Odbiór mieszkania i odbiór domu od dewelopera

Pewny Lokal oferuje usługę odbioru technicznego mieszkania i odbioru technicznego domu. Wykonujemy odbiory mieszkań oraz odbiory domów i mówimy, na co zwracać podczas nich uwagę.
W 2018 r. już klientów!
średnia 5 ze 128 opinii w Google opinie
średnia 5 z 60 opinii w serwisie Facebook

Napisali o nas

Co to jest odbiór mieszkania i odbiór domu?

Wykonujemy odbiory w następujących miastach: Warszawa, Katowice, Trójmiasto, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, LublinKraków, Wrocław, Łódź, Rzeszów i Szczecin

Proces kupna mieszkania na rynku pierwotnym rozpoczyna się od podpisania tzw. umowy deweloperskiej (czasami deweloperzy proponują wcześniej podpisanie tzw. umowy rezerwacyjnej). Zwykle w momencie zawierania umowy deweloperskiej, inwestycja nie jest jeszcze gotowa: budynek wraz z mieszkaniem powstaną dopiero za kilka miesięcy, a być może lat. Nabywca zobowiązuje się zatem do kupna mieszkania jeszcze zanim będzie mógł je zobaczyć (poniekąd kupuje się więc od dewelopera „kota w worku”). Odbiór mieszkania to właśnie moment, kiedy konsument po raz pierwszy widzi gotowy lokal i w obecności dewelopera stwierdza, czy jest on zgodny z tym, na co umówiły się strony w umowie deweloperskiej. Zgodnie z ustawą deweloperską, odbiór poprzedza ostateczne przeniesienie własności mieszkania. W przypadku odbioru domu, przeniesienie własności domu wraz ze znajdującą się pod nim działką jest możliwe także dopiero po wykonaniu odbioru technicznego.

Co oferujemy podczas odbioru technicznego?

Mało który odbiór przebiega bezproblemowo. Ponieważ zakup mieszkania jest jedną z najważniejszych transakcji życia większości Polaków, zależy im, żeby odbierane mieszkanie było w idealnym stanie. Pewny Lokal oferuje usługę odbioru mieszkań i  odbioru domów z profesjonalistą – współpracujemy z doświadczonymi inżynierami oraz inspektorami budowlanymi. Odbierając mieszkania sprawdzamy ich zgodność z postanowieniami umowy deweloperskiej oraz prospektu informacyjnego dewelopera, z powszechnie akceptowanymi normami technicznymi, a także jakimikolwiek normami, do których deweloper zobowiązał się w umowie lub prospekcie.

Na co zwracać uwagę podczas odbioru mieszkania i odbioru domu z inżynierami i inspektorami budowlanymi Pewny Lokal?

Wystarczy, że zamówisz usługę odbioru – przedstawiciel Pewny Lokal skontaktuje się z Tobą, aby umówić dogodną datę i godzinę odbioru. Zamawiając naszą usługę zalecamy dołączyć i przesłać nam rzut kondygnacji wraz z zaznaczeniem mieszkania oraz „standardy wykończenia lokalu” – oba dokumenty powinny stanowić załącznik do umowy deweloperskiej lub prospektu informacyjnego (zawsze możesz też o nie poprosić dewelopera – ten ma obowiązek dostarczyć Ci je w każdym momencie). Podczas odbioru nasz przeszkolony technik (inżynier budownictwa lub inspektor budowlany) w Twoim imieniu zgłosi deweloperowi wszelkie uwagi dotyczące stanu mieszkania i ewentualnych usterek (zarysowania, nierówności tynków i ścian czy nieszczelne okna lub instalacje). Otrzymasz też własny raport, w którym będziesz mógł zaznaczyć wszelkie usterki i wady zgłoszone przez technika Pewny Lokal.

Dlaczego my?

Pewny Lokal powstał dzięki współpracy inżynierów, inspektorów budowlanych, prawników, programistów i ekspertów rynku nieruchomości. Działamy szybciej i sprawniej niż indywidualne firmy oferujące odbiory, a nasza usługa jest ustandaryzowana. Dbamy o to, żeby każdy odbiór przebiegał według tej samej procedury, a nasz technik zawsze ma obowiązek odebrać lokal według precyzyjnej instrukcji i sprawdzić w mieszkaniu każdy element z naszej „checklisty”.

Kontakt w celu zamówienia odbioru mieszkania lub odbioru domu przez inżynierów oraz inspektorów budowlanych firmy Pewny Lokal

Wykonujemy odbiory mieszkań od dewelopera w: GdańskuKatowicach, Krakowie, Łodzi, PoznaniuWarszawie i Wrocławiu. W razie pytań, pisz na adres: kontakt@pewnylokal.pl lub dzwoń na naszą infolinię: 797014014 (czynna codziennie od 8:00 do 22:00). Możesz też zamówić odbiór mieszkania online korzystając z naszego formularza.

Jak to działa?

Nasze usługi są banalnie proste

odbiór techniczny lokalu

Sprawdzamy teżstan techniczny

Analizujemy umowy, księgi wieczyste i publiczne rejestry, żeby zabezpieczyć Cię od strony prawnej przy kupnie mieszkania.

Sprawdź stan techniczny mieszkania
Zamówienie

Wystarczy, że podasz numer księgi wieczystej lokalu lub załączysz projekt umowy deweloperskiej.

Sprawdź umowę deweloperską i księgi wieczyste
Analiza

Badamy księgi wieczyste i dokumenty od dewelopera przy pomocy naszego nowoczesnego oprogramowania.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Finalny raport

Przesyłamy przejrzysty raport w formacie pdf na e-mail klienta 48h po złożeniu zamówienia.

Zamów usługę

Sprawdzamy teżstan prawny

odbiory mieszkań

Nasi inżynierowie mają podczas odbioru wszystkie narzędzia, które pozwalają wykryć usterki i wady mieszkania.

Zamów odbiór mieszkania
Zamówienie

Podajesz miasto i metraż mieszkania, a nasi pracownicy umawiają odbiór mieszkania przez inżyniera.

Zamów wizytę techniczną w mieszkaniu
Wizyta

W czasie odbioru mieszkania inżynier lub inspektor budowlany m.in. sprawdza jego zgodność z normami budowlanymi i projektem. Wykorzystujemy kamery termowizyjne.

Raporty o stanie prawnym i technicznym nieruchomości do 24 godzin
Dokumentacja

Odbiór mieszkania kończy się protokołem odbioru. Na rynku wtórnym 48h po odbiorze mieszkania otrzymujesz raport.

Zarezerwuj termin odbioru
Zobacz, w czym jesteśmy lepsi od konkurentów
Dokonujemy odbiorów technicznych m.in. w następujących miastach

Sprawdzamy stan techniczny mieszkań

Zobacz

SPRAWDZAMY UMOWY DEWELOPERSKIE

Zobacz