Dowiedz się więcej!

Inspekcja mieszkania i inspekcja domu na rynku wtórnym

Pewny Lokal to jedyna ogólnopolska firma oferująca kompleksową inspekcję techniczną mieszkania i domu.
W 2019 r. klientów!
Zarezerwuj przegląd techniczny
Przykładowy raport z przeglądu: mieszkanie dom
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście!
Dzięki termowizji możemy sprawdzić m.in. zawilgocenia, szczelność okien oraz występowanie mostków termicznych.

Napisali o nas

pewny lokal analiza ksiąg wieczystych
pewny lokal odbiory techniczne
pewny lokal opoznienie w odbiorze mieszkania
pewny lokal odbiory techniczne mieszkan
pewny lokal analiza ksiąg wieczystych

13 stycznia 2019

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Kupując mieszkanie lub dom z rynku wtórnego zwykle dokonujemy dogłębnej analizy kosztów związanych z nasza inwestycją – porównujemy ceny różnych nieruchomości, koszty pośredników i notariuszy, ale zazwyczaj pomijamy fakt, że mieszkanie i dom mogą posiadać ukryte wady, których remont może być bardzo kosztowny – wymiana starych okien, wyrównanie ścian lub remont instalacji elektrycznej to kilka najczęstszych spośród bezliku możliwych problemów. Sprawdzając stan techniczny mieszkania i domu oraz dokonując ich inspekcji, trzeba wziąć pod uwagę również budynek – często problemem jest brak termoizolacji lub drewniane stropy, których zły stan techniczny może być nawet powodem wyłączenia budynku z użytkowania przez nadzór techniczny. Wreszcie: bardzo często rzeczywisty metraż mieszkania może różnić się od tego podanego w ogłoszeniu lub księdze wieczystej (księgi prowadzone przez sądy często są nieaktualne).

Odbiór mieszkania przy zakupie z rynku wtórnego

Dzięki pomiarowi rzeczywistego metrażu mieszkania lub domu często możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy: jeżeli wykażesz właścicielowi mieszkania lub domu, że ich rzeczywisty metraż jest niższy, ten zapewne opuści pierwotną cenę. Z naszej praktyki wynika, że raporty z inspekcji technicznej mieszkania lub domu Pewnego Lokalu często służą nabywcom mieszkań i domów do "zbijania" ceny, nie tylko jeżeli chodzi o metraż, ale także wszystkie wady i usterki zidentyfikowane w czasie inspekcji technicznej na rynku wtórnym.

Wszystkie powyższe elementy stanu technicznego mieszkania lub stanu technicznego domu zostaną sprawdzone w czasie inspekcji nieruchomości z inżynierami Pewnego Lokalu. Nasz przykładowy raport z inspekcji mieszkania na rynku wtórnym znajdziesz tutaj, a przykładowy raport z inspekcji domu na rynku wtórnym - tutaj

Klucze i dom jako metafora.Przed zakupem nieruchomości na rynku wtórnym warto sprawdzić jej stan techniczny, tak żeby już po przeprowadzce uniknąć przykrych niespodzianek.

Na czym polega inspekcja techniczna mieszkania lub domu z Pewny Lokal? Zarezerwuj usługę!

Chcąc sprawdzić stan techniczny mieszkania, które zamierzasz kupić zamów usługę Pewny Lokal! Wystarczy, że podasz nam swoje dane kontaktowe i metraż lokalu – skontaktujemy się z Tobą i umówimy wizytę naszego technika w dogodnym dla Ciebie i właściciela mieszkania terminie. Nasz przedstawiciel sprawdzi najważniejsze elementy techniczne lokalu, jego metraż, a także ewentualne wady i usterki. 48 h po wizycie na podany adres e-mail otrzymasz kompleksowy raport z przeglądu technicznego mieszkania w ujednoliconym formacie pdf. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Odbiór mieszkania rynek wtórny

Nasz raport składa się z podsumowania oraz trzech części: opisu lokalu oraz budynku, w którym się on znajduje oraz sekcji „instalacje” i „wykończenie”. W części opisowej podajemy metraż lokalu oraz jego wysokość. Oceniamy stan elewacji budynku, jego ocieplenie oraz konstrukcję. Podajemy też informacje o stanie balkonów, piwnic oraz innych pomieszczeń przynależnych. W części dotyczącej instalacji (elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i innych) określamy ich rodzaj oraz stan – informujemy też odbiorcę raportu, czy w naszej opinii poszczególne instalacje nadają się do wymiany. Sprawdzamy ponadto jakość sygnału telekomunikacyjnego: jeśli w mieszkaniu zasięg danego operatora jest ograniczony, zostaniesz o tym poinformowany w raporcie. Na koniec, w sekcji dotyczącej wykończeń oceniamy jakość i stan tynków, podłóg, i drzwi. Sprawdzamy też, czy ściany są proste i gładkie, a także oceniamy materiał ram i szyb okiennych (jeśli nadają się do wymiany, to oczywiście Cię o tym poinformujemy). Wreszcie, przy przeglądzie technicznym mieszkania wykorzystujemy kamerę termowizyjną - dzięki niej możemy np. wyłapać nieszczelności w oknach, wadliwe ogrzewanie podłogowe, czy zapowietrzone kaloryfery.

Odbiór domu rynek wtórny

W przypadku domu niezbędne jest sprawdzenie również elementów, które są pomijane w inwestycjach wielomieszkaniowych, ze względu na fakt, że za ewentualne niedociągnięcia czy wady będą odpowiadali Państwo indywidualnie, a nie jako wspólnota, co może wygenerować bardzo duże koszta. Odbierając mieszkania uwagi w trakcie odbioru możemy zgłaszać jedynie w obrębie lokalu, kończąc na progu drzwi wejściowych, w przypadku domów inżynier lokalu sprawdza ponadto wszystkie elementy w obrębie działki, tj: elewację (pęknięcia, odchylenia, zacieki), dach (zacieki, stan dachówek, orynnowanie), schody (równość stopni, zgodność z normami), podjazd, ogrodzenie, niwelację terenu, obsadzenia zieleni oraz zagospodarowanie otoczenia. Nasi fachowcy dysponują sprzętem, który pozwala na wykrycie wad ukrytych. Dzięki badaniu kamerą termowizyjną jesteśmy w stanie zlokalizować np. ogniska korozji biologicznej. Pamiętajmy, że kupno domu z grzybem stanowi bardzo duży kłopot, a jego usunięcie jest bardzo kosztowne. Badanie termowizyjne pozwala na zwróceniu uwagi na wiele czynników które nie są możliwe do skontrolowania "gołym okiem". Niestety w przypadku domów z rynku wtórnego dosyć często zdarza się, że występują zacieki, zawilgocenia, które w konsekwencji będą stanowiły duże problemy w przyszłości. Część domów posiada ogrzewanie podłogowe, aby sprawdzić poprawność oddawania ciepła, rozmieszczenie mat grzewczych - jak sprawdzić te elementy? Tutaj także z pomocą przychodzi kamera termowizyjna. Obecna technika pozwala nam na wykrycie wielu wad, które mogą zaważyć na ostatecznej decyzji odnośnie zakupu nieruchomości.

Co nas wyróżnia?

Dotychczas na polskim rynku nie istniała firma, która oferowała usługę kompleksowej inspekcji technicznej mieszkań i domów na szeroką skalę. Uważamy jednak, że na rynku wtórnym łatwo o nieprzyjemne niespodzianki, a koszt przeglądu technicznego jest stosunkowo niewielki w porównaniu do możliwych kosztów nieprzewidzianego remontu. Dlatego sporo czasu poświęciliśmy na przygotowanie przejrzystego formatu raportu, który umożliwi Ci szybkie zapoznanie się ze stanem technicznym mieszkania – dzięki temu podejmiesz decyzję, czy warto je kupować i jaka cena odpowiada wartości lokalu. Nasi technicy nie tylko muszą sprawdzić każde mieszkanie zgodnie z precyzyjną instrukcją oraz „checklistą” ale także korzystają z autorskiego oprogramowania, które umożliwia im szybkie sporządzenie raportów bezpośrednio po wizycie. Raporty powstają w maksymalnie 48 godzin po wizycie fachowca.

Raport po wizycie fachowca

Bardzo ważnym elementem całego procesu przeglądu technicznego jest raport z wizyty inżyniera. Tego typu dokument bardzo często jest przedmiotem negocjacji ceny ze sprzedającym nieruchomość. Nasz dokument w bardzo szczegółowy sposób uzupełnia wizytę fachowca. Poszczególne pozycje zawarte w raporcie pozwalają zapoznać się z oceną stanu technicznego nieruchomości. Raport prezentuje w przystępny i kompleksowy sposób ogólną ocenę stanu nieruchomości, a także szczegółowy opis elementów, które wymagają naprawy lub wymiany. Każdy raport napisany jest fachowym językiem, ale zrozumiałym także dla osób niezwiązanych z branża budowlaną. Informacje, które przekazuje inżynier podczas przeglądu technicznego wraz ze szczegółowym raportem stanowią kompleksowy produkt, dzięki któremu będą Państwo dokładnie znali stan techniczny nieruchomości. Dzięki takiej wiedzy mogą Państwo skutecznie negocjować cenę ze sprzedającym. Zdarza się także, że stan techniczny nieruchomości powoduje odstąpienie od zakupu danego mieszkania czy też domu.

Pomoc prawna

Pewny Lokal łączy kompetencje techniczne z pomocą prawną. Posiadamy zespół prawników, którzy specjalizują się w prawie nieruchomości. Jeżeli potrzebują Państwo np. sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości lub przeanalizować umowę sprzedaży to nasi prawnicy służą pomocą. Szczegółowy raport z analizy pozwoli Państwu na upewnienie się czy transakcja kupna nieruchomości jest bezpieczna. Dzięki połączeniu kompetencji technicznych i prawnych jesteśmy w stanie zaoferować Państwu kompletny produkt. Nie warto kupować kota w worku, a dzięki naszej wiedzy możemy kompleksowo podejść do zagadnienia jakim jest kupno nieruchomości z rynku wtórnego. Nasi prawnicy pozostają do Państwa dyspozycji.

 

Zachęcamy do kontaktu z Pewny Lokal (tel. 797 014 014) lub pod adresem e-mail: kontakt@pewnylokal.pl. Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania. Nasi fachowcy pozostają do dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu!


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.9/5 na podstawie 123 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Punktujemy ryzyka prawne przy kupnie mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Oferujemy usługę odbioru technicznego. Nasi inżynierowie sprawdzają mieszkania i domy.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru sporządzanym przez dewelopera. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka