Zarezerwuj odbiór

Odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera

Pewny Lokal oferuje usługę odbioru technicznego mieszkania i odbioru technicznego domu. Wykonujemy odbiory mieszkań oraz odbiory domów i mówimy, na co zwracać podczas nich uwagę.
W 2019 r. klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście! Dzięki termowizji możemy sprawdzić przede wszystkim utraty ciepła.

Napisali o nas

Na co zwrócić uwagę przy odbiorach mieszkań?

Jeśli trafiliście Państwo na tę stronę, oznacza to zapewne, że już wkrótce wprowadzicie się do nowooddanego mieszkania (lub domu) od dewelopera. W Państwa głowach kłębią się zapewne dziesiątki myśli i pytań związanych z tym ważnym momentem. Jak wykończyć mieszkanie? Gdzie znaleźć ekipę remontową? Ile powinien kosztować remont? Czy do wykończenia mieszkania zatrudniać projektanta wnętrz? Od kiedy zacznę płacić czynsz? Kiedy deweloper podłączy w mieszkaniu prąd? Ile kompletów kluczy dostanę od dewelopera? Jak i czy nawiążę kontakt z sąsiadami?

W powyższym natłoku zagadnień łatwo może nam umknąć jedno z najważniejszych pytań, które powinniśmy sobie zadać przy przeprowadzce do nowego mieszkania? Jak sprawdzić, czy mieszkanie przekazywane nam przez dewelopera nie ma wad oraz czy odpowiada ono standardowi technicznemu, na który umówiliśmy się z deweloperem podczas podpisywania umowy?

Co to są odbiory techniczne mieszkań lub domu?

Być może słyszeli już Państwo o konieczności odbioru technicznego mieszkania lub domu od dewelopera. Odbiór to instytucja regulowana przez polskie prawo (ustawę deweloperską). Zgodnie z polskimi przepisami, każdy deweloper, zanim przekaże nabywcy klucze do nowej nieruchomości, powinien „wezwać” takiego nabywcę na odbiór techniczny, w czasie którego na specjalnym protokole nabywca wskazuje deweloperowi wady i usterki techniczne mieszkania. Powyższe wady i usterki deweloper musi usunąć w terminach wskazanych w ustawie deweloperskiej. Praktyka pokazuje, że mieszkania i domy „bezusterkowe” na rynku pierwotnym praktycznie nie występują. Nawet deweloper dysponujący największą renomą nie ustrzeże się zwykle od pozostawienia w mieszkaniu kilku niedoróbek (np. rys na szybach, krzywych kątów czy wad dylatacji).

Praktyka pokazuje, że coraz więcej osób – zamiast samemu dokonywać odbioru technicznego mieszkania lub domu – decyduje się zlecić tą usługę profesjonalnej firmie inżynieryjnej. Dzięki temu nie tylko można oszczędzić czas zarówno sobie, jak i ekipie remontowej (więcej usterek wykrytych w czasie remontu przedłuża jego czas i koszt), ale także pozbyć się niepotrzebnych nerwów w czasie odbioru. Zlecenie odbioru technicznego profesjonalistom pozwala także otrzymać od dewelopera bezusterkowe mieszkania lub dom i przerzucić koszt napraw nieruchomości na dewelopera wtedy, kiedy da się to jeszcze zrobić.

Klucze i dom jako metafora.Praktyka pokazuje, że coraz częściej nabywcy mieszkań decydują się zlecić usługę odbioru mieszkania profesjonalistom.

Poniżej opisujemy najważniejsze argumenty za zleceniem odbioru mieszkania fachowcom. Zachęcamy do kontaktu z naszą firmą nawet, jeżeli nie znacie Państwo jeszcze ostatecznego terminu Państwa mieszkania lub domu. Podczas odbioru technicznego mieszkania należy zwrócić uwagę m.in. na jego zgodność z dokumentacją oraz z normami budowlanymi.

Dlaczego zlecić odbiory wyspecjalizowanej firmie (a nie samemu, firmie wykończeniowej, architektowi, czy projektantowi)?

1. Zwykły nabywca nie zna się na kwestiach technicznych i budowlanych

Załóżmy, że Państwa umowa deweloperska mówi o tym, że deweloper zobowiązuje się wykonać w mieszkaniu tynki „klasy drugiej” (klasa tynków praktycznie zawsze określona jest w umowie deweloperskiej). Zdecydowana większość nabywców nie jest w stanie rozróżnić klas tynków, a tym samym nie wie, czy pozornie poprawnie wykonany element techniczny mieszkania lub domu zgadza się z umową (takiej wiedzy zwykle nie mają też ekipy remontowe, czy projektanci wnętrz). Takich przykładów, gdzie znajomość terminologii technicznej jest konieczna do sprawdzenia dewelopera podczas odbioru jest o wiele, wiele więcej.

2. Zwykły nabywca nie zna norm budowlanych

Standardy, jakim powinny odpowiadać nowowybudowane mieszkania i domy są skodyfikowane w dziesiątkach aktów prawnych i normalizacyjnych. Zwykły nabywca mieszkania od dewelopera nie wie, jaka jest dopuszczalna odchyłka od płaszczyzny oraz, czy i jakie są dopuszczalne poziomy wilgotności ścian i posadzek. Inżynierowie firmy Pewny Lokal są na bieżąco szkoleni z norm budowlanych, które dotyczą nowooddawanych nieruchomości. Takich szkoleń raczej nie przechodzą firmy wykończeniowe, czy projektanci/architekci wnętrz

3. Zwykły nabywca nie posiada kompletu sprzętu pomiarowego

Jeśli posiadacie Państwo własne poziomice i kątownik, takie urządzenia zapewne przydadzą się podczas odbioru. Jednak, po pierwsze, nawet zwykła poziomica i kątownik powinny odpowiadać normom technicznym, tak żeby deweloper nie zakwestionował dokonanych przez nie pomiarów. Po drugie i przede wszystkim, podczas odbioru technicznego nasza firma wykorzystuje cały komplet przepisowego sprzętu: od poziomic i kątowników, przez łaty, dalmierze, wilgotnościomierze, pirometry oraz mierniki napięcia, na kamerach termowizyjnych i laserach krzyżowych skończywszy. Całego kompletu wymiarowego sprzętu raczej nie posiadają nawet najlepsze ekipy remontowe, firmy wykończeniowe, projektanci/architekci wnętrz nie mówią już o samych nabywcach (nic dziwnego - znajomość norm budowlanych dla nowooddawanych mieszkań nie jest ich zadaniem ani rolą).

4. Zwykły nabywca nie ma doświadczenia z setek odbiorów

Nawet, jeśli jakimś trafem zaopatrzą się Państwo w komplet przepisowego sprzętu, zgłębicie tajniki norm budowlanych i terminologii technicznej, wątpliwe, że odbiór Waszego własnego mieszkania będzie kolejnym z dziesiątek odbiorów, które wykonaliście Państwo tego miesiąca. Nasza firma – jako zdecydowany lider na rynku odbiorów technicznych – ma kolektywne doświadczenie z wielu tysięcy odbiorów technicznych mieszka i domów. Również każdy z zatrudnianych przez nas inżynierów wykonuje dziesiątki odbiorów miesięcznie, a niektóre typy „niedoróbek” deweloperów mają po prostu tendencję do powtarzania się na różnych inwestycjach.

5. Zwykły nabywca nie dokonywał już odbiorów na tej samej inwestycji

Ze względu na skalę naszej firmy, bardzo prawdopodobne, że zlecając nam odbiór techniczny Państwa mieszkania, macie Państwo gwarancję, że „na daną” inwestycję jedziemy już któryś z rzędu raz. Niektóre wady i usterki mieszkań zwykle powtarzają się w ramach tej samej inwestycji, dlatego decydując się na zlecenie nam odbioru, możecie Państwo liczyć na to, że w czasie takiego odbioru, zwrócimy szczególną uwagę na elementy techniczne mieszkania, które okazały się wadliwe u Państwa sąsiadów.

6. Zwykły nabywca nie wie, jak negocjować z deweloperem

Wiedza o tym, jak podczas odbioru przekonać dewelopera, że dana usterka jest wadą budowlaną jest wiedzą, którą zdobywa się po setkach odbiorów. Znamy większość działających w Polsce deweloperów i wiemy, jakie argumenty są w stanie przekonać ich do akceptacji wady czy usterki.

7. Zwykły nabywca nie wie, jak przekonać/zmusić dewelopera do naprawy wad i usterek

W firmie Pewny Lokal wiemy, jak podeprzeć się wiedzą techniczną oraz prawną, żeby przekonać dewelopera do naprawy usterek. Nie tylko sprawdzimy stan techniczny Państwa mieszkania lub domu, ale także doradzimy, jak zachować się podczas podpisywania protokołu odbioru. W naszej firmie pracują też prawnicy, dlatego w skrajnej sytuacji (np. gdy deweloper kategorycznie nie godzi się na wskazane usterki), nasz inżynier zawsze może poprosić ich o telefoniczną poradę.

Klucze i dom jako metafora.Negocjacje z deweloperem po odbiorze mieszkania zdecydowanie łatwiej prowadzi z pomocą profesjonalnej firmy inżynierskiej.

Zachęcamy do kontaktu w sprawie odbioru technicznego mieszkania i domu, nawet wtedy gdy nie znają Państwo jeszcze dokładnego terminu odbioru.

Czym są odbiory mieszkań od dewelopera?

Wykonujemy odbiory w następujących miastach: Warszawa, Katowice, Trójmiasto, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Kraków, Wrocław, Łódź, Rzeszów i Szczecin. Proces kupna mieszkania na rynku pierwotnym rozpoczyna się od podpisania tzw. umowy deweloperskiej (czasami deweloperzy proponują wcześniej podpisanie tzw. umowy rezerwacyjnej). Zwykle w momencie zawierania umowy deweloperskiej, inwestycja nie jest jeszcze gotowa: budynek wraz z mieszkaniem powstaną dopiero za kilka miesięcy, a być może lat. Nabywca zobowiązuje się zatem do kupna mieszkania jeszcze zanim będzie mógł je zobaczyć (poniekąd kupuje się więc od dewelopera „kota w worku”). Odbiór mieszkania to właśnie moment, kiedy konsument po raz pierwszy widzi gotowy lokal i w obecności dewelopera stwierdza, czy jest on zgodny z tym, na co umówiły się strony w umowie deweloperskiej. Zgodnie z ustawą deweloperską, odbiór poprzedza ostateczne przeniesienie własności mieszkania. W przypadku odbioru domu, przeniesienie własności domu wraz ze znajdującą się pod nim działką jest możliwe także dopiero po wykonaniu odbioru technicznego.

Co oferujemy podczas odbiorów technicznych mieszkań?

Mało który odbiór przebiega bezproblemowo. Ponieważ zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych transakcji życia większości Polaków, zależy im, żeby odbierane mieszkanie było w idealnym stanie. Pewny Lokal oferuje usługę odbioru mieszkań i odbioru domów z profesjonalistą – współpracujemy z doświadczonymi inżynierami oraz inspektorami budowlanymi. Odbierając mieszkania sprawdzamy ich zgodność z postanowieniami umowy deweloperskiej oraz prospektu informacyjnego dewelopera, z powszechnie akceptowanymi normami technicznymi, a także jakimikolwiek normami, do których deweloper zobowiązał się w umowie lub prospekcie.

Na co zwracać uwagę podczas odbiorów mieszkań i domów z inżynierami i inspektorami budowlanymi Pewny Lokal?

Wystarczy, że zamówisz usługę odbioru – przedstawiciel Pewny Lokal skontaktuje się z Tobą, aby umówić dogodną datę i godzinę odbioru. Zamawiając naszą usługę zalecamy dołączyć i przesłać nam rzut kondygnacji wraz z zaznaczeniem mieszkania oraz „standardy wykończenia lokalu” – oba dokumenty powinny stanowić załącznik do umowy deweloperskiej lub prospektu informacyjnego (zawsze możesz też o nie poprosić dewelopera – ten ma obowiązek dostarczyć Ci je w każdym momencie). Podczas odbioru nasz przeszkolony technik (inżynier budownictwa lub inspektor budowlany) w Twoim imieniu zgłosi deweloperowi wszelkie uwagi dotyczące stanu mieszkania i ewentualnych usterek (zarysowania, nierówności tynków i ścian czy nieszczelne okna lub instalacje). Otrzymasz też własny raport, w którym będziesz mógł zaznaczyć wszelkie usterki i wady zgłoszone przez technika Pewny Lokal.

Dlaczego my?

Pewny Lokal powstał dzięki współpracy inżynierów, inspektorów budowlanych, prawników, programistów i ekspertów rynku nieruchomości. Działamy szybciej i sprawniej niż indywidualne firmy oferujące odbiory, a nasza usługa jest ustandaryzowana. Dbamy o to, żeby każdy odbiór przebiegał według tej samej procedury, a nasz technik zawsze ma obowiązek odebrać lokal według precyzyjnej instrukcji i sprawdzić w mieszkaniu każdy element z naszej „checklisty”.

Kontakt w celu zamówienia odbioru mieszkania lub odbioru domu przez inżynierów oraz inspektorów budowlanych firmy Pewny Lokal

Wykonujemy odbiory mieszkań od dewelopera w: Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Warszawie i Wrocławiu. W razie pytań, pisz na adres: kontakt@pewnylokal.pl lub dzwoń na naszą infolinię: 797014014 (czynna codziennie od 8:00 do 22:00). Możesz też zamówić odbiór mieszkania online korzystając z naszego formularza.

Zachęcamy także do zapoznania się z naszymi najbardziej popularnymi artykułami "poradowymi":


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 36 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Analizujemy umowy, księgi wieczyste i publiczne rejestry, żeby zabezpieczyć Cię od strony prawnej przy kupnie mieszkania.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Nasi inżynierowie mają podczas odbioru wszystkie narzędzia, które pozwalają wykryć usterki i wady mieszkania.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Dokonujemy odbiorów technicznych m.in. w następujących miastach

SPRAWDZAMY UMOWY DEWELOPERSKIE

Zobacz