Odbiory technicze mieszkań od dewelopera Kraków, odbiór mieszkania i domu Kraków

Ceny odbiorów od 149 zł. Najniższe ceny na rynku! Zamów online odbiór mieszkania w Krakowie. Pewny Lokal to firma założona przez Piotra Semeniuka i Krzysztofa Przetacznika, entuzjastów nieruchomości z Warszawy. Jesteśmy liderem wykonywania odbiorów deweloperskich. Chcielibyśmy, aby Polacy kupowali nieruchomości w sposób świadomy - a co za tym idzie szybciej i nie narażając się na stres i nieprzewidziane koszty.

Zobacz, dlaczego warto nam zaufać

Odbiór mieszkania? Piotr Semeniuk wyjaśnia

10 rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera. Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim podpiszesz protokół odbioru.

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiory mieszkań Kraków i odbiór mieszkania Kraków

Podczas odbioru mieszkania i domu niezbędna jest znajomość norm budowlanych, a także uprzednia wnikliwa analiza dokumentacji dewelopera (np. rzutu budynku). Nic też nie zastąpi wprawnego oka doświadczonego inżyniera oraz inspektora budowlanego. Odbiór to moment, w którym sprawdzamy zgodność mieszkania z projektem, ale również wyszukujemy usterek. Aby mieć pewność, że niczego nie pominęliśmy, najlepiej skorzystać z usług specjalistów. Przy odbiorze sugerujemy zaufać fachowcom Pewny Lokal. Nasi inspektorzy budowlani oraz inżynierowie mają bogate doświadczenie w wykonywaniu odbiorów mieszkań od deweloperów. W portfolio mamy wykonywanie odbiorów mieszkań w inwestycjach, takich jak Stachiewicza 28 dewelopera Gama-M czy Zacisze Kordiana III od Grupy Matejek. Zaufaj więc Pewnemu Lokalowi w trakcie odbioru mieszkania w Krakowie!

Dlaczego warto zlecić naszym rzeczoznawcom wykonanie odbioru w Krakowie?

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Jesteśmy największą firmą inżynieryjną w Polsce, która specjalizuje się w dziedzinie odbiorów mieszkań deweloperskich. Co więcej, opinie o naszej pracy są niezwykle pozytywne. Używamy profesjonalnego sprzętu, w który inwestujemy, ponieważ wiemy, że jest to inwestycja podnosząca standardy pracy (chodzi o łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe). Dzięki naszemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie inwestować w drogi i certyfikowany sprzęt do odbiorów. Wyróżniają nas również inne atuty.

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Niezwykle istotne w pracy naszych inżynierów jest aktualizowanie wiedzy. To kolejny aspekt, który wyróżnia naszą pracę i stawia ją ponad działaniami konkurencji. Jesteśmy zespołem, który na bieżąco śledzi zmiany w prawie budowlanym i normach technicznych. Wiemy, że w kontaktach z deweloperem brak aktualnej wiedzy może działać na niekorzyść naszego klienta, dlatego na bieżąco aktualizujemy nasze „manuale” i „checklisty”, by nasi klienci mieli pewność, że działamy zgodnie ze standardami. Staramy się pozyskiwać certyfikaty, które dają klientom poczucie naszej kompetencji. Posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

 • Nasza usługa jest legalna

Kolejnym aspektem, który wyróżnia naszą pracę jest działanie legalne, dalekie od tzw. szarej strefy. Jest to ważne, gdy dochodzi do sporu między deweloperem, a klientem, który kończy się w sądzie. Legalne działanie pozwala nam na to, by złożyć zeznania na rzecz naszego klienta. Możemy tak działać ponieważ - w przeciwieństwie do niektórych naszych konsumentów - płacimy podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Każde inne postępowanie uniemożliwiłoby nam pomoc. Nie moglibyśmy złożyć zeznań, a nasz klient musiałby sam bronić swojej racji w sądzie.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Konkurując z większością firm jednoosobowych, działamy zupełnie inaczej. Jesteśmy grupą inżynierów, którzy są w stanie w sytuacjach kryzysowych zastąpić się w umówionym wcześniej terminie i miejscu. To daje duże poczucie komfortu, ponieważ jesteśmy słowni, a terminy odbiorów są zazwyczaj dotrzymane. Poza tym dbamy o to, by nie były odległe, ponieważ dzielimy swoją pracę między inżynierami tak, by móc zaproponować klientom dogodne warunki i terminy.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Jesteśmy firmą, która działa na dwóch płaszczyznach. Pierwsza – podstawowa, dotyczy odbiorów technicznych, zaś druga – powiązana z nią, to porady prawne w dziedzinie prawa nieruchomości. Wiemy doskonale, że jest to argument, który przekona każdego, że nasza firma jest lepsza od każdej innej na rynku. Świadczymy w razie konieczności poradę prawną na naszej infolinii, która jest wliczona w cenę usługi klienta. To pakiet doskonały, sprawdza się w trudniejszych przypadkach i daje ogromne poczucie bezpieczeństwa naszym klientom.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Krakowie)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono podstawowe ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Lista inwestycji, na których m.in. odbieraliśmy mieszkania w Krakowie

 • Inwestycja – Garden Lane, Deweloper: Core Development
 • Inwestycja – Krakowskie Przedmieście, Skawina, Deweloper: Grupa Orion Investment S.A.
 • Inwestycja – Willa przy Grottgera, Deweloper: Grupa Arkada
 • Inwestycja – Bronowickie Ogrody, Deweloper: Des Henryk Dowgier Anna Dowgier s. j.
 • Inwestycja – Bronowickie ogrody – Zacisze, Deweloper: Des Henryk Dowgier Anna Dowgier s. j.
 • Inwestycja – Do Przystani 12, Zwierzyniec, Deweloper: Villa Baltica
 • Inwestycja – Petrażyckiego Residence, Swoszowice, Deweloper: Villa Baltica
 • Inwestycja – Osiedle Botanika, Etap II, Deweloper: Stylhut Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Małysiaka, Dębniki, Deweloper: Grupa Proins
 • Inwestycja – Kijowska Street, Krowodrza, Deweloper: Wschód Nieruchomości
 • Inwestycja – Park Leśny Bronowice, Prądnik Biały, Deweloper: Quelle Locum Sp. z o.o.
 • Inwestycja – NY Residence, Deweloper: Terra Casa S.A.
 • Inwestycja – Dąbska, Deweloper: Dasta Invest Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Atrium Czerwieńskiego, Deweloper: Murapol S.A.
 • Inwestycja – Nowa 5 Dzielnica, Deweloper: Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. Sp. k.

Zdjęcia przykładowych usterek znalezionych w inwestycjach deweloperskich w Krakowie

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Krakowie.

Wady, które są powszechnie dostrzegalne przez naszych fachowców nie muszą być oczywiste dla potencjalnego inwestora, dlatego warto czasem skorzystać z pomocy, by to właśnie deweloper musiał je naprawić. Pęknięcia tynku zazwyczaj spowodowane są jakąś przyczyną, którą fachowiec wyłapie bezbłędnie.


Pęknięta ściana w mieszkaniu na inwestycji Jesionowa w Krakowie. Na odbiór techniczny składają się również oględziny ścian nad drzwiami.Pęknięta ściana nad drzwiami na inwestycji Jesionowa. Takie pęknięcia mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami. Odbiór techniczny w Krakowie od fachowca pozwoli ich uniknąć.


Podobnie wyglądają kwestie związane z zawilgoceniem. Nie zawsze jest ono wynikiem tego, że tynk lub wylewka nie przeschły. Może się zdarzyć tak, że instalacja jest nieszczelna, więc warto znaleźć przyczynę zawilgocenia, by móc po osuszeniu cieszyć się, że problem nie powraca.


Zawilgocenie na posadzce (wylewce) pod grzejnikiem w stanie deweloperskim. Odbiór techniczny pozwala na udokumentowanie usterek, przez co deweloper musi je usunąć.Zawilgocenie wylewki grzejnikiem na inwestycji Osiedle Pod Kasztanem w Krakowie. Pamiętaj, że dzięki odbiorowi technicznemu możesz wymóc na deweloperze zmiany i naprawę usterek.


Często problematyczne podczas odbiorów są usterki mechaniczne na elementach metalowych. Są to wady, które warto wpisać do protokołu odbioru. To sprawia, że wykonawca dewelopera będzie miał obowiązek poprawić je w taki sposób, by nie zepsuć estetyki inwestycji.


Na słupku widać wgłębienie i ubytek lakieru. Przy odbiorze technicznym w Krakowie fachowcy sprawdzają również takie detale.Ubytek lakieru i wgłębienie na słupku metalowym na inwestycji Osiedle Pod Kasztanem. Również takie mankamenty są wyłapywane przez naszych fachowców podczas odbiorów technicznych.


Wadami, jakie najczęściej zdarzają się w inwestycjach deweloperskich są nieprawidłowości podczas montażu okien i drzwi.  Wykonawcy realizują to zadanie szybko, zdarza się, że zapominają o prawidłowym uszczelnieniu, a później na stolarce pojawiają się usterki mechaniczne. Takie nieprawidłowości należy wpisać do protokołu, by deweloper poprawił wszystkie usterki.


Czasem podwykonawca dokonuje niedoróbki, takie jak na zdjęciu — brak wypełnienia sylikonem ościeżnicy oraz uszkodzenie okleiny drzwi. Odbiór techniczny w Krakowie polega również na dokumentacji takich przypadków.Brak wypełnienia sylikonem ościeżnicy oraz uszkodzenie okleiny drzwi na inwestycji Dąbska Street. Prawidłowe uszczelnienie to podstawa, którą sprawdzają specjaliści podczas odbioru technicznego w Krakowie.


W inwestycjach deweloperskich częstymi wadami są też rysy na parapetach zewnętrznych, które są wyjątkowo delikatne i można je uszkodzić.

Warto sprawdzić wszystkie parapety, by mieć pewność, że ta wada w odbieranej inwestycji nie występuje.


Na zdjęciu parapet z widocznymi rysami. Deweloper musi i taką usterkę usunąć, jeżeli wykażemy ją w protokole odbioru technicznego.Rysy na parapecie zewnętrznym na inwestycji Osiedle Ozon. W Krakowie podczas odbioru technicznego zdarza się również znalezienie takiej usterki, trzeba być bardzo czujnym!


Nasza firma kładzie nacisk na odbiór techniczny przy użyciu profesjonalnych sprzętów. Dzięki temu mamy pewność, że deweloper nie zarzuci nieprawidłowości, a gdy będzie chciał się odnieść do protokołu, nie będzie mógł zanegować wad, które zostaną w nim wpisane. Jednym ze sprzętów, które mamy w ofercie jest kamera termowizyjna, która wykrywa mostki cieplne. Najczęściej można je zdiagnozować w okolicach drzwi i okien. Powodują straty ciepła, przez co zimą generują większe wydatki na ogrzewanie.


Na zdjęciu zaznaczono mostek termiczny, czyli nieszczelność okien balkonowych, która powoduje utratę ciepła. Możesz zamówić badanie kamerą termowizyjną podczas odbioru technicznego w Krakowie, żeby zareagować na taką usterkę.Mostek termiczny na słupku ram okiennych na inwestycji Głowackiego 12. Odbiór techniczny w Krakowie to również badanie kamerą termowizyjną.


Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Krakowie

Na krakowskim rynku odbiorów mieszkań Pewny Lokal utrzymuje bardzo silną pozycję lidera. Nasi inżynierowie codziennie pomagają nabywcom mieszkań od dewelopera dokonywać kilku, jak nie kilkunastu odbiorów. Odbiory mieszkań to nasza specjalność, za co cenią nas klienci z Krakowa, wystawiając nam korzystne opinie. Poza Krakowem działamy też m.in. we Wrocławiu i Trójmieście. Poniżej zamieszczamy przykładowe opinie naszych klientów.

 • Opinia Pana Tomasza, który korzystał z usługi odbioru mieszkania (Kraków)

"Szybko, sprawnie i bardzo dokładnie (łącznie ze sprawdzeniem wilgotności ścian). Bez stresu i w miłej atmosferze odebrałem mieszkanie od dewelopera. Całość trwała mniej niż 1,5 h. Otrzymałem notatki od inżyniera ze wszystkimi uwagami dotyczącymi niewielkich wad."

 • Pani Magdalena, klientka od odbioru mieszkania dała nam następującą opinię:

"Przede wszystkim dziękuję za pomoc i opiekę w tak ważnym dla mnie momencie. Panowie, z którymi kontaktowałam się na etapie umawiania odbioru mieszkania są bardzo życzliwi, pomocni, kontaktowi i merytoryczni. Pan Paweł, z którym spotkam się już na miejscu był punktualny, gotowy do pomocy, służący radą na każdym etapie. I to co ważne, mam poczucie, że zrobił wszystko. Szczerze rekomenduję i polecam."

 • Z kolei Pani Bernadetta, swoją pozytywną opinię po odbiorze mieszkania wyraziła w następujący sposób:

"Kilka dni temu skorzystaliśmy z usług tej firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Większości niedociągnięć sami byśmy nie wyłapali. Pan inżynier był przygotowany, posiadał odpowiedni sprzęt i wiedzę, dzięki czemu pomógł nam w kilku kwestiach podjąć decyzję i wynegocjować od dewelopera satysfakcjonujące nas warunki. Uważam, że kwota za samą usługę jest niewielka w stosunku do ewentualnych niewyłapanych usterek. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za pomoc."

 • Pani Agnieszka tak wyraziła się o naszych usługach odbioru mieszkania w Krakowie:

"Zdecydowanie polecam tą firmę. Pełen profesjonalizm."

Obszary Krakowa, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Krakowa:

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania w Krakowie zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 797 014 014.


Założyciel Pewnego Lokalu. Konsultant biznesowy z wieloletnim doświadczeniem. Specjalista i analityk rynku nieruchomości ze szczególnym uwzględnieniem rynku mieszkań. W ciągu blisko 8 lat pracy w Pewnym Lokalu poznał od podszewki większość problemów, z jakimi borykają się nabywcy nieruchomości, zarówno mieszkań, jak i domów.

Rozwiń tekst

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Krakowie.

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całego Krakowa i okolic.

Krowoderska 3, 31-141, Kraków

Historie i opinie naszych klientów

W Krakowie mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z usługi: szybki i sprawny kontakt, profesjonalny odbiór i rozsądna cena. Pan Dawid ( Kraków- Wieliczka) zna się na rzeczy, bardzo dokładnie wszystko sprawdza, działa metodycznie i profesjonalnie. Tłumaczy wszystko zrozumiale i odpowiada na wszelkie pytania. Z czystym sumieniem będziemy polecać firmę i pana Dawida, ten odbiór to była miła odmiana w całym tym dewelopersko- budowlanym światku.”

Marta Butchel
ikona apostrofu

„Kraków: Szybka i miła. obsługa telefoniczna. Lokal dokładnie sprawdzany. Uprzejmi inżynierowie. Serdecznie polecam.”

Tomasz Ogurek
ikona apostrofu

„Odbior mieszkania (Kraków) profesjonalnie i dokładnie”

Jakub Pelczar
ikona apostrofu

„Bardzo sprawny i profesjonalny odbiór mieszkania. Usterki znalezione w miejscach, o których zwykły zjadacz chleba nie pomyśli, żeby zajrzeć. Inżynier rzeczowy, doradził w wielu kwestiach także pod kątem późniejszego wykańczania. Polecam.”

Konrad Surówka
ikona apostrofu

„ Profesjonalnie! Inspektor przybył bez zwłoki, a 10 minut przed przyjazdem zadzwonił i powiedział, że jedzie! Super. Konsultanci byli ze mną w kontakcie przez cały okres oczekiwania i a na koniec przysłali pełny raport z pracy! polecam! ”

Maria Serowa
ikona apostrofu

„ Jesteśmy bardzo zadowoleni z wykonanej usługi, Pan inspektor dopatrzył się wszystkich usterek, które zostały zapisane w protokole i teraz deweloper wszystko poprawia :) Bardzo polecam! ”

Małgorzata Pracz
ikona apostrofu

„ Bardzo polecam tę firmę. Raport sporządzony przez Pewny Lokal pozwolił mi podjąć świadomą decyzję co do zakupu nieruchomości na rynku wtórnym. Poziom kompetencji Pana inżyniera oraz szczegółowości raportu na najwyższym poziomie. ”

Milena Górzewska
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie, usterka znaleziona na Czyżynach w Krakowie

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna, inwestycja dewelopera Devely

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro'), usterka znaleziona w Mistrzejowicach

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji, wada znaleziona na krakowskim Kazimierzu

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej, usterka znaleziona w inwestycji dewelopera Activ Investment

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości), inwestycja z krakowskiej dzielnicy Prądnik

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody, inwestycja w dzielnicy Wzgórza Krzesławickie

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powłoki lakierniczej na grzejniku w krakowskiej dzielnicy Nowa Huta

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym w dzielnicy Prądnik Biały

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową na terenie dzielnicy Zwierzyniec

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku na Starym Mieście w Krakowie

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego w krakowskiej dzielnicy Prądnik Czerwony

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej w inwestycji dewelopera Wawel Service

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu w inwestycji na krakowskim Kazimierzu

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu w dzielnicy Swoszowice

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy w inwestycji dewelopera Nokturn Deweloper

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej w dzielnicy Łagiewniki-Borek Fałęcki

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej w inwestycji na krakowskich Bronowicach

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem w inwestycji w Krakowie

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem w Krakowie, dzielnica Zwierzyniec

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego w inwestycji na krakowskich Czyżynach

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem w krakowskiej dzielnicy Dębniki

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych Kraków, Bieżanów-Prokocim

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy w inwestycji na Podgórzu. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej na Czyżynach w Krakowie.

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności w inwestycji w Krakowie w centrum

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany w dzielnicy Krowodrza

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w krakowskiej dzielnicy Mistrzejowice

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w krakowskiej dzielnicy Mistrzejowice

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej w inwestycji na terenie Krakowa

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza na Czyżynach

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem) w Nowej Hucie

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego w krakowskim Zwierzyńcu

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego na krakowskim Kazimierzu

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe w Krakowie, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu na Czyżynach w Krakowie

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek na krakowskim Podgórzu Duchackim

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza w dzielnicy Grzegórzki

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w inwestycji znajdującej się w dzielnicy Bronowice

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia) w inwestycji w centrum Krakowa

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy w krakowskiej dzielnicy Zwierzyniec

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna) w dzielnicy Prądnik Czerwony

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu w dzielnicy Grzegórzki w Krakowie

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady w krakowskiej dzielnicy Swoszowice

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna) w dzielnicy Prądnik Biały

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Krakowie?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Krakowie.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Krakowie

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Krakowie

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Krakowie nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.