call 797 014 014

Odbiory mieszkań Bydgoszcz, odbiór mieszkania i domu Bydgoszcz

Fachowe odbiory mieszkań i domów w Bydgoszczy. Odbiór mieszkania tanio i niezawodnie.

Szybka rezerwacja

Numer telefonu

Potrzebne uzupełnienie numeru telefonu.

Typ nieruchomości

Dom
Mieszkanie
Inne

#1 w Bydgoszczy pod względem średniej liczby ocen

facebook logo google logo

Ponad 3000 osób oceniło nas na 5,0!

2022-01-27

pewny lokal pewny lokal

Odbiory mieszkań, odbiór mieszkania lub odbiór domu od dewelopera z Pewnym Lokalem w Bydgoszczy

Pewny Lokal jest ogólnopolską firmą świadczącą usługi odbioru technicznego nieruchomości mieszkalnych, teraz również w Bydgoszczy i okolicach (w tym w Toruniu). Jeżeli czeka Cię odbiór mieszkania lub domu od dewelopera w Bydgoszczy, skorzystaj z pomocy inżyniera naszej firmy. Dysponujemy kadrą doświadczonych inżynierów, dlatego zawsze jesteśmy w stanie dostosować się do terminu odbioru. Nie ryzykuj i zamów usługę odbioru mieszkania lub domu z Pewny Lokal. Najlepiej w tym celu skorzystać z naszej infolinii (797 014 014) - pracownik Pewnego Lokalu odpowie na wszystkie pytania dotyczące usługi odbioru mieszkania (m.in. co sprawdzamy i jak wygląda proces odbioru).

Powody, dla których sugerujemy zlecić naszym rzeczoznawcom wykonanie odbioru w Bydgoszczy

 • Jesteśmy ogólnopolską firmą

Pewny Lokal to największa firma, która zajmuje się odbiorami mieszkań deweloperskich. Działamy na terenie całej Polski. Przyjmujemy zlecenia również zza granicy. Staramy się kompleksowo podchodzić do naszych klientów. Wykazujemy się profesjonalizmem, który został dostrzeżony przez naszych zleceniodawców, co wpływa na pozytywne opinie (ok. 500 pozytywnych opinii na Google), a także motywuje nas do pracy z najlepszym dostępnym sprzętem, by nie obniżać wysoko postawionej przez nas poprzeczki. Inwestujemy w certyfikowany sprzęt do odbiorów (łaty, poziomice, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, lasery krzyżowe).

 • Pracujemy według standardów i najnowszych norm

Jesteśmy świadomi tego, że chcąc profesjonalnie podchodzić do tematu odbiorów, musimy śledzić aktualizacje norm prawnych i technicznych. Nie możemy wzorować się na „manualach” i „checklistach”, które powstały na początku naszej działalności. Wiemy, że zmiany wpisane są w każdy zawód i konieczne jest śledzenie tych działań. Ważna jest też wymiana doświadczeń między naszymi inżynierami. Dzięki tego rodzaju szkoleniom wszyscy nasi inżynierowie wiedzą, jak działa branża deweloperska współcześnie i na co warto się przygotować podczas odbioru. Jako firma posiadamy m.in. certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

 • Nasza usługa jest legalna

Ważnym aspektem naszej firmy jest to, że działamy w pełni legalnie. Płacimy wszystkie wymagane przez polskie prawo podatki (VAT i podatki dochodowe, zarówno od dochodu inżyniera, jak i dochodu naszej firmy, czyli PIT i CIT). Zależy nam na tym, by działać na korzyść naszego klienta. Dzięki temu, że działamy legalnie – zapewniamy pomoc nawet w trakcie ewentualnego składania zeznań na korzyść klienta, gdy wejdzie w spór z deweloperem. Takie działanie nie jest powszechne, ale może być niezbędne, gdy deweloper okaże się nieuczciwy.

 • Jesteśmy szybcy i nie odwołujemy odbiorów na ostatnią chwilę

Praca w zespole sprawia, że jesteśmy bardziej dyspozycyjni niż firma jednoosobowa. Dzięki temu, iż pracują dla nas inżynierowie z całej Polski, możemy dbać o terminowość. Jesteśmy w stanie dopasować się do potrzeb naszego klienta. Działamy sprawnie (możemy zorganizować odbiór nawet w 24 godziny). Co więcej, w razie sytuacji kryzysowej, gdy umówiony odbiór nie może się odbyć ze względu na to, że inżynier nie może dojechać na miejsce,  jesteśmy w stanie zorganizować odbiór przez innego fachowca. Dbamy o to, by terminowość była zachowana pomimo sytuacji, na które nie zawsze mamy wpływ.

 • Oferujemy wsparcie infolinii prawnej podczas odbioru

Wiemy, jak ważne jest połączenie wiedzy dotyczącej odbiorów z wiedzą dotyczącą prawa nieruchomości. Nasza firma działa właśnie dzięki zespoleniu tych dwóch dziedzin. Dzięki temu żaden deweloper nie jest dla nas straszny. Jesteśmy w stanie skontrolować wszystko tak, by w razie problemów skontaktować się z infolinią prawną, która oferuje wsparcie naszym klientom. Chcemy dać poczucie bezpieczeństwa, którego nie da budowlaniec, nawet najlepszy fachowiec, bez znajomości prawa.

Odbiory mieszkań: cennik (nasze ceny w Bydgoszczy)

Podstawowa cena dotycząca odbioru mieszkania przez inżyniera z naszej firmy uzależniona jest od metrażu. W tabeli poniżej przedstawiono ceny, które mogą ulec zmianie w zależności od tego, czy klient potrzebuje usługę dodatkowo płatną (o czym zostaje poinformowany), czy może chce wynegocjować rabat.

Metraż mieszkania
Cena podstawowa (uwzględnia VAT)
mieszkanie do 60 m²
od 149 zł brutto
mieszkanie do 100 m²
od 349 zł brutto
mieszkanie do 200 m²
od 449 zł brutto
inne usługi techniczne
do indywidualnej negocjacji

Lista inwestycji, na których m.in. odbieraliśmy mieszkania od dewelopera w Bydgoszczy

 • Inwestycja – For You, Deweloper: EBUD Dom
 • Inwestycja – Rezydencja No.13, Deweloper: EBUD Dom
 • Inwestycja – Osiedle Impresja, Deweloper: Red Co.
 • Inwestycja – Osiedle Widoki, Niemcz, Deweloper: Home Peak
 • Inwestycja – Nowoczesny Fordon, Deweloper: Rodźko Dewelopment Sp. z o.o. Sp.K.
 • Inwestycja –City Park, Deweloper: IQ Development
 • Inwestycja – Ostoja Dąbrowa, Deweloper: Invest Haus Bud Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Jaskółcza 30, Deweloper: OGBUD Sp. z o.o
 • Inwestycja – Awiator, Deweloper: AWZ Deweloper
 • Inwestycja – Melody, Deweloper: Folwark Deweloper Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Osiedle Paryskie, Deweloper: Budlex Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Sens, Deweloper: Budlex Sp. z o.o.
 • Inwestycja – Dream Park, Osielsko, Deweloper: DreamHouse Invest Sp. z o.o. Sp. K.
 • Inwestycja – Toruńska 28A, Deweloper: Optal Developer
 • Inwestycja – Toruńska 111, Deweloper: Optal Developer

Forum opinii naszych klientów z odbiorów mieszkań w Bydgoszczy

Pewny Lokal to firma, która realizuje odbiory na terenie całej Polski. Opinie zadowolonych klientów to nasz ogromny atut, który potwierdza jakoś realizowanej przez nas pracy. Poniżej kilka cytatów dotyczących odbiorów inwestycji z pomocą naszych inżynierów.

 • Pan Konrad docenił jakość i profesjonalizm:

Bardzo sprawny i profesjonalny odbiór mieszkania. Usterki znalezione w miejscach, o których zwykły zjadacz chleba nie pomyśli, żeby zajrzeć. Inżynier rzeczowy, doradził w wielu kwestiach także pod kątem późniejszego wykańczania. Polecam.

 • W opinii Pana Michała usługa odbioru technicznego oceniona jest wysoko: 

Odbiór mieszkania przebiegł bez problemu, sprawnie i profesjonalnie. Sam nie znalazłbym wskazanych usterek. Mogę polecić!"

 • Pan Tomasz  docenił zaplecze naszych inżynierów:

Odbiór przeprowadzony w pełni profesjonalnie. Inspektor posiadał niezbędne narzędzia i był w stanie zweryfikować każdy aspekt techniczny nieruchomości.

 • Pani Joanna doceniła fakt, że mogła zlecić usługę i zaufać profesjonaliście:

Jestem bardzo zadowolona, pełen profesjonalizm, świetny raport i najważniejsze dla mnie: spokój święty.

Każda opinia jest dla nas niezwykle cenna. Dziękujemy, za to, że jakość naszej pracy zostaje doceniona.

Zdjęcia przykładowych usterek znalezione podczas odbiorów technicznych mieszkań w Bydgoszczy

Z każdego odbioru technicznego sporządzamy raport, w którym umieszczamy m.in. dokumentację fotograficzną wad i usterek znalezionych na inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi usterkami, jakie nasi inżynierowie wykryli podczas odbiorów technicznych mieszkań i domów w Bydgoszczy.

Najczęściej inżynierowie odnajdują wady związane z jakością i sposobem położenia tynku i wylewki.  Bywa, że tynk lub wylewka są wilgotne, często okazuje się, że są nierówne, wylewka klawiszuje, nie posiada dylatacji, a tynk pęka, czy jest położony niepoprawnie w okolicy otworów okiennych.


Ujęcie góry stolarki okiennej i ściany ponad nią. Na ścianie widnieje garb tynku, który udokumentował nasz inżynier na odbiorze technicznym w Bydgoszczy.Garb tynku nad oknem na inwestycji Activ Park w Bydgoszczy. Garb tynku może świadczyć o wilgoci pod spodem. Takie usterki powinny być usunięte przez dewelopera w ciągu 30 dni od odbioru.


W trakcie odbioru warto mieć świadomość, gdzie powinny znajdować się elementy instalacji. Zdarza się bowiem, że w ferworze prac związanych z tynkowaniem czy wylewaniem posadzki, jakiś kluczowy element instalacji zostanie zasłonięty warstwą tynku lub wylewki.

Zbliżenie na róg posadzki w łazience, gdzie widać zalany betonem odpływ kanalizacyjny, a odkrył to nasz specjalista na odbiorze technicznym w Bydgoszczy.Zalany betonem odpływ kanalizacji na inwestycji Osiedle Kasztanowe w Bydgoszczy. Takie kardynalne błędy są do obowiązkowego naprawienia przez dewelopera.


Istotne jest, by podczas odbioru sprawdzić każdy zakamarek. Dostrzeżone wady należy wpisać do protokołu, by ekipa dewelopera miała możliwość naprawienia błędów, które zostały przez nich wykonane. To ważne, by finalnie otrzymać mieszkanie, które będzie pozbawione poważnych wad i usterek generujących zbędne wydatki.

Ujęcie styku podłogi i ściany, gdzie wisi kaloryfer. Pod kaloryferem ubytek tynku zaznaczony przez naszego inżyniera na odbiorze technicznym w Bydgoszczy.Ubytek tynku przy posadzce na inwestycji Park Nad Kanałem w Bydgoszczy. Ubytki tynków powodują mostki cieplne w takim przypadku. Zgłoś niezwłocznie taką usterkę do dewelopera.

Obszary Bydgoszczy, na których działamy

Odbiory mieszkań wykonujemy w następujących obszarach Bydgoszczy:

Chętnych do skorzystania z usługi odbioru mieszkania w Bydgoszczy, zachęcamy do kontaktu z naszą infolinią pod numerem: 797 014 014.


Po skończonej szkole średniej pracował w branży budowlanej w Polsce i za granicą. Obecnie studiuje budownictwo. Zna się na normach budowlanych, bo hobbystycznie robi dla znajomych odbiory mieszkań (współpracuje też z Pewnym Lokalem). W naszej firmie specjalizuje się w treściach o odbiorach technicznych mieszkań. Z łatwością analizuje usterki, jakie można znaleźć w mieszkaniach deweloperskich. Wady w inwestycjach z rynku wtórnego też nie są dla niego problemem, potrafi je wskazać i wyjaśnić jak można je naprawić. Pasjonat podróżowania i podziwiania architektury i świata.

Rozwiń tekst

Historie i opinie naszych klientów

W Bydgoszczy mamy kilkukrotnie więcej opinii niż największy z konkurentów

Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
ikona apostrofu

„Gorąco polecam wsparcie przy odbiorze mieszkania w Bydgoszczy. Profesjonalne podejście, bardzo szczegółowe sprawdzenie całego mieszkania, inżynier wskazał błędy, których sami nigdy byśmy nie zauważyli.”

Kinga Makowiecka
ikona apostrofu

„Chciałam podziękować Pani Małgorzacie Tarasewicz za odbiór mieszkania. Wszystko odbyło się w bardzo profesjonalny i rzeczowy sposób. Dodatkowo otrzymałam wiele cennych wskazówek dotyczących wykończenia mieszkania czy uzyskania zniżki na ubezpieczenie. Zdecydowanie polecam firmą Pewny Lokal.”

Anna Geruzel
ikona apostrofu

„Polecam! Na miejscu pomagał nam Pan Łukasz. Bardzo konkretny i dokładny specjalista. Mimo, że ja jestem osobą techniczną, to Pan Łukasz wyłapał takie usterki, o jakich nawet nie słyszałem :D Bardzo dobrze wydane pieniądze, będą korzystał ponownie (sprawdzenie po likwidacji usterek przez Developera; sprawdzenie po ekipie wykończeniowej).”

Łukasz Dunal
ikona apostrofu

„Dobry kontakt z obsługą, a potem profesjonalny odbiór z inżynierem, który był na czas, miał sprzęt i wiedział co robi. Na szczęście nie było poważnych usterek poza regulacją solarki która była wykonana przez ekipę developera od ręki w czasie odbioru.”

Janusz Lisiecki
ikona apostrofu

„ Odbiór mieszkania na zupełnie innym poziomie. Ta wiedza, która można przeczytać w internecie to pikuś przy standardzie odbioru przez fachowca. Plus do tego samo zgłoszenie tego do poprawek. Cena odbioru myślę, że jest nie współmierna z tym jakie koszty mogą być następstwem pominięcia usterek. ”

Mariusz Cieślak
ikona apostrofu

„ Pan inżynier pojawił się na czas, poświęcił nam 2 godziny, bardzo dokładnie sprawdził dom, wszystkie pomieszczenia i teren zewnętrzny. Jesteśmy zadowoleni, a przede wszystkim uspokojeni, że wszystko jest OK! Polecamy! ”

Marta Wąsik
ikona apostrofu

„ Fachowa obsługa klienta. W święto niepodległości 11.11 Państwo do mnie zadzwonili aby ustalić szczegóły odbioru mieszkania. Inżynier Małgorzata, która pomogła nam odebrać mieszkanie, wykazała się olbrzymią wiedzą i rzeczowym podejściem do tematu. Bardzo polecam. ”

Emilia Marcinkowska
Zostaw Twój numer, a opowiemy jak możemy Ci pomóc!
Oddzwaniamy w kilka minut!
oceny google i facebook pewny lokal oceny google i facebook pewny lokal

Ponad 2000 osób oceniło nasze odbiory od dewelopera na 5,0!

Jesteśmy certyfikowani

Zobacz, jakie szkolenia przechodzą nasi inżynierowie i jakie posiadamy certyfikaty.

Odbiory wykonujemy zgodnie z normami Instytutu Techniki Budowlanej
Mamy dostęp do płatnych norm Polskiego Komitetu Normalizacyjnego
Przeszliśmy szkolenie z termowizji wg Infrared Training Center
Jesteśmy certyfikowani przez organizację InterNACHI

Używamy najlepszego sprzętu

Podczas odbiorów mieszkań i domów posługujemy się atestowanym sprzętem, którego deweloper nie może podważyć.

Kamery termowizyjne
Dalmierze, lasery krzyżowe
Narzędzia pomiarowe
Łaty, kątowniki

Galeria usterek

Przykładowe usterki, które znaleźliśmy podczas oddań domów i mieszkań od dewelopera.

Koszt naprawy: 5 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonane podłoże pod podkładem podłogowym; niska odporność podkładu na ściskanie, usterka znaleziona na Błoniu w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 600 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana instalacja elektryczna (brak odpowiedniej grubości tynku); zatynkowana puszka elektryczna, inwestycja na Bartodziejach w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki

nieszczelność instalacji wodnej (podczas próby szczelności 'na mokro'), usterka znaleziona w dzielnicy Jachcice w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonany punkt styku (ściana nośna-ściana działowa); odspojenie tynku; brak dylatacji, wada znaleziona na jednym z bydgoskich osiedli

Koszt naprawy: 100 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne narożnika ściany otynkowanej, usterka znaleziona w inwestycji dewelopera z Bydgoszczy

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

błędnie wykonana okładzina z dachówki ceramicznej na 75% powierzchni połaci dachu (błędne kotwienie, brak liniowości), inwestycja na Szwederowie w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

brak wyprofilowania odpływu na zadaszeniu; zastoiska wody, inwestycja na bydgoskim Błoniu

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powłoki lakierniczej na grzejniku w inwestycji z Bydgoszczy

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki

dachówka betonowa oraz siding (deski elewacyjne) w złym stanie technicznym w dzielnicy Czyżkówko

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

trwałe zabrudzenia stolarki okiennej pianą montażową na bydgoskich Kapuściskach

Koszt naprawy: 7 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w dzielnicy Miedzyń w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność pionu kanalizacyjnego na Fordonie w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 450 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

liczne przedmuchy (nieszczelności) na stolarce okiennej w inwestycji na terenie Osiedla Leśnego w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

dom z rynku wtórnego; zawilgocenie od strony połaci dachu w inwestycji na Błoniu w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny; niechlujnie ułożona warstwa izolacji termicznej w połaci dachu w dzielnicy Łęgnowo w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 50 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

zapowietrzony grzejnik drabinkowy w inwestycji dewelopera z Bydgoszczy

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelności instalacji wodno-kanalizacyjnej, okolice Wzgórza Wolności w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 550 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji wodnej w inwestycji na Wyżynach w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna

błędny montaż parapetu zewnętrznego, trudny do zauważenia gołym okiem w inwestycji w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
łata kontrolna 200 cm

brak płaszczyzny ściany otynkowanej (niezgodność z normą PN-B 10110:2005) - niezauważalne gołym okiem w Bydgoszczy, dzielnica Wilczak-Jary

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
laser krzyżowy; łata kontrolna 200cm

brak płaszczyzny podkładu podłogowego w skali całego pomieszczenia - niemożliwe do zweryfikowania bez lasera krzyżowego w inwestycji na bydgoskim Szwederowie

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; łata kontrolna

błędny montaż rozdzielacza C.O (brak kąta prostego, brak liniowości względem ściany) - niezauważalny gołym okiem w dzielnicy Piaski w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki
kątownik budowlany; narzędzia pomiarowe

brak liniowości oraz powtarzalności wymiarów schodów monolitycznych żelbetowych w Smukale w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki

mostek termiczny — nieskutecznie zaizolowany wyłaz dachowy w dzielnicy Czyżkówko w Bydgoszczy. Ślady ognisk korozji biologicznej oraz kondensacji wilgoci.

Koszt naprawy: 2 200 zł
przykładowe usterki

jeden obwód elektryczny na poddaszu nieużytkowym. Brak możliwości podłączenia klimatyzacji lub innych urządzeń o dużej mocy poborowej na Kapuściskach w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

sztywna spoina na styku rama okna - parapet. Duże ryzyko nieszczelności w inwestycji w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 1 600 zł
przykładowe usterki

odparzenia okładziny ceramicznej na tarasie i na opasce okalającej budynek. Płytki kwalifikują się do wymiany na Błoniu w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 2 400 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji na Wyżynach w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

ślady zawilgocenia pod nieszczelną płytą balkonową (znajdującą się powyżej) w inwestycji na Wyżynach w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 10 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

korozja pionu kanalizacyjnego, nieszczelność instalacji kanalizacyjnej w inwestycji na Fordonie

Koszt naprawy: 700 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność okna tarasowego, przedmuch zimnego powietrza na Szwederowie w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 1 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność instalacji grzewczej (objawiająca się regularnie zapowietrzającym się grzejnikiem) w centrum miasta, okolice Śródmieścia

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, przemarzanie szpalety okna połaciowego dzielnica Miedzyń w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

mostek termiczny, strata ciepła przez ścianę szczytową poddasza nieużytkowego na Błoniu w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 4 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

błędnie osadzone okno kolankowe w Bydgoszczy na Osiedlu Leśnym, straty ciepła oraz brak liniowości zabudowy

Koszt naprawy: 2 000 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność na styku ścianki kolankowej z połacią dachu na Fordonie w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 5 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

nieszczelność połaci dachu, przeciek w dzielnicy Łęgnowo w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

niechlujnie wykonana termoizolacja poddasza na Błoniu w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 1 500 zł
przykładowe usterki
kamera termowizyjna

podciąg kapilarny/brak izolacji poziomej budynku w inwestycji znajdującej się w dzielnicy Kapuściska w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 2 500 zł
przykładowe usterki

wada fabryczna pakietu szybowego (niezgodność z normą PN-EN 1279:2018; podstawa do wymiany oszklenia) w inwestycji w centrum Bydgoszczy

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

nieudolnie wykonana próba korekty zapadniętego narożnika posadzki; błąd wykonawczy na Wyżynach w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 400 zł
przykładowe usterki

brak drożności otworów odwadniających w ramach okiennych (uwaga globalna) na Okolu w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 1000 zł
przykładowe usterki

uszkodzenie mechaniczne powierzchni parapetu z konglomeratu na Osowej Górze w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 500 zł
przykładowe usterki

błędne wykonanie powłoki zabezpieczającej na pochwycie balustrady na Fordonie w Bydgoszczy

Koszt naprawy: 300 zł
przykładowe usterki

ubytki tynkarskie przy punktach elektrycznych (uwaga globalna) w dzielnicy Miedzyń w Bydgoszczy

pewny lokal pewny lokal

Poradniki

Zachęcamy do pobrania darmowych poradników przygotowanych przez naszych prawników i inżynierów

Poradnik odbioru technicznego od dewelopera

okładka poradnika

Poradnik poodbiorowy

okładka poradnika

Poradnik o rękojmi nieruchomości

okładka poradnika

Co sprawdzamy w ramach odbioru w Bydgoszczy?

Gwaranacja wyłapania wszystkich usterek, nie tylko tych widocznych gołym okiem.

tynki

Tynki i wylewki

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

stolarka

Stolarka drzwiowa i okienna

Sprawdzamy okna i drzwi, także pod kątem zgodności ze standardem.

instalacje

Instalacje

Zweryfikujemy instalację elektryczną, kanalizacyjną, ciepłą oraz inne instalacje.

przynależności

Przynależności

Sprawdzimy ich zgodność ze standardem oraz normami budowlanymi (np. wymiary miejsca postojowego).

mertaż

Metraż

Metraż weryfikujemy na życzenie klienta, kiedy zaistnieje podejrzenie niezgodności z pomiarem powykonawczym.

zawilgocenia

Zawilgocenia i mostki termiczne

Weryfikujemy szczelność okien, pleśń, grzyba za pomocą kamer termowizyjnych.

Jakie dokumenty mogą być przydatne podczas odbioru technicznego w Bydgoszczy.

Poniższe dokumenty pozwolą nam wykonać kompleksowy odbiór techniczny nieruchomości od dewelopera.

rzut architektoniczny

Rzut architektoniczny

Rzut zwykle stanowi załącznik do prospektu informacyjnego dewelopera. Rzut projektowy jest nam potrzebny podczas odbioru technicznego do zweryfikowania układu mieszkania (np. wnęki, ściany) oraz rozmieszczenia instalacji.

standard wykończenia

Standard wykończenia

Standard to dokument, który określa jak deweloper wykończy mieszkanie (np. czy stan deweloperski obejmuje parapety wewnętrzne, czy nie). Dzięki standardowi jesteśmy w stanie kompleksowo zweryfikować mieszkanie lub dom podczas odbioru.

prospekt informacyjny

Prospekt informacyjny

Niekiedy informacje istotne dla przeprowadzenia odbioru technicznego znajdują się także w prospekcie informacyjnym dewelopera. Rzut projektowy oraz standard wykończenia zazwyczaj stanowią załączniki do prospektu informacyjnego.

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Bydgoszczy.

Obejrzyj krótkie filmiki, aby dowiedzieć się na czym polega odbiór deweloperski.

Jak to działa?

Dowiedz się więcej o odbiorze technicznym w Bydgoszczy.

zamówienie

Zamówienie

Podajesz miasto i metraż, a nasi pracownicy umawiają zlecenie z inżynierem.

wizyta

Wizyta

W czasie odbioru lub przeglądu nieruchomości w Bydgoszczy nasz inżynier sprawdza jej stan techniczny, zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

dokumentacja

Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzonym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Odbiory mieszkań także w innych miastach

Działamy na terenie całej Polski. Zobacz, gdzie jeszcze możemy Ci pomóc.

Zobacz, gdzie działamy

Dysponujemy siecią inżynierów w Bydgoszczy

Możemy wykonać odbiór techniczny na terenie całej Bydgoszczy i okolic.

ul. Mostowa 4, Bydgoszcz