Zarezerwuj przegląd

Inspekcja mieszkania i inspekcja domu na rynku wtórnym

Pewny Lokal to jedyna ogólnopolska firma oferująca kompleksową inspekcję techniczną mieszkania i domu.
W 2019 r. klientów!
Zarezerwuj przegląd techniczny
Przykładowy raport z przeglądu: mieszkanie dom

Napisali o nas

Odbiór mieszkania z rynku wtórnego

Kupując mieszkanie lub dom z rynku wtórnego zwykle dokonujemy dogłębnej analizy kosztów związanych z nasza inwestycją – porównujemy ceny różnych nieruchomości, koszty pośredników i notariuszy, ale zazwyczaj pomijamy fakt, że mieszkanie i dom mogą posiadać ukryte wady, których remont może być bardzo kosztowny – wymiana starych okien, wyrównanie ścian lub remont instalacji elektrycznej to kilka najczęstszych spośród bezliku możliwych problemów. Sprawdzając stan techniczny mieszkania i domu oraz dokonując ich inspekcji, trzeba wziąć pod uwagę również budynek – często problemem jest brak termoizolacji lub drewniane stropy, których zły stan techniczny może być nawet powodem wyłączenia budynku z użytkowania przez nadzór techniczny. Wreszcie: bardzo często rzeczywisty metraż mieszkania może różnić się od tego podanego w ogłoszeniu lub księdze wieczystej (księgi prowadzone przez sądy często są nieaktualne).

Odbiór mieszkania przy zakupie z rynku wtórnego

Dzięki pomiarowi rzeczywistego metrażu mieszkania lub domu często możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy: jeżeli wykażesz właścicielowi mieszkania lub domu, że ich rzeczywisty metraż jest niższy, ten zapewne opuści pierwotną cenę. Z naszej praktyki wynika, że raporty z inspekcji technicznej mieszkania lub domu Pewnego Lokalu często służą nabywcom mieszkań i domów do "zbijania" ceny, nie tylko jeżeli chodzi o metraż, ale także wszystkie wady i usterki zidentyfikowane w czasie inspekcji technicznej na rynku wtórnym.

Wszystkie powyższe elementy stanu technicznego mieszkania lub stanu technicznego domu zostaną sprawdzone w czasie inspekcji nieruchomości z inżynierami Pewnego Lokalu. Nasz przykładowy raport z inspekcji mieszkania na rynku wtórnym znajdziesz tutaj, a przykładowy raport z inspekcji domu na rynku wtórnym - tutaj

Klucze i dom jako metafora.Przed zakupem nieruchomości na rynku wtórnym warto sprawdzić jej stan techniczny, tak żeby już po przeprowadzce uniknąć przykrych niespodzianek.

Na czym polega inspekcja techniczna mieszkania lub domu z Pewny Lokal? Zarezerwuj usługę!

Chcąc sprawdzić stan techniczny mieszkania, które zamierzasz kupić zamów usługę Pewny Lokal! Wystarczy, że podasz nam swoje dane kontaktowe i metraż lokalu – skontaktujemy się z Tobą i umówimy wizytę naszego technika w dogodnym dla Ciebie i właściciela mieszkania terminie. Nasz przedstawiciel sprawdzi najważniejsze elementy techniczne lokalu, jego metraż, a także ewentualne wady i usterki. 48 h po wizycie na podany adres e-mail otrzymasz kompleksowy raport z przeglądu technicznego mieszkania w ujednoliconym formacie pdf. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!

Odbiór mieszkania rynek wtórny

Nasz raport składa się z podsumowania oraz trzech części: opisu lokalu oraz budynku, w którym się on znajduje oraz sekcji „instalacje” i „wykończenie”. W części opisowej podajemy metraż lokalu oraz jego wysokość. Oceniamy stan elewacji budynku, jego ocieplenie oraz konstrukcję. Podajemy też informacje o stanie balkonów, piwnic oraz innych pomieszczeń przynależnych. W części dotyczącej instalacji (elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i innych) określamy ich rodzaj oraz stan – informujemy też odbiorcę raportu, czy w naszej opinii poszczególne instalacje nadają się do wymiany. Sprawdzamy ponadto jakość sygnału telekomunikacyjnego: jeśli w mieszkaniu zasięg danego operatora jest ograniczony, zostaniesz o tym poinformowany w raporcie. Na koniec, w sekcji dotyczącej wykończeń oceniamy jakość i stan tynków, podłóg, i drzwi. Sprawdzamy też, czy ściany są proste i gładkie, a także oceniamy materiał ram i szyb okiennych (jeśli nadają się do wymiany, to oczywiście Cię o tym poinformujemy). Wreszcie, przy przeglądzie technicznym mieszkania wykorzystujemy kamerę termowizyjną - dzięki niej możemy np. wyłapać nieszczelności w oknach, wadliwe ogrzewanie podłogowe, czy zapowietrzone kaloryfery.

Odbiór domu rynek wtórny

W przypadku domu niezbędne jest sprawdzenie również elementów, które są pomijane w inwestycjach wielomieszkaniowych, ze względu na fakt, że za ewentualne niedociągnięcia czy wady będą odpowiadali Państwo indywidualnie, a nie jako wspólnota, co może wygenerować bardzo duże koszta. Odbierając mieszkania uwagi w trakcie odbioru możemy zgłaszać jedynie w obrębie lokalu, kończąc na progu drzwi wejściowych, w przypadku domów inżynier lokalu sprawdza ponadto wszystkie elementy w obrębie działki, tj: elewację (pęknięcia, odchylenia, zacieki), dach (zacieki, stan dachówek, orynnowanie), schody (równość stopni, zgodność z normami), podjazd, ogrodzenie, niwelację terenu, obsadzenia zieleni oraz zagospodarowanie otoczenia.

Co nas wyróżnia?

Dotychczas na polskim rynku nie istniała firma, która oferowała usługę kompleksowej inspekcji technicznej mieszkań i domów na szeroką skalę. Uważamy jednak, że na rynku wtórnym łatwo o nieprzyjemne niespodzianki, a koszt przeglądu technicznego jest stosunkowo niewielki w porównaniu do możliwych kosztów nieprzewidzianego remontu. Dlatego sporo czasu poświęciliśmy na przygotowanie przejrzystego formatu raportu, który umożliwi Ci szybkie zapoznanie się ze stanem technicznym mieszkania – dzięki temu podejmiesz decyzję, czy warto je kupować i jaka cena odpowiada wartości lokalu. Nasi technicy nie tylko muszą sprawdzić każde mieszkanie zgodnie z precyzyjną instrukcją oraz „checklistą” ale także korzystają z autorskiego oprogramowania, które umożliwia im szybkie sporządzenie raportów bezpośrednio po wizycie.


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 4.9/5 na podstawie 70 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Punktujemy ryzyka prawne przy kupnie mieszkania na rynku pierwotnym i wtórnym.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Oferujemy usługę odbioru technicznego. Nasi inżynierowie sprawdzają mieszkania i domy.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów

Jak sprawdzić mieszkanie?

Czego dowiesz się dzięki raportowi Pewny Lokal?

Kliknij na ikonę pewny lokal czarny domek
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!

strzałka