Zarezerwuj odbiór lub napisz do nas

Odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera

Pewny Lokal oferuje usługę odbioru technicznego mieszkania i odbioru technicznego domu. Wykonujemy odbiory mieszkań oraz odbiory domów i mówimy, na co zwracać podczas nich uwagę.
W 2019 r. już klientów!
Już teraz odbiór techniczny z termowizją dostępny jest w Twoim mieście! Dzięki termowizji możemy sprawdzić przede wszystkim utraty ciepła.

Napisali o nas

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?

Podczas odbioru technicznego mieszkania należy zwrócić uwagę m.in. na jego zgodność z dokumentacją oraz z normami budowlanymi.  

Czym jest odbiór techniczny mieszkania od dewelopera?

Wykonujemy odbiory w następujących miastach: Warszawa, Katowice, Trójmiasto, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, LublinKraków, Wrocław, Łódź, Rzeszów i Szczecin. Proces kupna mieszkania na rynku pierwotnym rozpoczyna się od podpisania tzw. umowy deweloperskiej (czasami deweloperzy proponują wcześniej podpisanie tzw. umowy rezerwacyjnej). Zwykle w momencie zawierania umowy deweloperskiej, inwestycja nie jest jeszcze gotowa: budynek wraz z mieszkaniem powstaną dopiero za kilka miesięcy, a być może lat. Nabywca zobowiązuje się zatem do kupna mieszkania jeszcze zanim będzie mógł je zobaczyć (poniekąd kupuje się więc od dewelopera „kota w worku”). Odbiór mieszkania to właśnie moment, kiedy konsument po raz pierwszy widzi gotowy lokal i w obecności dewelopera stwierdza, czy jest on zgodny z tym, na co umówiły się strony w umowie deweloperskiej. Zgodnie z ustawą deweloperską, odbiór poprzedza ostateczne przeniesienie własności mieszkania. W przypadku odbioru domu, przeniesienie własności domu wraz ze znajdującą się pod nim działką jest możliwe także dopiero po wykonaniu odbioru technicznego.

Co oferujemy podczas odbioru technicznego?

Mało który odbiór przebiega bezproblemowo. Ponieważ zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych transakcji życia większości Polaków, zależy im, żeby odbierane mieszkanie było w idealnym stanie. Pewny Lokal oferuje usługę odbioru mieszkań i  odbioru domów z profesjonalistą – współpracujemy z doświadczonymi inżynierami oraz inspektorami budowlanymi. Odbierając mieszkania sprawdzamy ich zgodność z postanowieniami umowy deweloperskiej oraz prospektu informacyjnego dewelopera, z powszechnie akceptowanymi normami technicznymi, a także jakimikolwiek normami, do których deweloper zobowiązał się w umowie lub prospekcie.

Na co zwracać uwagę podczas odbioru mieszkania i odbioru domu z inżynierami i inspektorami budowlanymi Pewny Lokal?

Wystarczy, że zamówisz usługę odbioru – przedstawiciel Pewny Lokal skontaktuje się z Tobą, aby umówić dogodną datę i godzinę odbioru. Zamawiając naszą usługę zalecamy dołączyć i przesłać nam rzut kondygnacji wraz z zaznaczeniem mieszkania oraz „standardy wykończenia lokalu” – oba dokumenty powinny stanowić załącznik do umowy deweloperskiej lub prospektu informacyjnego (zawsze możesz też o nie poprosić dewelopera – ten ma obowiązek dostarczyć Ci je w każdym momencie). Podczas odbioru nasz przeszkolony technik (inżynier budownictwa lub inspektor budowlany) w Twoim imieniu zgłosi deweloperowi wszelkie uwagi dotyczące stanu mieszkania i ewentualnych usterek (zarysowania, nierówności tynków i ścian czy nieszczelne okna lub instalacje). Otrzymasz też własny raport, w którym będziesz mógł zaznaczyć wszelkie usterki i wady zgłoszone przez technika Pewny Lokal.

Dlaczego my?

Pewny Lokal powstał dzięki współpracy inżynierów, inspektorów budowlanych, prawników, programistów i ekspertów rynku nieruchomości. Działamy szybciej i sprawniej niż indywidualne firmy oferujące odbiory, a nasza usługa jest ustandaryzowana. Dbamy o to, żeby każdy odbiór przebiegał według tej samej procedury, a nasz technik zawsze ma obowiązek odebrać lokal według precyzyjnej instrukcji i sprawdzić w mieszkaniu każdy element z naszej „checklisty”.

Kontakt w celu zamówienia odbioru mieszkania lub odbioru domu przez inżynierów oraz inspektorów budowlanych firmy Pewny Lokal

Wykonujemy odbiory mieszkań od dewelopera w: GdańskuKatowicach, Krakowie, Łodzi, PoznaniuWarszawie i Wrocławiu. W razie pytań, pisz na adres: kontakt@pewnylokal.pl lub dzwoń na naszą infolinię: 797014014 (czynna codziennie od 8:00 do 22:00). Możesz też zamówić odbiór mieszkania online korzystając z naszego formularza.

Zachęcamy też do zapoznania się z naszymi najbardziej popularnymi artykułami "poradowymi":


Czy nasz artykuł pomógł Ci w Twoim problemie? Podziel się zdobytą wiedzą ze znajomymi!

Oceń artykuł:

Średnia 5/5 na podstawie 18 opinii.
Ściągnij nasz poradnik:
Jak bezpiecznie kupić mieszkanie lub dom na rynku pierwotnym?


Opinie

Mamy pięć razy więcej opinii niż największy z konkurentów!

 

Rewelacyjny kontakt, bardzo miła i fachowa obsługa. Pan który mnie wspierał podczas odbioru lokalu wykazał się pełnym profesjonalizmem i bez żadnego problemu udzielał mi odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.

Artur

 

 

Profesjonalizm, punktualność, dokładność, znajomość tematu, życzliwe podejście do klienta. Polecam!

Małgorzata

Korzystałem z pomocy w tej firmie w sprawie umowy deweloperskiej. Prawnicy posiadają bardzo dużą wiedzę w tym temacie. Oprócz tego byli w stanie przekazać ją w sposób zrozumiały dla mnie. Dzięki temu udało mi się dodać kilka ważnych punktów do umowy, które mnie chroniły. Czas realizacji zlecenia to kilkanaście godzin. Dziękuję!

Paweł

 

 

Sumiennie, a co najważniejsze szczegółowo wykonana praca przez Pana Macieja! Polecam!

Grzegorz

 

 

 

Polecam! Pelen profesjonalizm i wspaniałe podejście do klienta!

Krzysztof

 

Pełen profesjonalizm. Udzielili nam pełnej informacji. Pan odpowiedział wyczerpująco na WSZYSTKIE pytania w jasny i zrozumiały sposób. Raport napisany w przejrzysty i przystępny dla laika sposób. Zdecydowanie polecam.

Qla Hula

 

 

Wszystko ok. Dobry kontakt, możliwość szybkiego załatwienia, kompetentna pomoc przy odbiorze. Cena usługi też ok.

Krzysztof

 

 

 

Bardzo konkretni i fachowi inżynierowie, polecam!

Marcin

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Analizujemy umowy, księgi wieczyste i publiczne rejestry, żeby zabezpieczyć Cię od strony prawnej przy kupnie mieszkania.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Nasi inżynierowie mają podczas odbioru wszystkie narzędzia, które pozwalają wykryć usterki i wady mieszkania.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Dokonujemy odbiorów technicznych m.in. w następujących miastach

SPRAWDZAMY UMOWY DEWELOPERSKIE

Zobacz