Victoria Dom


Victoria Dom - opinie z odbiorów technicznych i analiza umowy deweloperskiej

gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka półpełna
4.5/5 jakość (liczba usterek)
na podstawie 537 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pusta
4.0/5 jakość (powaga usterek)
na podstawie 537 odbiorów
gwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka pełnagwiazdka półpełna
4.7/5 obsługa klienta
na podstawie 537 odbiorów

Jakość wykonania poszczególnych elementów na inwestycjach dewelopera Victoria Dom

ikona tynki
TYNKI
średnia 4.6/5 z 537 odbiorów
ikona wylewki
WYLEWKI
średnia 4.7/5 z 537 odbiorów
ikona okna
OKNA
średnia 3.7/5 z 537 odbiorów
ikona wilgotność
BRAK ZAWILGOCEŃ
średnia 4.9/5 z 537 odbiorów

W artykule przybliżamy informacje o deweloperze działającym pod firmą Victoria Dom.

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

2023-12-23 (aktualizacja: 2023-12-23)

Deweloper Victoria Dom

Deweloper Victoria Dom SA to polskie przedsiębiorstwo, które działa od  1998 roku. Jej jedynym akcjonariuszem jest Victoria Holding Sp. z o.o. Firma jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz ma własny dom kredytowy, co w znaczący sposób ułatwia proces zakupu mieszkania i gwarantuje wysoki standard obsługi klienta. Dzięki temu kupujący może w jednym miejscu załatwić większość formalności związanych z zakupem mieszkania zarówno za gotówkę, jak i również w ramach kredytu mieszkaniowego. Rozwiązanie to jest szczególnie cenione przez osoby, które chcą jak najszybciej oraz bez większych problemów kupić mieszkanie w nowym budownictwie.

Spółka uznawana jest za jednego z największych warszawskich deweloperów, który wybudował już ponad 60 osiedli mieszkalnych. Liczba ta jest imponująca, nawet jak na  warszawski rynek mieszkaniowy. Od 2020 roku firma weszła też na rynek krakowski. Victoria dom jest znana z funkcjonalnych projektów, przystępnych cen oraz oddawania nieruchomości przed terminem. W ten sposób Victoria Dom pozytywnie wyróżnia się na tle konkurencji. Wśród realizacji dewelopera można między innymi wskazać: Osiedle Classic, Miasteczko Nova Ochota, Osiedla Przystanek Tarchomin, Osiedle Metro Połczyńska czy Osiedle Ursus Factory 5. Aktualnie spółka realizuje inwestycję Viva Garden w Warszawie oraz Viva Piast w Krakowie. 

Historia Victoria Dom

Historia spółki sięga 2001 roku, kiedy to firma została zarejestrowana, jako JKJ Development Spółka Jawna. Jej pierwszą inwestycją wielorodzinną w Warszawie był projekt przy ulicy Lewandów. W 2008 roku deweloper zmienił nazwę na istniejącą po dzisiaj – Victoria Dom. Rok później uruchomiono produkcję prefabrykatów murów z cegły ceramicznej. 

Od 2013 roku spółka rozpoczęła budowę budynków wielorodzinnych obejmujących też miejsce na lokale usługowe. Kolejny rok przyniósł firmie dwie nowości – po pierwsze powołano Dom Kredytowy Victoria służący do uzyskiwania kredytów hipotecznych, a po drugie spółka wyemitowała obligacje. Dzięki temu stała się ona poważnym graczem na ogólnokrajowym rynku deweloperskim. Przez lata ciągłego rozwoju deweloper zyskał ogólnopolską renomę i oddał do użytku już ponad 5200 mieszkań. Liczba ta jest imponująca, nawet jeżeli bierzemy pod uwagę zarówno rynek warszawski, jak i krakowski. Dzięki tym inwestycjom deweloper Victoria Dom stał się jednym z poważniejszych graczy nie tylko na warszawskim rynku deweloperskim, ale również ogólnopolskim. Można więc śmiało stwierdzić, że Victoria Dom zajmuje się inwestycjami na rynku nieruchomości w sposób kompleksowy. Od produkcji materiałów, poprzez realizację projektów, na pomocy w uzyskaniu kredytu kończąc.

Jak buduje Victoria Dom? Opinie i nagrody

Spółka przede wszystkim stawia za cel, by transakcja nabycia mieszkania była dla klienta łatwa i bezproblemowa. Między innymi dlatego ma on w swojej ofercie usługi domu kredytowego, w który kupujący może załatwić wszelkie formalności związane z kredytem mieszkaniowym.  W swoich osiedlach oferuje zróżnicowane metraże mieszkań o funkcjonalnym rozkładzie. Deweloper Victoria Dom dba też o lokalizację, infrastrukturę i dobry dojazd komunikacją miejską. Dlatego mieszkania wybudowane przez Victoria Dom cieszą się dużą popularnością wśród kupujących.  Przemyślane inwestycje z zieloną przestrzenią umożliwiają swobodną rekreację i integracje mieszkańców. Doskonale wpisuje się to w nowoczesne standardy projektowania osiedli mieszkaniowych. W ten sposób mieszkania oferowane przez Victoria Dom zapewniają mieszkańcom odpowiedni poziom komfortu. Co więcej, Victoria Dom zwraca też dużą uwagę na jakość wykończenia i stosowane materiały. To wszystko dopina korzystna cena. Dzięki tego typu działaniom spółka Victoria Dom zyskała uznanie wśród wielu klientów, szukających odpowiedniego dla siebie mieszkania.

Takie podejście zaowocowało otrzymaniem przez dewelopera licznych nagród, np. Diamentów Forbsa w 2013 i 2019 czy Gazeli Biznesu za rok 2017, 2018 i 2019. Ponadto spółka uzyskała Certyfikat Dewelopera od Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa na lata 2016-2018. Z kolei osiedla Ursus Factory zostało mianowane inwestycją roku w rankingu wykonanym przez obido.pl. Ostatni konkurs wykazał, że Victoria Dom cieszy się poszanowanie oraz dobrą opinią publiczną. Warto mieć na uwadze to, że uzyskanie tak prestiżowych nagród świadczy  o odpowiednim podejściu do inwestycji. Zdobycie tylu nagród nie byłoby możliwe bez między innymi odpowiednich projektów, uwzględniających potrzeby przyszłych mieszkańców.  Mimo zdarzających się negatywnych komentarzy na forach internetowych deweloper z reguły postrzegany jest w dobrym świetle. 

Odbiór techniczny mieszkania Victoria Dom

Odbiór techniczny to jeden z ostatnich etapów w procesie nabycia mieszkania, który poprzedza podpisanie umowy przyrzeczonej z deweloperem. Umożliwia on faktyczną ocenę stanu mieszkania i spisanie ewentualnych usterek w protokół odbioru, na podstawie którego będą musiały zostać usunięte.

Po przedstawieniu go deweloperowi ma on 14 dni na ustosunkowanie się do niego oraz 30 na usunięcie usterek w nim zawartych w ramach naprawy gwarancyjnej. Jeżeli z jakiegoś powodu tego nie zrobi, dokument ten może stanowić ważny dowód w sprawie, jeżeli zdecydują się Państwo wystąpić przeciwko deweloperowi na drogę prawną.  Warto przy tym mieć na uwadze to, że wiele usterek oraz niezgodności ze standardami zawartymi w umowie deweloperskiej nie jest widoczna gołym okiem. Do ich wykrycia potrzebna jest specjalistyczna wiedza, sprzęt oraz doświadczenie. Tym wszystkim dysponują nasi inżynierowie. Doskonałym przykładem mogą być tutaj usterki związane z kanalizacją.

Do ich bezinwazyjnego wykrycia jest potrzebna kamera inspekcyjna przekazująca obraz w kolorze oraz wysokiej rozdzielczości. Innym przykładem usterki, która często jest niewidoczna gołym okiem, jest zbyt mała warstwa tynku. Skutkuje to między innymi sporymi stratami ciepła. Do ich wykrycia stosuje się kamerę termowizyjną. Koszt jej zakupu to często od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ponadto do jej obsługi konieczna jest odpowiednia wiedza. A to tylko niewielka część usterek mogących znaleźć się w Państwa nowo wybudowanym mieszkaniu. Nasza firma Pewny Lokal od lat specjalizuje się w przeprowadzaniu przeglądów technicznych i wielokrotnie asystowała klientom Victoria Dom w odbiorach nieruchomości z takich inwestycji jak: Nova Ochota, Mieszko II czy Osiedle Ursus Factory. Dzięki temu nasi inżynierowie wiedzą, na co warto szczególnie zwrócić uwagę przy odbiorze technicznym mieszkania. 

W ten sposób nabywcy minimalizowali ryzyko związane z wadami ukrytymi oraz zbędnymi kosztami na ich naprawę. W skrajnych przypadkach koszty napraw mogą wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, co dla wielu osób może być sumą przytłaczającą. Nasi inżynierowie poza usterkowością, analizują dodatkowo zgodność lokalu z aktualnie obowiązującymi normami budowlanymi, takimi jak chociażby odpowiednie nasłonecznienie mieszkania. Sprawdzają również, czy nieruchomość odpowiada technicznym warunkom podpisanej umowy deweloperskiej – zwłaszcza zapisom ze standardu deweloperskiego. Zatem jeśli czekasz na termin odbioru technicznego mieszkania, to zapraszamy do kontaktu!

Umowa deweloperska Victoria Dom

W sytuacji, gdy dopiero rozważasz inwestycje od dewelopera Victoria Dom, to na tym etapie nasz dział prawny może wesprzeć Cię w dokonaniu audytu prawnego.

Taka weryfikacja obejmuje szczegółową analizę umowy przedwstępnej, rejestrów i innych dokumentów związanych z inwestycją. Sprawdzamy księgę wieczystą i wyłapujemy wszystkie niebezpieczne prawnie bądź finansowo zapisy. Jest to ważne, gdyż często zdarza się, że w umowach deweloperskich znajdują się niekorzystne dla kupującego zapisy.

Mogą one dotyczyć między innymi odmowy wykonania napraw gwarancyjnych. Jeżeli podpiszą Państwo umowę z tego typu zapisami, należy wówczas liczyć się z tym, że będziecie musieli całość kosztów naprawy ponieść z własnej kieszeni. Innym przykładem może być tutaj brak zapisów dotyczących zwiększenia się lub zmniejszenia mieszkania w trakcie prac wykończeniowych.

W pierwszym przypadku deweloperzy często żądają wyższej ceny. Natomiast jeżeli jest on mniejszy od deklarowanego w umowie, wówczas odmawiają oni obniżenia ceny mieszkania. Można się jednak przed tym zabezpieczyć, wprowadzając do umowy zapisy określające, o ile procent (na przykład 3%) może się zmniejszyć lub zwiększyć metraż. W przypadku przekroczenia tej liczby nie zapłacimy więcej lub też będziemy mogli odstąpić od umowy deweloperskiej bez żadnych konsekwencji. Należy pamiętać, że umowa deweloperska jest spisywana w formie aktu notarialnego. Oznacza to, że jej zerwanie jest możliwe w praktyce tylko i wyłącznie na drodze prawnej. Wówczas należy jednak liczyć się z długotrwałym, a często również kosztownym procesem. Ponadto należy się liczyć z tym, że wyrok sądu może nie być dla Państwa korzystny. Dzieje się tak, ponieważ sąd bierze pod uwagę obowiązujące przepisy prawa, oraz to, że umowa deweloperska została podpisana dobrowolnie. Może się więc okazać, że zlecenie naszej firmie Pewny Lokal analizy prawnej umowy deweloperskiej przed jej podpisaniem, będzie znacznie tańszym, a zarazem bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Możesz być pewny, że z nami Twój proces zakupu wymarzonego mieszkania będzie znacznie prostszy!Czytaj dalej:

Victoria Dom Deweloper inwestycje
Victoria Dom Deweloper kontakt

Już kupiłeś i masz przed sobą odbiór deweloperski?

Zamów odbiór Dowiedz się więcej

Kupujesz nieruchomość u dewelopera? Nie rób tego bez prawnika!

Zamów analizę prawną Dowiedz się więcej

Jak możemy Ci pomóc w świadomym zakupie nieruchomości od dewelopera?

ODBIÓR TECHNICZNY MIESZKANIA

Jesteśmy największą w Polsce firmą inżynieryjną. Wykonaliśmy dla nabywców tysiące odbiorów technicznych mieszkań i domów. W ramach usługi odbioru, m.in. weryfikujemy zgodności mieszkania lub domu z Polskimi Normami, projektem i umową deweloperską. Korzystamy z certyfikowanego sprzętu.

ANALIZA UMOWY DEWELOPERSKIEJ

Pewny Lokal to kancelaria prawna wyspecjalizowana w prawie deweloperskim i prawie nieruchomości. Przeanalizowaliśmy tysiące projektów umów deweloperskich i wiemy jakie kruczki umowne są stosowane przez poszczególnych deweloperów. Uniknij niepotrzebnych ryzyk przy podpisywaniu umowy.

ANALIZA STANDARDU WYKOŃCZENIA

Mieszkanie lub dom „w stanie deweloperskim” może oznaczać kompletnie odmienny stan wykończenia, a różnice w stopniu wykończenia mogą przekładać się na dodatkowe koszty, nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Powiemy Ci, czy "stan deweloperski" nieruchomości oferowany od dewelopera odbiega na niekorzyść o normy rynkowej.

Obejrzyj filmy o naszych usługach

Zobacz opinie o inwestycjach dewelopera Victoria Dom

Wiarygodne opinie inżynierów Pewny Lokal z odbiorów mieszkań

Sprawdź opinie o inwestycjach dewelopera

Zobacz też opinie o innych deweloperach: