Zakup mieszkania na rynku wtórnym może okazać się świetną inwestycją lub całkowitą klapą. Tylko odpowiedni odbiór nieruchomości i sprawdzenie jej stanu technicznego przed ostateczną decyzją, pozwoli Ci spać spokojnie i cieszyć się swoim nowym miejscem. Jak przeprowadzić rzetelny odbiór i nie dać się nabrać na sztuczki sprzedawców?
Kupując mieszkanie lub dom z rynku wtórnego, zwykle dokonujemy dogłębnej analizy kosztów związanych z naszą inwestycją – porównujemy ceny różnych nieruchomości, koszty pośredników i notariuszy, pieniądze, które przeznaczymy na remont czy fundusze koniecznie do organizacji przestrzeni na zewnątrz. Wiele osób pomija natomiast fakt, że mieszkanie czy dom mogą posiadać ukryte wady, których remont może być bardzo kosztowny. Może się np. okazać, że konieczna będzie wymiana starych okien, wyrównanie ścian, naprawa dachu lub remont instalacji elektrycznej. Wymienione usterki to tylko kilka z najczęściej opisywanych przez osoby, które kupując lokal z rynku wtórnego, doświadczyły ogromu możliwych problemów.
Sprawdzając stan techniczny mieszkania lub domu oraz dokonując ich inspekcji, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko to, co w środku, ale także część zewnętrzną, czyli cały budynek. Niezależnie od tego, czy kupujesz dom, którego właścicielem będziesz w całości, czy tylko mieszkanie, w którym nie będziesz gospodarować całym budynkiem, a tylko jego częścią. Co może czyhać na Ciebie, jeśli chodzi o budynek? Może okazać się, np. że strop jest pęknięty lub elewacja jest całkowicie do wymiany. Zły stan techniczny niektórych elementów może być nawet powodem wyłączenia budynku z użytkowania przez nadzór techniczny lub może sprawić, że Twój stan konta będzie w opłakanym stanie.
Jak więc przeprowadzić odbiór budynku, aby mieć pewność, że jest on w dobrym stanie technicznym i że możesz w nim zamieszkać? Pamiętaj, że sam proces nie jest łatwy i może się okazać, że pochłonie wiele godzin. Często kupujący nie tyle z braku czasu, ile z obawy przed byciem uznanym za natrętnego i drobiazgowego nie przeprowadza inspekcji wystarczająco rzetelnie. Zapomnij o takim podejściu! Dom czy mieszkanie to ogromna inwestycja, w którą nierzadko wkładasz wszystkie swoje oszczędności czy pożyczkę otrzymaną od banku. Nie pozwól sobie na to, abyś zaprzepaścił te pieniądze, lokując je w nieruchomości zupełnie ich niewartej. Pierwszą zasadą dobrego odbioru jest więc przejście jej metr po metrze i zajrzenie w każdy kąt, później zrobienie tego ponownie, a następnie zweryfikowanie oględzin przy pomocy pomiarów odpowiednimi sprzętami.
Kupujesz lub sprzedajesz nieruchomość?
Uniknij kosztownych błędów! W 60 sekund odpowiedz na 5 prostych pytań, a my powiemy Ci, na co uważać!
Nasza firma zajmuje się pomocą w trakcie podejmowania decyzji o kupnie mieszkania z rynku wtórnego, a także pomocą inwestorowi w trakcie odbioru stanu deweloperskiego mieszkania. To dwie płaszczyzny działań, które wymagają odbioru mieszkania. Nasi fachowcy dysponują odpowiednią wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie odbiorów, dzięki czemu bez problemu poradzą sobie z każdą przestrzenią i w racjonalny sposób pomogą podjąć decyzję o ewentualnym kupnie nieruchomości (rynek wtórny) lub o wpisaniu do protokołu odbioru uwag, które deweloper będzie musiał uwzględnić lub poprawić na własny koszt (rynek pierwotny).
Zastanawiając się nad sensownością korzystania z usług Pewnego Lokalu, zachęcamy do tego, by wykorzystać wiedzę i doświadczenie fachowców na swoje potrzeby i swoją korzyść. Warto zapłacić, by mieć pewność, że mieszkanie, które jest tym wymarzonym, zostanie takie na zawsze, a nie okaże się za chwilę studnią bez dna, w którą trzeba nieustannie inwestować kolejne zastrzyki gotówki na naprawy.
Mieszkanie to przestrzeń naszego życia, inwestycja na lata. Jego wybór nie powinien być przypadkowy. Warto w trakcie tak poważnych wyborów wesprzeć się decyzją kogoś obiektywnego. Warto pamiętać, że sprzedający wie więcej o mieszkaniu. Ma świadomość jak zakryć jego mankamenty i uzyskać jak największą kwotę. Doświadczony inżynier będzie wiedział, jakie elementy są istotne, jakie mniej ważne i będzie zawsze po stronie klienta. To ogromne poczucie komfortu, które przyda się każdemu inwestorowi.
Pierwszy krok, który musisz zrobić jeszcze przed zakupem mieszkania czy domu, to sprawdzenie jego sytuacji prawnej. Mimo że nie jest to część inspekcji, przypominamy o tej kwestii, ponieważ bez analizy księgi wieczystej, nie ma w ogóle sensu robić odbioru. Co więc musisz sprawdzić? Czy konkretne mieszkanie lub dom nie są zadłużone, czy nie ciążą na nich żadne umowy, np. służebności lub dożywocia, kto jest właścicielem nieruchomości itd.?
Dodatkowo koniecznie poproś o zaświadczenie o zameldowaniu, które właściciel mieszkania może otrzymać w urzędzie miasta czy gminy. Taki dokument daje Ci pewność, że w danym lokalu nikt nie jest zameldowany. Jeśli o to nie zadbasz, cały czas będziesz żyć z obawą, że któregoś dnia pod Twoimi drzwiami zjawi się obca osoba domagająca się udostępnienia jej nieruchomości. Co gorsza, będzie miała do tego prawo, jeśli meldunek będzie rzeczywisty. Właśnie dlatego musisz zadbać o to, aby na piśmie nie było żadnych zameldowanych osób.
Kiedy wybierzesz już nieruchomość, poznasz jej stan prawny i zdecydujesz się na zakup po wstępnych oględzinach, możesz przejść do inspekcji stanu technicznego. Zacznijmy od tego, co na zewnątrz. Szczególną uwagę należy zwrócić na takie kwestie, jak:
To tylko przykładowe elementy, które powinny zostać zweryfikowane w pierwszej kolejności. Pozostaje jeszcze wiele innych kwestii wymagających uwagi. Rynek wtórny, jak sama nazwa wskazuje, jest o tyle niebezpieczny, że przejmując nieruchomość, decydujesz się na coś, co było już użytkowane. Z jednej strony jest to mieszkanie czy dom, które zostały sprawdzone i skoro do tej pory stoją i mają się dobrze, to znaczy, że zostały wykonane z solidnych materiałów. Z drugiej strony są to jednak lokale, które mają już swoje lata, więc trzeba liczyć się z tym, że będą występować w nich z czasem różne usterki i niedociągnięcia wynikające z naturalnego zużycia.
Pamiętaj, że nie możesz oczekiwać od właściciela mieszkania z rynku wtórnego, że zaoferuje Ci całkowicie nową nieruchomość. Zanim więc zdecydujesz się na wskazywanie różnych usterek, zastanów się, ile lat użytkowany był dany lokal. Jeśli był to rok czy trzy lata, a Ty widzisz np. zniszczone płytki i porysowane okna, możesz spodziewać się, że nieruchomość wykończono słabymi materiałami lub po prostu jej nie szanowano. Natomiast jeśli lokal użytkowany był przez 10 czy 20 lat, takie niedociągnięcia są oczywiście naturalne.
Jeśli myślisz, że najgorsze już za Tobą, to niestety musimy Cię zmartwić. Czas na ocenę stanu technicznego wnętrza nieruchomości. Na początku zwróć uwagę na to, jak wyglądają ściany, podłogi i sufity. Zwróć uwagę, czy nic nie pęka, czy tynki są wyrównane, czy nie ma śladów po wilgoci lub zalaniu. Jak rozpoznać takie problemy? Na ścianach w miejscu zalania często pojawiają się ciemne plamy świadczące o rozwoju grzyba. Jeśli potraktowano je środkiem biobójczym i pleśń się nie rozprzestrzenia, często zauważyć można żółte lub brązowawe zacieki w miejscu, w którym płynęła woda. Wilgoć łatwo także zauważyć po podłodze. Jeśli widzisz wybrzuszony parkiet czy panele lub czujesz, że wykładzina nieprzyjemnie pachnie to znak, że w tym miejscu coś się wydarzyło i sprzedający ma obowiązek Cię o tym poinformować. Sprawdź także, czy po domu nie biega żadne robactwo.
Nie krępuj się otwierać szafek, w których mogą gromadzić się np. mole, zaglądać pod dywany, gdzie często przesiadują karaluchy. Musisz mieć także pewność, że okna i drzwi zostały odpowiednio osadzone, są szczelne i nie mają żadnych wad, rys czy ubytków. Oczywiście miej na uwadze, że dom czy mieszkanie z rynku wtórnego były używane, nic więc dziwnego, że okna nie są w stanie idealnym. Jeśli jednak zobaczysz pęknięte szyby czy niedomykające się skrzydła, pamiętaj, że może być to spowodowane osiadaniem budynku, a to nie jest najlepsza informacja.
Niezwykle istotna kwestia, która ma znaczenie ze względu na bezpieczeństwo, ale także finanse, to sprawdzenie stanu wszystkich instalacji. Dlaczego? Otóż naprawa lub wymiana którejkolwiek z instalacji jest bardzo droga. Zatem jeśli nie masz w budżecie kilku, a nawet kilkunastu tysięcy przeznaczonych na ten cel, to nie możesz pozwolić sobie na taki zakup. Dodatkowo każda zepsuta instalacja ma wpływ na rachunki, które będziesz płacił. Np. w przypadku instalacji cieplnej uciekające ciepło może sprawić, że w skali roku stracisz tysiące złotych, które doliczone zostaną do rachunków. Pomijając jednak względy ekonomiczne, wszystkie instalacje muszą być sprawne, aby nie stanowiły zagrożenia dla osób użytkujących dom.
Nieruchomości z rynku wtórnego należy także sprawdzić pod kątem wyposażenia. Już na początku oględzin musisz odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie – czy zamierzasz mieszkać od razu w lokalu, czy też chcesz przeprowadzić generalny remont. Jeśli chcesz zaraz po zakupie wprowadzić się do nieruchomości, warto wybrać taką z wyposażeniem, które przynajmniej częściowo będzie Ci się podobać. Inaczej cała radość z zakupu własnego mieszkania pryśnie.
Dodatkowo konieczne jest sprawdzenie, w jakim stanie są płytki, podłogi i ściany pod względem estetycznym. To, jak wyglądają i czy są gotowe do użytku meble kuchenne, armatura sanitarna i wszelkie urządzenia AGD oraz RTV też ma znaczenie. Jeśli decydujesz się na kapitalny remont, to wystarczy, jeśli sprawdzisz, czy odpowiada Ci metraż, ilość pomieszczeń i ich rozmieszczenie. Jeżeli np. rozmieszczenie Ci nie odpowiada, dowiedz się koniecznie, czy zburzenie lub dostawienie konkretnych ścianek działowych będzie możliwe. Nie zapomnij sprawdzić stanu przynależności!
To nadal nie koniec! Nieważne, czy kupujesz dom, czy mieszkanie, musisz sprawdzić wszystkie przynależności. Piwnica, strych, komórka lokatorska, garaż, rowerownia. Wszystkie te miejsca powinny być przynajmniej na tyle dobrze utrzymane, aby przechowywanie w nich rzeczy były bezpieczne i nienarażone na zniszczenie. Jeśli chodzi o piwnice, to niestety często problemem jest wilgoć, robactwo, gryzonie i pleśń. W przypadku garażu natomiast pamiętaj, aby zwrócić uwagę na to, jak duże są miejsca, czy są wyznaczone oraz jak działa brama wjazdowa.
Poza stanem technicznym lokalu i przynależnych do niego elementów warto zadbać o uzyskanie wszelkich informacji dotyczących budynku. Przede wszystkim należy zebrać dokumenty, które mogą stanowić doskonałe źródło informacji o stanie nieruchomości. Odbiór domu powinien odbyć się przed zawarciem ostatecznej umowy. Warto pamiętać, że nie tylko stan budynku będzie miał wpływ na komfort jego użytkowania. Pozostają jeszcze takie zagadnienia, jak: średnie opłaty, lokalizacja, sąsiedztwo, zawarte przez poprzedniego właściciela umowy z dostawcami. Pamiętaj więc, że wszystkie te elementy musisz zebrać sam. Jak to zrobić?
Wystarczy 5 kroków:
Jeśli np. zależy Ci na ciszy i spokoju, sprawdź, gdzie jest najbliższa droga szybkiego ruchu. Jeżeli masz dzieci, oceń odległość od pobliskiego placu zabaw czy przedszkola. Jeśli np. chcesz często bywać w centrum, sprawdź, jak wygląda sprawa parkingu, jakie są połączenia komunikacji miejskiej bądź międzymiastowej, a także ile kosztuje przejazd taksówką.
Jeśli jesteś przerażony tym, że czeka Cię tak trudna i żmudna procedura – nie martw się! Możesz skorzystać z naszej pomocy! Przeprowadzimy dla Ciebie kompleksowy odbiór, a także pomożemy, jeśli okaże się, że są jakieś usterki, niedociągnięcia lub poważne wady.
Jedną z naszych usług jest pomiar rzeczywistego metrażu mieszkania. Wbrew pozorom często to, co podają właściciele, nijak ma się do prawdziwego stanu nieruchomości. Dzięki pomiarowi rzeczywistego metrażu mieszkania lub domu często możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy: jeżeli wykażesz właścicielowi mieszkania, lub domu, że ich rzeczywisty metraż jest niższy, ten zapewne opuści pierwotną cenę. Z naszej praktyki wynika, że raporty z inspekcji technicznej mieszkania lub domu Pewnego Lokalu często służą nabywcom mieszkań i domów do zbijania ceny, nie, tylko jeżeli chodzi o metraż, ale także wszystkie wady i usterki zidentyfikowane w czasie inspekcji technicznej na rynku wtórnym.
Wszystkie powyższe elementy stanu technicznego mieszkania lub stanu technicznego domu zostaną sprawdzone w czasie inspekcji nieruchomości z inżynierami Pewnego Lokalu. Nasz przykładowy raport z inspekcji mieszkania na rynku wtórnym znajdziesz tutaj, a przykładowy raport z inspekcji domu na rynku wtórnym — tutaj. Przed zakupem nieruchomości na rynku wtórnym warto sprawdzić jej stan techniczny, tak żeby już po przeprowadzce uniknąć przykrych niespodzianek.
Chcąc sprawdzić stan techniczny mieszkania, które zamierzasz kupić, zamów usługę Pewny Lokal! Wystarczy, że podasz nam swoje dane kontaktowe i metraż lokalu – skontaktujemy się z Tobą i umówimy wizytę naszego technika w dogodnym dla Ciebie i właściciela mieszkania terminie. Nasz przedstawiciel sprawdzi najważniejsze elementy techniczne lokalu, jego metraż, a także ewentualne wady i usterki. W 48 h po wizycie na podany adres e-mail otrzymasz kompleksowy raport z przeglądu technicznego mieszkania w ujednoliconym formacie pdf. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Nasz raport składa się z podsumowania oraz trzech części: opisu lokalu, oraz budynku, w którym się on znajduje oraz sekcji Instalacje i Wykończenie.
W części opisowej podajemy metraż lokalu oraz jego wysokość. Oceniamy stan elewacji budynku, jego ocieplenie oraz konstrukcję. Podajemy też informacje o stanie balkonów, piwnic oraz innych pomieszczeń przynależnych. W części dotyczącej instalacji (elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, grzewczych i innych) określamy ich rodzaj oraz stan – informujemy też odbiorcę raportu, czy w naszej opinii poszczególne instalacje nadają się do wymiany.
Sprawdzamy ponadto jakość sygnału telekomunikacyjnego: jeśli w mieszkaniu zasięg danego operatora jest ograniczony, zostaniesz o tym poinformowany w raporcie. Na koniec, w sekcji dotyczącej wykończeń, oceniamy jakość i stan tynków, podłóg i drzwi. Sprawdzamy też, czy ściany są proste i gładkie, a także oceniamy materiał ram i szyb okiennych (jeśli nadają się do wymiany, to oczywiście Cię o tym poinformujemy). Wreszcie, przy przeglądzie technicznym mieszkania wykorzystujemy kamerę termowizyjną — dzięki niej możemy np. wyłapać nieszczelności w oknach, wadliwe ogrzewanie podłogowe czy zapowietrzone kaloryfery.
Wspomnieliśmy już nieco o narzędziach, których używamy do oceny stanu technicznego domów i mieszkań. Przybliżymy teraz nieco ten temat. Istnieje wiele urządzeń, które mogą pomóc podczas odbioru nieruchomości, a my w swoich zasobach posiadamy wszystkie niezbędne z nich, pozwalające wyłapać nawet najdrobniejsze niuanse.
Pierwszym jest wilgotnościomierz. To przyrząd pozwalający na wykonanie pomiaru wilgoci materiałów budowlanych, np. tynków czy wylewek. To bardzo przydane urządzenie, ponieważ tak jak mówiliśmy w miejscach zalań, może pojawić się wilgoć, a po jakimś czasie nieestetyczne bąble oraz odpadająca gładź i tynk. Poza tym pozwala też ocenić, czy w samych murach nie jest zamknięta woda.
Szczelinomierz to kolejne istotne urządzenie znacznie usprawniające pracę. Jest to sprzęt do pomiarów, który pozwala ocenić odchylenia od płaszczyzny. Ze względu na swoją precyzyjność ułatwia weryfikację poprawności wykonania wielu elementów w mieszkaniu, np. położenia płytek. Często przydaje się też kątownik, który pozwala określić, czy zachowano kąt prosty między ścianami, oraz dalmierz, który dzięki laserowi ułatwia zmierzenie metrażu lokalu.
To jeszcze nie wszystko! W codziennej pracy nasi inżynierowie stosują także łaty murarskie. Czym jest to narzędzie? Często stosuje się je w budownictwie. Jest to długa listwa z poziomicą, dzięki której można dokładnie sprawdzić, czy tynki lub wylewki są równo ułożone. Podczas audytu konieczne jest stosowanie różnej długości łat, przeznaczonych do różnych powierzchni.
Kolejne urządzenie, które pozwala nam sprawdzić mnóstwo elementów, to kamera termowizyjna. Pozwala ona sprawdzić jakość izolacji technicznej, wilgotność tynków, a także przewiew w oknach. Co więcej, dzięki niej nie tylko masz pewność, że będziesz w danym lokalu bezpieczny, ale także zapłacisz mniejsze rachunki. To właśnie ona pozwala wykryć wszelkie uchyłki w rurach, przez które ucieka ciepło.
W przypadku domu niezbędne jest sprawdzenie również elementów, które są pomijane w inwestycjach wielomieszkaniowych ze względu na fakt, że za ewentualne niedociągnięcia czy wady będą odpowiadali Państwo indywidualnie, a nie jako wspólnota, co może wygenerować bardzo duże koszty. Odbierając mieszkania, uwagi w trakcie odbioru możemy zgłaszać jedynie w obrębie lokalu, kończąc na progu drzwi wejściowych. W przypadku domów inżynier lokalu sprawdza ponadto wszystkie elementy w obrębie działki, tj.: elewację (pęknięcia, odchylenia, zacieki), dach (zacieki, stan dachówek, orynnowanie), schody (równość stopni, zgodność z normami), podjazd, ogrodzenie, niwelację terenu, obsadzenia zieleni oraz zagospodarowanie otoczenia.
Nasi fachowcy dysponują sprzętem, który pozwala na wykrycie wad ukrytych. Dzięki badaniu kamerą termowizyjną jesteśmy w stanie zlokalizować np. ogniska korozji biologicznej. Pamiętajmy, że kupno domu z grzybem stanowi bardzo duży kłopot, a jego usunięcie jest bardzo kosztowne. Badanie termowizyjne pozwala zauważyć wiele czynników, które nie są możliwe do skontrolowania gołym okiem. Niestety w przypadku domów z rynku wtórnego dosyć często zdarza się tak, że występują zacieki, zawilgocenia, które w konsekwencji będą stanowiły duże problemy w przyszłości. Część domów posiada ogrzewanie podłogowe — jak zatem sprawdzić takie kwestie, jak poprawność oddawania ciepła czy rozmieszczenie mat grzewczych? Tutaj także z pomocą przychodzi kamera termowizyjna. Obecna technika pozwala nam na wykrycie wielu wad, które mogą zaważyć na ostatecznej decyzji odnośnie do zakupu nieruchomości.
Dotychczas na polskim rynku nie istniała firma, która oferowała usługę kompleksowej inspekcji technicznej mieszkań i domów na szeroką skalę. Uważamy jednak, że na rynku wtórnym łatwo o nieprzyjemne niespodzianki, a koszt przeglądu technicznego jest stosunkowo niewielki w porównaniu do możliwych kosztów nieprzewidzianego remontu. Dlatego sporo czasu poświęciliśmy na przygotowanie przejrzystego formatu raportu, który umożliwi Ci szybkie zapoznanie się ze stanem technicznym mieszkania – dzięki temu podejmiesz decyzję, czy warto je kupować i jaka cena odpowiada wartości lokalu. Nasi technicy nie tylko muszą sprawdzić każde mieszkanie zgodnie z precyzyjną instrukcją oraz checklistą, ale także korzystają z autorskiego oprogramowania, które umożliwia im szybkie sporządzenie raportów bezpośrednio po wizycie. Raporty powstają maksymalnie 48 godzin po wizycie fachowca.
Bardzo ważnym elementem całego procesu przeglądu technicznego jest raport z wizyty inżyniera. Tego typu dokument często jest przedmiotem negocjacji ceny ze sprzedającym nieruchomość. Nasz dokument w bardzo szczegółowy sposób uzupełnia wizytę fachowca. Poszczególne pozycje zawarte w raporcie pozwalają zapoznać się z oceną stanu technicznego nieruchomości. Raport prezentuje w przystępny i kompleksowy sposób ogólną ocenę stanu nieruchomości, a także szczegółowy opis elementów, które wymagają naprawy lub wymiany.
Każdy raport napisany jest fachowym językiem, ale zrozumiałym także dla osób niezwiązanych z branżą budowlaną. Informacje, które przekazuje inżynier podczas przeglądu technicznego, wraz ze szczegółowym raportem stanowią kompleksowy produkt, dzięki któremu będą Państwo dokładnie znali stan techniczny nieruchomości. Dzięki takiej wiedzy mogą Państwo skutecznie negocjować cenę ze sprzedającym. Zdarza się także, że stan techniczny nieruchomości powoduje odstąpienie od zakupu danego mieszkania czy też domu.
Pewny Lokal łączy kompetencje techniczne z pomocą prawną. Posiadamy zespół prawników, którzy specjalizują się w prawie nieruchomości. Jeżeli potrzebują Państwo np. sprawdzić księgę wieczystą nieruchomości lub przeanalizować umowę sprzedaży, to nasi prawnicy służą pomocą. Szczegółowy raport z analizy pozwoli Państwu upewnić się, czy transakcja kupna nieruchomości jest bezpieczna. Dzięki połączeniu kompetencji technicznych i prawnych jesteśmy w stanie zaoferować kompletny produkt. Nie warto kupować kota w worku, a dzięki naszej wiedzy można kompleksowo podejść do zagadnienia, jakim jest kupno nieruchomości z rynku wtórnego. Nasi prawnicy pozostają do Państwa dyspozycji!
Podsumowując, decyzja o wynajęciu naszej firmy do przeprowadzenia odbioru zależy tylko od Ciebie. Sam musisz zdecydować, czy masz na tyle czasu, wiedzy, kompetencji i odpowiednich narzędzi, aby przejść przez ten proces sprawnie i z korzyścią dla siebie. Pamiętaj tylko, że jest to właściwie najważniejszy moment przy kupnie nieruchomości, który decyduje o Twoim komforcie i sensowności poczynionej inwestycji.
Jesteś zainteresowany naszą pomocą? Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Zachęcamy do kontaktu z Pewny Lokal na adres e-mailowy: kontakt@pewnylokal.pl lub pod numerem telefonu: 797 014 014.
Obejrzyj rozmowę z naszym inżynierem.
Obejrzyj rozmowę ekspertów.
Działamy na terenie całej Polski.
Możemy wykonać audyt nieruchomości w dowolnym terminie.
Audyty wykonują przeszkoleni inżynierowie i inspektorzy.
Ustandaryzowane audyty nieruchomości według sprawdzonego schematu.
Doświadczenie z setek audytów technicznych i prawnych w jednym miejscu.
Zobacz rozmowę prawnika oraz inżyniera o sprawdzeniu mieszkania na rynku wtórnym.
Audyt nieruchomości to nie tylko równe posadzki i bezpieczne instalacje.
Kliknij na ikonę
żeby dowiedzieć się
więcej o usłudze!