejsce przed czasem, była zapoznana z dokumentacją techniczną i z ogromną dokładnością sprawdziła wszystkie elementy w mieszkaniu. Odbiór trwał półtorej godziny. Gorąco polecam! Łódź”

Aleksandra Gąsiorek
ikona apostrofu

„Profesjonalny odbiór, dobry kontakt i miła obsługa. Gorąco polecam. Łódź.”

Amin Mezer
ikona apostrofu

„Jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonych w moim mieszkaniu w Łodzi oględzin. Bardzo fachowo, dokładnie, a wręcz skrupulatnie. Pełen profesjonalizm. Pan Michał ujawnił błędy popełnione przez ekipę remontową mające istotny wpływ na obecne występowanie wciąż nowych usterek. Usługi w 100% godne polecenia.”

Beata Akron
ikona apostrofu

„ Odbiór w mieście Łodzi, gdzie bieganie psom szkodzi ;-) Szybki termin zarówno I jak i II odbioru, dokładne i całkiem drobiazgowe sprawdzenie lokalu i przyległości, sensowna rozmowa z deweloperem jak i ze mną na temat gdzie są niedociągnięcia. Pani Inżynier rzeczowa i przesympatyczna ;-) Szybki raport ze zdjęciami wysłany na maila. Czyli kilkaset złotych naprawdę dobrze wydane. ”

Martyna Puszcz
ikona apostrofu

„ Polecam. Odbiór przeprowadzony bardzo profesjonalnie. Pan Inżynier bardzo miły. Pojawił się przed czasem był przygotowany. Podczas odbioru zidentyfikował kilka usterek. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że będzie tak dokladnie wszystko sprawdzał. Wskazał nawet malutkie zabrudzenia oraz rysy, których normalnie bym nie zauważyła. Odbiór miał miejsce w Łodzi. Serdecznie polecam Pana Inżyniera, który go przeprowadzał. ”

Dominika Karap
ikona apostrofu

„ Odbiór mieszkania w Łodzi. Specjalista dokładnie sprawdził całe mieszkanie, udzielał wyczerpujących odpowiedzi na pytania. Wszystkie znalezione usterki zostały wpisane do protokołu odbioru. Obsługa ze strony biura błyskawiczna i rzetelna. Polecam! ”

Marcin Łygan
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie, usterkę znaleziono na łódzkich Bałutach

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna, problem wykryty w Łodzi

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro'), usterka znaleziona na Polesiu w Łodzi

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji, wada znaleziona na jednym z łódzkich osiedli

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej, usterka znaleziona w inwestycji zrealizowanej przez dewelopera Dynamix

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości), inwestycja z Łodzi

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody, inwestycja na łódzkich Bałutach

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powłoki lakierniczej na grzejniku w łódzkiej dzielnicy Śródmieście

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym, dzielnica Górna w Łodzi

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową na terenie Polesia w Łodzi

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku, dzielnica Widzew

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego na łódzkim Śródmieściu

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej w inwestycji dewelopera z Łodzi

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu w inwestycji na łódzkich Bałutach

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu w Łodzi

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy w inwestycji z łódzkiej dzielnicy Polesie

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej , dzielnica Górna w Łodzi

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej w inwestycji położonej w okolicy Julianowa w Łodzi

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem w inwestycji w Łodzi

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem na łódzkich Bałutach

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego w inwestycji w Śródmieściu w Łodzi

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem w Łodzi na Polesiu

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych, dzielnica Górna w Łodzi

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy w Łodzi. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej na Bałutach.

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności w inwestycji w dzielnicy Widzew

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany na łódzkim Polesiu

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji na Bałutach w Łodzi.

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji na Bałutach w Łodzi

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej w inwestycji w dzielnicy Widzew

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza na Polesiu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem) w dzielnicy Górna w Łodzi

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego w Łodzi

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego na Bałutach

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe na Polesiu w Łodzi, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu w Śródmieściu w Łodzi

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek w dzielnicy Widzew

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza na łódzkich Bałutach

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w inwestycji znajdującej się w łódzkim Śródmieściu

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia) w inwestycji w centrum Łodzi

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy w jednej z łódzkich inwestycji

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna) na Polesiu w Łodzi

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu w Łodzi

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady na Bałutach w Łodzi

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna) w inwestycji w dzielnicy Widzew

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Łodzi?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Łodzi.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Łodzi

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Łodzi

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Łodzi nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Łodzi.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całej Łodzi i okolic.

ul. Piotrkowska 146, Łódź