Ronson


Ronson - opinie z odbiorów technicznych i analiza umowy deweloperskiej

liczba usterek
na podstawie 23 odbiorów
powaga usterek
na podstawie 23 odbiorów
obsługa klienta
na podstawie 23 odbiorów

Jakość wykonania poszczególnych elementów na inwestycjach dewelopera Ronson

TYNKI
średnia 2.8/3 z 23 odbiorów
WYLEWKI
średnia 2.4/3 z 23 odbiorów
OKNA
średnia 1.8/3 z 23 odbiorów
BRAK ZAWILGOCEŃ
średnia 2.8/3 z 23 odbiorów


Sprawdź opinie o inwestycjach dewelopera Ronson
SPRAWDŹ

Umowa deweloperska Ronson


Deweloper Ronson to firma działająca na naszym rynku od 21 lat. Firma ma w swoim portfolio ponad 25 ukończonych inwestycji. Działalność dewelopera skupia się głównie na dużych miastach: Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu oraz Poznaniu. O wiarygodności tego dewelopera świadczy przynależność do Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Przykładowe inwestycje Ronson Deweloper to m.in. City Link w Warszawie, Miasto Marina we Wrocławiu czy też Osiedle Panoramika w Szczecinie. Prawnicy firmy Pewny Lokal specjalizują się w analizach umów deweloperskich i chętnie pomogą Państwu w przeanalizowaniu projektu umowy przedstawionej przez Ronson.

Odbiór techniczny mieszkania Ronson


Przedstawiamy przykładowe opinie naszych inżynierów o jakości mieszkań oddawanych przez dewelopera Ronson:

Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja City Link, Warszawa:

“Liczne grudy tynku przyklejone do podłogi, do poprawy niemal wszystkie kąty na styku sufitu i ścian, do wymiany uszczelka przy oknie balkonowym, dwa ubytki na futrynie- to samo okno, mały pokój po prawej stronie - porysowana futryna dwa punkty, nierówny glif okienny przy balkonie i w małym lewym pokoju, ubytki tynku pod kaloryferem - salon, sufit w aneksie kuchennym opad 1,3 cm”. 

Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja City Link, Warszawa:

“Poobijane i porysowane futryny okna balkonowego, źle działające klamki. Skala uszkodzeń jest bardzo duża. Okno do wymiany, grudy cementu na środku salonu, ubytek tynku na styku podłogi i ściany przy drzwiach wejściowych, porysowana i pochlapana tynkiem  futryna okna w małym pokoju.”

Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja City Link, Warszawa

“Aneks kuchenny – zamalowane miejscowo zarysowania parapetu zewnętrznego bez zaszpachlowania rys, co spowodowało przebarwienia parapetu oraz dalej widoczne rysy w kolorze parapetu. Pokój nr 3 – porysowany parapet zewnętrzny okna (rys nie było podczas pierwszego przeglądu). Drzwi wejściowe – zabrudzona farbą klamka wewnętrzna i panel wewnętrzny przy klamce (naprawiono podczas odbioru). Taras – zabrudzona poręcz krótka balustrady (zabrudzenia nie było podczas I przeglądu), zamalowane miejscowo zarysowania obróbki blacharskiej murku tarasu bez zaszpachlowania rys, co spowodowało przebarwienia obróbki blacharskiej oraz dalej widoczne rysy w kolorze obróbki (3 punkty), nieduże wgniecenia i wypukłości na obróbce blacharskiej murku tarasu w 4 miejscach (podczas I przeglądu nie widoczne bo padał intensywny deszcz). Nie działający dzwonek (zintegrowany z domofonem, zasilanie wspólne). Brak prądu, brak termostatów, brak progu z uszczelką (termostaty i próg klientka otrzymała w biurze po odbiorze).”

Odbiór techniczny, listopad 2019, inwestycja City Link, Warszawa

“Usterki z pierwszego odbioru- nie wykonane: pokój z aneksem kuchennym - lewa i prawa boczna obudowa grzejnika luźno zamocowana, grzejnik lewy,  zarysowana listwa okienna wewnętrzna okno bierne lewa strona dół (3 rysy), zarysowana rama- okno bierne/czynne pozioma pod skrzydłem prawym czynnym, zadrapania na parapecie wewnętrznym, do oczyszczenia parapet zewnętrzny, do oczyszczenia ramiaki, ramy i szyby okien i drzwi balkonowych,  do doczyszczenia szkło bezpieczne od zewnątrz z napisów x3, porysowana i zabrudzona poręcz balustrady, dolna rama balustrady zabrudzona rdzą po spawalniczą i farbą, obróbka blacharska płyty balkonowej zabrudzona klejem do terakoty i rdzą po spawalniczą, brak progu. Łazienka – brak możliwości podejścia do spustu kanalizacyjnego przy szachcie ze względu na posadzkę łazienki, brak dylatacji podłogi łazienka/hol. Brak termostatów na grzejnikach, brak prądu. Usterki z drugiego odbioru: uszkodzony zawias górny okno balkonowe prawe, uszkodzenia ościeżnicy drewnianej okna balkonowego prawego, uszkodzenie ramiaka okna balkonowego prawego na zewnątrz po lewej stronie,ubytki powłoki lakierniczej na markach mocujących panel dzielący balkony, zaciek farby na ramie skrzynki teletechnicznej.

Odbiór techniczny, styczeń 2020, inwestycja Panoramika Szczecin:

“Salon - do regulacji lewe skrzydło balkonowe, spękana wylewka przy balkonie. Łazienka- pęknięty tynk przy prawym narożniku. Kuchnia- pęknięty tynk na ścianie przy dylatacji”.

Odbiór techniczny, marzec 2020, inwestycja Panoramika Szczecin:

“Brak kąta- ściana przy drzwiach w sypialni. Kuchnia - brak pionu na całej ścianie. Drzwi wejściowe- pęka tynk nad  drzwiami, źle osadzone gniazdo elektryczne w sypialni.”


Czytaj dalej:

Ronson Deweloper inwestycje
Ronson Deweloper kontakt

Obejrzyj filmy o naszych usługach

zdjęcie do Zapraszamy do zapoznania się z przykładowymi opiniami z przeprowadzonych odbiorów technicznych z pomocą naszych inżynierów na inwestycjach firmy Ronson.

Zobacz opinie o inwestycjach dewelopera Ronson

Wiarygodne opinie inżynierów Pewny Lokal z odbiorów mieszkań


Zobacz też opinie o innych deweloperach: